Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

bi bayan hız motorunda nelere dikkat etmeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    CbF 150 yanlıs seçim olur CBR 125 kesinlikle almalısınız.. boy açısındanda pek sorun yasamassınız yzf r 125 e nazaran daha rahat edersiniz nispeten race sürüş pozisyonunada geçiş için iyi bir tercih olucaktır.Kask olarak sakın ha pembe vs düşünmeyin
    Ls2,nitro,agv markalarından orta karar bi kask alabilirsiniz.
    Güvenlik açısından sorarsanız ls2 targa edition kaskımla arabanın altına girdim araba 50 km bende 50 km hızla kafam tampon ve yere çarptı şükür birşey olmadı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    hic tecrüben yoksa r6 olmaz 1300 cc suzuki hayabusalar var onunla basla.
    Tropiksera ve ZIPPIRMAN bunu beğendiler.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Tarihe bakılırsa Yeni üye olmuşsunuz . Hoşgeldiniz de biraz kendınizden bahsetsenız, tanışma kısmında konu açtınız ve ben kaçırdımsa kusura bakmayın.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim eşimde motora biniyor. Kimse taciz edemiyo çünkü hep bana artçı olarak biniyo motor süren bayanlara hep imrenmişimdir. Bana ablam öğretmişti 11 yaşımdayken mobiletle beraber kaçırır sürerdik. Hey gidi günler hey. Asla ve sakın motordan vazgeçme pes etme. Bak bi tavsiyede vereyim babanla beraber motor sahiplerine rica et. Ne bulursan dene ybr, cbf, cbr,yzf vs.hepsini bi sür turla. Hangisi içine siner beğenirsen onu al. onla kendini bi geliştir sonra büyütürsün. Saygılar hayırlı formlar.
    tr100a bunu beğendi.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    ybr125- cbr125- yfz125- cbf 150 bunları senin için en iyileri olur..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    2011-12 cbr 125 ve yzf 125r sizin için uygun olacaktır.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Yamaha Fazer 6

mavi yada kırmızı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Kask mont vs. vs. kesinlikle bayanlığınızı belli edecek renk tip modellerden kaçının mümkünse erkek kaskı montu vs. vs. alın Zira ülkemizde apaçi çok
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ebrar4342 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında 20.000 tl ye kadar cıkabilirim ama ilk başta dediğiniz gb ekipmanların en iyisini alarak.yok altımdaki motora 15000 verip 50 tl lik kask almam.çok uzun zamandır istiyorum güzel bir motor sahibi olmayı.ama insan cekiniyor bayan olunca biraz sınava girerken okuldaki tek bayan bendim.bugun sınavda motora binince insanların bakışı gercekten farklıydı.bu arada saç sorunum yok eşarp kullanıyorum.kütahya tavşanlılıyım ben bizim orda scooter motor kullanan çok bayan var.Ama kimse hız motoru kullanmıyor ama banada babam öğretti o aşıladı ablamda çok iyi binerdi sonra tutku haline geldi .şimdide en doğrusuna karar vermek icin araştırma yapıyorum.
    ufak motorla başlama fikri güzel. bi çok insan direk 600lük 1000lik beygir canavarı makinaları alıp 5 gün sonra ben biliyorum diye geziyor. ne azından yerden spatula ile kazınmadan adım adım ilerleyeceksiniz. bir diğer konuda; motora binerken eşarp takmamanız sizin için daha iyi olacaktır. eşarp vb. olarak üretilmiş ürünlerin çoğu ipek ve o tarz kumaşın yer olarak tutunamayacağı malzemelerden üretilir. Tavsiyem çoğu motor kullanıcısının kullandığı üzere balaklava kullanmanız çok daha iyi olacaktır. sonuçta kafanızı geçirdiğiniz kaskın kafanızı tam olarak sarması sıkması gibi kafanızın içeride hareket etmemesi için kaskın size tutunabilmesi de çok önemli.

biraz sert bir mizaçta yazmış olabilirim ama bu sizin kendi güvenliğini daha iyi düşünebilmeniz için birazda..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    yzfnin koltuğu çok yüksek, cbr daha doğru bir tercih olacaktır. ayrıca karenajsız bir motosikletle başlamanız düştüğünüzde falan daha ucuza işin içinden çıkmanızı sağlar
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    araştırıyor
    evet dün yeni üye oldum kusura bakmayın tanışma sayfasında kendimi tanıtmadan konu actım:( istanbulda yaşıyorum,üniversite mezunu 27 yaşında adranalin tutkunu bi bayanım.3 yıllık evliyim ve cocuk sahibi olmadan hayallerimi gercek kılma yarışındayım.bir çoğu gerçekleşti şükürler olsunbi kaç tane daha var onlardan en hızla gercekleşmesi gerekenlerden biri o süreci sağlıklı bi şekilde yaşayıp yamaha r6 kullanmak.arkadaşların tavsiyelerini dinleyip basamak basamak ilerlemeye karar verdim.30 yaşımda sakin bi bayan olmam gerekiyor:(.eğer ALLAH nasip ederse 30 yaşında bebeğim olsun istiyorum.Ama daha öncesinde hayallerim gercek olsun istiyorum...ve bu siteye bayıldım insanlar nezaketli,paylaşımcı,yargılayıcı değil benim için bu çok önemli .herkese yine yine çok teşekkur ederim bu nezaketlerinden dolayı

