Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Felc Kalan Bodrumlu Motorcu Kardeşimizin Dramı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bodrum’un tanınmış simalarından motosiklet bayisi sahibi Ali Kemal Cengiz (26) daha gezinin 10 dakikasında çiğden dolayı kayganlaşan zeminde yaptığı hız sonucunda düşerek ağır yaralandı. Şu anda Bodrum Universal Hospital’da tedavi gören Cengiz’in kaburgalarında 7 kırık olduğu saptandı. Yoğun bakım ünitesine alınan Cengiz’in durumu ciddiyetini koruyor. BMK’nın bu Pazar, sezonun son güneşli günlerini değerlendirmek ve motosiklet tutkunlarıyla birlikte olabilmek amacıyla düzenlediği sonbahar gezisi, sabah 9:00-9:45 saatleri arasında Torba Opet İstasyonu önünde toplanan Bodrumlu motosiklet tutkunlarının, saat 10:00’da verdiği startla başlamıştı. Bodrum - Milas - Yatağan - Kavaklıdere - Bozdoğan gidiş güzergahına doğru hareket eden motosikletlilerden biri olan Bodrum’un tanınmış simalarından Cenkaya Ticaret Asya ve Kawasaki Bayii Sahibi Ali Kemal Cengiz adlı 26 yaşındaki Bodrumlu genç motorcu, sabah saatlerinde etkili olan çiğ ile kayganlaşan asfaltta kayarak düştü.

Gezinin ilk 10 dakikası’nda Güvercinlik yolu üzerinde meydana gelen kaza, motorcuları şok etti. Hemen ambulansa haber veren motorcular, gencin vücudunda kırık olabileceği endişesiyle yerinden oynatmadılar. Ambulansın 20 dakika sonra geldiğini belirten motorcular duruma isyan ederken Cengiz, Universal Hospital’a kaldırıldı. Yürüyememe tehlikesiyle karşı karşıya olduğu saptanan Cengiz’in vücudunda 7 kırık olduğu belirlenirken, genç motorcu daha sonra yoğun bakıma alındı. Durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Yaşanan acı olayla birlikte gezi iptal edilirken, diğer motorcu arkadaşları ve ailesi Ali Kemal Cengiz’i hastanenin önünde saatlerce bekledi. Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan da Cengiz’e geçmiş olsun dileklerini iletmek için hastaneye geldi.

http://www.bodrumhaber.com/habergoster.asp?id=2945

Buda yorumlu başka bir alıntı...

Muğlanın bodrum ilçesinde hafta sonu trafik kazası geçiren şampiyon motosikletiçi Ali Kemal Cengiz felç oldu. Sonbahar gezisi sırasında zeminin ıslak olması ve dikatsizlik sonucu kontrolünü kaybedip devrilerek sürüklenen ve kayalara çarpan Cengiz in omurgası ve sinirleri parçalandı,şans eseri ölümden döndü ancak,belden aşağısının tutmadığı belirtildi.

Bodrum Motosiklet Klübü(BMK) tarafından pazar sabahı düzenlenen ve yaklaşık 60 motosiklet linin katıldığı günübirlik sonbahar gezisine gelen 26 yaşındaki Ali Kemal Cengiz,Bodrum-Milas karayolunun 10.km sinde hızlı girdiği virajda zeminin ıslak olması ve bir anlık dikkatsizlik nedeniyle kontrolünü kaybetti. Onur Altan Tan ın motosikletine çarptı ve yaklaşık 100m sürüklenen Cengiz,yol kenarındaki kayalara vurdu.

Universal Bodrum Hospital a kaldırılan ve ameliyata alınan Cengiz in omurgasının hasar gördüğü,birçok kaburga kemiğinin kırıldığı satandı.Ortopedi uzmanı Opr. Dr. Muvaffak Bağdatlı ve ekibinin gerçekleştirdiği,6 saat süren ameliyatın ardından yapılan açıklamada Cengiz in belden aşağısının felç olduğu açıklandı.

