Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Avustralya'dan da selamlar:) biraz öneriye ihtiyacım var!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı OFG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ekipman olarak kısa mesafede bunların hepsine takmasına gerek yok. Kask mont eldiven de yeter . Hadi diyelim dizlik de taksın en fazla. Ayakkabı ne ? okula gideceğim diyor geziye değil.
    Giysin abicim ne olacak ki normal ayakkabıyı zaten giyiyor korumalı ayakkabıda giysin. Zararı olmayıp yararı daha fazla olan birşeyi yapmanın ne zararı olacak.? ;)

Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip etmeye devam et sen ;) Bu arada bayan arkadaşımızın sayfasını bu konularla çok karıştırmayalım onunda aklı çok karışmasın, şimdi Megelli nereden çıktı o nasıl birşey diyipte birde onu araştırmaya kalkmasın
    Yamaha iyidir iyi candır :D
    Ben teşekkür ederim haklısın iki motorun tartışmasını burada yapmak uygun değil ki zaten benim motorumda arkadaşımızın sorduğu motor değil. Ne modeli ne motoru ne parçası tek ortak yanı YAMAHA oluşu.

Seninle megelli mi yamahamı kavgasını karşılaştığımızda çay içerken yaparız. Şu scotercıyıda alalım bir abimiz varya 39 yaşında. hasanrs nickli abimiz. Onunda düşünme tarzı dışarı yansıtma tarzı güzel saygılı.

Bu arada Duygu hanım Marka olarak aklınızda bir soru işareti kalmasın ama dediğimiz gibi r15 i bu forumda kimse kullanmamıştır. Nedersek yanlış olur. Bize kalan tamamen YAMAHA markasına güvenmek.
    dmRhn ve OokareenoO bunu beğendiler.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giysin abicim ne olacak ki normal ayakkabıyı zaten giyiyor korumalı ayakkabıda giysin. Zararı olmayıp yararı daha fazla olan birşeyi yapmanın ne zararı olacak.? ;)

Ben teşekkür ederim haklısın iki motorun tartışmasını burada yapmak uygun değil ki zaten benim motorumda arkadaşımızın sorduğu motor değil. Ne modeli ne motoru ne parçası tek ortak yanı YAMAHA oluşu.

Seninle megelli mi yamahamı kavgasını karşılaştığımızda çay içerken yaparız. Şu scotercıyıda alalım bir abimiz varya 39 yaşında. hasanrs nickli abimiz. Onunda düşünme tarzı dışarı yansıtma tarzı güzel saygılı.

Bu arada Duygu hanım Marka olarak aklınızda bir soru işareti kalmasın ama dediğimiz gibi r15 i bu forumda kimse kullanmamıştır. Nedersek yanlış olur. Bize kalan tamamen YAMAHA markasına güvenmek.
    +1 Hasan abiyi alırız Ben ehliyeti alayımda. Duygu, bence Emre 'nin de dediği gibi, umarım tercihinde şanslı çıkarsın da motosikletin istediğin gibi çıkar Yalnız Yamaha iyidir iyi
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Yani evet ekipmanları eğer giyiniyorsan ve okula gidebiliyorsan o ekipmanlarla bence okuldan çıktıktan sonra da bir şehir turu yapman iyi olur Umarım gönlünüze göre bir motosiklet bulursunuz eşinizle

Yani evet fiyatlar gayet güzelmiş ya, yani çok ucuz yani diyebilecek gerçekten çok birşey bulamıyorum fakat benim fikrim şu ki sanırım 2012 ile 2013 model arasında çok fazla bir makyaj yoktur kasa da öyle abartılacak kadar bu yüzden 2012 model 5.000Km ve 1,990 $ bence gayet uygun olacaktır.
    Çünkü 2013 model olan motosikletin kilometresi biraz yüksek bana kalırsa. Ha bahsettiğimiz motosiklet zaten Yamaha çokta fazla denemez Yamaha 'ya göre ama 5.000 kilometre dururken neden 14.000 kilometrede ki bir motosiklete 1.000 $ daha fazla para veresiniz ?
    Sonuç itibari ile her ikisininde motor hacmi aynı ( CC olarak ) ve dediğim gibi kasa itibari ile farkları yok ise çok göze çarpan bence tercih edilebilecek bir makinedir 2012 olanı. Grenaj da sadece sürtme gibi birşey gözüküyor özellikle zaten onun fotoğrafını çekmiş satacak olan kişi ki bence dikkate alınacak birşey değil.

Umarım kursun sonucunda başarılı olur ve kısa zaman içerisinde sertifikanı alırsın Başarılar diliyorum tekrar.

