Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'dan Selamlar!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba! İstanbul'da ikamet ediyorum, 25 yaşındayım.

Hem ulaşım, hem de hobi olarak başlamak istiyorum, fakat dikkatimi toplamakta zorlanabildiğimden nasıl yaparım tam emin değilim..

Markalar konusunda biraz şüpheliyim, belli önyargılardan (Çin malı kötü, Japonsa iyi..) çok kişinin önerebildiği RKS, SYM gibi markalara içim ısınmadı. Bahsettiğim markaların yedek parça fiyatı uygundur diye tahmin ediyorum, o halde kolay arıza yapabilir mi?

Umarım her şey yolundadır, iyi sürüş ve eğlenceler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Ayrıca, iyi bir pratik eğitim veren kurs önerebilir misiniz? Kurallara ve taktiklere hakim olmak lazım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Sym markasını neden kötü olarak görüyorsunuz ki? Sym koskoca Kawasaki'ye scooter modeli üretmiş bir markadır, sanıldığı üzere dandik bir marka değildir aksine gayet kaliteli ve genellikle sorunsuzluğu ile bilinirler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hoşgeldiniz , SYM yi diğer Çinli markalarla bir tutmayın , tamam Türkiye'de Honda Yamaha kadar tutulmuyor ama gayet kaliteli sukuturları var ve son aylarda vitesli motosikletleride ithal ediliyor , Suzuki , Kawasaki , Peugeot gibi birçok firmanın motorlarını üreten bir markadan bahsediyoruz , yedek parçasıda Japon'lardan uygundur , piyasadada bulunur , sizin kullanım tercihinize ve bütçenize göre bir Sym muhakkak vardır..Anadolu yakasında iseniz bildiğim bir kursda var..
    espresso bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Aramıza hoşgeldiniz.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym markasını neden kötü olarak görüyorsunuz ki? Sym koskoca Kawasaki'ye scooter modeli üretmiş bir markadır, sanıldığı üzere dandik bir marka değildir aksine gayet kaliteli ve genellikle sorunsuzluğu ile bilinirler.
    Bahsettiğim gibi, önyargıdan.. Ucuza fazla üretilebilen bir şeyi gördüğümde kalkar kaşım. Peki ya yedek parçalar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz , SYM yi diğer Çinli markalarla bir tutmayın , tamam Türkiye'de Honda Yamaha kadar tutulmuyor ama gayet kaliteli sukuturları var ve son aylarda vitesli motosikletleride ithal ediliyor , Suzuki , Kawasaki , Peugeot gibi birçok firmanın motorlarını üreten bir markadan bahsediyoruz , yedek parçasıda Japon'lardan uygundur , piyasadada bulunur , sizin kullanım tercihinize ve bütçenize göre bir Sym muhakkak vardır..Anadolu yakasında iseniz bildiğim bir kursda var..
    Hoş buldum. Hepsi için motor ürettiklerini bilmiyordum, herhalde güvenilirliklerini korumak için kaliteyi bozmazlar.. Ayrıca evet, eklemeyi unutmuşum, Anadolu Yakası'ndayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Alıntı Guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldiniz.
    Hoş buldum!

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı sDerin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim gibi, önyargıdan.. Ucuza fazla üretilebilen bir şeyi gördüğümde kalkar kaşım. Peki ya yedek parçalar?
    Bir malzemenin pahalı olması demek onun kaliteli olduğu anlamına her zaman gelmiyor, mesela Ktm ile Bajaj'ın yağ filtreleri 1 e 1 aynı (Ktm kutusunda gelenlerde Hindistanda üretiliyor) ve fiyat farkı neredeyse %50 veya daha fazla. Geçen senenin sonunda arkadaşımın Honda Spacy ile talihsiz bir olay yaşadım 2 ayna ve 1 egzoz korumaya 3.000 Tl civarı verdik değer mi? Değmez...

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Sürücü kursları sadece ehliyet alacak kadar ders veriyor. Mutlaka sürüş eğitimi almalısınız. Tam ekipman ve eğitim olmazsa olmaz. Tekrar aramıza hoş geldiniz.
    espresso bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Sym ve Kymco asla pismanlık vermez. F/P markalarıdır.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    SYM ve kymco çinli markalar gibi değildir, kore markasıdır. Japonlar kadar olmasa da kalitelidir.

Japon Toyoto'ya para yetmiyorsa hyundai ya da kia araba almak gibi bir şeydir yani.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoş geldiniz..
    Eğitim alamasanız da bir süre kendinizce zaman geçirip tecrübe kazanın.
    İyi sürüşler.

SYM , Taiwan markasıdır. Gayet de kaliteli scooterlar üretir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)