BMK nın lisanslı sporcusu olan Cengiz in omurgasının kırıldıı,içinden geçen sinirlerin parçalandığını belirten Opr.Dr.Ersin Vural ``böyle bir kaza ve bu tür kırıklardan sonra yaşaması bile bir mucize.Ameliyet ile omurga platinle sabitleştirildi,ancak belden aşağısı felç oldu.Kırıkların tespiti ve tedavisinden sonra Cengiz yoğun bir fizik tedaviye girecek``dedi.

Alıntı..Md racingdelisi...

Allah şifa versin hepsine...

Benim şahsi düşüncemde ne kadar dikkatli olursak olalım...ölüme ve yaralanmaya hep bir adım daha yakın olduğumuz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Çok üzücü, Allah şifa versin. İnşallah kalıcı bir hasar olmaz da yürüyebilir.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Geçmiş olsun

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    geçmiş olsun acil şifalar versin
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Bu tür haberleri buralarda okumak çok can sıkıcı , biraz daha dikkatli olalım arkadaşlar

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sadece 45 Ytl den basliyan omur ilik tam korumali belliklar belkide bu dostumuzu koruyacakti.Hic bir koruma giysisi guselik yada fazlalik olsun diye takilmiyor. Arkadasimiza acil sifalar ve umarim Fizik Tedaviye cevap verir.Ama aci bir ders ogrendik.Lutfen Motorunuzdan daha cok kendi guvenliginize para harcayin.....
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

geçmiş olsun:(

Motosikleti
    Yamaha YBR125
    Çok üzüldüm gerçekten Umarım kalıcı hasarlar olmaz büyük geçmiş olsun arkadaşa

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    çok üzücü bir olay... umarım en kıza zamanda eski sağlığına kavuşur...

bu arada şu koruma konusuna gelirsek arkadaşımızın dedigi gibi tam korumalı bellik onu koruyabilirdi.50-60 ytl 'lik bir korumayı kullanmadıgından şimdi ne durumda. inş en kıza zamanda eski haline gelir.örnektede gördügümüz gibi korumaların önemi büyük....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    çok geçmiş olsun arkadaşımıza ailesine sabır versin bu havalarda çok dikkat etmek gerekir nerde çiğ yağdı nerde don var belli değil hele sabah saatlerinde
    ağaçtan düşen yapraklarda başka bi tehlike

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Necdet baba özellikle sen dikkatle oku abi Allah korusun ....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Çok üzüldüm...İşallah düzelir...Acil şifalar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Ya böyle yazıları okudukça üzülüyorum. Hep istiyorum bir motosikletim olsun diye. Aklımda "ama" diye kalıyo bişiler. Ya birgün bu isteğim olursa benimde basıma böle bişiler gelirse diye düşünüyorum. Ölsem koymaz ama, ölemeyip felç kalmak her gün ölmek gibidir ya bundan çok korkuyorum. Ali Kemal Cengiz Dilerim Allahtan biran önce iyilşirsin. İmkansız diye bişi yoktur. Tekrar 2 tekerde görmek dileyiğle...

Bide uzun zamandır dikkatimi çeken bişi var insanlar birazda bu konuya önem göstermeli. Tamam kask dedik, tam koruma dedik, eğitim şart dedik ama insanlar motosiklet alırken dikkat ettikleri ençok şey Kaç cc olduğu kimse firenlere dikkat etmiyo 600cc 250 cc 1000cc eee adam sor motorun özelliklerini anlatsın ama firenini bilmez... Neyse uzun seyler yazdıkca saçmalıyorum ...

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Allah şifa versin . Gecmiş olsun

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    çok zor bir durum, Allah bu arkadaşa acil şifalar versin, tekrar yürür inşAllah.
    bizleri de bu tür kazalardan muhafaza eylesin.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    allah şifalar versin,
    geçmiş olsun.
    98 Beygir.....

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah şifa versin...
    umarım tekrar yürüyebilir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    allah acil ve bol sifalar versin ınsallah eski haline döner abim

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inşallah düzelir arkadaşımız..
    ben de korumaları tam mıymış değil miymiş diye merak ettim ama,

artık sormanın anlamı yok pek sanırım...
    "keşke" dememek lazım arkadaşlar..

geçmiş olsun...

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    kardeşimize geçmiş olsun..acil şifalar diliyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler