Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Gitti sol ayağım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    geçmiş olsun.. yaptığın hatanın cezasını çekmişsin.. umarım ilk ve son kazan olur..

ve son olarakta bu üzücü olay bu kadar komik anlatılabilirdi..
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çok geçmiş olsun sen biraz alaylı bi şekilde anlatmışsın ama kötü bir durum
    Kask tak!

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vasuki çok geçmiş olsun,
    bu arada gerçekten eğitimin en güzel kısmını kaçırmışssın
    ben iki gün boyunca oradaki hornetlerin hayali ile yaşamış ve son gün
    de amacıma kavuşmuştum. Öyle bir hevesli görünüyordumki sağolsunlar fazladan bir kaç tur atmama dahi izin vermişlerdi.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    buyuk gecmis olsun kizma ama guldurdun beni uzuldum tabi ama gusel anlatmisisin.Tek sevindigim sey trafige kapali alanda olmasi.Yoksa bu kadar sanli olurmuydun bilmiyorum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    geçmiş olsun... başından geçen kazayı bu şekilde espiriye vurup anlatman güldürdü beni
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

simfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsu kardeş ama anlatımın çok hoştuuu biraz güldüm kusura bakmaa inşallah son kazan olur bu
    Hayat denen sonsuzluğun karşısında bir çocuk, düşe kalka büyürken, kalkamayız bir çoğumuz...

mavisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inşallah bigün olacak
    geçmiş olsun

tmrbaykal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun dostum.en kısa zamanda sağlığına kavuşman dileyiğle.
    çok çalışmam lazım çoook.:)

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    ehehe komik bi kaza olmuş... ama cok gecmiş olsun.. boyle ufak kazalar aslına bakarsanız iyi oluyo.. bende 15 metre sürüklenip asfaltın tadını alınca çok daha dikkatli ve özenli kullanmaya basladım motosikletimi... eee Allah ilk önce bi uyarı veriyo.. anlayana tabiki.. yok ben anlamadım diyene ikinci darbe.. e yok sen hala öküz gibi kullanmaya devam edip bişilerini düzeltmezsen.. sana verdiğim can sana fazla gelimiş deyip canını alıyo işte...
    KSK FOREVER ... 35½

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Çok geçmiş olsun umarım son kazan olur
    KAMP ADAMLARI

Motosikleti
    Liberty 200
    Anlayamadım !

Güvenli Sürüş kusunda ön tekere girme eğilimli bir kukanın ne işi var ? (İntihar komandosu kuka)

Ayrıca ne tür bir kuka ön tekere sıkışabilir ? (Büyük, küçük, zayıf, şişman v.s.)

Ön tekerin neresine sıkışabilir ? (Lastikle jant arasına, tellerin arasına, lastikle çamurluk arasına, çamurluk ile kadro arasına v.s.)

Güvenli Sürüş kursunda anlatılanları uygulamayacaktıysan neden kursa gittin ? (Uyulmaması gereken kuralları öğrenmek için, başkalarına öğretmek için, "gittim" demek için v.s.)

Ön tekere sıkışmış kukanın vurarak ön tekerden ayrılabileceğini nereden öğrendin ? (Jonglörlük zamanımda, rüyamda, hissikablelvukuu v.s.)

20 yıllık uzmanların motosiklet yola devam ederken kukaya vurarak sıkıştığı yerden çıkarıp yola devam ettiklerini nereden çıkardın ? ("Bir kaç deneme sonra ben yapabilir olacağım", "20 yıllık motorcuların daha neler yapabiliyor olduklarını düşünüyorum, bir bilseniz" v.s.)

Güvenli Sürüş 1 kursunu tavsiye eder misin ? (Kuka hariç, dahil v.s.)

Ne zaman motosiklet alıyor ve yollara çıkıyorsun; güzergahın nedir ? (Ehh, kendimizi ve sitedaşlarımızı korumak lazım v.s.)

Çok geçmiş olsun; Güvenli Sürüş 2'den kendini koru !

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Çok geçmiş olsun dostum.Umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmis olsun kardeşim

alpergenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80 GS
    vay bea kardeşim bana böyle anlatmamıştın.herneyse cok kez gecmiş olsun demiştim ama yine gecmiş olsun.artık akdeniz turuna bidahaki seneye gelirsin ben sana güzergahı anlatırım ehe. veee neaman cıkacaksın evden merak ediyorum

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    geçmiş olsun diyorum.... sadece...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Outcast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baba ne yaptın ya, böyle boyna kaza haberleri yetmiyomuş gibi bide eğitimde kaza haberi valla vazgeçicem iyice tırstım bu işten Geçmiş olsun...

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bahtsız deve ve çölde kutup ayısı hikayesi... Çok geçmiş olsun..
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

geçmiş olsun

gemiş olsun

iatambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250E
    geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşmen dileğiyle.

Vasuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim...

Alıntı Outcast adlı üyeden alıntı
    baba ne yaptın ya, böyle boyna kaza haberleri yetmiyomuş gibi bide eğitimde kaza haberi valla vazgeçicem iyice tırstım bu işten Geçmiş olsun...
    Vaz geçmek olmaz artık rs125 gelsin görürüm seni, fiyat abartılı olmazsa ilk alan muhtemelen sen olursun.

