Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 125 R ile Başlangıç

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar, Küçüklüğümden beridir hep heves ettiğim bobber tarz motosikletlere hayran kalmışımdır ve motosiklet kullanmayı istemişimdir velhasılıkelam ne bulunduğum aile ortamı nede çevrem buna uygun olmadı çesaret alabilmem için, ailemi değiştirmedim tabiki ama beni heveslendiren bir arkadaş vizyonumu genişletti, fazla düşünmeden arkadaşımı alıp gün içinde sürücü kursuna beni yazdırması için onu ikna ettim işinden ve çalışma ortamından onu uzaklaştırarak, kırmadı beni ve geldi kursa yazıldım 4 haftalık bir süreç vardı direksiyon sınavına girmem için ve hafta sonları motor sürüş eğitimleri vardı bende çalıştığım için sadece pazar günleri müsaittim önümdeki dört haftanın ilk haftasonunun iki gününüde kaçırdım, geriye kaldı 3 haftalık bir süreç ve ben sadece pazar günleri katılma gibi bir ihtimalim (ve aylardan ramazan) var çünkü cumartesi günleri çalışıyordum bir sonraki hafta sonu pazar günü ilk deneyimim için eğitim verilen alana gittiğimde 7 kişilik bir grup var ve 3 günlük toplamda eğitim almışlar kaynaşmışlar oynaşmışlar sanki motorun padişahı olmuşlar gibi hissediyorum içimden, ben motosiklete yaban arısı gibi bakıyorum bu alet nasıl çalışır nasıl gider vitesi, gazı, freni nerede diye hiç bir tecrubem ve bilgim yok sonuçta, herkes sırayla başladı kullanmaya eğitim parkurunda, sıradaki dördüncü öğrenci aldı motosikleti o düz levhanın üstünden geçerken ön tekeri düşürdü tekrar sokmaya çalıştı yerine ama motor kaydı üstüne düştü orda dizi ayak bile kan içinde kaldı ve pantolon bayağı bir yırtıldı bunları görünce beni iyice bir heycan bastı ben nasıl kullanacam adam iki haftadır ders alıyor halıne bak diye düşünürken sıra bana gelmiş hoca otur sunun üstüne dedi bi an heycandan ellerimin titrediğini hissettim olabildiğince sakinliğimi bozmadan sanki daha önceden tecrubeliymişim izlenimi vererek sakin bir şekilde oturdum bana neyin nerde olduğunu tarif etmesini dinledim kısa hareketlerle dediklerini yaptım sorunsuz bir şekilde çok becerikli olmadan ilk haftamı sonlandırdım derken 2. ve 3. gün sürüşlerimide aynı şekilde tamamladım geldi çattı sınav günü adımın baş harfi alfabenin ilk sırasında olduğu için pazar sabahı 08:30 da benım sınavım vardı başıbüyük yokkusundan maltepeye kadar inip tekrar geri çikacaktık ilk kalkışta ısınma turunda motoru stop ettirdim görmemezlikten geldiler, ikinciside trafiğe çıktıktan sonra yokkuşa inerken (takip aracı arkamda) vites değişiminde stop etti allahtan yokkuş iniyordum motor kendi kendine inerken ikinci vitesten boşa alıp yolda çalıştırdım sonrasında bozuntuya vermeden bitişe getirebildim motoru ve sorunsuzca geçtim, bir hafta sonrada ehliyetimi aldım, aradan iki hafta geçmemesine rağmen ilk motorumu aldım Cbr 125 R 2015 ikinci el, ilk başlarda trafiğe çıkmada çok büyük korkularım vardı hala daha var aslında üstümden atabilmiş değilim şurada daha 300 KM trafikte yol yopmış aranıza yeni katılmış birisiyim.. Yaşım 30.

Evde Kapının Önünden Bir Poz

Alışma Sürecim Olan Maltepe Sahilinden

Buda Cumartesi Gecesi Beylerbeyi sahilinden bir enstantane. (üsküdar yolundan beylerbeyine gideren köprünün altında o virajları dönerken bir an yolun sağına bariyerlere gireceğimi sandım )

Saygılarımla herkese iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gayet acemi bir şekilde pahalı bir motor almışsınız. Gücü sorun olmaz çünkü az ama, ilk motorun düşüp kalkması çok olur. Gıcır gıcır binme hevesiniz varsa baya pahalıya patlayacak yedek parçaları Koruma takozu taktırın bari de grenajları fazla çizilmesin.

düşürme eğilimde değilim özellikle sürüş esnasında gerek yaş itibarı ile olabildiğince temkinli olmaya çalışıyorum, ama iki kere motoru elimle geri geri çekerken görünümüne aldanıp hafifliğine aldanıp neredeyse yan yatıracaktım zor kavradım

