Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Honda CBF 500 aldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun bak üzüldüm şimdi...

motora hakim olabileceğini düşünmüştüm...yani kendimizden öyle düşünüyoruz belkide...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    ilk önce motorun çok güzel. ama bir iki kazanı okudum. sakın canını sıkma. ya eğitim al. yada tam korumalı bir boş yolda bayağı bir sürüşya trafiğe çıkmadan sokak araları çok iyifdir. ben kendimden biliyorum...

her zaman biraz ciddi kazalarda hemen akla gelen motor sürmekle doğru bişey mi yapıyorum sorusu geliyo. sen de de bu göze çarpıyo... ailenin de sana baskısı şu anda tamamen motor fikrini aklından alıp gitmiş... araba da kaza yapılmıyo mu? ben daha geçen curartesi gece 22:50 de avcılar gişeler de ruruken arabada kaza yaptık ki.. 3 araba zincirleme.. hayatlarımızda birşey yok.
    diyeceğim kaza olunca arabadan da soğur insan...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    xxxxx bak forumdaki arkadaşların dedigi oldu. hani büyük cc ile başlayana hep derlerdi"kontrol edebileceginden fazla büyük cc'li motor alırsan motosikletten soğursun"

500cc yerine cbf 250 alsan veya bu işe başlamadan iyi bir egitim alsan belkide bunlar yaşanmayacaktı.

Açıkcası senin gibi bu forumda yıllarca aktif olmuş birisinin böylesine motosikletten soguması beni üzdü.

Umarım bu işi kurallarına göre yapmaya karar verip tekrar motosiket tutkunu birisi olursun.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    yeni gördüm bu başlığı, hayırlı olsun öncelikle

diğer yandan motorla ilgili düşüncelerin elbette bir süre böyle olacaktır ama sonradan tekrar eski haline geleceğine inanıyorum. tam okuyamadım ama sanırım ön tekeri kilitledin. tecrübe böyle kazanılıyor işte. önemli olan tecrübeyi ucuz atlatmaktır bu da ancak ufak cc'li motorlarla olur. eminim neden düşük cc tavsiye edildiğini diğer arkadaşlar da anlamıştır.

Cbf 500 yeni başlayanlar için ağır ve güçlü bir makinadır. Ancak aşırı korkmamız gereken de bir makina değildir. Bence biraz kendi kendine çalışarak tekrar makinaya alışabilirsin. Yılmak yok
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp bey aynısı ER5 ile olsaydı çokmu farkederdi acaba...

Syriana bey ben ne diyim şimdi?....... Neden bu kadar hassassın ki?.... Can ın motoruna onun kadar sevindim..... En az onun kadar da üzüldüm.....

Merak ediyorsan söyleyim....İçin rahatlasın..... Er-5 te daha fazla tutardı....

Oldumu?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    İnan çok üzüldüm xxxxx
    Umarım bu kaza seni motordan soğutmaz ama yaptığın yanlışı fark etmeni sağlar..
    CBF500 gerçekten göründüğünden de daha tehlikeli bir motor.. Bunu söylediğimizde bazı arkadaşlar yok canım benim tecrübem yeter diyebilirler ama inanın bazı motorları kullanmak için diğerlerine göre çok daha fazla tecrübe gerekiyor..

Sizin ki sadece yanlış bir seçimden ibaret bence.. Umarım bu yanlışınızın farkına varır motosikletten soğumadan doğru bir şekilde tekrar başlarsınız..

Çok geçmiş olsun size
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    5x kardeşim bu kadar çabuk karar verme...otur bu söylediklerim üzerine 2 gün iyice düşün...sonra ver kararını...inan çok faydasını göreceksin...biz senin iyiliğin için diyoruz bunca lafı...

Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5x geçmiş olsun arkadaşım...ama 2 günlük mazine bakarak değerlendireceğim bu ne ilk nede son olacak senin için...bunun üstesinden gelmenin tek yolu var...okul bahçesi gibi bir alanda en azından 1 hafta günde 1,5-2 saat denge,ani fren,manevra,ağırlık merkezi,gaz açma vb.konularda çalışman çok sayıda deneme yapman lazım...eğerki bir eğitim alıcak kadar zamanın yoksa bu söylediklerimi dikkate alman sağlığın açısından çok önemli...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Syriana bey ben ne diyim şimdi?....... Neden bu kadar hassassın ki?.... Can ın motoruna onun kadar sevindim..... En az onun kadar da üzüldüm.....