Umarım iyi olur yoksa yatar motor hayallerim. Eşimde pimpirikli korkuyor benden uzun zamandır ısrar ediyordum vazgeçer anında kullanamıyorsun diye :D bende beklemiyordum bu kadar ama iyi baya Honda lar daha bir pahalı ama bir marka daha vardı suzuki belki emin değilim 7000 dolardan bahsettiler :/
    Teşekkürler önerin için bakıcaz akşam siteye artık Pazartesi ye kadar bekliycem !
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım iyi olur yoksa yatar motor hayallerim. Eşimde pimpirikli korkuyor benden uzun zamandır ısrar ediyordum vazgeçer anında kullanamıyorsun diye :D bende beklemiyordum bu kadar ama iyi baya Honda lar daha bir pahalı ama bir marka daha vardı suzuki belki emin değilim 7000 dolardan bahsettiler :/
    Teşekkürler önerin için bakıcaz akşam siteye artık Pazartesi ye kadar bekliycem !
    Hadi bakalım, pazartesi günü yazarsın sonucunu o zaman artık
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Merhaba Duygu.
    Geçenlerde YZFR125 konusu içindede aynı yazıyı gördüm dedim ne çok r15 alacak olan var sonra gittim nick'e baktım senmişsin. Umarım istediğin motora en kısa zamanda kavuşursun. Orayada yazmıştım aynı cevabı burayada kopyala yapıştır yapıyorum.

Yamaha'nın hangi modeli olursa olsun tavsiye ederim, R15 Türkiye'de yok doğrudur, gelmeyecekte R25 bekliyoruz bizde o yüzden, lakin araştırdığım kadarı ile R15 R125 ten daha rahat daha küçük bir motor gövde olarak tekerlekleri daha ince mesala buda motorun seriliğini ve son hızını arttıracak ki 2 beygir var arada bu bile farkedilebilir bir serilik yaratır. Yükseklik konusuna gelirsek r125te daha alçak bildiğim kadarı ile ki bu motor cbr125 ile aynı ölçülere sahip olması lazım demem o ki yzfr15 yzfr125ten çok çok rahat bir makina. Umarım en kısa zamanda sende istediğin motora sahip olabilirsin. R15 yurt dışında ki fiyatını merak ettim ama bir bilgilendirsen bizi sevinirim demiştim onunda cevabını almış bulunmaktayım teşekkürler.

Kusura bakmayın ilk oraya yazmıştım ama cevap alamayınca konu açtım bende teşekkür ederim ilginize umarım rahat olur bu tarz bi motor ilk kez kullanıcam . Altın giysimi adam mıydı o r125 için videosunu izlemiştim de yeni öğrenen biri için çok zor model demişti gözüm korktu o yüzden açıkçası. burda bilen de yok öğretsin kursa gidicem ama hocalarla ne kadar anlaşabilirim bilmiyorum elimden geleni yapıcam artık. Yamaha r6 ve r1 en beğendiğim model motordu hep zaten . Fiyatta uygun olunca yamahadan başkasına bakmam gibi geliyor sonrada öğrenicez zamanla teşekkürler yeniden .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

1- Kask
    2- Eldiven
    3- Mont
    4- Dizlik
    5- Pantolon
    6- Ayakkabı

Bence ekipman olarak kısa mesafede bunların hepsine takmasına gerek yok. Kask mont eldiven de yeter . Hadi diyelim dizlik de taksın en fazla. Ayakkabı ne ? okula gideceğim diyor geziye değil.
    Teşekkürler dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum. Converse giyen biri motorla kaza yapınca motor yüzünden sanırım yanmış converse de eriyip yapışmış , çok korkunç bir durum Allah kimseyi o duruma düşürmesin:(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Emre teşekkür ederim Ellerin ve fikirlerine sağlık.
    Ben olsam bende takip ederdim sadece Megelli değil tüm markaları takip etmek gerekiyor, biraz daha fazla bilgi senden önde ki bir insandan bir tık daha ileri taşır seni. Senden ricam takip etmeyi bırakma ki, irtibatımız kopmasın, kopmasında ki gün geldiğinde karşılaşırsak ( sanki çok uzak yerlerde oturuyoruz ikimizde Başakşehirdeyiz ) Selamlığımız olur.
    Yamaha kullanıyorsan ve eğer motorunun bir sıkıntısı yok ise bana kalırsa değiştirme Yamaha güzeldir Megelli kadar olmasa da Karganın evladı kendine güzel gelirmiş misali :D
    Bu forumda ben yeniyim, senin gibi eski değilim. Elbette bende fark ettim kullanmadan, görmeden ve denemeden fikir beyan etmeleri pek iyi değil ama hep diyorum ya düşünceler değişir önemli olan gerçekten eğer savunuyorsan dürüstlük ve dayanabildiğin yere kadar arkasında durmaktır savunduğun durumun.
    Güzel ve üsluplu konuşulduğu sürece her türlü konuşma ortamına ( tartışma demiyorum, dikkat edelim buna çünkü tartışmayı sevmem ) uyum sağlar ayak uydururum tabii ki bilgim olduğu konularda, aksi halde susup dinlemesini de çok severim
    Takip etmeye devam et sen ;) Bu arada bayan arkadaşımızın sayfasını bu konularla çok karıştırmayalım onunda aklı çok karışmasın, şimdi Megelli nereden çıktı o nasıl birşey diyipte birde onu araştırmaya kalkmasın
    Yamaha iyidir iyi candır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Eğer eşin pimpirikli ise bence fazla şans zorlamadan ve fazla göze batmadan önce sertifikanı al usulca sonra motosikletini al Sonrası zaten basit bin git gel 7000$ çok para Honda da olsa Suzuki de olsa yeni başlayan birisi için bence çok para 7000$ ki bu parayı eşin duyunca bence vazgeçer senin motor almandan, zaten karşıymış

