Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni başlayan..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yakında olcak..
    herkese merhaba.ben ankaradan özgün..üniversiteyi yeni bitirdim ve diplomalı işsizler grubuna bende katıldım.. 7 yıllık b ehliyetine sahibim ve düzenli olarak araba kullanıyorum,arada sırada da tatilde scooter kullanıyordum,ama şu son 1 ayda motor aşkı kanıma girmeye başladı..
    daha a2 ehliyetimi almadım ama en kısa zamanda alcam umarım..motosiklette sevdiğim tarz chopper..deneyimli motosiklet kullanıcıları bana başlangıç için tavsiye verebilirse çok memnun olurum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aramıza ilk önce hoş geldin.. Umarım istediğin motora kavuşursun ;)

Motosikleti
    yakında olcak..
    teşekkr ederm..yani motor kullanan arkadşlarm vardı hep söylerlerdi baımlılk yapıo die inanmazdm..her gece chopper girio rüyalarma..)

feyzullah4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride 200 2006model
    selamlar türkiye

Motosikleti
    yakında olcak..
    ben bşy daha sorcaktm deneymli arkadşlardn..aklmda ilk olark almak istediim bisan roadstar..ne düşünüosnz,bnm gbi bir acemi içn nasl,raht kullanablrmym..bilgilernzi paylaşrsanz çok sewinrm..

Motosikleti
    My Kawa..
    Bütçeni yazarsan daha iyi yardımcı olunur.. 2.000 lirayada chopper var 20.000 lirayada..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    yakında olcak..
    işim gücüm olmaynca 20000lklere bakamıorm bile..:(( ama en fazla 4000 vereblrm şimdilk..2.el fln ne önereblrsnz? acemi olduumuda unutmayn

Motosikleti
    My Kawa..
    Regal Raptor DD250 serilerine bak istersen, başlangıç için uygun olur. Fakat motoru araştırdığın kadar servisinide araştır, sonra servis/yedek parça sıkıntısı yaşama.. Birde hyosung GV250 ler var..

HYOSUNG GV250

REGAL RAPTOR DD250

[B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    yakında olcak..
    bisan roadstar250 nasıl,bir bilgin varmı? ben brz araştrma yaptm ve yedk parçası ucuz ve yetrnce servisi varmş herlde..

Motosikleti
    My Kawa..
    bisan hakkında bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem seni..

Motosikleti
    yakında olcak..
    çok teşkkr ederm,vaktini ayırıp çok yardmcı oldn..)

Hoşgeldin Özgün.
    Mümkünse çin mallarından uzak durmanı öneririm.
    Bisanda bildiğin çin malıdır. Türkiyede montajı yapılıyor diye bazı markaları Türk malı diyerek satmaya çalışırlar ama itibar etme.

Mümkünse Yamaha Virago 250 olabilir veya Hyosung GV250 önerebilirim.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    yakında olcak..
    aydoğan teşkkr ederm verdiin bilglr içn..fakat bşy sorcaktm,bisan roadstarda herlde yamaha viragonun motoru kullanılıyormş bu doğrumu?
    birde söylediin gbi çocukken millet bisandan bisiklet bile almzdı çok ii hatrlıorm bütcm ancak onlara yetio,malum işsiz olunca..ama bir söz var ''ucuz mal alacak kadar zengin değilim'' diye..

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoşgeldin,umarım forumda keyifli vakit geçirirsin

chopper tarzı motorlarda yıl önemli değildir.
    ama eski kasa virago 250,dragstar250 yada hyosung gv 250 leri bi incele derim
    parça fiyatlarını,yedek parçaların bulunabilirliği konusunda detaylı bir araştırma yapman icab edebilir.
    şimdiden hayırlı olsun diyelim

Motosikleti
    yakında olcak..
    teşkkür ederm,gerçktn forum çok gzl,herks birbryle bilgi ve deneymlerini paylaşıor ve bu da bnm gbi acemiler için çok ii oluor..

arkadaşlar presto marka bi motor var 2. el almayı düşünüyorum 125cc scooter tarzı fiyatıda uygun daha önce tek tük motor kullandım motor temiz ama marka kafamı karıştırdı motor işinde acemiyim ilk motorumu alacağım onun için 0 almayı düşünmüyorum bu presto ramzeyin bir kolu olarak duydum bi yardımcı olursanız sevinirim

