Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Michael Jackson öldü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    şaşılacak bişey yok benimde babam 93de öldü, bir günde hepimiz ölücez, fakat onun, dünya starlığı öbür ahirette işlemez, benim inancıma göre... gerçekten müslüman olarak öldüyse onu bilemem ...
    ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Para ile mutululuğun olamayacağının ispatıdır. MJ hiçbir zaman huzur bulamayan yalnız bir insandı. Aldığı ilaçlar gördüğü saçma sapan pahalı tedaviler hayatını 100 yaşına uzatacağına 50 sinde ölüme götürdü. Umarım şimdi aradığı huzuru bulmuştur.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    honda cbr 125 portakal : )
    Eğer gerçekten müslüman olarak öldüyse ALLAH rahmet eylesin, yok müslüman olarak ölmediyse zaten yapacak birşey yok...

Sevenlerinin ve hayranlarının başı saolsun. Hepimiz bir gün yolcuyuz...
    İmzamı? Bilmiyorum! Parmak bassam olmazmı? :cat: :P :mrgreen:

siyah doğdu beyaz öldü
    ALLAH RAHMET EYLESİN ÇOCUKLUĞUMUZDAN TANIDIK BİR YÜZÜ DAHA KAYBETTİK ..
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bir dans ustasıydı allah rahmet eylesin
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşilçamda ne emektarlarımız ne jönlerimiz ne figüranlarımız öldü bu kadar umursamadık...garip milletiz vesselam...motosikletle alakası olmayan bir konu ve şahıs ...konu dışına alınabilir...
    Böyle bir insanın ölmesi dünyanın heryerinde haberdir ve önemlidir Metehan.

MJ nin ölümü dünyadaki herhangi bir devlet başkanı yada başbakanının ölmesinden bile çok çok daha önemli ve üzücü bir haberdir.

Bir hatırlatma daha, yazdım ama okumayan yada okuyupda anlamayanlar var.

Rahmet dilerken yada ölümü hakkında birşey söylerken konuyu dinine getiriyoruz.

Bir insanın Allah'ın rahmetine ve cennetine kavuşması için illa ki müslüman olması gerekmiyor.

Başda Bakara 62 olmak üzerinde Kur-an'da bir çok ayetde bu konu işlenir.

"Müslüman değildi rahmet okunmaz" yada "inşallah müslüman olmuştur" tarzındaki düşünce yanlıştır.

Ülke genelimiz gibi bayramdan bayrama namaza giden nufus kağıdı müslümanlarının sadece müslüman oldukları için cennete gidecekleri garanti olmadığı gibi, hıristiyan yada diğer din mensubu insanlarında cehenneme gideceği garanti değildir.

Ne diyor allah;

Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, Yahudiler, hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir). BAKARA 62
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor video sitelerinde dolanırken maykıl amcanın şölye güzel bir videosuyla karşılaştım sağlam bir stardı abimiz
    http://www.evisor.tv/tv/motorrad-fun...-demo-8978.htm
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    200 milyon değil arkadaşlar 750 milyonun üstünde albüm satışları
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ne kötü hayatı boyu kendinden memnun olmadı. Bir sürü ameliyat gördü, kendine eziyet etti. Ne oldu gitti işte. Allah rahmet eylesin.... Toprağı bol olsun.. Allah günahlarını affetsin..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    küçük çocuklar artık 8 den sonra da dışarı çıkabilecek,
    üzülsem mi sevinsem mi bilemedim...
    facebook.com/kaskafa

Grakul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eglesin.
    İmzamı, ben imzamı burlara değil yollara atarım...

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    gençlik anılarımızın bir parçası daha yok oldu yavaşta olsa sıra bizlere geliyo allah rahmet eylesin...
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Allah rahmet eylesin. Müzik dünyasının büyük yeteneklerinden biriydi. İşin garip kısmı, göreceksiniz ki, yıllardır adamı sapık sapık diye yerden yere vuran medya organları reyting uğruna adamı neredeyse halk kahramanı statüsüne çıkaracak.
    May the Force be with McLaren Mercedes

500 milyon dolar borç bırakmış.................

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eyong sabirla,guzel guzel anlatmaya çalisiyor bazi seyleri ama hala neden bazi takintilarinizi isitip isitip yaziyorsunuz anlamiyorum.

M.J.'nin hakkindaki çocuk tacizcisi iddialari ispatlanamamistir.

Isin islamiyet kismina gelince ise iyice karisiyor ortalik.
    Hasta oldugunuzda iyilesmenizi saglayan ilaçlari bulan, ameliyat oldugunuz ve sifa buldugunuz, ameliyathaneleri kuran, sistemi gelistiren,aydinlandiginiz ampulden, bindiginiz motosiklete kadar hayatinizi kolaylastiran ve rahatça devam etmesini saglayan icatlari bulan ve gelistirenlerin hemen hepsi musluman degil.

