Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar(YENIYIM YARDIM LÜTFEN)

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.İsmim Ahmet,Kayseri de yaşıyorum 25 yaşındayım.
    Şuan motorum yok ama inş 1 yıl içerisinde bende aranıza katılacağım,şu KPSS belası güzel bir şekilde geçer bi okula kimya öğretmeni olarak atandık mı tadından yenmez
    Almaya karar verdiğim motor Yamaha mt125 modeli.Öğrenme işi ve acemiliği bu motorda atmak istiyorum ve bunu almaya karar verdim fakat şöyle bir sorunum var.Bildiğim kadarıyla kayseri de Yamaha bayii yok veya yanlış da biliyor olabilirim.Eğer kayseri de yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.Ayrıca motor tercihim doğru mu bi yorumda ona yaparsanız sevinirim ) hadi eyvallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Kusva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.İsmim Ahmet,Kayseri de yaşıyorum 25 yaşındayım.
    Şuan motorum yok ama inş 1 yıl içerisinde bende aranıza katılacağım,şu KPSS belası güzel bir şekilde geçer bi okula kimya öğretmeni olarak atandık mı tadından yenmez
    Almaya karar verdiğim motor Yamaha mt125 modeli.Öğrenme işi ve acemiliği bu motorda atmak istiyorum ve bunu almaya karar verdim fakat şöyle bir sorunum var.Bildiğim kadarıyla kayseri de Yamaha bayii yok veya yanlış da biliyor olabilirim.Eğer kayseri de yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.Ayrıca motor tercihim doğru mu bi yorumda ona yaparsanız sevinirim ) hadi eyvallah
    Aramıza hoşgeldiniz Ahmet bey , forumumuzda dolu dolu zaman geçirme dileği ile . Yamaha mt - 125 başlangıç için ideal güzel motorlardandır . Lakin selesi biraz yüksek olduğu için , diğer 125 veya 150 cc'lere göre . Ortalama boyu 175-180 den yukarısı olanlar için idealdir . Kısa boylularda sele biraz sıkıntı çıkartır , ilk başlarda durma ve kalkmalarda.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldiniz Ahmet bey , forumumuzda dolu dolu zaman geçirme dileği ile . Yamaha mt - 125 başlangıç için ideal güzel motorlardandır . Lakin selesi biraz yüksek olduğu için , diğer 125 veya 150 cc'lere göre . Ortalama boyu 175-180 den yukarısı olanlar için idealdir . Kısa boylularda sele biraz sıkıntı çıkartır , ilk başlarda durma ve kalkmalarda.
    Teşekkür ederim.Güzel vakit geçireceğime eminim

Hem motorcu hem de Allah'ın izniyle öğretmen.Şahsen bir liseli olarak böyle bir öğretmen isterdim Tek sorum Ezio41'nun sorusu mt-125 için biraz boy lazım çünkü yüksek seleli.Bir de eğer hız tutkunuz da varsa mt-125'den 1 yıl içinde bıkarsınız gibi bence daha fazla araştırın derim.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    daha ucuz bi model düşünmüyor musunuz? ilk motor için pahalı bi model sonuçta

Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem motorcu hem de Allah'ın izniyle öğretmen.Şahsen bir liseli olarak böyle bir öğretmen isterdim Tek sorum Ezio41'nun sorusu mt-125 için biraz boy lazım çünkü yüksek seleli.Bir de eğer hız tutkunuz da varsa mt-125'den 1 yıl içinde bıkarsınız gibi bence daha fazla araştırın derim.
    Boyum 1.85, çok sorun olacağını sanmıyorum
    Başka tavsiyeniz varsa değerlendiririm,teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha ucuz bi model düşünmüyor musunuz? ilk motor için pahalı bi model sonuçta
    Evet ilk motor için biraz Pahalı Haklısınız,ama böyle alıp yüzbinlerce kilometre yapıp daha sonra yükseltmeyi düşünüyorum.Sizin bi tavsiyeniz var mıdır?Sonuçta ben hiç anlamıyorum motordan

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    dikkatli kullan düşürme motoru,mt güzel motor tipine bayılıyorum bende.uzun süre kullanamayabilirsin çünkü bir süre sonra cc yükseltmek isteyebilirsin

Alıntı Kusva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.85, çok sorun olacağını sanmıyorum
    Başka tavsiyeniz varsa değerlendiririm,teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Evet ilk motor için biraz Pahalı Haklısınız,ama böyle alıp yüzbinlerce kilometre yapıp daha sonra yükseltmeyi düşünüyorum.Sizin bi tavsiyeniz var mıdır?Sonuçta ben hiç anlamıyorum motordan

Mt 125 cc bir motor muhtemel hız konusunda gariban kalacak ki boyutuna göre 125 cc biraz az gibi. mt-125 Yamaha'nın yeni bir modeli daha ne olur nasıl olur pek bilgi yok.Benim tavsiyem Suzuki İnazuma olur. Mt'den biraz pahalı ama konfor,kalite,sağlamlık konusunda iyi olduğunu hemen herkes söylüyor.Bir bayide denemenizi isterim.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hoş geldin kpss yi kazanıp inşallah kısa zamanda atanırsın ilk motor için se idareten bir işte çalışıyorsan küçük bir bütçeyle ucuz bir çinli de olabilir
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt 125 cc bir motor muhtemel hız konusunda gariban kalacak ki boyutuna göre 125 cc biraz az gibi. mt-125 Yamaha'nın yeni bir modeli daha ne olur nasıl olur pek bilgi yok.Benim tavsiyem Suzuki İnazuma olur. Mt'den biraz pahalı ama konfor,kalite,sağlamlık konusunda iyi olduğunu hemen herkes söylüyor.Bir bayide denemenizi isterim.
    İnazumayı bir arkadaşım daha tavsiye etmişti.Denemeye çalışacağım,sorun şu ki kayseri de ne Yamaha bayii ne de Suzuki bayii yok maalesef.Kayseriden birileri forumda var mı bilmiyorum. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin kpss yi kazanıp inşallah kısa zamanda atanırsın ilk motor için se idareten bir işte çalışıyorsan küçük bir bütçeyle ucuz bir çinli de olabilir
    Hoşbuldum teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)