Bende farklı birşey söylemedim Kask ve mont yeterli, eldivene bile gerek kalmayabilir kısa mesafeyse. Hatta kısa mesafeyse bence Kaska ne gerek var ya,aaa dur dur hatta yaz geldi yaz monta çok sıcak olur Onuda giymeyi ver sen Ya sen ne yap biliyormusun, el motorun anahtarını sadece atla git üstüne :D
    Şimdi onu giyme bunu giyme ona ne gerek var buna ne gerek var, şuradan şuraya gidiyorum altı üstü gibi düşünceler yanlış. Senden tek ricam ( http://www.motosiklet.net/forum/fayd...a-hitaben.html ) şu yazıyı lütfen bir oku, gerçekten bir oku.
    Ayakkabı neden gerekir biliyormusun, yeni başlayan birisinin giyeceği ayakkabı trafikte durma esnasında ayaklarını yere koyduğunda onu yavaşlatması ve devrilmemesi için 1-0 önde başlaması demektir. Ayakkabı neden gerekir biliyormusun, Allah göstermesin yapacağı bir kaza anında ayakkabı içerisinde özel olarak tasarlanmış ayak bilek koruyucu mevcut birşeyler umarım ifade eder bu senin için.
    Benim diyebileceğim tek cümle " Eğer motosiklet kullanıyorsan, her zaman kendini garantiye al. "
    Pimpirikli derken kaza yapmamdan başıma birsey gelmesinden korkuyor. Kurstan sertifika alamazsam motor almaz bit daha da konuyu açtırmaz yapamadım diye :( motor alırsak düşe kalka öğrenirim :D pahalıydı hondalat neden bilmiyorum biraz da çalışanlar ilgisiz davrandı ilk yamahayı bakmıştık zaten durmadan çıktık
    O kadar ekipmanla okula gidemem demek istemiştim ben . Zor olur benim için fazlalık kıyafetlerle. Eve gelince ayrıyetten geziye çıkarım demek istedim ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Inşallah ) ilk olacağı için baya heyecanlıyım . Ama sıkıntı yapmıyorum fazla düşersem kalkarım : D teşekkür ederim hepinize arkadaşlar.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Evet şu converse olayını ayakkabı da duymamıştım bunu da duymuş oldum, üzücü bir olaymış. Motosiklet özel ayakkabılar da çelik alaşımı vardır, bu da bir artıdır, erimesini önleyici etkidir.
    Yani evet tamam haklısın bu kadar çok kıyafete gerek var mı? Bence de yok sadece MONT - KASK ve ELDIVEN ( hava soğuk olduğunda etkisi çok büyük gerçekten :D ) bu üçünden vazgeçme gerisi sadece artı olarak sana yardımcı olacaktır.
    Dürüst olmak gerekirse, motosikletten bende korkuyorum ve korka korka kullanıyorum bu yüzden alabildiğim tüm önlemleri kendimce alıyor ve eşim motosiklete bindiğinde ona da aldırıyorum kesinlikle. Mont, kask, eldiven vs. gibi ekipmanları kesinlikle önce giydiriyorum ona ondan sonra bindiriyorum motosiklete, Allah göstermesin birşey olsa bunun azabını inan bana ben çekemem ki eşin gibi düşünen bir erkeğim bende. Bu yüzden pimpiriklidir biraz Sen sen ol birazcık onun açısından da bak olaylara ve o şekilde yaklaş, bir unutmadan bence pimpirikli olduğunda sevinmelisin çünkü belli ki senin üzerine titriyor Buda sana olan sevgi ve saygısını gösteriyor. Birbirinizin değerini ve kıymetini bilin, ona göre motosikleti kullan sende Birde Altın Elbiseli Adam yani Barkın abi Profesyonel yaklaştığı için olaya ince noktalara değinir kendisi o yüzden düşünceler genelde çakışır biz acemilerle onun arasında en iyisi senin kendi düşüncen neyse odur.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Evet şu converse olayını ayakkabı da duymamıştım bunu da duymuş oldum, üzücü bir olaymış. Motosiklet özel ayakkabılar da çelik alaşımı vardır, bu da bir artıdır, erimesini önleyici etkidir.
    Yani evet tamam haklısın bu kadar çok kıyafete gerek var mı? Bence de yok sadece MONT - KASK ve ELDIVEN ( hava soğuk olduğunda etkisi çok büyük gerçekten :D ) bu üçünden vazgeçme gerisi sadece artı olarak sana yardımcı olacaktır.
    Dürüst olmak gerekirse, motosikletten bende korkuyorum ve korka korka kullanıyorum bu yüzden alabildiğim tüm önlemleri kendimce alıyor ve eşim motosiklete bindiğinde ona da aldırıyorum kesinlikle. Mont, kask, eldiven vs. gibi ekipmanları kesinlikle önce giydiriyorum ona ondan sonra bindiriyorum motosiklete, Allah göstermesin birşey olsa bunun azabını inan bana ben çekemem ki eşin gibi düşünen bir erkeğim bende. Bu yüzden pimpiriklidir biraz Sen sen ol birazcık onun açısından da bak olaylara ve o şekilde yaklaş, bir unutmadan bence pimpirikli olduğunda sevinmelisin çünkü belli ki senin üzerine titriyor Buda sana olan sevgi ve saygısını gösteriyor. Birbirinizin değerini ve kıymetini bilin, ona göre motosikleti kullan sende Birde Altın Elbiseli Adam yani Barkın abi Profesyonel yaklaştığı için olaya ince noktalara değinir kendisi o yüzden düşünceler genelde çakışır biz acemilerle onun arasında en iyisi senin kendi düşüncen neyse odur.
    Yanlış anlaşılmasın kesinlikle fazla demiyorum gerekli hepsi . Gerekirse okula motorla gitmem sadece. Bu kadar eşyayla hem ilginç hem zor olur diye düşünüyorum. Kesinlikle doğrusunu yapıyorsunuz.! Ben Türkiye'de kardeşim arkada ( bana öğretiyi tabi ki ) kasksız korumasız deneme sürüşüne çıkıyordum . Ne kadar tehlikeli şimdi düşününce:/ boş olurdu hep yol ama nolursa olsun can herşeyden önemli!!! Sağolsun sever , sever sevmesine de arabada bile güvenmiyor biraz fazla yani ))
    Az önce eklediğin yazıyo okudum da şu kilo boy oranına taktım şimdi kafayı. Baktığımızda oturmuştum üstüne motorun ama ayaklarım yere tam olarak basıyor muydu hatırlamıyorum:/ biri değerken diğeri değmiyor sanırım! Tek ayağım üstüne doğru alıyorum galiba motoru:/ ikisinin birden tam olarak yere basması normal değildir herhalde değil mi ??
    dmRhn bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Merhabalar,