Simdi hayati guzellestiren ve degerli olmasini saglayan bu insanlar, cehenneme gidecek, ama kafa kagidinda musluman yazan fakat dunyaya bir çivi bile çakmamis adam Cennete gidecek oylemi?
    O zaman Allah'in adaletinden bahsetmek mumkunmudur?
    Yani iddia ettiginiz sey adil midir?

M.J. hayatimda tatli anilar ve zevkli anlar birakmis degerli bir insandir.
    Ben ondan raziyim.
    Allah da razi olur insallah.
    Dunyayi ve hayati paylastigim tum insanlarin, dini, irki, dusuncesi ne olursa olsun,kalbimdeki yeri esittir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

evet bi efsane olsu ama herkes muhakak ölucak yanı herkes aynı ............... ne olursan ol gidiceğin yer yatıcağın yer topraktır......... mükemmel olsanda cok zekı olsanda sadece 3 gunluk dunyada kendını kandırısın hanı herkes dıyor ya sonsuza denk kalbımızde yasıcak sonsuz bı yaşam yokkı sonsuz denk onu yaşatasın ve bıze dusen sadece allahtan rahmet............
    Farklıysam,Farklısındır ! :bounce:

Motosikleti
    honda cbr 125 portakal : )
    “Müminler ancak Allah'a ve Resûlüne iman eden, ondan sonra asla şüpheye düşmeyen, Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla savaşanlardır. İşte doğrular ancak onlardır.” (Hucurat 15)

Biz bazı insanlardan razı olabiliriz, bu insanlar gayri müslümde olabilir ki; coq arkadaşım seninde dediğin gibi dünyada bir çok buluşu müslüman olmayan kişiler yapmıştır. Fakat yukarıda verdiğim ayetteki gibi müminler ancak ALLAH ve Rasulüne iman edenlerdir. Biliyorsunuzki hristiyanlar 3lü teslise inanır ( baba-oğul-kutsal ruh ) buda şirk koşmadır. Bu yüzdende maalesef cennete gidemeyecekler...

Kusura bakmayın arkadaşlar burası yeri değildi aslında bunun ama açıklama yapma ihtiyacı duydum.
    İmzamı? Bilmiyorum! Parmak bassam olmazmı? :cat: :P :mrgreen:

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu Metehan!
    kaç tanesi bu adamin yaptiginin onda birini yapabildi?
    Kaç tane dunya çapinda star çikarabildik?
    Nasil ayni kefeye koyabiliyorsun anlamiyorum.
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi heryerde sana laf atmayayım diyorum ama çok zorluyosun kardeşini
    Ben de kendisi için ölüp bitmiyordum,arkasından çoluk çocuk oturup kutu kutu selpak tüketmiyoruz ama sevenleri kırabilecek şeyler söylemekten de kaçınıyorum. He onun dışında Moderatörlere de işini öğretmeye çalışmıyorum keza pek ihtiyaçları yok. Sırf muhalefet yapmış olmak adına üzme yaşlı gençleri

Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kambersiz düğün olmazdı,o da burada...
    hoşgeldin anti popstar üyemiz metehan
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir insanın ölmesi dünyanın heryerinde haberdir ve önemlidir Metehan.

MJ nin ölümü dünyadaki herhangi bir devlet başkanı yada başbakanının ölmesinden bile çok çok daha önemli ve üzücü bir haberdir.

Bir hatırlatma daha, yazdım ama okumayan yada okuyupda anlamayanlar var.

Rahmet dilerken yada ölümü hakkında birşey söylerken konuyu dinine getiriyoruz.

Bir insanın Allah'ın rahmetine ve cennetine kavuşması için illa ki müslüman olması gerekmiyor.

Başda Bakara 62 olmak üzerinde Kur-an'da bir çok ayetde bu konu işlenir.

"Müslüman değildi rahmet okunmaz" yada "inşallah müslüman olmuştur" tarzındaki düşünce yanlıştır.

Ülke genelimiz gibi bayramdan bayrama namaza giden nufus kağıdı müslümanlarının sadece müslüman oldukları için cennete gidecekleri garanti olmadığı gibi, hıristiyan yada diğer din mensubu insanlarında cehenneme gideceği garanti değildir.

Ne diyor allah;
    milli değerlerimize sahip çıkmayan veya umursamayan veya farketmeyen nesiller olduğunuzu bildiğim için sizi samimi bulmuyorum...tepkim buna...

benim umrumda değil arkadaş ...benim değerim değil..bizim değerimiz değil...

daha fazlada cevap yazmayın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Vay be maykıl da gitti .. allah tahsiratnı affetsin...
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    neyse çok üzülmeyin arkadaşlar , yerli maykıl ceksın'ımız var bizim

http://www.komikler.com/komiktv/turk...1l_Ceks%C4%B1n

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler