Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

marmaris'ten selamlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    herkese merhaba..

ömrümün önemli bir bölümünü scooter üstünde geçirmeme rağmen şu an bir motorum yok. ama önümüzdeki bir iki ay içinde bir maxi scooter almayı planlıyorum.

ilk seçeneğimi sym joyride 200 olarak belirlemiştim. hala da üstünde duruyorum. bu motor hakkında kötü bir şey söylendiğini hiç duymadım. son derece pratik ve sağlam bir alet olduğu söyleniyor. ama marmaris'in, kışın delik deşik olan bozuk yollarında o ufak tekerlekleri ile ne derece rahat bir sürüş sağlar bilemiyorum. yine de burada bolca satılmış durumda. bir bayiden de 5.500 ytl fiyatını aldım. bana biraz fazla gibi geldi. ayrıca sym'nin artık suzuki tarafından getirilmediğini de duydum. bu tür bir geçiş döneminde sym almak insanı tedirgin edebilir.

diğer alternatifim ise hyosung ms3 250. inceleme yazılarında bu motorla ilgili çok hoş şeyler yazılmış. euro3 normlarında, enjeksiyonlu ve vibrasyon önleyici sisteme sahip bu alet de 6.900 ytl'lik fiyatı ile ön plana çıkıyor. ancak onunda marka durumunda bir problem mevcut. buradaki bir bayide hyosung adı altında buldum. ancak diğer bir bayi de, bu markanın artık kanuni tarafından üretileceğini, global motorun artık "bittiğini" söyledi. bu kafamı karıştırdı.

global motorun internet sitesinde de, markanın ülkemizdeki haklarının sadece kendileri tarafından kullanılabileceğini, kanuni firması hakkında yasal işlemlere başlanılacağını yazmışlar. hatta bir fuardaki kanuni standında bulunan araçların hyosung tarafından üretildiğini de yasal yollarla tespit ettirmişler. bana bu konuda çok ciddilermiş gibi geldi.

eğer bu marka handikapı ortadan kalkar ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşamayacağıma ikna olursam ms3'ü de ciddi olarak düşünürüm.

bunların yanında çok temiz 2. el makinalar bulursam onları da değerlendiririm. tabi, gönlüm çoğu scooter tutkunu gibi burgman an 400'de ama, yine bir bayi bu karbüratörlü makinanın, neredeyse bir araba kadar yakıt tükettiğini söyledi bana. doğru mu bilmiyorum.

toyota yaris marka 1.3 lt benzinli bir aracım var. ev ve iş arasında hergün 20 km yol alıyorum. marmaris trafiği için oldukça uzun ve zor bir yol. motor alma sebebim, daha çok yakıt tasarrufu ve arabanın zorluklarından kurtulmaya yönelik. o yüzden yakıt anlamında beni kurtarmayacaksa, burgman sevdamdan da vazgeçebilirim.

bu yazdıklarımla ilgili olarak belirteceğiniz görüşler, benim için ciddi anlamda yol gösterici olacaktır.

şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hoşgeldin..umarım arzuladığın motoruna bir az önce kavuşursun...

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    hoşgeldin en kısa zamanda istediğin motora kavuşman dileğiyle

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    hoş gedin inş. en kısa zamanda istediğin iki tekere kavuşursun ....
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Aramiza hos geldin , kisa zamanda motosikletine kavusman dilekleri ile.
    First Day Of My Life

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aramıza hoş geldin..en kısa zamanda diledediğin motoru alman dileğiyle

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    aramıza hoşşgeldin... Marmaris; motor cenneti oralar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    hoşgeldin motosikletini alman dileği ile forumda iyi vakit geçirirsin umarım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)