Ben de 2005 yılında Honda cbr 125 ile başlamıştım. Dengesi falan filan, özellikle artçı da olduğu zaman gerçekten berbattı. Ya da ben acemi olduğum için öyleydi, neticeyi değiştirmiyor ama dengesiz gidiliyor sebep ne olursa olsun. Yani bol bol düşmüştüm, özellikle ıslak zeminde kayma sebebiyle. Size tavsiyem dizlik de mutlaka edinin, çünkü düşeceksiniz (yanlış anlaşılmasın moral bozmak değil amacım, ama bu realite). Düştükten sonra da devam edeceksiniz, sakın moralinizi bozup olaydan soğumayın. Bir kaç ay içinde de kontrol altına almaya alışırsınız. Yatmış motoru kaldırma tekniklerini internetten araştırmanızı da tavsiye ederim çünkü ihtiyacınız olacak.

Aslında motora oturup düzelttiğinizde iki ayağınızın tam olarak basması ve motoru ayak gücünüzle ileri geri oynatabilmeniz gerekir. Ancak tek ayağınızla denge sağlayabiliyor ve ileri geri harekti de yapabiliyorsanız yeterli olabilir.

Hayırlı olsun.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Yanlış anlaşılmasın kesinlikle fazla demiyorum gerekli hepsi . Gerekirse okula motorla gitmem sadece. Bu kadar eşyayla hem ilginç hem zor olur diye düşünüyorum. Kesinlikle doğrusunu yapıyorsunuz.! Ben Türkiye'de kardeşim arkada ( bana öğretiyi tabi ki ) kasksız korumasız deneme sürüşüne çıkıyordum . Ne kadar tehlikeli şimdi düşününce:/ boş olurdu hep yol ama nolursa olsun can herşeyden önemli!!! Sağolsun sever , sever sevmesine de arabada bile güvenmiyor biraz fazla yani ))
    Az önce eklediğin yazıyo okudum da şu kilo boy oranına taktım şimdi kafayı. Baktığımızda oturmuştum üstüne motorun ama ayaklarım yere tam olarak basıyor muydu hatırlamıyorum:/ biri değerken diğeri değmiyor sanırım! Tek ayağım üstüne doğru alıyorum galiba motoru:/ ikisinin birden tam olarak yere basması normal değildir herhalde değil mi ??
    Evet haklısın, bu duruma kararı sen bağlayacaksın bence. Yani gerekli mi değil mi, bu kadar eşya ile ilginç evet :D Ama diyorum ya ben biraz herhalde fazla dikkat eden tiplerdenim Kesinlikle kasksız ve montsuz çıkmam hele ki Türkiye 'de yok yok yok kesinlikle çıkmam. Yapılan kazaları oku neler neler var, ben bir ara oturdum bu forumda ki kaza olaylarının yazıldığı bölümde ki konuları okudum ki hani herhangi bir kaza anında neler yapılabilir ve ne gibi kazalar meydana geliyor onlara bakıp ona göre hareket edim dedim de gerçekten çok ilginç şeyler var.
    Kilo çok önemli değil aslında fakat boy bence önemli, özellikle iki ayağınında motora oturduğunda yere düz basması ( parmak ucu değil ) önemli. Eğer motosiklet ağırsa ve parmak ucunda o motosikleti ayakta tutabilecek bir kuvvet hissetmiyorsan kendinde kesinlikle iki ayağında yere düz basmalı bence.
    Peki bayiye gittiğinizde deneme şansı sunmuyorlar mı, yani deneme sürüşü yapsan keşke şöyle 20-30km hızla giderek yani birinci viteste felan. En iyi o şekilde rahatlatır seni, hadi hiç deneme sürüşü yaptırmıyorlarsa bile motosiklete otur ve ayaklığı kaldır sonra iki ayağını da yere koy ve o şekilde motor üstünde dur bu seni zorlamıyorsa sıkıntı yapma gerisini