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Hayırlı olsun benim motorun aynısı ve ilk motorum hemen gidin koruma takozu taktırın bende 2 kere olduğu yerde düşürdüm takozlar olmasa nolurdu bilmiyorum. Cbr 125 başlığına da bekleriz.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun benim motorun aynısı ve ilk motorum hemen gidin koruma takozu taktırın bende 2 kere olduğu yerde düşürdüm takozlar olmasa nolurdu bilmiyorum. Cbr 125 başlığına da bekleriz.
    en kısa zamanda başlık altında selamlaşıcam yeni olarak arkadaşlarla

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    öncelikle hoşgeldiniz. yazınızda biraz paragraf kullansanız okuma açısından daha rahat olabilir zorlandım okurken. motorda siyah renk pek sevmem ama cbr 125'lerin 2015 kasasının siyah rengi ayrı bir güzel duruyor. güzel bir seçim yapmışsınız. motoru yatırsanız bile honda yedek parça konusunda diğer markalara oranla çok daha insaflıdır. hayırlı olsun iyi gazlamalar.

Not: Ehliyet sınavında iyi bir komisyona ve sürücü kursuna denk gelmişsiniz bizim komisyon en ufak hatada direkt adayları bıraktı. benim dönemimde sınava giren 20 kişiden sadece 2 kişi geçti biri de bendim. bunda sürücü kursunun motorunun berbat ve bakımsız bir mondial 100 mg prince olmasının da etkisi vardı. motoru ile evlere damacana su servisi yapan eleman dahi kaldı. stop edince bir daha çok zor çalışıyordu motor. ayrıca eğitim olarak sadece sınavdan önceki gün parkuru gösterdiler motor kullanmayı bilmeyenleri zaten kabul etmiyorlardı. bursada birçok sürücü kursunda durum böyle. iyi bir komisyon ve iyi bir sürücü kursuyla güzel bir başlangıç olmuş.

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşgeldiniz. yazınızda biraz paragraf kullansanız okuma açısından daha rahat olabilir zorlandım okurken. motorda siyah renk pek sevmem ama cbr 125'lerin 2015 kasasının siyah rengi ayrı bir güzel duruyor. güzel bir seçim yapmışsınız. motoru yatırsanız bile honda yedek parça konusunda diğer markalara oranla çok daha insaflıdır. hayırlı olsun iyi gazlamalar.

Not: Ehliyet sınavında iyi bir komisyona ve sürücü kursuna denk gelmişsiniz bizim komisyon en ufak hatada direkt adayları bıraktı. benim dönemimde sınava giren 20 kişiden sadece 2 kişi geçti biri de bendim. bunda sürücü kursunun motorunun berbat ve bakımsız bir mondial 100 mg prince olmasının da etkisi vardı. motoru ile evlere damacana su servisi yapan eleman dahi kaldı. stop edince bir daha çok zor çalışıyordu motor. ayrıca eğitim olarak sadece sınavdan önceki gün parkuru gösterdiler motor kullanmayı bilmeyenleri zaten kabul etmiyorlardı. bursada birçok sürücü kursunda durum böyle. iyi bir komisyon ve iyi bir sürücü kursuyla güzel bir başlangıç olmuş.

Evet virgülden sonra noktalayıp Enter kullanmam gerekliydi biraz.

Sürücü kursu sabahı gün geneli aynı kurstan 14 kişi katıldık toplamda 6 kişi sınavı geçmiştik.

Sınav günün sabahı 5 erlı gruplar olarak farklı surucu kursu katılımcıları olarak parkura cıktık, (ben ikinci gruptaydım) ilk gruptan daha 45 sn gecmeden hocalardan bırı bagırdı GEL GEL dıye ve arkadas kaldı ne oldugunu anlamadan derken ikinciyide cagırdılar.

Benim sıram 08:30 saatine 2. düzlükteydi 5 kişilik bir grup çıktı parkura ben motoru kalkısta stop ettırırken kızın bırı benden daha fazla diikkat cekecek bir haraket yaptığından benım motoru durdurmam pek belli olmamıstı, eğitim sahasını iki kişi anca geçebildik trafiğe çıkış için. Ama 30 yaşıma geldim hatırlamıyorum daha önce o kadar heyecanlandığımı

Takoz taktırmak kask almak kadar önemli görünüyordu benim için, eski bir 600rr kullanıcı bır arkadasımın, abimin basından geçen söyle bir olayı duyduktan sonra bıraz ertelemek istedim.

"Sahilde çim sulama musluklarının yola cevrılmesı yuzunden motor hakımıyetını kaybettım motor bacaklrımın arasından kaydı bende yolda oturur bı sekılde suzuldum, takozum yoldaki çukura takıldı ve motor taklalar attı.

Düz zemınde sürüklenmesi gerekirken takoz motoru pert etti taklalar attırarak.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Takozun motoru pert ettirmesi çok istisnai bir olay olmuş. Zaten takoz kaza anında değilde durduğu yerde düştüğünde koruması için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)