Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok heyecanlıyım..

Motovento
    REKLAM ALANI

MErhaba arkadaşlar 3 4 yıldır süregelen motor sevgisi bu forumla daha da arttı son 1 2 aydır yapmış olduğum araştırmalar sonrası motor almaya karar verdim. Sorun şuki supersport bir motor istiyorum ama büyük cc ile başlarsam sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum 125 cc veya 250 cc almayı düşünüyorum ikisi arasında git gellerim var , Hangi marka? , 125 mi 250 mi ? 0 mı 2. el mi ? gibi sorulara cevap bulamadım motosiklet konusunda bana yardımcı olabilecek abilerim ablalarım varsa şimdiden teşekkür ederim.
    Boy:184
    Kilo:64

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki 250
    Merhaba Çağan ;

Bende forumda yeniyim ilk hoş geldin benden olsun. Başlangıç motoru seçimleri için forumda birçok konu açılmış; bence fikir açısından sana katkısı olur . Ne alırsan al kazasız belasız kullanmanı dilerim...

Selamlar

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ybr'ciler acil koşun..
    bassturbin bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Yettim abi

Arkadaşlar İlginiz için çok sağolun , eksik olmayın cbr tarzı bir motor istiyorum YBRcileri öpüyorum ahha

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    hayabusalara bak fiyatlari uygun bu ara

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İkinci el Cbr 250 alıcan işte bakıcan keyfine.Ondan öncesi bütçenize göre motor bakmalısınız.

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayabusalara bak fiyatlari uygun bu ara
    dostum uçma sende :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el Cbr 250 alıcan işte bakıcan keyfine.Ondan öncesi bütçenize göre motor bakmalısınız.
    Banada 250 125 e göre daha çok yatkın geliyor.
    bassturbin bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Motora ilk defa bineceksen, parçası bol ve ucuz ikinci eli güçlü olan Ybr senin için en uygunu.

Neden?

Nedeni düşeceksin kardeşim.İlla ki düşeceksin.Cbr alırsan karenaj ve yedek parça daha pahalı olacak.İkincisi Cbr'yi sıfır alsan büyük bir meblağ ödeyeceksin, düşünce yatırınca büyük masraf çıkacak.Cbr'nin ikinci elinde temiz de zor bulursun, geneli gazi hırçınca kullanmışdır Ss ya.

Neden Ybr?

Çok sağlam bir motor.Düşünce istediğin parçayı çok kolay ve çok ucuza bulacaksın.Sıfır fiyatı uygun, bugün aldın, 6 7 ay binip 10 15 bin yaptın.Bir üst segment motora geçmek istiyorsun.Cbr 250 Alacaksın Mesela.Bugün satılığa koy 1 hafta içinde sat.Git istediğin motorun pazarlığını yap ve al.

Ne kazandık?

Zaman kazandık,
    Tecrübe kazandık,
    Para kazandık,

Tavsiyem bu yönde..

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora ilk defa bineceksen, parçası bol ve ucuz ikinci eli güçlü olan Ybr senin için en uygunu.

Neden?

Nedeni düşeceksin kardeşim.İlla ki düşeceksin.Cbr alırsan karenaj ve yedek parça daha pahalı olacak.İkincisi Cbr'yi sıfır alsan büyük bir meblağ ödeyeceksin, düşünce yatırınca büyük masraf çıkacak.Cbr'nin ikinci elinde temiz de zor bulursun, geneli gazi hırçınca kullanmışdır Ss ya.

Neden Ybr?

Çok sağlam bir motor.Düşünce istediğin parçayı çok kolay ve çok ucuza bulacaksın.Sıfır fiyatı uygun, bugün aldın, 6 7 ay binip 10 15 bin yaptın.Bir üst segment motora geçmek istiyorsun.Cbr 250 Alacaksın Mesela.Bugün satılığa koy 1 hafta içinde sat.Git istediğin motorun pazarlığını yap ve al.

Ne kazandık?

Zaman kazandık,
    Tecrübe kazandık,
    Para kazandık,

Tavsiyem bu yönde..
    Çok güzel iyi hoş diyorsun düşeceğim düşmeyen kim varki yahu ? :D CBR 250 repsol sınıfının en az yakıtını harcayan motosiklet . çoğunlukla parçaları maksimum 60 tl civarı karenaj 300 tl civarı sadece bunalrıda araştırdım YBR ci arakdaşlarım bana kızmasın herkesin zevki ayrıdır ama ybr kasası duruşu bana bir tuhaf geliyor niyeyse ..

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Adam daha motora başlamadan YBRcileri öptü ya la

Şaka bi yana içine sinmiyorsa maddi maddi durumunda varsa ybr felan uğraşma keyifle bineceğin bir motor al buda büyük ihtimal cbr olacaktır. 125-250 hangisi olacağı sana bağlı ama tavsiyem birkaç ay bile olsa önce 125 lik kullan sonra karar ver.