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben de 2005 yılında Honda cbr 125 ile başlamıştım. Dengesi falan filan, özellikle artçı da olduğu zaman gerçekten berbattı. Ya da ben acemi olduğum için öyleydi, neticeyi değiştirmiyor ama dengesiz gidiliyor sebep ne olursa olsun. Yani bol bol düşmüştüm, özellikle ıslak zeminde kayma sebebiyle. Size tavsiyem dizlik de mutlaka edinin, çünkü düşeceksiniz (yanlış anlaşılmasın moral bozmak değil amacım, ama bu realite). Düştükten sonra da devam edeceksiniz, sakın moralinizi bozup olaydan soğumayın. Bir kaç ay içinde de kontrol altına almaya alışırsınız. Yatmış motoru kaldırma tekniklerini internetten araştırmanızı da tavsiye ederim çünkü ihtiyacınız olacak.

Aslında motora oturup düzelttiğinizde iki ayağınızın tam olarak basması ve motoru ayak gücünüzle ileri geri oynatabilmeniz gerekir. Ancak tek ayağınızla denge sağlayabiliyor ve ileri geri harekti de yapabiliyorsanız yeterli olabilir.

Hayırlı olsun.
    düşeceğimden bende eminim açıkcası giderken ani birsey olmazsa yavaşlama Yada dönme de yatırırım motoru kendime güveniyorum bir o kadar da güvenmiyorum çok kasıyorum kendimi , vücudu esnetmek zaman alıyor. :(
    Hatırlayamıyorum tek ayağıma alıp hafif yatırıyorum motoru dururken normal değil mi şimdi bu? Ben herkes öyle yapıyor sanıyordum :/ yeniden deneme fırsatı bulursam dikkat etmem gereken ilk şey bu olacak!

Evet haklısın, bu duruma kararı sen bağlayacaksın bence. Yani gerekli mi değil mi, bu kadar eşya ile ilginç evet :D Ama diyorum ya ben biraz herhalde fazla dikkat eden tiplerdenim Kesinlikle kasksız ve montsuz çıkmam hele ki Türkiye 'de yok yok yok kesinlikle çıkmam. Yapılan kazaları oku neler neler var, ben bir ara oturdum bu forumda ki kaza olaylarının yazıldığı bölümde ki konuları okudum ki hani herhangi bir kaza anında neler yapılabilir ve ne gibi kazalar meydana geliyor onlara bakıp ona göre hareket edim dedim de gerçekten çok ilginç şeyler var.
    Kilo çok önemli değil aslında fakat boy bence önemli, özellikle iki ayağınında motora oturduğunda yere düz basması ( parmak ucu değil ) önemli. Eğer motosiklet ağırsa ve parmak ucunda o motosikleti ayakta tutabilecek bir kuvvet hissetmiyorsan kendinde kesinlikle iki ayağında yere düz basmalı bence.
    Peki bayiye gittiğinizde deneme şansı sunmuyorlar mı, yani deneme sürüşü yapsan keşke şöyle 20-30km hızla giderek yani birinci viteste felan. En iyi o şekilde rahatlatır seni, hadi hiç deneme sürüşü yaptırmıyorlarsa bile motosiklete otur ve ayaklığı kaldır sonra iki ayağını da yere koy ve o şekilde motor üstünde dur bu seni zorlamıyorsa sıkıntı yapma gerisini
    1.67 felan sanırım boyum diğer bindiğim motorda da her zaman yaptığım bir alışkanlıktı sanırım kalıplıydı biraz. Bunda da aynı pozisyonla baktım demek ki :( internetten alırsak deneme şansım olmaz sanırım . Sürüş konusunu bilmiyorum sormadık çünkü bilmediğim motor güvenmem kendime birşey olur hiç bir özelliğini bilmiyorum sonuçta. Tek ayağımda dengede tutuyorum ama sağlıklı olup olmadığı konusunda fikrim yok. Boyuma göre motor nerden bulucam ki : D