Alıntı alpergenc adlı üyeden alıntı
    vay bea kardeşim bana böyle anlatmamıştın.herneyse cok kez gecmiş olsun demiştim ama yine gecmiş olsun.artık akdeniz turuna bidahaki seneye gelirsin ben sana güzergahı anlatırım ehe. veee neaman cıkacaksın evden merak ediyorum
    Telefonda o kadar anlatılıyor işte.
    Bakalım doktorlar izin verirse yetişirim Akdeniz turuna... (amin)

Alıntı culhacik adlı üyeden alıntı
    Anlayamadım !

Güvenli Sürüş kusunda ön tekere girme eğilimli bir kukanın ne işi var ? (İntihar komandosu kuka)

Ayrıca ne tür bir kuka ön tekere sıkışabilir ? (Büyük, küçük, zayıf, şişman v.s.)

Ön tekerin neresine sıkışabilir ? (Lastikle jant arasına, tellerin arasına, lastikle çamurluk arasına, çamurluk ile kadro arasına v.s.)

Güvenli Sürüş kursunda anlatılanları uygulamayacaktıysan neden kursa gittin ? (Uyulmaması gereken kuralları öğrenmek için, başkalarına öğretmek için, "gittim" demek için v.s.)

Ön tekere sıkışmış kukanın vurarak ön tekerden ayrılabileceğini nereden öğrendin ? (Jonglörlük zamanımda, rüyamda, hissikablelvukuu v.s.)

20 yıllık uzmanların motosiklet yola devam ederken kukaya vurarak sıkıştığı yerden çıkarıp yola devam ettiklerini nereden çıkardın ? ("Bir kaç deneme sonra ben yapabilir olacağım", "20 yıllık motorcuların daha neler yapabiliyor olduklarını düşünüyorum, bir bilseniz" v.s.)

Güvenli Sürüş 1 kursunu tavsiye eder misin ? (Kuka hariç, dahil v.s.)

Ne zaman motosiklet alıyor ve yollara çıkıyorsun; güzergahın nedir ? (Ehh, kendimizi ve sitedaşlarımızı korumak lazım v.s.)

Çok geçmiş olsun; Güvenli Sürüş 2'den kendini koru !
    Yahu bir mesajda bu kadar soru sorulmaz ki, benimde canım var parmaklarımı ağrıtıcan şimdi.

-Eğitimlerde öğrenciler kukalara çarpa çarpa aptal etmişler, canlarından bezmişler artık.
    -Küçük ve zayıf kuka.
    -Sivri kısmı üste gelecek şekilde tekerleğin yan tarafından tekerlekle çamurluk arasına sıkıştı.
    -Eğitimde tekerleğe kuka sıkışırsa ne yapılması gerektiğini söylemediler. (Bunu yazayım Honda'ya ciddi bir eksiklik ) Düşeceğimi düşünmemiştim ilk başta kurtarabileceğimi sanmıştım. "Hocaların söylediğini gibi düşmekten" kastım o anda ayağımı vites üzerine koymam gerektiğiydi ben koyamadım
    "gittim demek" ile ilgili kısmı anlamadım böyle bir insan yoktur heralde
    -Öğrenecek birşey yok, fizik kuralı gereği içten dışa doğru basınç uygulayınca çıkardı oradan. (Teoride kesin çözüm pratikte işe yaramadığını gördüm hatta sol ayağımda gördü)
    -20 yıllık uzmanı bırak oradaki 5-6 senelik eğitim uzmanlarının, biz parkurda gezerken devrilen kukaları nasıl düzelttiklerini görmen lazım. Benim durumumdaki bir uzman her ne kadar doğru olmasada o kukayı eliyle bile alabilirdi.
    -Güvenli Sürüş 1 eğitimini tavsiye etmenin dışında her aceminin alması gerektiğini düşünüyorum. (Ben tamamını, özellikle Güvenli Sürüş 3ü birden fazla sayıda almayı düşünüyorum)
    -Genelde Kadıköy-Bostancı arasında olucam, polis çevirmesi dışında kuka olmayacağından içiniz rahat olsun.
    -Teşekkür ederim, tabiki koruyacağım.

Bu esprili, güzel, iyi dilekli ve bol sorulu eleştirin için teşekkür ederim.

Bu arada şu eleştirini yazarken "Güvenli Sürüş kursunda anlatılanları uygulamayacaktıysan neden kursa gittin ? (Uyulmaması gereken kuralları öğrenmek için, başkalarına öğretmek için, "gittim" demek için v.s.)"

Sanırım kendin için şunları söyleyebiliyorsundur;

-Azami hız sınırı 20km/s olan yerlerde kesinlikle 20km/s in üstüne çıkmam.
    -Motorumla hiç 80km/s üzeri bir hız yapmadım çünki kanunlar çerçevesinde güvenliğimiz için bu sınır getirilmiştir.
    -2 Şeritli yolda, trafikte durmuş olan iki taşıtın arasından asla geçmem.
    -Şu ana kadar kaskım olmadan 10 metre bile motor kullanmadım.
    vs.vs. uzar gider. Sonuç olarak ehliyet alırken bunları öğrenmiş ve bir nevi yapmayacağımızı/yapmamamız gerektiğini kabul etmiş oluyoruz ama gel görki yapmadan duramıyoruz...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler