Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

KAZa'dan Geriye Bunlar kaldı ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AS 125 T
    herkeze geçmiş olsun ama ben kaza haberi okumaktan bıktım arkadaşlar vallahi bu haberler yüzünden motordan soğuyorum bence vefat haberi hariç kaza başlığı açılmasın :(:(
    tekrar geçmiş olsun
    [B][COLOR="Red"]K[/COLOR][/B]aza [B][COLOR="red"]A[/COLOR][/B]nında [B][COLOR="red"]S[/COLOR][/B]eni [B][COLOR="red"]K[/COLOR][/B]orur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cok geçmiş olsun arkadasım...

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    kardesim cok cok gecmis olsun, iyi olduguna cok sevindim valla ömrün boyunca görüp gecirecegin son kaza olur inşallah....
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

cok gecmiş olsun gercekdn cok üzüldüm...
    nereye gidecegini bilmiyorsan hangi yoldan gittiginin önemi yok....[COLOR="Purple"][B][I]:bounce:[/I][/B][/COLOR]

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    tekrar geçmiş olsun yusufum şu taktırdığın angel florasana eğer kırılmadıysa talibim haberin ola bide sen şimdi o kaskıda takmak istemezsin onada talibim ara beni fiyatta anlaşak
    ya sev ya terket...

geçmiş olsun dostlarım

baya kötü bi kaza olmuş allah kimsenin başına vermesin

Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar geçmiş olsun yusufum şu taktırdığın angel florasana eğer kırılmadıysa talibim haberin ola bide sen şimdi o kaskıda takmak istemezsin onada talibim ara beni fiyatta anlaşak
    koyun can derdinde kasap et hahaha

Motosikleti
    Suzuki an 125 hk(artık YOK)
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı thaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen ...
    Vur pırangalar ayaklarıma Yaklaşmasın sana bedenim tutma ellerimi tenim tenini
    hissetmesin bakma Gözlerime yağmur buLutuna döneseler bile Silme defterinden beni silmeki
    sana vurulan kaLbim aşkına mahsur kıLınsın ...

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    çook geçmiş olsun benzer bir kaza benimde nisan ayında başıma gelmişti çarpışma şeklimiz birebir aynı :(
    bende yolumda giderken karşı şeritten gelen jip sürücüsü benm sağımda kalan park yerine girmek için önüme kırma suretiyle ona çarpmama sebep olmuştu.
    sonrasında gelişenler şikayetçi oldum (dava vs vs hala başlamadı, sistem yavaş sanırım) tüm kusur karşı taraftaydı. onun zorunlu trafik sigortasından motosikletim 10000ytl üstü masrafla perte çıktı, sigorta işlemlerini yaptırdım ve motorumun ederini aldım ki piyasa değerinden biraz yüksek bir fiyata bile anlaştım diyebiliriz. trafikten çekme işlemini yaptırdım daha sonrada motosikletimin ihaleyle satıldığını öğrendim. çekme belgeli olunca tekrar trafiğe çıkabiliyormuş araç. büyük bir ihtimal senin motorunda perte çıkar. bunun haricinde kask vs gibi masrafları davada alacağız sanırım
    buda benim emektar runner ım :(

buda kaza öncesi
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı thaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ete meraklıyımdır can umrumda olmaz
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    kymco ck 125
    Büyük geçmiş olsun kardeşim

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Yusuf arkadaş, tekrar tekrar geçmiş olsun.
    Kaza ile ilgili prosedürleri aşağıya ekliyorum. Tek fark, senin motor hurda olarak kaydedilecek, bedel tespiti sonucu bedeli sana ödenecek. bütün bu işlemlerden cebinden hiç para çıkmayacak