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    arkadaşlar merhaba
    ben cocukluğumdan beri motor tutkunu bir bayanım.12 yaşımda babam simson mu neydi 3 vitesli motorda öğretti..Ama ehliyetimi bugun aldım ve bi hız motoru istiyorum.şuan düşündüğüm yamaha YZF-R125 WGP 50th Anniversary modelini istiyorum.aslında yamaha r6 yı istiyordum ama yeni araba aldım o kadar param yok.en büyük hayallerimden biri cocuk sahibi olmadan bu tutkumu doyasıya yaşamak istiyorum.cocuk olunca sorumluluk artıyor ve daha az risk taşıyat taşıtlar kullanılıyorbana yardımcı olun lütfen....
    aslında 20.000 tl ye kadar cıkabilirim ama ilk başta dediğiniz gb ekipmanların en iyisini alarak.yok altımdaki motora 15000 verip 50 tl lik kask almam.çok uzun zamandır istiyorum güzel bir motor sahibi olmayı.ama insan cekiniyor bayan olunca biraz sınava girerken okuldaki tek bayan bendim.bugun sınavda motora binince insanların bakışı gercekten farklıydı.bu arada saç sorunum yok eşarp kullanıyorum.kütahya tavşanlılıyım ben bizim orda scooter motor kullanan çok bayan var.Ama kimse hız motoru kullanmıyor ama banada babam öğretti o aşıladı ablamda çok iyi binerdi sonra tutku haline geldi .şimdide en doğrusuna karar vermek icin araştırma yapıyorum.
    :

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yukarıda pek çok motor önerilmiş ama tvs apache rtr 150 unutulmuş onada bi göz atmanızı öneririm.

Bunun yanısıra ekipman konusunda pekçok şeyde yazılmış çizilmiş ancak 1 2 ufak ama önemli ayrıntıyıda yazmak isterim. Bunlar;

Bellik ve dizlik. Bu ekipmanlarıda mutlaka kullanmanızı öneririm.

Bellik hem soğuklarda böbrek ve belinizin soğuk almasını engeller hemde düşme esnasında kuyruk sokumu ve omuriliği korur. Bunun yanında motosiklette eğilirken sırtınızın düz bir hat olarak eğilmenizi sağlar bu nedenlede uzun süreli kullanımlarda sırt ağrısını en aza indirmenin yanında uzun vade de oluşacak duruş bozukluğunu önlemiş olursunuz.

Dizlik ise özellikle mafsallı olanları tercih edin yoksa taktıkdan sonra yürümek işgence olabiliyor. Düşme esnasında diz ve kaval kemiğini korumasının yanısıra (düştüğünüzde vücudunuzun, yere ilk değecek bölgesi olduğundan önemlidir) , soğuktan ve rüzgardan da korur. Böylece ilerde menisküs romatizma yada çapraz bağlarda sorun olması gibi kazaya yada soğuğa bağlı hastalıkları en aza indirmiş olursunuz

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Allah enişteye de bi tane motosiklet nasip etsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    ben bu vatandasin kadin olduguna inanmiyorum nedense..
    Halil Karamanoğlu ve krd bunu beğendiler.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    evet dün yeni üye oldum kusura bakmayın tanışma sayfasında kendimi tanıtmadan konu actım:( istanbulda yaşıyorum,üniversite mezunu 27 yaşında adranalin tutkunu bi bayanım.3 yıllık evliyim ve cocuk sahibi olmadan hayallerimi gercek kılma yarışındayım.bir çoğu gerçekleşti şükürler olsunbi kaç tane daha var onlardan en hızla gercekleşmesi gerekenlerden biri o süreci sağlıklı bi şekilde yaşayıp yamaha r6 kullanmak.arkadaşların tavsiyelerini dinleyip basamak basamak ilerlemeye karar verdim.30 yaşımda sakin bi bayan olmam gerekiyor:(.eğer ALLAH nasip ederse 30 yaşında bebeğim olsun istiyorum.Ama daha öncesinde hayallerim gercek olsun istiyorum...ve bu siteye bayıldım insanlar nezaketli,paylaşımcı,yargılayıcı değil benim için bu çok önemli .herkese yine yine çok teşekkur ederim bu nezaketlerinden dolayı
    Tekrar hoşgeldiniz. İnşallah istediğiniz motora en kısa zamada kavuşursunuz. Yenı böcek kasa r6 çok güzel.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

çocuğunu da arka çantaya kitlersin ohh miss

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    çocuk sorun olmuyor motorda merak etme
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    hahah maşallah allah bağışlasın.. analı babalı büyütsün

Altın elbiseli abi,burada yazılan iki motoru da tanıtmış.İstersen önce videoları izle.

Honda CBR125 : http://www.youtube.com/watch?v=NwNHNYGYHOQ

Yamaha Yzf125R : http://www.youtube.com/watch?v=VHpbRbiF__g
    Think Green!

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam "herkeze slm bu kardeşinize bi yardım ltfn" diye bi baslik acsa askerden geldim param su kadar r6 istiyorum diye bi konu acsa burdaki kimse birsey yazmayacakti konu altina. Ama adam çakallik yapip bayan diye baslayin yurdum açları damlamış aynen.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahah maşallah allah bağışlasın.. analı babalı büyütsün
    saol Koray amcası depo üstü çantanın içine koyuyorum öyle geziyoz kızımla
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)