Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj kaçırma problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

selamın aleyküm arkadaşlar yeni üye oldum ismim doğukan tekirdağ da ikamet etmekteyim herkese iyi günler.yamaha crypton 2014 modelini 2 ay önce aldm motor şu an 2.000 km de ve 3 defa yağı değişti.rodajdan hemen sonra motul 7100 serisi 10w 40 tam sentetik yağ aldm.200-300 km sonra 2 ve 3. viteslerde aşırı debriyaj kaçırıyo sanki balata bitmiş gibi.sonra 1500 km dolaylarında castrol power 1 15w 50 koydum sıcaktır diyenumara yükselttim.kaçırma problemi hiç olmadı ama kime söylesem çok kalın koymuşsun cuplara gelmez gibi yorumlar aldm cidden motor biraz hantallaşmıştı. neyse 1800 km dolaylarında motul iyi yağ problem tam sentetik olmasındadır diyerek 10w 40 technosyntetic 5100 serisi aldım.ilk 100 km den sonra 3.viteste gaza yüklenince acı son yine başladı. şimdi sorum şu olacak sorun numara inceliğinde mi yoksa motul racing yağı yarı setetiğinde bile sentetik oranı yüsek mi 15 50 gerektirecek kadar aşırı sıcak pek olmuyo buralarda.yağa daha ilk seferde çok para harcadım şimdi mantıklı karar vermek istiyorum.motulun 3000 serisi mineral yağıda tam motorun klavuzunda yazdığı sertifikaları karşılıyo belki gereğinden fazla kaliteli koydum. biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinirim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Castrol power 1 10w40 yada 15w40 yarı sentetik koy ufak cc için tam sentetik yağ iyi değildir motor yağı senin yaşadığın iklime göre değişir 15w50 tekirdağın iklimine göre çok kalın gelebilir

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Motul 5100 10w40 yarı sentetik deneyin.

arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.dün yine yağı değiştirdim kaçırdı ama balataların alışması lazım 10w 40 mobil yarı sentetik koydum pangea çıkardığım yağ zaten büyük umutlarla aldığım motul 5100 dü.. şuana kadar keşfettiğim tam sentetik kesinlikle kaçırıyor.15 50 yarı sentetik olsada kaçırmıyor 10w 40 olunca yarı da olsa tam da olsa kaçırıyo başkalarında böyle olmuyo motor 2000 km de harcadığım yağ parası 135 tl bıktım.. servis koy mineral diyo klavuza görede mineral yeterli aslında castrol 15w 50 ile mi devam edeyim(tekirdağ şarköy müreftedeyim kalın geldiğini hissedebiliyorum.) yoksa motul 10w 40 3000 serisi mineral mi ?

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Castrol de var mı bilmiyorum ama 15/40 veya castrol actevo 20/40 motorunuz için uygun olabilir.Bende castrol 15/50 kullanıyordum , motul 10/40 deneyeyim dedim pişman oldum.Sonraki değişimde Gulf 15/40 deneyeceğim.Kışın zaten castrol 10/40 kullanıyorum sorunsuz ama yazın böyle sorunlar olabiliyor.

realbyshadow ve cevap yazan herkes öncelikle elleriniz dert görmesin. şuan mobil 1 yarı sentetik var 60km oldu bi kere denedim bişey olmadı alışmasını bekliyorum.mineral yağ sanırsam daha uygun 110 cc hava soğutmaya racing katkılı yağlar galiba biraz macera aramak oluyo.bakalım bunu bi deneyeyim havalarda serinledi olmadı bidahaki yaza 10 40 mineral motul yada 15 50 yarı sentetik olacak actevoyuda duyuyodm denemek isterim ancak 20 40 fazla kalın gelebilir sanki

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    markalaşmış ürünlere para vereceğinize , isimsiz kahramanları deneyin , elf 10-40 ; petrofer 10-40 ( harley davıdson , vn 800 , ds 650 , shadow 750 de ve r6 da kullanıyoruz suan ) birde motorun daha 0 yani kalın yag neden koyuyorsunkı daha motoru sıkıdır onun

mterayes26 cevabın için teşekkürler kalın yağı debriyaj derdinden sıkıldığım için koydumda anlaşılan sentetiklikle alakalı motulun yarı sentetiğide olsa aşırı kaygan tutmuyor.mobil1 yarı var şuan sorun yapmayacak gibi ama bakalım tavsiyenizi kesinlikle göz önünde bulunduracagım zaten kullanma klavuzunu baz alırsak mineral yağlar gayette karşılıyo motorun gereksinimlerini

konuya bakan kişi sayısı gittikçe artıyor inşallah cevap veren sayısıda bu şekilde artar bakıp cevap vermeden geçmeyelim arkadaşlar herkesin fikri öenmli benim için

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

şimdi aradığım bir servis ise küçük cc li hava soğutmalı olduğu için 20 50 madeni kullan fazlasına gerek yok kaçırır diyodu biz 15 50 yi kalın diye döktük 20 50 den yoğurt yaparız herhalde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)