Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

şaban ustadan klasik makinalara hayat öpücüğü

Motovento
    REKLAM ALANI
    şaban usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    en son gelişmeler ön stoperlein yapımıhttp://i1159.photobucket.com/albums/...otoraf0052.jpg" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    insanın kaderi kurduğu hayali gerçekleştirmek için gösterdiği çabaya bağlıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    buda ilk test sürüşü

http://www.youtube.com/watch?v=AvHII...&feature=g-upl

http://s1159.photobucket.com/albums/...100_2007-1.mp4" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    ustam benim mz 301 imi de bir şekil versen gelirdim bırakırım ne zaman dersen gelirdim almaya,

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    [QUOTE=mka19;2807278]ustam benim mz 301 imi de bir şekil versen gelirdim bırakırım ne zaman dersen gelirdim almaya,[/QUOT

merhaba ne gibi bir şekil anlamadım yani istediğin bir şekil varsa resmet getir motoru gerekeni yapalım

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    makinanı son durumu elezonarımızı istedğimiz sıtandarta nihayet yapabildiler amörtüsörlerimizin montajını yaptık devam diyoruz
    ÖZALTIN ve tomass bunu beğendiler.

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika iş çıkarmışsın usta.Eline sağlık.

onko_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 kawasaki z800
    tek kelimeyle harikasın usta ellerine sağlık...

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    şaban usta teker teker okudum tüm yazılanları , Allah bileğine zeval vermesin. Batum motosiklet festivalinde nasılda tanışamadık seninle. Hangi motorla gelmiştin usta?
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaban usta teker teker okudum tüm yazılanları , Allah bileğine zeval vermesin. Batum motosiklet festivalinde nasılda tanışamadık seninle. Hangi motorla gelmiştin usta?
    ben batuma bmw r 1100 rt ile gittim motorumda aha bu onuda paylaşayım yol arkadaşım 3 motor gittik çerkezköyden birde bmw r 1100 gs ve honda transalp 650 cc

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

buggy işi devam ediyot onu zaman zaman paylaşıcam bu arada bmw nin işni tamamladım şimdi yine bir klasik 1951 model NSU sökümde onunda restore işlerini aşama aşama paylaşırım sizlerle saygılar
    ferdinandd bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    İÇİM GİDİYOR VALL senin fotolara bakınca..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    sağolun arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkürleri sunarım naçizane mesleğim icabı bu çalışmaları yapıyorum zaten daha öncede yazmıştım meslekten emekli oldum amma bu tür çalışmalardan zevk alıyorum bizim piyasayı bu çin işi motorlar biraz sekteletti bede onlara biraz soğuk baktığımdan eskiler daha zevkli oluyor yani ahırdan samanlıktan 50 -60 yaşında bir antika çıkıyor ee ne kadarda korusan yarım asırı geçmiş çürümüş yıpranmış yorulmuş buna can verip orjinal bir şekilde topladınmı karşısına geçip saatlerce syrettiğim oluyor butün yorgunluğum gidiyor
    ünaltürkyazıcı bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi hiç anlamadığım bi işe okadar özendiriyorsun ki, ufak ufak bişeylerle uğraşasım geliyor her seferinde.

Senin gibi ustalaşmak için yaşımız geçti tabi, benimki çok keyifli olacağına inandığım bi uğraş olsun, birkaç klasik daha hayat bulsun kafi

İlgiyle takipteyiz, eline emeğine sağlık her işin son derece muhteşem sonlanıyor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    arkadaşlarbu çalışmada 1952 model bmw r 25 1 klasik bir makina
    GaCCaLL ve ferdinandd bunu beğendiler.

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    devam edelim
    tomass, mehmetmumtaz, ferdinandd ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ustam eline sağlık. Çok temiz iş olmuş Yanlız lastiklerin yanaklarını boyaman hakkında biraz bilgi verebilir misin? Ne kullandın, nasıl boyadın(alet edevat mesela...)
    #sürenadam

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR, Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ellerine sağlık Şaban Ustam çok güzel olmuş.
    Karşısına geçip saatlerce izleyebilirim....