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı Özgün_Kk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba.ben ankaradan özgün..üniversiteyi yeni bitirdim ve diplomalı işsizler grubuna bende katıldım.. 7 yıllık b ehliyetine sahibim ve düzenli olarak araba kullanıyorum,arada sırada da tatilde scooter kullanıyordum,ama şu son 1 ayda motor aşkı kanıma girmeye başladı..
    daha a2 ehliyetimi almadım ama en kısa zamanda alcam umarım..motosiklette sevdiğim tarz chopper..deneyimli motosiklet kullanıcıları bana başlangıç için tavsiye verebilirse çok memnun olurum..
    merhabalar ankaradan selamlar hoşgeldin=) bu konuda çok deneyimli olmasamda geleceğe yönelik olası bir tarz değişikliği ihtimaliyle cruiser konusunda da araştırmalarım oldu,bütçe ve deneyim durumundan dolayı bence de yukarıda önerilen hyosung ve regal raptor güzel motorlar,japonlardan birini alamayacak durumda olsaydım benim de tercihim bunlardan biri olurdu herhalde ,özellikle regal raptor konusunda oldukça olumlu şeyler duydum,bütçeni biraz daha zorlayabilseydin suzuki intruder ya da yamaha dragstar 250 cc düşünebilirdin ama dediğim gibi diğer 2 öneri de gayet uygun .yine de bir git gör motorları üstüne otur dokun hisset derim ben,oldukça faydalı olur tercih açısından.

Motosikleti
    yakında olcak..
    bisanı düşünmemn nedeni,lifan yamaha içnde motor üretiordu (yanlş bilmiorsam düzeltin),ayrıca dünyadaki çoğu önemli markalrda çinde üretm yapıor,özellkle elektrik-elektronik..tmm adamlarn çoğu malı beş para etmez ama roadstar istisna olablr..ben motorlar hakknda çok iyi bilgi sahibi olan birisi değilm bunlar sadece kendi çabamla edinebldiklerm..forumda veya etrafnda roadstar kullanan,detaylı bilgisi olan varsa ve benmle bu bilgleri paylaşrsa çok sevinirm..

Alıntı Özgün_Kk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisanı düşünmemn nedeni,lifan yamaha içnde motor üretiordu (yanlş bilmiorsam düzeltin),ayrıca dünyadaki çoğu önemli markalrda çinde üretm yapıor,özellkle elektrik-elektronik..tmm adamlarn çoğu malı beş para etmez ama roadstar istisna olablr..ben motorlar hakknda çok iyi bilgi sahibi olan birisi değilm bunlar sadece kendi çabamla edinebldiklerm..forumda veya etrafnda roadstar kullanan,detaylı bilgisi olan varsa ve benmle bu bilgleri paylaşrsa çok sevinirm..
    Yaklaşık 2 yıl Bisan Lifan 100 Cup motor kullandım.
    Sorun çıkartmadık yeri kalmamıştı. Hatta en son vites dişlisi dağılmıştı.
    Kendi sınıfında mondial , kanuni, motoran vs. vs. gibi bilimum çinli markalar ile %90 - 95 özelliği aynıydı.

Satmaya çalışsan çinlilerin piyasası ölü kimseye satamazsın.
    Hele birde sıfır almışsan zararın büyük olur.

Roadstardan emin değillim ama o segmenttede bol bol 250lik çinli cruiser var.
    Farklı olan kısımları yüzde 5-10dan ileri geçemez diye düşünüyorum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Hoşgeldin bilader,

Başlamak zor,bırakmak çok daha zor.

Çin malları arasında;

Mondial Mct 250 kullanıp memnun olan çok kişi var,

Bir gömlek üstü olarak da Regal raptor önerilir genellikle...

Bakımlarını aksatmadan kullanırsan sorun çıkarmaz ve yedek parçası peynir ekmek misali...

Kolay gelsin.

(Yemişim chopper'ı bu arada,Enduro'dan güzel motor yok.Zevk-Renk meselesi tabii)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:17 ----------

Önce Kaliteli bir kask alıp başucuna koyarsan bütün işlemlerin daha çabuk gerçekleştiğini görürsün,tecrübe ile sabittir.

Motorun yanında bir de ;

Mont
    Eldiven
    Omurga-Bel koruması
    Pantolon
    Dizlik
    Motosiklet botu

Gibi ekipmanları da alman lazım,Hiçbirşeyden korumasa rüzgardan korur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:25 ----------

Yani hiç düşmeyecek olsan bile manasında söyledim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler