Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese Selamlar-Başlangıç ve Kurs Yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum ve iki gündür de bağımlılık yaptı. Denildiği kadar varmış gerçekten

Motosiklet tecrübem sadece bir scooter'ın arkasında ki yarım saatlik turlamadan ibaret ama içimde ki sevginin daha fazla olduğu kanaatindeyim. Ne zaman aile içinde motosiklet konusu açılsa "deli misin sen" bakışlarına maruz kalan ben geçen gün önümde duran bir Honda Cbr125 sonrası bu camianın içine katılmak konusunda ne kadar geç kaldığımı farkettim ve kesin kararımı verdim. Ama dedim ya tek tecrübem yarım saatlik scooter turu Bu sorunu nasıl aşabiliriz derken Honda'nın Motosiklet Eğitim Merkezi diye bir güzelliğinden haberdar oldum. Hemen başvuruyu yaptım ama gelen cevapta yedeklerde kaldığımı öğrendim. Salı akşamına kadar belki şans yüzüme gülerde çarşamba-perşembe eğitimlere katılırım diye bekledim ama olmadı.Üniversitenin tatil olmasından dolayı tek boşluğum bu haftaydı. Hayatın gerçekleriyle başbaşa kalmışken, nefsimi köreltmeye çalışırken yukarıda ki reklamlardan gelişim sürücü kursu diye bir yere tıkladım. Onlarında kursu varmış, eyvallah dedik ama scooter'la veriyorladır benim pek işim olmaz, ben vitesli öğrenip cbr125'e geçicem dediğim için pek yanaşmadım. İnceledik, baktık ki onlarda Yamaha Ybr 125 ile eğitim veriyorlarmış. Ne dersiniz, sürücü kursunun verdiği bu eğitim honda'da almak istediğim eğitim gibi olabilir mi? Nasıl olsa bir şekilde A2 için sürücü kursuna gideceğiz ama 5 kere verilen basit bir motosiklet eğitimi cbr125'le başlamak için yeterli midir?

Biraz uzun yazdım galiba ama, yardım eden, fikrini belirten herkese şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    aramıza hoşşgeldin.. CBR 125 Harikaa
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece şunu sölim ki işini bu kadar ciddi yapan başka kurs bulamazsın derim.... Gelişim Sürücü kursununda sana gerekli olan her konuda yardımcı olacağına inanıyorum....
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    aramıza hoş geldin.
    iş sadece sürücü kursunda bitmiyo eer senin içinde fazladan istek varsa inanki sürücü kursunda çok yararlı bilgiler örenirsin.
    ama kursa sadece ehliyet alayım matığıila gidersen hondanın bile sana yardımcı olabileceini zanetmiyorum.
    bir an önce ehliyetine ve motosikletine kavuşma dileimle tekrar aramıza hoş geldin.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    uçanteneke açıklayıcı bir cevap yazmış. Gelişim sürücü kursu eğitimde verdiği için bence bekleme git derim en küçükten büyüğe doğru ilerletirsin....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoş geldin.
    iş sadece sürücü kursunda bitmiyo eer senin içinde fazladan istek varsa inanki sürücü kursunda çok yararlı bilgiler örenirsin.
    ama kursa sadece ehliyet alayım matığıila gidersen hondanın bile sana yardımcı olabileceini zanetmiyorum.
    bir an önce ehliyetine ve motosikletine kavuşma dileimle tekrar aramıza hoş geldin.
    galiba gelişim'e gidicem gibi gözüküyor. tercih sebebim ise sürüş eğitimi veriyor olması. yani ehliyetimi alıyım, motoruma atlayım gibi bir düşünce yok.o açıdan bir problem olacağını zannetmiyorum.

selam...

sana hosgeldin diyor yeni uye olarak kendimede iyi ki burayi kesfettin diyorum. Butun motorsiklet asiklarina selam eder keyifli ve guvenli surusler dilerim...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gelişim sürücü kursundan sakın şaşma, hem eğitim hem fiyat on numara.

Honda'nın eğitimlerini mümkünse kursu bitirdikten sonra al, duruma göre bende gitmeyi çok istiyorum ama nasip kısmet işte.

Bu arada ilk bir kaç saatten sonra Gelişim de vitesli motor kullandırtırlar, sadece scooter v.s. gibi ön yargılara kapılma.

Ara veya yerlerine git, forumdan olduğunu söyle, memnun kalmazsan gel beni kes.

Högh ve V-storm aramıza hoşgeldiniz.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Aramıza hoşgeldin..

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    sürücü kursundan eğitim ve ehliyetini al sonra honda gibi yerlerden de eğitim al eğitimin sınırı yok merhale merhale eğitim alacaksın

Sürücü kursunun verdiği eğitim başlangıc için ideal ama ilerlemek istersen daha fazla eğitim almak lazım
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)