Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başlayacaktan Merhaba / F700GS

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Herkese merhaba. 35 yaşında 165 cm boyunda 70 kiloyum. Aralıktan beri foruma üyeyim, vakit buldukça forumu okuyorum, çok yararlı bilgiler olduğunu düşünüyorum; özellikle zaferce'nin konuları Hiç motosiklete binmemiş biri olarak önce eğitim alıp bu olayın bana göre olup olmadığına karar vermek istedim. Temel başlangıç ve kapalı alan eğitimini özel bir eğitmenden aldım. Sonrasında A sınıfı ehliyetimi aldım. Ekipmanımı almaya başladım. Motor seçimi konusunda başlangıç için 150-250 cc düşünürken kursta kullandığım ER-6N'den sonra bütün düşüncelerim değişti. Onda hissettiğim duygu diğerlerinden çok daha başkaydı Kısaca sevmediğim bir motosikletle daha kolay öğrenmek yerine, sürmek istediğim bir motosikletle daha zor öğrenmek bana mantıklı ve çekici geldi. Tabii ki eğitmen tavsiyesini de alarak. Fuar da dahil 1 aydır bir çok motora baktım ama içlerinden sadece biri bakınca içimi hoplattı: F700GS Büyük ihtimal onu alacak gibiyim. Ancak yine de bu kadar çok motora bakınca kafa karışık olabiliyor ve böyle durumlarda dikkat edilmeyen yerler olabiliyor. Bu yüzden her türlü motor,ekipman, gözden kaçabilecek durumlar vb. hakkında öneride bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Yav aman bırak millet bir alem. Ben bugün gsr 600'e bindim varya aşık oldum. Gsr600 den sonra kendi tvs apache motorum hiç gitmiyor gibi geldi.

Millet iyice sıktı açıkçası. Birazdan helvacılar yine gelir can sıkmaya çok bilmişler.
    -ZERO- bunu beğendi.

Hocam teveccüh göstermişsin teşekkür ederim. Şu yazımı görmediysen belki ilgini çeker, seversin: https://eksisozluk.com/entry/39060890 Ben seviyorum.

Başlayan biri için değil de genel olarak F700GS yerine Versys 650, Tracer 700 daha iyi alternatifler olabilir. Hatta aynı bütçe için Tiger 800 daha cici, daha güzel. F700GS o parayı hak etmiyor bence, ergonomisi çok iyi değil, amortisör kalitesizliği, peglerdeki titreşimler filan düşündürüyor. (Tracer 700 dışındakileri denedim.)

Boy ve yeni başlama meselesini göz önüne alınca 250 cc ABS'li bir motor acaba daha iyi mi olur diye düşünüyor insan. Motto Akademi'nin temel eğitim sonrası beceri geliştirme programı içerisinde kapsamlı bir eğitim süreci düşünülürse sele yüksekliği ve hafifliğiyle Tracer 700 bence daha uygun bir alternatif olabilir.

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Tiger konunuza da yazmıştım, Tiger çok çekici ama Korlas için 1 tane bile iyi yorum duyamayınca tedirgin oldum, gelir beni bulur böylesi dedim. Tracer 700 selesi epey bir yüksek 835 mm idi sanırsam, F700GS alçak sele ile 790 mm, alçak süspansiyon ile 765 mm opsiyonu var. 790 mm olanı denedim ayak tabanım rahat şekilde duruyor yerde. Hepsinin içinde BMW fiyat bakımından çok kazık. Hiçbirini de test etme şansım olmadı, ya motor olmadı ya olsa da ehliyet yeni diye teste vermek istemediler

rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yeni motor alma heyecani bambaska bisey benim de aklimda cb650f ve xj6n var .Her gun videolarini izliyorum Umarim en kisa surede alirsiniz motorunuzu (sizin icin en mantiklisi hangisiyse tabiki).Iyi gunler.