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Hatırlayamıyorum tek ayağıma alıp hafif yatırıyorum motoru dururken normal değil mi şimdi bu? Ben herkes öyle yapıyor sanıyordum :/ yeniden deneme fırsatı bulursam dikkat etmem gereken ilk şey bu olacak!
    Yani normal sürüşte bir şekilde durduğunuz zaman almanız gereken pozisyon evet o dediğiniz. Yani sol ayak yere basılı, vites birde, sağ ayağınız frende. Bu durumda motoru sol tarafınıza doğru hafif eğmiş olursunuz, doğru.

Ancak benim demek istediğim şu, alacağınız motora karar verirken, yani "evet bu benim motorum" derken dikkat edilmesi gereken konulardan biri ayakların yere stabil basabilir olmasıdır. Ayak gücünüzle motoru ileri geri oynatabilir olmanız gerekir. Çünkü dar yerlerden motoru 180 derece döndürürken ileri geri ters istikametli manevralar yapmanız gerekecek, durduğunuz yerde biraz geri geri gitmeniz gerekecek, bazen hafif ileri doğru eğimli bir yerde durmuş olacaksınız ama gitmeniz gereken yön ters istikamette olacak, eğim yukarı motorunuzun yönünü çevirmeniz gerekecek vs. Bu tip pozisyonlar için motorunuzu, dengenizi kaybetmeden, ağırlığında ezilmeden sadece ayak gücünüzle ileri geri oynatabilir olmalısınız. Aslında dengenizi kaybedip en fazla düşme tehlikesi yaşayacağınız durumlar bunlar olacak, tabi bunlar zararsız düşmeler, öyle yavaş yana yatar motor.

Bunu en aza indirmenin en garantilisi iki ayağınızın birden yere tam basabilir olmasıdır, ama tek ayakla basarken de ben ileri geri oynatabiliyorum, motorun ağırlığını dengeleyebiliyorum diyorsanız olay tamam Bu şekilde yere yatırırsanız da fazla üzülmeyin, yatık motoru yerden kaldırmanın çok pratik yöntemleri var, araştırıp görebilrisiniz...

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Yamaha YZF15R 'dı sanırım, biraz baktığımda Yamaha YZF125R ile boyutları aynı olarak gözüküyor motosikletin yani sele yüksekliği yerden 82,5CM olduğu gözüküyor. Bu demek oluyor ki yerden bacak birleşme yerine kadar olan yüksekliğe bir bak bakalım ortalama birşeyler kafanda çıkarabilirsin zaten diye düşünüyorum.
    Yurtdışı sisteminde alışverişler nasıl oluyor bilmiyorum bizim burada ki gibi değil anlaşılan Internetten birisi ile anlaşıp gidip yerinden teslim almıyormusun ? Internetten ikinci eli sipariş veriyorsun da geliyor mu ?
    Sana tavsiyem kendine güven, sadece güven, sakın karamsarlık yaratma içinde ve bir konuya adapte olma yani "düşerim ben biliyorum" değilde "neden düşeceğim ki, o kadar zor olamaz." gibi düşüncelerle kendini motive et sürekli ve kasmamaya özen göster kendini.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani normal sürüşte bir şekilde durduğunuz zaman almanız gereken pozisyon evet o dediğiniz. Yani sol ayak yere basılı, vites birde, sağ ayağınız frende. Bu durumda motoru sol tarafınıza doğru hafif eğmiş olursunuz, doğru.

