Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze Merhaba,

Ben bilgisayar mühendisiyim ve şu anda bir IBM şirketinde çalışmaktayım.
    Aranıza katılmak ve biraz bilgi sahibi olmak için üye oldum.

Kendimi bildim bileli motorlu her araca ilgi duydum. Klasik otomobil sahibiyim. Go-kart yarışlarına katıldım. Model otomobil yarışlarına katıldım. Bir süredir bir motosiklet sahibi olmak istiyorum. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum şekilde bir süper sport sahibi olmak istiyorum. İlk olarak CBR 600F düşündüm.

Bunu üzerine hemen ön çalışmalara başladım. Önce bir iki teker üzerinde gitmeyi öğrenmek için bir motosiklet sürüş eğitimi aldım ve A2 ehliyeti almak için kursa yazıldım. Eğitimden sonra farkettim ki 600F için erkenmiş. Bunun üzerine 125 veya 250 lik bir makina arayışına girdim.

Bana sürekli olarak Hyosung tavsiye edildi. Fakat ben bu motora hiç ısınamadım. Bilmiyorum belki önyargımdandır. Ama önyargı insanı koruyan bir şeydir.

Sonuç olarak bu marka söz konusu bile değil benim için. Araştırdığım kadarı ile birkaç seçeneğim var. Honda CBR 125, Kawasaki Ninja 250, Yamaha YZF R125 ve de Aprilia RS 125...

Bu makinaların kendilerine göre artıları var, eksileri var. Aralarında bir türlü karar veremedim. İncelediğim kadarı ile fiyatın uygunluğu konusunda Honda ve Yamaha bayağı ucuz diğer ikisinden. Fakat Aprilia ve Kawasaki ise diğerlerine göre daha güçlü.

İlk olarak ben Kawasaki yi incelemiştim ve motoru çok sevmiştim. Fakat Aprilia ı inceleyince onu daha çok sevdim. Fakat aprilia nın servisinin pahalı ve satışının zor olduğunu söylediler. Kawasaki için iyi veya kötü diye bir şey duymadım servis konusunda. Yamaha yı ise canlı canlı görmedim ama fotolarından videolarından izlediğim kadarı ile o da hoşuma gitti.

Benim için önemli olan bu motorlar içinde fiyat/performası yüksek ve zevkle bineceğim bir tanesini seçmek.

Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Motosiklet konusunda bilgiye aç durumdayım. Beni bilgilendirir ve seçim yapmamda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Görüşmek ve tanışmak dileğiyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce aramıza hoşgeldin.

Başlangıç için yapmış olduğun seçimlerin hepsi birbirinden güzel, ancak bu saymış olduğun kriterlerin maddi ve manevi anlamda sana en fazla kar sağlayacak olan motoru alman uygun olacaktır. Yamaha R125 henüz yeni birkaç aylık bir motor acele etmemende fayda var gibi geliyor, Honda ise diğerlerine nazaran daha eski ve piyasada oturmuş durumda ancak onun eksi puanıda çelimsizliğinden geliyor. Aprilla bir italyan her zaman şık ve kuvvetlidir, ama bunların acısını serviste girdiğinde çıkarır senden Kawasaki ise diğerlerine nazaran daha kuvvetli ama kalıp olarakta aşağı yukarı yamaha ile aynı gibi. Naçizhane tavsiyem, Süper Sportlar kullanımı diğerlerine göre daha yorucu ve agresif motorlardır. Mademki yeni başlayacaksın sana iki tekerlek üzerinde gitmeyi daha kolay öğretecek birşeylerle başlamanı tavsiye edebilirim. Belki görüntüleri seni tatmin etmeyebilir ama en azından acemiliğini atmak için ilk tercihlerin Honda CBF 150 veya Yamaha YBR 125 olabilir. Bunlarla trafikte iki tekerlekli bir motorlu taşıtı kontrol etmeyi öğrendiğinde diğerlerine geçişin daha rahat olacaktır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aramıza hoşşgeldin Kalıcı olursun inşallah
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hosgeldın umarım katılımcı olursun

ilk motosiklet için Honda 600F in uygun olmadıgını anlaman iyi olmuş çünkü bu ve bu gibi 600cc supersport kategorisindeki motosikletler motosiklete yeni başlayanlar için uygun değildir ..

gelelim başlangıç motosikletine ;

Aprilia rs125 2 zamanlı olup İtalyan bir motosiklettir.. baslangıç için biraz hızlı gelebilir..
    Honda cbr 125 içinse eger yapılı bir kişiysen altında küçük kalacaktır ..