Bu sabah, saat 8 gibi evimden sadece 200metre uzakta bir aracın motoruma çarpması ile tatsız bir gün geçirdim. Şükür ben de birşey yok, merak edenlere..
    Olay:
    Ada dönüşüne 40 Km/h hızla girdim, o sırada solumda kalan araç durmuştu. Sürücüsü ile göz göze geldik ama bir ayrıntıyı o salise kaçırmışım, adam gözlük takıyormuş ve o esnada arkasından onu sıkıştırıp korna çalan bir başka araçla Ayna üzerinden kavga etmekteymiş Beni gördüğünü düşünüp, ada dönüşünden tam karşıya doğru gazladığımda, aynamda aracın kalkış yapıp, arkamdan hızla bana yaklaştığını gördüm Heralde durur dedim ama... Aynadan seyredince Filim Gibi Oluyor Arka sol taraftan tam Plaka-çamurluktan motoruma çarptı, sağ tarafa yıkıldım. Yine nasıl edindiğimi bilmediğim refleksim ile motordan atladım, 3 adım atıp, sağ omuzumun üzerinden bir takla atarak ayağa kalktım. Şaşkınlığım 2-3 dakika sürdü. bostancı Sanayi benim ustalık yaptığım yer olduğundan tanıdıklar çok, gittik bir sigorta acentesine. Olay şu: bu çeşit maddi hasarlı küçük kazalara Polis asla gelmiyor! Sigortacı arkadaş, örnek bir tutanak çıkarttı, her şey anlaşılsın diye çok basit ve örnekli. Ehliyet, sigorta poliçeleri ve kazanın oluş biçiminin krokilerini yazdık çizdik. İmzaladık, tüm evrakların fotokopilerini çektik ekledik. Bu arada, her iki sürücünün de kendi yorumlarını yazdığı bölüm var ki, kim ne yazmış önemli bile değil. Bu belgeler uzmanlara gidiyor ve onlar kusurlu olanı saptayıp kimin sigorta poliçesinden karşılanması gerektiğine karar veriyorlar. Evrakları alıp servisinize gidiyorsunuz, kaza bildirimi internetten veriliyor ve bir ekspertiz tayin ediliyor. ekspertiz gelip, tutulan evrak ile araçta oluşan hasarı karşılaştırıp, tamir masrafları için servis ile hemfikir oluyorlar. Ekspertiz hasar ve masraflar için onay verdiğinde servis aracı tamir ediyor, sizin banka detaylarınız alınıyor ve masraf önce size çıkartılıyor. Ancak, bilirkişi raporu sizden yana olduğunu farzedersek sizin poliçeden, karşı taraf kusurlu ise onun poliçesinden para tarafınıza ödeniyor

Biraz daha ek bilgi:
    exper denilen şahıs, sadece tek bir sigorta şirketi için çalışmaz, her türlü kazada bedel tesbiti yapabilir ve taktir de bulunur. Müfettiş ise sadece kazaya karışan aracın sigorta şirketi adına çalışır ve özellikle yüksek maddi hasarlı kazalara doğrudan müdahale ederek bedel tesbitinde bulunur. Normalde küçük kazalarda pek gelmez, ama gelip bakacağım demiş ise onun imzası ve onayı olmadan araç onarılamaz ya da onarılsa da parası ödenmez. Eğer evrakları tam ve düzgün almışsanız (benim gibi TC Kimlik No yu yanlış yazmamışsanız...) 1-2 gün içerisinde gerekli işlemler yapılıp motor tamire hazır hale geliyor. Motorun tamamlanma süresi elbette servisine bağlı. Motor tamamlandıktan ve yine gerekli sigorta onayı olduktan sonra da 1-2 gün içerisinde paranızı alıyorsunuz

Tüm bunlardan sonra parayı alıp kendim yaptırabilirmiyim sorusuna cevap hayırdır Aracının resimleri çekilir, bedel tesbiti yapılır ve onaydan (sigortaca) geçer, onaydan sonra servis ben motoru onardım der, exper ve ya müfettiş yeniden gelir, değişen parçaların kod nuymaralarına kadar alır ve bazı sigorta şirketleri çıkan hasarlı parçalarıda alır götürür ve sisteme onarılmıştır diye rapor yazar. Sen servise hasarın bedelini ödersin, servis de faturayı sigorta şirketine gönderir ve senin hesap bilgilerinle birlikte, sigortadan ödeme onayı çıktığında muhasebe parayı senin banka hesabına yatırır (tabi eğer servise vekalet vermiş iseniz, yok sa anadolu sigorta size bir şifre veriyor ve istediğiniz İŞ Bankası şubesinden alabiliyorsunuz)

Umarım faydası olmuştur. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

Macera devam ediyor Siz siz olun panik yapmayınız, işlemler basit, hele benim çizdiğim krokiyi görünce resim yeteneğime hasta oldular
    Poturdak

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    hocam geçmiş olsun Allaha şükür ki yara bere fotoğrafı koymamışsın daha beterini görmezsin inşallah.
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Motosikleti
    Mondial 151 Rs |
    çok geçmiş olsun abi..
    ama bak kask sapasağlam.
    Kawasaki-Zx10 R

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    geçmiş olsun aynı şekilde 2 ay önce cbr 125 ile kaza yaptım ve %25 bana kusur yazdı güzel ahlaklı polisimiz acaba sana da kusur yazdılar mı ?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    ramzey 125cc
    kardeş geçmiş olsun allah beterinden korusun.

Motosikleti
    mondial 150 zc sg 200 gy enduro
    hehe herzaman yanındayım nedemek

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun..

Motosikleti
    grand dink 250
    geçmiş olsun hocam,allah korumuş..
    kymco grand dink 250 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

çok geçmiş olsun gelen mala gelsin cana bişey olmasında

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)