Ancak benim demek istediğim şu, alacağınız motora karar verirken, yani "evet bu benim motorum" derken dikkat edilmesi gereken konulardan biri ayakların yere stabil basabilir olmasıdır. Ayak gücünüzle motoru ileri geri oynatabilir olmanız gerekir. Çünkü dar yerlerden motoru 180 derece döndürürken ileri geri ters istikametli manevralar yapmanız gerekecek, durduğunuz yerde biraz geri geri gitmeniz gerekecek, bazen hafif ileri doğru eğimli bir yerde durmuş olacaksınız ama gitmeniz gereken yön ters istikamette olacak, eğim yukarı motorunuzun yönünü çevirmeniz gerekecek vs. Bu tip pozisyonlar için motorunuzu, dengenizi kaybetmeden, ağırlığında ezilmeden sadece ayak gücünüzle ileri geri oynatabilir olmalısınız. Aslında dengenizi kaybedip en fazla düşme tehlikesi yaşayacağınız durumlar bunlar olacak, tabi bunlar zararsız düşmeler, öyle yavaş yana yatar motor.

Bunu en aza indirmenin en garantilisi iki ayağınızın birden yere tam basabilir olmasıdır, ama tek ayakla basarken de ben ileri geri oynatabiliyorum, motorun ağırlığını dengeleyebiliyorum diyorsanız olay tamam Bu şekilde yere yatırırsanız da fazla üzülmeyin, yatık motoru yerden kaldırmanın çok pratik yöntemleri var, araştırıp görebilrisiniz...
    Iyi bir nokta !! Nedense sanki hep öne öne gitcek gibi düşünüyoruz en azından ben öyle teşekkür ederim hiç bir fikrim yok . her zaman dengede tutabilirmiyim bilmiyorum. Yeniden görmeye gidicem mutlaka oturup bakayım iyice... Motorun ağırlığıyla o dedikleriniz hayli bir zorluyor ikisinin tam yere basması çok mantıklı araştırıyorum yeni sürücüler için bilgiler okuyorum daha çok yolum var araştıracak

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Yamaha YZF15R 'dı sanırım, biraz baktığımda Yamaha YZF125R ile boyutları aynı olarak gözüküyor motosikletin yani sele yüksekliği yerden 82,5CM olduğu gözüküyor. Bu demek oluyor ki yerden bacak birleşme yerine kadar olan yüksekliğe bir bak bakalım ortalama birşeyler kafanda çıkarabilirsin zaten diye düşünüyorum.
    Yurtdışı sisteminde alışverişler nasıl oluyor bilmiyorum bizim burada ki gibi değil anlaşılan Internetten birisi ile anlaşıp gidip yerinden teslim almıyormusun ? Internetten ikinci eli sipariş veriyorsun da geliyor mu ?
    Sana tavsiyem kendine güven, sadece güven, sakın karamsarlık yaratma içinde ve bir konuya adapte olma yani "düşerim ben biliyorum" değilde "neden düşeceğim ki, o kadar zor olamaz." gibi düşüncelerle kendini motive et sürekli ve kasmamaya özen göster kendini.
    Evet r15 kasa r125 e çok benziyordu ama boyutlarını bilmiyordum 82.5 cm çok geldi söyleyince ayaklarım yetişmeyecek galiba :D alışveriş bilmiyorum tam ama arayıp anlaşıyorsun ya sen aldırıyorsun Yada gönderiyorlar sanırım eşim araba alıyo genelde tıra yükleyip getiriyorlar. Motor bilemedim aynı olur diye düşünüyorum motorum bana gelsinde nasıl geldiği hiiiç önemli değil : D

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Iyi bir nokta !! Nedense sanki hep öne öne gitcek gibi düşünüyoruz en azından ben öyle teşekkür ederim hiç bir fikrim yok . her zaman dengede tutabilirmiyim bilmiyorum. Yeniden görmeye gidicem mutlaka oturup bakayım iyice... Motorun ağırlığıyla o dedikleriniz hayli bir zorluyor ikisinin tam yere basması çok mantıklı araştırıyorum yeni sürücüler için bilgiler okuyorum daha çok yolum var araştıracak

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Evet r15 kasa r125 e çok benziyordu ama boyutlarını bilmiyordum 82.5 cm çok geldi söyleyince ayaklarım yetişmeyecek galiba :D alışveriş bilmiyorum tam ama arayıp anlaşıyorsun ya sen aldırıyorsun Yada gönderiyorlar sanırım eşim araba alıyo genelde tıra yükleyip getiriyorlar. Motor bilemedim aynı olur diye düşünüyorum motorum bana gelsinde nasıl geldiği hiiiç önemli değil : D
    82,5 CM çok yüksek birşey değil parmakların ucunda durmakta yeterli olur, çok yormayacaksa sizi Tabii ki ama en azından eş değer bir motosiklete binip herhangi bir mağaza da görmenizi ve üstüne oturmanızı tavsiye ederim en azından
    OokareenoO bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim hoş geldinde sen motoru falan boşver şimdi biz oraya nasıl yerleşcez onun tiyolarını vermeye başla
    Ya ben orda abicim demişimde kusura bakmayın isminizi okumamışım orda ayıp ettiysek affola hoşgeldiniz tekrardan
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    82,5 CM çok yüksek birşey değil parmakların ucunda durmakta yeterli olur, çok yormayacaksa sizi Tabii ki ama en azından eş değer bir motosiklete binip herhangi bir mağaza da görmenizi ve üstüne oturmanızı tavsiye ederim en azından
    Denemeye çalışacağım önümüzdeki günlerde . Iyi günler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben orda abicim demişimde kusura bakmayın isminizi okumamışım orda ayıp ettiysek affola hoşgeldiniz tekrardan
    Bende özür dilerim diğer mesajların arasında üstüme almamıştım bunu, belki de abicim den dolayıdır )) ne demek sorun değil. Hoşbulduk. Vallahi baya zor burda yaşayan tanıdığınız varsa belki istek yapabilir Yada burdan biriyle evlenmelisiniz