Merak ediyorsan söyleyim....İçin rahatlasın..... Er-5 te daha fazla tutardı....

Oldumu?....
    alp kardeşim yanlış anlama...ben sadece merak ettim sordum o kadar...CBF500 kadar tutmaz sanıyodum...saman altında buzağı aramayalım lütfen...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yılmak yok diyen arkadaşlar lütfen dikkat biraz.Arkdaşın yerine koyun kendinizi...
    Yeni alınmış bir motor ve bu konuda hassas bir aile...Hemen arifesinde yapılan kaza !

Benim fikrim motor konusunda ailenin dedigi gibi yapman.Kazanın etkisi geçtikten sonrada bir 125 likle yola devam etmen

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Allah tekrarından esirgesin.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor hayatıma son noktayı koymayı düşünüyorum
    Can ;

Senin bir motor hayatın yoktu güzelim, sen sadece yanlış bir seçim yaptın...
    Ve ben sana ilk gs 500 dediğinde de bir sürü şey söylemiştim...
    Biliyorum biliyorum dikkatli olacağım dedin...
    Yüksek cc motoru hayatında hiç vitesli kullanmadan aldın ve beklediğim oldu..Ucuz atlattın..
    Ama korkmanı gerektirecek bir durum yok.. Senin hatan hemen pat diye trafiğe dalman..
    Acelen ne ? Kapalı bir alan bul kendine ve çalış...
    Ne arabasından bahsediyorsun sen ? Hemen vaz mı geçeceksin ?
    Ben de motorumu aldıktan 5 ay sonra kaza yaptım, diz kapağım kırıldı vaz mı geçtim ?
    Arabayla kaza yapmış olsan ondan da mı vazgeçeceksin...
    Aileni ikna edersin, önemli olan eğitimli motorcu olman...
    İnan ilersi için değecek Birileri gezilere giderken için gitmeyecek, sen de atlayıp gideceksin..
    Vazgeçmeyeceksin değil mi ?
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum

ama zaten kelebeğin ömrü kadar olan motor hayatıma son noktayı koymayı düşünüyorumaçıkcası bu kadar yavaş bir süratte bu kadar yaralanmam benim şu an için değil fakat ilerisi için çok korkuttu. bu hızda böyleyse 100 150 km yi düşünemiyorum hızımı tam bilmiyorum ama sonuçta kırmızı yanıyodu önümde bir araba vardı ve kalktık gittik 15 20 km filandır en fazla yani ve şu an ağrımayan yerim yok. durdukça aha buramda ağrıyo diyip bi başka yerin farkına varıyorum. bizimkiler zaten istemiyorlar binmemi tuz biber oldu. babam da motordan düşüp köprücük kemiğini kırmış bir insan yani ben bu işi çok sakat buldum. sürekli arkadaşlarımızın ölüm haberleri üstüne bugün hasar tespit için servise gittim orda bi abi vardı ismini hatırlayamadım carrefour un önünde jip çarpmış belki aranızda tanıyanlar vardır vucudunda kırılmdık kemik kalmamış 4 ayda anca kendine gelmiş ben de bir gün öyle olmak istemem açıkcası. bizimkilerin araba alalım motoru satıp zarar bile etsek problem değil demelerine karşı koyamıcam sanırım

daha önce dediğim gibi motor kilo olarak çok ağır geliyor bana. ben de ufak tefek bi şey sayılmam ayrıca bilemiyorum

olaydan sonra kendime gelince motorun kaza yerinde fotolarına da çektim daha sonra eklerim isterseniz şu an gerçekten adsabım çok bozuk belkide böyle ufak bi kaza ile gözümün açılması iyi oldu bilemiyorum

kiminizle 2 yıldır kiminizle 1 aydır beraberiz hepinizi çok seviyorum tek tek öpüyorum lütfen motor sürerken çok dikkatli olun

oldu mu simdi bu yaptigin? olmadik yere yine gereksiz bir "büyük cc - kücük cc" tartismasi basladi.