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam eline sağlık. Çok temiz iş olmuş Yanlız lastiklerin yanaklarını boyaman hakkında biraz bilgi verebilir misin? Ne kullandın, nasıl boyadın(alet edevat mesela...)
    Sanırım boyama değil. Lastik yanağı olarak tabir edilen aksesuar galiba.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaban ustamın eline emeğine sağlık fabrikadan çıkmış gibi olmuş motor.

Syanur arkadaşımızında cahilliğine veriyorum ben nasıl bilmez lastik yanağını hayret halbüki korayın motorda da var bunlardan..Hatta Atlas marka..
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım boyama değil. Lastik yanağı olarak tabir edilen aksesuar galiba.
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Syanur arkadaşımızında cahilliğine veriyorum ben nasıl bilmez lastik yanağını hayret halbüki korayın motorda da var bunlardan..Hatta Atlas marka..
    Hımmm... Yapıştırma galiba ozaman. Fotolardan orjinal gibi duruyor... Çok hoş
    #sürenadam

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Videoyu izleyince geçici radyötör olarak kullandığınız tenekeye bittim desem yeri var şaban abi amotüsörler ne oldu demeye kalmadı videoyu izleyince gördüm resimlerini alt tarafta çok dehşetül vahşet bir araç olacak

işin 100/ 60 kısmı bitmiş ama inciği boncuğu biraz daha yolunuz var ha gayret diyorum

kısa bir not : insanın kendi yaptığının karşısına geçip izlemenin keyfini, azmin başarmanın mutluluğunu iyi bilirim insanın ömrünün uzuyor olması gibi güzel bir his

bir konuda senin engin tecrübe ve bilginin fayda sağlayacağını düşünerek bir konuda yardıma ihtiyacım var parasından ziyade derdimi anlatacağım adam yok yeni bir şasi dizaynı üzerinde çalışıyorum lakin boruları istediğim gibi estetik bükecek koca sanayide adam bulamadım hidrolik bükme makinası ile (el makinası) olacak bir büküm değil bu konuda yardımcı olabilirsen çok sevinirim müsait zaman olursa vesile ile çayını içmek isterim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    syanur arkadaşım üstte diğer arkadaşların açıklamaları doğru bunlar boya değil lasiği şişirken yandan monte edilen çenber çeklinde kauçuk yanak bunlar yapıştırmada değil bu lasikler için özel üretilmiş bir malzeme piyasada bulunabilecek bir malzeme saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izleyince geçici radyötör olarak kullandığınız tenekeye bittim desem yeri var şaban abi amotüsörler ne oldu demeye kalmadı videoyu izleyince gördüm resimlerini alt tarafta çok dehşetül vahşet bir araç olacak

işin 100/ 60 kısmı bitmiş ama inciği boncuğu biraz daha yolunuz var ha gayret diyorum

kısa bir not : insanın kendi yaptığının karşısına geçip izlemenin keyfini, azmin başarmanın mutluluğunu iyi bilirim insanın ömrünün uzuyor olması gibi güzel bir his

bir konuda senin engin tecrübe ve bilginin fayda sağlayacağını düşünerek bir konuda yardıma ihtiyacım var parasından ziyade derdimi anlatacağım adam yok yeni bir şasi dizaynı üzerinde çalışıyorum lakin boruları istediğim gibi estetik bükecek koca sanayide adam bulamadım hidrolik bükme makinası ile (el makinası) olacak bir büküm değil bu konuda yardımcı olabilirsen çok sevinirim müsait zaman olursa vesile ile çayını içmek isterim

irfan kardeşim nasıl yardımcı olayım sana benden istediğin ne onu açaklarmısın boru bükme makinasımı istiyorsun yoksa bu işleri yapabilecek birinmi onu anlamadın bu bükümleri yalnız el presiyle bükme imkanın yok geniş açılı bükümleri hidrolik döner makaralı büküm makinasıyla bükebilirsin amma dar açılı bükümleri el presiyle bükebilirsin saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı şaban usta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bütün tekipçi arkadaşların müberek ramazan bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını yüce allahtan niyaz ederim ailararinizle birlikte nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle kalın sağlıcakla

bu projeyle ilgili bütün yapım aşamasını gu linkten takip edebilirsiniz

https://www.facebook.com/media/set/?...9179506&type=1

arkadaşlar facebook taki fotoları bu lnkten görebiliyormusunuz merak ettim bana bildirin

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)