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Valla ben hergün motora biniyorum , 3-5 defa düştüm 2 defada kaza yaptım . Mont kask eldiven korudu. Ayakkabım var . Zamanında puma nın çıkardığı motosiklet ayakkabısından aldım . Ama hergün bunu giyemem yani. Hergün motora bindiğim için zor geliyor açıkcası. Motosiklet atakkabılarıyla dışarda dolanmıyorum :D dizliğide hız yapmayacağım zaman takmıyorum . Yani hergün okula gidip geliyorum 6 km bi mesafe için yanımda taşıma gereği duymuyorum dizliğide. Kask eldiven mont . Benim için şehir içinde yeterlidir . Herkes burda konuşuyor anca . Ben yollarda motosiklet montu olan bile görmüyorum.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Al hocam zaten o motor başlangıç motoru 120 130 kg ağırlıklar içinde extradan bi kas yapısı gerekmıyor ayakların yere basıyorsa sorun yok en hafıf motor bu kadar zaten

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Valla ben hergün motora biniyorum , 3-5 defa düştüm 2 defada kaza yaptım . Mont kask eldiven korudu. Ayakkabım var . Zamanında puma nın çıkardığı motosiklet ayakkabısından aldım . Ama hergün bunu giyemem yani. Hergün motora bindiğim için zor geliyor açıkcası. Motosiklet atakkabılarıyla dışarda dolanmıyorum :D dizliğide hız yapmayacağım zaman takmıyorum . Yani hergün okula gidip geliyorum 6 km bi mesafe için yanımda taşıma gereği duymuyorum dizliğide. Kask eldiven mont . Benim için şehir içinde yeterlidir . Herkes burda konuşuyor anca . Ben yollarda motosiklet montu olan bile görmüyorum.
    Fazlalık görüyoruz biz hep hiç umursamıyoruZ aslında ama bence çok önemli. Siz hız yapmayacak olsanızda trafikte aniden gelişen bir olayın içinde kalıp kaza yapmayacağınızı bilemezsiniz. Bayanlar genellikle trafikte daha dikkatli daha tedbirli (her ne kadar trafikte istenmeselerde) ama herşeyi düşündüğümüz için böyle olduğunu sanıyorum. Erkekler ise herşeyde kendine güveniyor , sürekli özgüven patlaması yaşıyorlar nelerin tehlikeli olabileceğini, Yada onun kenden olan özgüveninden dolayı başkalarını zor durumda bırakabileceklerini hiç bir zaman hesaplamıyorlar.
    Herkes kendi bildiğini okur ama genede tavsiyem trafikte motorcular ve bisikletçiler en savunmasız olanlar. En çok dikkat etmesi gereken bizleriz çünkü Türkiye'de kimsemin kimseye saygısı ve sabrı yok. Siz kendinizi düşünmez korumazsanız , diğerleri de bunu umursamayacaklardır . Birde biz Türklerde hemen başkasını suçlama psikolojimiz var , hatalı olan birde siz çıkarsınız.
    Dikkat diyorum sadece!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:10 ----------

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al hocam zaten o motor başlangıç motoru 120 130 kg ağırlıklar içinde extradan bi kas yapısı gerekmıyor ayakların yere basıyorsa sorun yok en hafıf motor bu kadar zaten
    Kilosu sorun değil dediğiniz gibi daha hafifi de yok zaten ayak boyu sorunum var şuan. En kısa zamanda da yeniden motora oturup garantiye almak istiyorum.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    dmRhn arkadaşım merhabalar;)
    Şimdi mengelli motor gördük nette sen geldin aklıma .250ccmi 230 mu ne ? R15 yerine olabilecek motor bakıyoruz ( nerden çıktıysa ) motorun genel bilgileri hakkında bilgi alabilir miyim boyun kaç ayakların yere basıyor mu ? 250 zor bir motor mu olur. Ben küçükle başlamak istiyordum aslında!
    Ne diyebilirsin bana öneri olarak ???
    dmRhn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)