Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkeslere selam..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dnnkys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    uzun zamandan beri forumu okuyorum, kısa zamandan beri üyeyim; ve buda ilk mesajım
    Çanakkale'de ikamet ediyorum; bisikletle tanışmam sanırım 4yaşımdaydı.. 12yaşımda babamın yeşil peugeot star motorunu kaçırıp bi tur atmışlığımla beraber motor sevdam başladı

lisede okurken bi aile dostumuzun yanında sırf motora binebilmek için part-time paket elemanı olarak çalıştım; orada da kullandığım peugeot star tarzı bişiydi;daha sonra beni garsonluğa terfi ettirip motordan uzaklaştırmasıyla beraber işten ayrıldım

motorum olması fikri benim için gerçekten önemliydi;ama ehliyet olmadan olmaz!! dediler.. ehliyet kursuna gittim;sınava girdim.. ama sonucu alamadan askere gittim

askerden geldim;ilk işim a2/B ehliyetimi cebime alıp motorsiklet dükkanlarını dolaşmaya başladım. O gün anladığım ilk olay motorun ehliyetle değil;para ile alındığı oldu.. Haliyle para biriktirmeye başladım..

para olayını kavradıktan 3ay sonra(yani bundan 3yıl önce) ilk motorum olan bordo suzuki an125hk'mı aldım

motorum vardı artık!!! ama amaç farklıydı;motor ağırlaştıkça tecrübe olayının gerekliliği artıyordu.. pejo'lardan sonra ruhsatında (yanlış hatırlamıyorsam) 116kg yazan bir motoru kullanmayı öğrenecektim..

iki senede yağmur..çamurr.. kar..kış demeden bindim.. Ve o iki yıl içerisinde 18,000km ile kazasız belasız bir beraberlikten sonra "ahanda ben bu işi kaptımm!!" diyip kutlama sonrası yerdeyken öğrendiğim en önemli şey;
    alkollü motor kullanmak aptallıktır!! oldu
    yerde yatarken dediğime bakmayın; kazayı kırmızı ışıkta dururken arkadan beni beğenen bir bayanın;aynı beğeni ile üstüme çıkmasıyla oldu.. Çıkarken arabayı da kullanmayı!! ihmal etmemişti

herneyse..

bundan sonraki hikayeme ne yazarsanız haklısınız..!

kızıltoprak mototal'da ilk gittiğimde bana müşteri olarak gösterilen ilgiyi..
    (ki her seferinde aynı güleryüzü bulurum orada)
    yanına ilk gittiğimde;daha önce gözüme hiç bu kadar büyük görünmeyen, şimdiki motorum olan 600f'imi..
    ilk çalıştırdıklarındaki tri-oval ekzostun sesinin tüylerimi diken diken edişini..
    ve daha önce kullandığım motorun 125'lik bir scooter olduğunu öğrenen, ismini hatırlayamadığım satış temsilcimin elime kağıdı tutuşturmasını unutamam!
    (tutuşturduğu kağıt pistin adresiydi)
    herşeye rağmen dinlemedim..
    kararlıydım; başka birinin motoru götüreceini söyledim.. allem ettim..gullem ettim.. aldım.. alır almaz servise sokturup lastikler.. hidrolikler.. frenler.. yağ.. su.. ne varsa yenilettim..
    hiç unutmam; mototal servisinin önüne 17:00'da gittim. 18:30'a kadar "ben naaptım!!" diyerek kaldırımda oturup alete baktım.. 19:00'da servis elemanları iyi akşamlar diyerek evlerine doğru giderken ben de haala cesaret toplama çalışmalarını sürdürüyordum(sen aslansın,sen yaparsın!!).. ve en sonunda motoru çalıştırabilecek cesareti bulduğumda saat 19:30'du ve ben "bir aşağı mıydı falan diyordum heyecandan kendi kendime..
    emin oluncaya kadar oradaki otoparkta;arabaların arasında bindim.. yeniköy'e doğru yola çıktığımda saat 22'ydi.. evi bulana kadar 280küsür km..(arkadaşın evi) eve geldiğimde saat sabahın 4'ü..

aynı tecrübesizlikle, aldıktan 2gün sonra istanbuldan çanakkaleye süren 4saatlik bir yolculuk..

600f'imle yaptığım km 4ayda 5000'i geçti; 230ları da gördüm, uzun yollara da çıktım.. virajlarda kıvrılmayı vs hepsini yavaş yavaş; kapasitemi bilerek.. ve geliştirerek ilerlettim..

hikayemi asla örnek olarak gösteremem.. Hiçbir arkadaşta beni örnek alıp "o yapmış;bende yaparım" diyerek yola çıkmasın.. hatta bunu kesinlikle yapmasın, yapmasın ki benim istisnai hikayem;sizin son maceranız olmasın! Ama benim rüyam buydu; yaptım.. aranıza katılmaktan ve sizlerle aynı forumu paylaşmaktan onur duyarım;

hepinize saygılar.. sonuna kadar okumayı başaran arkadaşa da sevgilerimi sunarım
    HakanCan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Valla ilk yazınızda verdiğdiniz mesajlar için ben gerçekten kocaman bir hoşgeldin demek isterim

Hem gerçek bir tanışma mesajının nasıl olacağına hem de yaşadıklarınızla motosiklet işinin nasıl bir duygu ile insana ne gibi işler yaptıracağına çok güzel bir örnek olmuş yazınız..

Örnek alınacak bir yazı olmuş..Umuyorum ki ilerleyen günlerde epey güzel paylaşımlar yaşayacağız sizinle..

Tekrardan selamlar ve hoşgeldinler

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende hoş geldiniz diyorum ve çanakkaleye selamlar gönderiyorum.kısa bir ah çekiyorum.nedeni bir zamanlar asker arkadaşım vardı çok sevdiğim kankam kendisi Çanakkale'li olur.ismini hatırlıyorum ama soy ismi aklıma gelmiyor.zaten soy ismini bulsam kesin allem eder kendisini bulurum.ama sırf onu bulmak için tekrar bir çanakkale turu yapacağım.
    bu arada kısa özgeçmiş güzel olmuş.arkadaşlar örnek alıp kendilerini böyle tanıtsalar çok güzel olur bence.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem son gunlerde, foruma beyni olmayan adamlari almiyorlar galiba.
    Bir kaçtir merhaba basliklarinin kalitesi yukseldi.
    Hadi hayirlisi.

Bizim kurukafa yeni kurallar koydu galiba.

Afferim yahu.
    Motosikleti kullanmayi bir ömür boyu beceremesen de bisey olmaz.
    Cümle kurmayi beceriyorsun ya, gönlümü feth ettin.
    Hosgeldin.....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cbr 600f
    teşekkür ederim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:19 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem son gunlerde, foruma beyni olmayan adamlari almiyorlar galiba.
    Bir kaçtir merhaba basliklarinin kalitesi yukseldi.
    Hadi hayirlisi.

Bizim kurukafa yeni kurallar koydu galiba.

Afferim yahu.
    Motosikleti kullanmayi bir ömür boyu beceremesen de bisey olmaz.
    Cümle kurmayi beceriyorsun ya, gönlümü feth ettin.
    Hosgeldin.....
    hoşbulduk,teşekkür ederim..
    HakanCan

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Aramiza hos geldin Topragim.

Sen coq a bakma...
    Cok yazar...
    Siyirdi arkadas
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramiza hos geldin Topragim.

Sen coq a bakma...
    Cok yazar...
    Siyirdi arkadas
    hoşbuldukk..
    HakanCan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)