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Merhaba Hocam;

Kendisi ilk kullandığım yüksek CC'li motosiklettir. Kelimenin tam anlamı ile aşık oldum ve almak istiyorum. Kesinlikle hata affediyor ve çantasız şehir içinde çok güzel takılabilirsin Belki sadece topcase yeterlidir. Şu anda bir adet ZX6R kullanıyorum. 4 ay motosiklet aradıktan sonra bunu bulabildim. Temiz ve güzel makine diye. Şimdilerde auction kovalayıp bir tane F700GS kapacağım. Eğer İstanbul'da isen test sürüşü ayarlayabilirim sana.

Kendisi ile yaşadığım yarım saatlik aşk:

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Alıntı rx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yeni motor alma heyecani bambaska bisey benim de aklimda cb650f ve xj6n var .Her gun videolarini izliyorum Umarim en kisa surede alirsiniz motorunuzu (sizin icin en mantiklisi hangisiyse tabiki).Iyi gunler.
    Video izleye izleye, hepsini ezberledim artık Umarım siz de gönlünüze göre motorunuzu bulursunuz.

Alıntı stabiliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Hocam;

Kendisi ilk kullandığım yüksek CC'li motosiklettir. Kelimenin tam anlamı ile aşık oldum ve almak istiyorum. Kesinlikle hata affediyor ve çantasız şehir içinde çok güzel takılabilirsin Belki sadece topcase yeterlidir. Şu anda bir adet ZX6R kullanıyorum. 4 ay motosiklet aradıktan sonra bunu bulabildim. Temiz ve güzel makine diye. Şimdilerde auction kovalayıp bir tane F700GS kapacağım. Eğer İstanbul'da isen test sürüşü ayarlayabilirim sana.
    İzlemiştim sizin videoyu da, şimdi bir kez daha izledim. Çok fazla stop ettirmenizin sebebi alışık olmadığınızdan mı yoksa motorda bir sıkıntı mı vardı? Diğer yabancı test videolarında da çok sayıda ve çabuk stop ettirdiklerini görmüştüm.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Şeytan ve nefsin sana hep hatalı ve yanlış şeyleri güzel gösterir. Sigara alkol uyuşturucu kumar tembellik çok yemek obez olmak hızlı araba motor kullanmak yüksek hacimle başlamak elbette sana güzel gelecek. Doğru olan çalışmak sigara alkol uyuştueucudan uzak durmak dengeli beslenmek spor yapmak ve küçük hacimle başlayıp eğitim almak.
    25 yıllık motor aürücüsüyüm 30 civarı motor dğiştirdim. İlk motorum honda 92 dx100 du . Onunla 7-8 bin km yaptim 94 de izmire gittim geldim. Sonra 93 xt350 aldim 20000 km kullandim dogu haric heryeri gezdim. goldwinginden 1000cc üzeri 4 silindirlilere 450 cc spesiyallere kadar her cesit motor sahibi oldum. 200-300 bin km yol yapmisimdir. Biraz kucukten baslamam biraz cok sayıda eğitim almam ve korkak kullanmam en cok da Allahın koruması sayesinde hiç ciddi kaza yapmadım bir yerim kırılmadı.
    Güvenlik kadar önemli bir diğer husus ise bu kadar yıl ve motordan sonra oğlumun winggo suna zevkle binebiliyor her motordan zevk alabiliyorum (garajımda r80gs basic , africatwin (crf1000) ve bir de fzs600 üm var)
    Size tavsiyem 250 cc yi gecmeyen mümkünse abs li bir motor alin 20.000 km kullanın birkaç eğitim alın sonra 600-700 cc dusunursunuz (50-60 bg i gecmeyen 600 lüklerden)
    huduni ve gitaristgkn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Hayaller F700GS, hayatlar NC750S Şaka bir yana kafamdaki bazı acabalar yüzünden başlangıç için F700GS'den uzaklaştım. NC ile başlamak daha hayırlı gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)