Hem şekilli hem parçası ucuz hemde biraz sağlam olsun dersen uygun fiyata Tvs apache bakabilirsin

Örnek olarak : http://www.motosiklet.net/forum/moto...resimleri.html

Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam daha motora başlamadan YBRcileri öptü ya la

Şaka bi yana içine sinmiyorsa maddi maddi durumunda varsa ybr felan uğraşma keyifle bineceğin bir motor al buda büyük ihtimal cbr olacaktır. 125-250 hangisi olacağı sana bağlı ama tavsiyem birkaç ay bile olsa önce 125 lik kullan sonra karar ver.

Hem şekilli hem parçası ucuz hemde biraz sağlam olsun dersen uygun fiyata Tvs apache bakabilirsin

Örnek olarak : http://www.motosiklet.net/forum/moto...resimleri.html
    Öptü denemz zevkime hitap etmiyor nedense normalde araba alıcaktım maksimum 40 bin tl çokta zor olsa çıkarabildik ama ben motoru arabadan daha çok sevdiğim için bizimkileride ikna edip aldırmayı düşünüyorum korumalar biraz pahalı ama hayatta tutacakta onlar

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egitim ve arkasindan kaliteli ekipmanlar,motoru korumaya yeterli ekipmanlar,guzelde bi cbr250 sizin icin gayet yeterli olacaktir diye dusunuyorum. Ne alirsaniz alin kazasiz belasiz surersiniz umarim,iki teker uzerinde bol keyifli gunler

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egitim ve arkasindan kaliteli ekipmanlar,motoru korumaya yeterli ekipmanlar,guzelde bi cbr250 sizin icin gayet yeterli olacaktir diye dusunuyorum. Ne alirsaniz alin kazasiz belasiz surersiniz umarim,iki teker uzerinde bol keyifli gunler
    Sitede yeniyim özelden konuşma varsa mesaj yollayabilirmisin ekipmanlark onusunda bilgin varsa tabi

dostum tavsiyem racing ile başlamaman çiftteker hayatına, oturus pozisyonuu gidonu olsun debriyaji vitesi olsun ilk defa motor üstüne çıkıcaksan bence commuter daha mantikli bir segnment olur, maddi kaygiları düşünmeden bunları söylüyorum hani banka hesabinda 9999999... para olsun hiçbşy senden daha onemli degil hani konusulucak çok sey var ama net olarak sunu söyliycem
    - ya özel ders ile racing basina geç ( terdcihen ninja 250r yeşil :D çünki 125 lik makina seni 2-3 haftada sıkacaktır )
    - yaada al bi tane commuter markaya takilmiyorum
    kendini pişir.. motor 1 kere alinmaz diye düşünüyorum ben onemli olan senin bu hayata nasil baslamak istedigin

Alıntı tolgaolgalga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum tavsiyem racing ile başlamaman çiftteker hayatına, oturus pozisyonuu gidonu olsun debriyaji vitesi olsun ilk defa motor üstüne çıkıcaksan bence commuter daha mantikli bir segnment olur, maddi kaygiları düşünmeden bunları söylüyorum hani banka hesabinda 9999999... para olsun hiçbşy senden daha onemli degil hani konusulucak çok sey var ama net olarak sunu söyliycem
    - ya özel ders ile racing basina geç ( terdcihen ninja 250r yeşil :D çünki 125 lik makina seni 2-3 haftada sıkacaktır )
    - yaada al bi tane commuter markaya takilmiyorum
    kendini pişir.. motor 1 kere alinmaz diye düşünüyorum ben onemli olan senin bu hayata nasil baslamak istedigin
    teşekkürler önerinlerin için yalnız şunu söylemek isterimki ninja 250 ve cbr 250 yi baya bir araştırma sonucu malzeme sıkıntısı çekmeme parça ucuzluğu ve daha çok honda bayiisi olduğundan dolayı cbrden yana düşünüyorum ama hayallerim tabikide kawasaki
    tolgaolgalga bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Bence Honda CBF 150 ideal. Ben öğretmenim, okula gidip geliyorum CBF ile. Şu an kmde 1o krş yakıyor.Yani 300 kmyi 30tlye gidiyorum (12 Mart 2016)
    Yamaha YBRyi satıp CBF aldım çok memnunum. YBR nin sesi, gürültüsü CBFde yok. YBRnin çekişi zayıftı uzun rampalarda 4e çekiyordum. CBF ile 5te rampayı bitiriyorum hala gaz istiyor.Her ikisi ile de uzun yola gittim.İkisi de 2013 modeldi. YBRnin koltuğu çok rahatsız CBF sessiz ve çok rahat, yağ yaktığını hiç görmedim,taş gibi motor, yıllarca kullanırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)