Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

şaban ustadan klasik makinalara hayat öpücüğü

Motovento
    REKLAM ALANI
    şaban usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    tomass güle güle iyi günlerde kullanın diyorum motorada yakışmışsınız
    insanın kaderi kurduğu hayali gerçekleştirmek için gösterdiği çabaya bağlıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    BILGISAYAR/Foto11F0raf0436_zpsb6231af4.jpg[/IMG]bmw r 1100 emniyetten çıkan makinaların sivile çevirmek için gerekli olan parçaların ve aksesuarların yapımı ihtiyacı olan arkadaşlara sahibinden . com da satışa sunulmaktadır ve 250 cc ramzeyin eksozları çürümüş onada yeni cırom eksoz yaoımı onuda paylaşayım

saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

şaban abi bende dikey şaftlı bir motor var bunu nasıl buggy e entegre edebilirim yardımcı olurmusun

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    dikey şaft derken neyi kastettin biraz özelliklerinden bahset kullanıcağın motor ne motoru gücü ne

ABİ 724CC 27HP 2 SİLİNDİR SİLİNDİRLER V ŞEKLİNDE ŞAFTI ALTTAN DİREK ÇIKIYOR

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    arkadaşım bu motorlar birik star dediğimiz motorlar binların tek silindirlileride var ve piyasada en fazla kullanılan bir makina bunun dik çalışan modelleride var bu yatık modeli galiba ve bunlar genelde denizde kullanılıyuor amma bu şekilde kullanman biraz zor tikey çalıştırabilirsen ve senin yapacağın sistemin arka dingilie hareketi nasıl aktarıcan zincir sistemiyle yapacaksan bu büyük atv lerde kullanılan varyetor sistemlerinden akuple etmen lazım yok difransiyel sistemiyle aktaıcam diyorsan nornal eski şahin doğan çıkma şanzıman akuple etmen gerekir bu iki sistemide rahatlıkla kullanabilirsin fakat güçlü bir şey olsun ben sert kullanıcam dersen şanzıman sistemini öneririm saygılar

ben şekilde sistemi dik düşündüm difransiyel şanzuman motor sence olurmu abi

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    arkadaşım yapacağın aracın kg ne kadar olacak yani bu önemli 250 -300 kg civarı bir şey olursa olabilir

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    [QUOTE şaban usta tekrar merhabayın uzunca bir zamandır yazmadım amma son zamanlarda motosiklet camiasındaki haksız kazançlar dikkatimi çekti

arkadaşlar ben yıllarını bu işe harcamış bir abiniz olarak öncelikle bir servise gittiğinizde o servisin veya tamirhanenin yerleşim düzenine ve alet edevata bir bakın ve o servis ustasının ne kadar becerili ve ne kadar titiz olduğunu anlayın

çünkü bu sizin işinize yarıyacak ilk adımdır

ustalık belgesinenin tarihine iş yeri ruhsatına işe başlama tarihi iş tecrübesi geçmiş dönemlerde yapmış olduğu çalışmalar

en önemliside ahlakı bir iş götürdüğünüzde oluşan arıza konusunda ön tahminlerini sizinle paylaşıp sizi bilgilendirmesi

bazı ustalar sizin motorunuza uzaktan bakıp sesini dinleyip size bir sürü arıza veya eksiklik sıralayabilir

bunlara sakın kanmayın işi vermeden önce en az 2 ila 3 ustaya gösterin bilgi ve fiyat alın derim

yalnız kapalı kutu pazarlık yapmayın çünkü bunu yaparsanız her zaman siz kaybedersiniz

çünkü burada usta arıza tahminini hep yüksek tutar sadece işçiliğini sorun ve net fiyatı motor açılınca göreceksiniz ve işçiliğin üzerine değişecek olan parçanın fiyatı binecek ve siz kazançlı çıkacaksınız

birde şu var tecrübeli ve dürüst çalışan ustaların işçilik fiyatları genelde yüksek olur burada yanılgıya düşmeyin

düşük işçilik verenler muhakkak başka türlü o parayı sizden alma yoluna giderler ve bu konuda çok mağdur olan arkadaşlar muhakkak çoktur çünkü bunları forumlardan bazen okumaktayım

birde bazı ustalar çok konuşur bir bakarsınızki adam sanki bu konuda doktora yapmış

bunlarada dikkat edin yani ağzı kalabalık insanlara fazla güvenmeyin .

