Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 MX Grumble
    Merhaba ismim Cenk. Bu yaz işim nedeniyle Denizli'nin Sarayköy ilçesine taşındım. Motosikletimle tanışalı 2 hafta oldu kendisi aynı zamanda kullandığım ilk motosiklet Yavaş yavaş boş sokaklarda acemiliğimi atmaya çalışıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hoşgeldiniz. Hangi konuda yardım istiyosunuz? Sorun, yardımcı olmaya çalışalım

Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Öncelikle güzelim denizliye hoşgeldiniz. Motorunuz hayırlı olsun. Buluşmalarımıza ve gezilerimize beklerizz

Motosikleti
    Mondial 125 MX Grumble
    Mesela mıcırlı veya toprak zeminli yollarda yapmam gereken ve yapmamam gerekenler olabilir?
    Seri bir şekilde dur kalk yapmanın püf noktaları nelerdir?
    Forumda gezerken denk gelmiştim yan ayaklık denmiş ama bir daha sorayım bozuk zeminde orta sehpa ile mi bırakmalıyım yoksa yan ayaklık daha mı güvenlidir?
    Arabadan gelen alışkanlıkla 90 derecelik dönüşlerden önce hızımı azaltıp vitesi küçülttüm bir kaç defa ve neredeyse yeri öpüyordum 90derecelik dönüşlerde nasıl bir yol izlemeliyim?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    mıcırlı ve toprak yolda sert frenden kaçın.toprak vrajlı yolda asfalt yolda gider gibi yatıramazsın motoru mesela. Eğerki toprak yolda daha çok kullanıyosan motoruna dişli lastik tavsiye ederim. Toprak veya mıcırlı yolda birden duramazsın, birden sağa sola sapamazsın. Altında kros yoksa bunlara dikkat. Hele viraj ve sapaklarda frenlemeye kalkarsan altındaki motor kıç atıp savurma yapar. Viraj ve sapağa girmeden uygun hıza düşülüpte girilir.bozuk zeminde orta ayağına alısan ayağın bi tarafı toprağa batıverir ve motorun yatıverir yan ayaklığın altına iki tarafı düz,enli bi taş koy veya tahta. Taş gibi durur. Ben şahsen öyle yapıyom düzgün zemin bulamazsam.virajlahdada genişten dar açıya doğru gir. Viraja dipten değil ortadan gir. Yani yol boş ise, sıkıştıran falan yok ise, yani genisten al virajı,dardan değil. Vıraja girmeden uygun hıza düş, viraja girdikten sonra değil. Kaydırır öpersin yeri. Benim fikirlerim bu kadar

Motosikleti
    Mondial 125 MX Grumble
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim aklımın bir köşesine yazdımiş yerine giderken kullanmam gereken yol mıcır asfalt toprak karşımı köy yolundan bozma asfalt bir yol yapmışlar bozuluncada üstüne mıcır atmışlar bolca da çukur var biraz zor yoldan öğrenicem sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı muhammet_195 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle güzelim denizliye hoşgeldiniz. Motorunuz hayırlı olsun. Buluşmalarımıza ve gezilerimize beklerizz
    Hoşbulduk teşekkür ederim... biraz palazlanayım gelmeye çalışırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)