neden düsümüs oldugunu anlamamiz icin orada olmamiz gerekirdi diye düsünüyorum. senin yerinde cok cok daha tecrübeli bir olsaydi belki yine düserdi, belki senin gözünden kacan ufak bir ayrintiyi fark edip düsmeyebilirdi. bilemiyecegiz.

bence motor seciminde bir hata yok ama sürücü kursuna gitmenden kendi basina o motorla deneme yanilma seklinde bu isi ögrenmeye kalkisman iyi olmamis. gecmis olsun.

motosiklet olayina küsmeye de gerek yok. evet, motosiklete binmek tehlikelidir. yolda gitmeyi birak, isikta üstünde durmak bile hayati tehlike olusturabilir. arada sirada bunu hatirlamakta cok büyük fayda var. yapilan klasik hatalarin bir listesini http://www.ride2die.com (en azindan resimlerine bakin!!!!) sitesi resimleriyle birlikte siraliyor. 15 dakika o sitede dolas, boy gibi yarisci bile olsan o gün motosiklete binmek istemezsin.

sen simdi motosikletini tamir ettir, malzemeni yenile (yeni kask al!!!!) ve su ise yeniden basla. artik neler olabilecegini bizat kendin biliyorsun, o göre dikkatli ol! simdiden basarilar dilerim.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldu mu simdi bu yaptigin? olmadik yere yine gereksiz bir "büyük cc - kücük cc" tartismasi basladi.
    Gereksiz yere mi ? Allah aşkına bu tartışmayı tekrar açmak istemiyorum ama Can ın kazasında başka ne sebep olabilir ki ? Hayatında hiç vitesli kullanmadan 57 hp lik bir motora binmesinin mantığı nerededir ? Üstelik bu çocuk daha 19 yaşında ! Araba / Trafik tecrübesi de yok.. Kendinle bir tutuyorsun, mantıktan uzak düşüncelerini kendine sakla...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Araba / Trafik tecrübesi de yok...
    nedeni iste bu!!!! sürücü kursuna gitmis olup motosikletini almandan önce A2 ehliyetini almis olsaydi bu olmazdi. bunun yasiyla veya motosikletin agirligi/gücü ile o kadar da cok alakasi yok.

ben gitsin 57beygirlik vitesliye hemen binsin yönünde de birseyler söylemedim. mutlaka herkesin önce ehliyetini almasi gerekir. sonra ne motosiklete binerse binsin diyorum. büyük-cc-ile-baslanmaz tayfasi olarak sizler ise 10bin faktörü kombine ederek birbirinden ayirmadan topluca OLMAZ diye karsi cikiyorsunuz....

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Zaten Can'ın A2 si var......

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedeni iste bu!!!! sürücü kursuna gitmis olup motosikletini almandan önce A2 ehliyetini almis olsaydi bu olmazdi. bunun yasiyla veya motosikletin agirligi/gücü ile o kadar da cok alakasi yok.
    aslında teşekkür etmeli sana, sen bu sitede oldukça söylediklerimizin değeri daha çok belli oluyor

dishy, Can çocuk değil; muhtemelen duygusal değil, mantığına uygun olarak davranacaktır. Yakında yollarda tekrar buluşacağımıza eminim.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşlar ben mi yazamıyorum siz mi okuyamıyorsunuz ? Ehliyeti varrrrrrr !!!!!!!!!!!!

Motosikleti
    daha yok malesef
    kazasız belasız güle güle kullan
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dishy, Can çocuk değil; muhtemelen duygusal değil, mantığına uygun olarak davranacaktır. Yakında yollarda tekrar buluşacağımıza eminim.
    Biliyorum çocuk olmadığını, ama çocuklukla alakası yok... Kaza yapıp soğuyup bırakan, cesaret edemeyen çok kişi biliyorum.. Ama Can bunu yapmayacak...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben mi yazamıyorum siz mi okuyamıyorsunuz ? Ehliyeti varrrrrrr !!!!!!!!!!!!
    bu ehliyet (türkiyede bircok arkadasimin ki gibi) motosiklete binmesini inmesini bile bilmeden aldiklinan tarzdan mi yoksa ciddi olarak birkac saat motosiklete binerek alinanlardan mi?

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Binmesini inmesini bilmeden vermiyolar canım ehliyeti.. Yurt dışında yaşayıp ülkesine burun kıvıran, tepeden bakanlardansın sende...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)