Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ben Geldim Dostlar Selamlar Giresun'dan

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle gerçekten çok yararlı olduğunu gördüğüm ve motor hakkında hiç bir şey bilmeyen birinin bile çok şey öğrenebileceği bu siteye üye olmaktan mutluluk duyuyor,herkese selamlarımı iletiyorum.Aranıza Giresun'dan katılıyorum.Giresun'da motor pek yaygın olmadığı için bu güne kadar hiç deneyimim olamamıştı.Ta ki eşimin memleketi olan Denizlinin ikinci memleketim olmasıyla motosikletin günlük yaşamdaki kolaylıklarıyla tanışmam kaçınılmaz oldu ve farkında bile olmadan aramızda ki ilk aşkın kıvılcımları çakmış oldu.
    Ve karar verdim ben bu motoru kullanmayı öğreneceğim.Öğrenecek olduğum motor kanuni seyhan 150 cc lik kayınçomun motoruydu.Önce durduğu yerde vites olayını çözmeye çalıştım debriyaj fren vs az çok biliyordum artçı olarak gezerken az çok çözmüştüm çaktırmadan .Vites olayını çözmem samimi söylüyorum 5 dakikamı almadı ve bu benim en çok korktuğum yani aklımda soru işareti olan kısımdı.Vitesi de çözdüğüme göre artık artık geniş sakin bir alanda marşa basma zamanı gelmişti...Çocukluğumun bisiklet üzerinde geçmesinin ne kadar katkısı oldu bilmiyorum ama daha ilk motor tecrübemde o kadar kolay gelmişti ki buna bende şaşırmıştım ama yinede kesinlikle hemen havaya girip hız yapmaya kalkmadım dikkatlice dur kalk çalıştım.Çakıllı bir yer bulup motorun tepkisini ve dengesini tecrübe ettim.Artık evde duramıyordum aklım hep motordaydı bakkala fırına her yere motorla gider olmuştum.Ve bir sabah şeytana uydum ve bu tecrübesizliğimle uzun bir yola çıkmaya karar verdim.Denizli'nin ilçesinde küçük bir kasabadan pamukkaleye gitmeye karar verdim.Gece google maps ile yol tariflerine ve güzergahlarımı ayarladım gideceğim yol üzerinde pek şehir merkezine yakın olmadığı için polis çevirmesi gibi bir sıkıntı olmayacaktı ehliyetsiz olmamın getirdiği ince hesaplarımı da yapmıştım bu deliliği yapacaktım.Sonuç olarak bir gün akşama kadar motor sırtında üç günlük tecrübemle gezdim tozdum.Hayatımda yaşadığım en güzel vakitlerdi desem yalan olmaz inan ki.Pamukkaleye ulaşıncaya kadar içinden geçtiğim köyler kasabalar,barajlar,ovalar,üzüm bağları,üzüm toplayan insanlar,resim çekmekten yola gidemedim desem yeridir hele o pamukkalenin bembeyaz travertenlerine ulaştığımda şunu anladım ki arabayla gitseydim asla aynı zevki ve heyecanı tadamayacaktım yani aslında arabanın içinde hayatı kaçırıyormuşuz yıllardır.Yüzüme vuran rüzgarın verdiği özgürlük hissi tarif edilemezdi.
    Evet artık bende bir motor delisi olmuştum çoktan
    Uzun araştırmalarım sonucu alacağım modeli de belirledim aklımda Yamaha YZF R125 var.Bu motoru tercih etmemin sebepleri düşük cc ye sahip olası(yakıt sarfiyatı),fazla hız yapmaması(80-90 km/h hız yeterde artar bile benim için),görünüşü zaten tartışmasız bu aradığım özellikte ki motorların içinde en güzel olanı ve birde sağlam olması adam gibi bir rodaj geçirdikten sonra uzun yıllar kullanacağım bir makine olsun istiyorum servise genel bakımları haricinde pek uğratmasın beni.Evet bu motorun tek eksisi fiyatının bir hayli yüksek olması buna da pek yapacak bir şey yok malzeme ne kadar kaliteli olursa birde üzerine marka değeri ve vergiler eklenince ülkemizde yüksek bir fiyata dönüşüyor.
    Beyaz renk düşünüyorum fakat şuan ülkede sıfır km de hiçbir bayide bulamadım(telefonla) ve yeni yıla pek bir şey kalmadı 14 model almak daha bir mantıklı geliyor tabi fiyat farkı olmazsa aşırı.Evet artık motora kavuşuncaya kadar sabırsızlıklar ve heyecanla geçecek günlerim...Motorla ilgili bilmediğim ve öğrendiğim çok önemli bilgiler oldu bu sitede ve yeni bilgiler ekleneceğine emin olduğum için bende artık motosiklet.net'teyim boş vakitlerimde.En çok rodaj süresi hakkında bilgilendim gerçi kitapçığında yazan bilgiler bunlar ama kitaplarda yazmayan binlerce tecrübe var burda...Hepinize teşekkür ediyorum saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hoş geldin...

Hoşbulduk teşekkür ederim.

A.s Hoşgeldin Giresun'un Neresinden

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Hoşgeldin

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Hosgeldin hemserim, ben giresunda hic motosiklet gormedim oyle ki amcamin oglu surekli benden motosikletimi kamyonla giresuna getirip ona taksitle satmami soyler )) kanımca orada alacak motosiklette yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)