Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ben bildiğin BÜYÜKmüşüm (Resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Selam dostlar, forumda sayılmam ama motor konusunda acemiyim.

Mayıs 15 gibi ehliyetim elimde olacak ve o zamana doğru da kanuni nin yeni çıkan gt veya gv 170 modelinden almayı düşünüyordum.

Dahası ondan önce MR 150 Vulture istiyordum ama küçük kalacağını düşünmüştüm bana.

Boy: 185, kilo: 110

Bugün içerenköy de bir bayide buldum ve motorun resimlere kıyasla ne kadar büyük olduğunu görünce çok şaşırdım. İbre yeniden MR150Vulture a döndü bende. Sonra bi üstüne oturdum fotoğraf çekmesini istedim görevliden. Fotolara bakınca yine küçük geldi gözüme. Kendimi o koca gördüğüm motorla bu şekilde görünce acayip şaşırdım. Şimdi hala bu motoru almak istiyorum ama çekincelerim var yine boyutla ilgili.

Fotoğrafı sizinlede paylaşmak istedim fikir beyan etmeniz için.

Birde ayak konumu ayak açısı falan bu şekilde uygun mudur? nasıl olmalıdır? bu şekilde olmasının ne dezavantajları vardır gibi konularda da bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Hatta arada birde kanuni nin gt/gv 170 iyle kıyaslarsanız daha da mutlu olurum.

Şimdiden çok sağolun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suhatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    motor okadarda ufak durmuyor.bende bir hafta öncesine kadar 150 mr düşünüyordum bayada gezdim inceledim motoru sonra gittim 251 mz aldım
    erimozel bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okadar abartılı değil alınabilir önden resim çekilseydi daha iyi yorum yapılabilirdi

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    O boy pos bende olacak gider enduro alırdım
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bütçeyi paylaşırsan daha net aydınlatabiliriz.
    bir de keşke şu 170 lik olanın fotosunu görebilseydim.

neyse, bütçe?
    bir de şu 150 lik ne kadar? ( resim çektirdiğin? )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Ayak duruş pozisyonu falan normalmidir bu şekil peki, yani uzun süreli kullanımda rahatsız olma durumu gibi bir şey olabilir mi?

Benim genelde gördüğüm, ayaklar pedala konduğunda diz aşağıya doğru eğimli duruyor, ya da belki de benim yanlışımdır bilmiyorum.

Motor kullanmışlığım olmadığından üzerine oturunca sıkıntı yok gibi ama belli bi süre sürüş yapınca nasıl sorunlar doğabilir kestiremiyorum, soruları mazur görün.

Bir de vites değişimi için topuk aparatı varmış bu motorda, orjinalde bu şekilde de satıldığını bilmiyordum motorların, bu da bir artı benim için, daha rahat olucaktır diye tahmin ediyorum.

suhatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    fiyatı 2970 tl

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/111330-kanuni-gv-170-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

soruma cevap alamadım üstad...

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Usta bence sana 150 mcx gider anca.Onu da bir dene.Ama bu motor da arka çanta ve ön camla iyi gidebilir.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Alıntı suhatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı 2970 tl
    yani 3000+400 tl de evrakla yaklaşık 3500 eder...

beni yanlış anlama ama bence 2. el yüksek model bir cbf 150 alabilirsin o fiyata...

çünkü bunların lastikleri sabun gibi vs vs...
    kubanın var yine 150lik x li bişet, 2150 tl... balansörlü. forumda incelemesi var.
    arada 800 tl fark var.

Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 3000+400 tl de evrakla yaklaşık 3500 eder...

beni yanlış anlama ama bence 2. el yüksek model bir cbf 150 alabilirsin o fiyata...

çünkü bunların lastikleri sabun gibi vs vs...
    kubanın var yine 150lik x li bişet, 2150 tl... balansörlü. forumda incelemesi var.
    arada 800 tl fark var.
    Bu motor 3000tl kanuninin gt170 i 3150tl, gv170 olanı ise 2850tl.

Bütçede 3000-4000 arası, yalnız nakite değil, kredi de çekmek istemiyorum zira 500-600 lira faiz ödemek istemem durduk yere. Kredi kartıyla alacağım o sebeple sıfır motorlara bakıyorum.

bu kanuni gt170 in linki: http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/282/gt-170

fakat duruş pozisyonu olarak bu motorda biraz öne yatık duruluyor sanırım, gv si böyle değil ama o da baya çirkin buna göre. renk seçeneği de yok vs.

Oturuş pozisyonu olarak dik oturmak bana daha kullanışlı geliyor.

