Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha’nın yeni 03GEN üç tekerlekli scooter konseptleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yamaha konsept motosiklet işine fena halde takmış durumda. Daha Root Design olarak adlandırılan konsept modelin yankıları sürerken, Yamaha iki yeni fikirle daha tekrar karşımıza çıkıyor. Bu iki modelde 01GEN isimli, geçen sonbaharda tanıtılan 3 tekerlekli modelden türemiş durumda. Bu iki model, Husqvarna’ nın Vitpilen ve Svartpilen makinaları ile aynı tarifi kullanmışa benziyor. Bir model asfalt için, diğeri ise off-road.

Her iki model de, Yamaha Tricity Scooter’ ın yatan ön teker mimarisini temel almış fakat süspansiyon sistemi ve tekerlek seçimi büyük farklılıklar yaratmış. 03GEN-f modeli tamamen asfalt kullanımı için tasarlanmış, tam bir şehir ve cadde scooter’ı olmuş. 03GEN-x modeli ise tam bir toz toprak canavarı, kirlenmek onun genlerinde var.

Bu modellerin tamamen gelecek öngörüsüyle tasarlandığını, Yamahanın halihazırda bu modellerin üretimi ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını belirtelim. Fakat şunu biliyoruz ki, Iwata’nın bu konuda gerçekten ciddi planları var.

03GEN-f modelinin üretim potansiyeli düşünülecek olursa, 03GEN-x modeline göre biraz daha zor görünüyor gibi. 03GEN-x modeli sanki biraz daha üretime ve yola koyulmaya hazır gibi duruyor. Ayrıca 03GEN-x modeli Tricity modelinin parçalarıyla gayet güzel uyum sağlamışa benziyor. Kim bilir, belkide bu ikili beklediğimizden daha kısa süre içerisinde üretim bandına girer ve yollarda görünür.

Sinan Er, MerhabaDunya ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    YamAha dan her zamanki gibi şekil bir motor.paylaşım için tşk.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    arkadaş ama Allah aşkına Yamaha lütfen bu motorun fabrika çıkış fiyatını 1 USD yapsın

her halukarda o motor burada zaten 1 USD olsa bile 3.000 USD olarak gelecektir.
    mktt bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Çinli yapsa husqvarna dan... CALMİS ... Derler . bunlar yapinca ayni tarifi kullanmis .. Deniyor . iimis bence seri uretime gecsinler cok satar
    garabel67 bunu beğendi.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    x çok güzelmiş, hayatımda 3 tekerli motora binmem diyordum ama buna binerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli yapsa husqvarna dan... CALMİS ... Derler . bunlar yapinca ayni tarifi kullanmis .. Deniyor . iimis bence seri uretime gecsinler cok satar
    Abi husqy nin bahsi geçen motorlarına bakarsan bi kopya olayı yok. Sadece bir cross bir urban üretim olması açısından fikir benzerliği. Ama çinli neyi var neyi yok kopyalıyor.
    Find what you love and let it kill you.

İki teker dışındakileri motordan saymıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)