250 cc sınıfına gelince ise ;

kawasaki ninja 250 yi de Hyosung gt250r ı da tercih edebilirsin .. ikisini de eğitimle yada bu işi bilen birisinin yardımlarıyla kullanmaya baslayabilirsin

Burada İkisinden Birisini Tercih etmek size kalmış .. Fakat ben olsam Gt250r ı tercih ederdim

Arap Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X200
    HOŞGELDİN
    aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna
    KYMCO - Like 200i uuur böcüüüüm
    mangalı sev KOKOREÇİNE SAHİP ÇIK

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı batteryblog8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    This is the only spectacular failure that eventually made a comeback and became a spectacular success. Announced in 1983 312-0342 and shipped in 1985, Windows 1.0 was so crude that it was mocked by Mac users and largely ignored by PC users. Not 312-0292 until Microsoft released version 3.0 in 1990 did Windows become a hit.

bnde seni seviyorum

Motosikleti
    yoq:(ama olujak. hıh
    aramıza hoş geldin bence honda hayat onda
    [COLOR="DarkRed"][B]GAZİANTEP MT!!!::gleam:::bounce:[/B][/COLOR][B][COLOR="Orange"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin!!![/COLOR][/B]

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    merhaba aramıza hoş geldiniz . seçeneklerinizin arasında aprila rs 125 gördüm yanımadıysam ... bence hiç düşünmeyin ... aprilla çk güzel makinedir ... biraz nazik kulanmak gerekir ama ben olsam aprilla alırdım
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    [QUOTE=by_moto;1189615]

250 cc sınıfına gelince ise ;

kawasaki ninja 250 yi de Hyosung gt250r ı da tercih edebilirsin .. ikisini de eğitimle yada bu işi bilen birisinin yardımlarıyla kullanmaya baslayabilirsin

Burada İkisinden Birisini Tercih etmek size kalmış .. Fakat ben olsam Gt250r ı tercih ederdim

Kesinlikle katılıyorum küçük kardeş.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Hoşgeldin arkadaşım
    Hyosung GT250R'ı birçok kişi tavsiye edecektir ama sen yinede karar vermeden önce ÇOK iyi bir araştırma yap hatta Forumlarda bu motosiklet ile ilgili yazı ve yorumları araştır sakın acele etme!!
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    selam hoşgeldin...

sitemizde edy nicli bir arkadaş var arada onla karıştırılabilirsin, bilgine.. nicleriniz çok yakın olmuş.. ama sevilen biridir bu anlamda şanslısın
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Aramıza hoşgeldin.

Alıntı Eddy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim için önemli olan bu motorlar içinde fiyat/performası yüksek ve zevkle bineceğim bir tanesini seçmek.

Görüşmek ve tanışmak dileğiyle...
    Giriş seviyesinde kendine iki kıstas belirlemişsin bu çok güzel, ne istediğini biliyorsun.

Belirttiğin motorlardan fiyat/performans kıstasında en iyi olan -açık arayla- CBR 125.Ama iş "zevkle bineceğim" deyince değişir, çünkü "zevk" kişiden kişiye farklılık gösteren bir olgu.Kimisine CBR 125'in hafif olması hoş gelir, kimisine de bu özellik bisikleti anımsatır zevk vermez.Bir CBR 125 sahibi olarak diğer belirttiğin motorların hepsinin stil olarak daha iyi olduğunu itiraf etmeliyim.YZF R-125'i kısa bir süre de olsa sürme fırsatım oldu, performans olarak CBR 125'le hemen hemen aynı fakat tasarımı, ergonomisi itibarıyla büyük supersporlara daha çok benzeyen bir motosiklet.Aprilia rs125 de ergonomi olarak YZF R-125'e benziyor.Ninja 250'yi sürmedim ama oturuş pozisyonu/ergonomisi CBR 125'le YZF R-125 arası denebilir, ne tam anlamıyla superspor, ne de çok dik.

Hepsinin arasında bir 600'lüğe geçiş için en uygunu hangisi tartışılır.Ben sürüş pozisyonu itibariyle YZF R-125, güç karakteristiği olarak (her ne kadar 600cc'lerden çok daha güçsüz olsa da) ninja 250 derim.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)