Kuba dediğinizde bu link sanırım: http://www.motosiklet.net/forum/test...-inceleme.html

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ayni durum bende var. Tvs aldim biniyorum. Yolda bir kere laf attilar, esegi s..en fil gibi duruyorsun diye. Umursamiyorum. Ben ustunde rahatim. Bir ricam var, birde cbr 250 de fotograf cektirsene..

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    boyum 167 kilom 72 mr vulture bir kere bindim oturuş tarzı beni bile rahatsız etti küçük geldi
    seni o boyla ancak cbf 150 paklar
    harley is making love with davidson

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Boy kilo Aynı Salcano WOlfa göz at açtığım gezi konularında resimlerimi göreceksindir.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ayni durum bende var. Tvs aldim biniyorum. Yolda bir kere laf attilar, esegi s..en fil gibi duruyorsun diye. Umursamiyorum. Ben ustunde rahatim. Bir ricam var, birde cbr 250 de fotograf cektirsene..
    bu bi ay içinde fırsat buldukça bayi bayi gezip bakacağım motorlara, rastlarsa çektiririm. Lafında falan değilin bende zaten, bu cüssede adama lafa atacak babayiğitin de alnından öperim ayrıca ;)

Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 167 kilom 72 mr vulture bir kere bindim oturuş tarzı beni bile rahatsız etti küçük geldi
    seni o boyla ancak cbf 150 paklar
    Oturuş pozisyonununfan kastın tam olarak nedir acaba dostum, benim en çok takıldığım konu dizin neredeyse 90 derece olması pedala ayak koyunca, normali nedir bunun? valla her mesajda sordum kimse de cevap yazmadı. Normalinden kastım da en uygunu nedir demek istiyorum uzun sürelerde rahat etemek için. Bu pozisyonda uzun süre kullanınca rahatsız edebilir gibi hissediyorum?

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy kilo Aynı Salcano WOlfa göz at açtığım gezi konularında resimlerimi göreceksindir.
    Sen söyleyince bir daha baktım resimlere, o bölümü severek takip ettiğimden zaten bakmışım daha önce, fakat seni kendimle karşılaştırınca hiç de aynı gibi gelmedik bana.

Ayrıca alternatif olarak da büyüklük açısından superlight 150 veya 200 de düşünüyorum, boyut açısından ve bu motorların performansları açısından bilgi verebilecek arkadaşlar varsa çok iyi olur.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen söyleyince bir daha baktım resimlere, o bölümü severek takip ettiğimden zaten bakmışım daha önce, fakat seni kendimle karşılaştırınca hiç de aynı gibi gelmedik bana

Ayrıca alternatif olarak da büyüklük açısından superlight 150 veya 200 de düşünüyorum, boyut açısından ve bu motorların performansları açısından bilgi verebilecek arkadaşlar varsa çok iyi olur.
    Boyum 1,87 . 2 cm o kadar farkediyorsa doğrudur.109 kiloyum.CB 125E vardı, biraz saplanmış gibi duruyordu, çok dalga geçti namıssızlar.Wolfun enide boyuda biraz daha farklı resim ne kadar yansıtır bilemem görmekte fayda var.Temizinden 2. el bulursan pişman olmazsın.İyice araştır bakalım.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ayağınızı koyuş pozisyonunuz yanlış. Peglere ayak parmaklarımızın hemen arkasında bulunan bölüm ile basılır.
    fotoğraf üzeriden konuşursak ayağınızı daha geriye almanız gerekli.

burada detaylı anlatım var:
    http://www.motosikletmacerasi.com/pe...nasil-basilir/
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayağınızı koyuş pozisyonunuz yanlış. Peglere ayak parmaklarımızın hemen arkasında bulunan bölüm ile basılır.
    fotoğraf üzeriden konuşursak ayağınızı daha geriye almanız gerekli.

burada detaylı anlatım var:
    http://www.motosikletmacerasi.com/pe...nasil-basilir/
    Peki dizin büküm pozisyonu nasıl usta, neredeyse 90 derece duruyor, o konuda bir kıstas var mı? daha açık olmalı, daha kapalı olmalı gibi. Bana motorun küçük gibi gelmesindeki en büyük etken dizimin çok katlanmış gibi durması.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    selede doğru yere oturup ayağınızla da doğru şekilde bastıktan sonra zaten diz kendiliğinden konum alıyor. Dizlerinizle de depoyu sıkmanız gerekiyor. Motoru bacaklarınızla, depodan tutarsınız, kollar kasılmaz rahatlar.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Salcano Wolf, Honda CB125E, Motoran CBS 150 bunlara da göz atabilirsiniz. Ülen illa kendi motorunu öneriyor demesinler diye küçük yazdım, seçim sizin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)