burada bizzat yaşadığım bir olayı paylaşayım
    bir vatandaş motornu servise veriyor problem 1 vitesten atıyor motor açılıyor birinci vitesin olayı çözülüyor parça değişimi yok alınan ücret 1.200.tl

şimdi onarıma giren motor 250 cc regal raptor bir hafta sonra ikinci vites aynı problemi yapıyor vatandaş yine aynı servise gidiyor söylenen ben birinci vitesi yaptım bu beni ilgilendirmez onuda yaparım amma bu defa yarı işçilik 500 tl alırım

işte size bir örnek bu usta sizce dürüst birimi amma olay devam ediyor arkadaş bana getirdi o an motoru ben onu bu konuda bilgilendirdim ben dedim senin motorunu 500 tl + onarınla 600 tl yaparım dedim olmadı

bu arkadaşa da kızıyorum yine birinin tavsiyesiyle gitti başka bir yerde yaptırdı

afedersiniz yine kazık 500+ 500 parça yine bana geldi elinde regalin şanzıman gurubu bunlarda bir eksiklik veya problem varmı baktım gurup dişlilerde hiç bir problem yok

abi bunları birine satalım dedi neden dedim abi sağlam diyorsun iyide sen bu zamana kadar benim söylediğim hiç bir olya inanmadında şimdimi inanıyorsun dedim

neyse o arkadaşa geçmiş olsun diyelim işte örnekte verdiğim gibi iş tecrübesi ve ahlak olacak insanda

nerede kalmıştık ustanın kulndığı alet derken takım tezgahına bakın temizmi anahtarları yerlerindemi çalışma masası dağınıkmı yoksa düzenlimi kulandığı makinalar neler

yani her atölyede bulunması gereken makinalar vardır örnek motorun içinde veya dış aksamında bir yer kırık bunu düzeltip kaynatacak makınası bir delik delmek icin kollu matkapı ne bileyim bir burç yapması gereke bilir

kücücük masa üstü bile olsa torna tezgahı ne bileyin bir rulman çakacak küçük bir piresi yani bunun gibi daha bir sürü küçük alet kullanır bir usta ve bu aletler sayesinde sizin yapılacak işinizin kalitesini arttırır

yani tamirci demek al yenisini tak bu değildir bazı parçalar küçük bir onarım yapılarak o parça değişmeden de uznca bir kulanım imkanı bulur

ben kendi çalışma prensibim parça değişimi olmıyacakmı kesinlikle olacak amma değişen parça kesinlikle bozulmuş olmalı

yani bir arıza arıyor genelde elktirksel hom metre okumasını bilmez parcanın ölçüm değerini bilmez arıza bulacak nasıl deneme yanılmayla buji ateşlemiyor değiştir olmadı indixyon olmadı cdı olmadı komple rotor oldu

pekiyi arıza nerede diye sorsan onuda bilmiyor çünkü bir sürü parça değişti

burada kim zararlı tabiki motor sahibi bu değişen parçaların içinde bir tanesi arızalı

işte ustalıkta burada devreye giriyor 10 liralık arıza sana 100 liraya maal oldu neyse kafanızı şişirdim özür dilerim saygılar sevgiler sizlerin olsun

bir anktod . dünyada hiç kimse bir malın veya hizmetin kötüsünü yapmadan daha ucuza maal edemez bir malın veya hizmetin saadece fiyatıyla ilgilenmek bazı hilleleri peşinen kabul etmektir
    MotorKafa, c4gin, tozluklu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ah be Şaban usta bir de nokta koyaydın da rahatlıkla okuyabileydik

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı şaban usta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [QUOTE şaban usta tekrar merhabayın uzunca bir zamandır yazmadım amma son zamanlarda motosiklet camiasındaki haksız kazançlar dikkatimi çekti

arkadaşlar ben yıllarını bu işe harcamış bir abiniz olarak öncelikle bir servise gittiğinizde o servisin veya tamirhanenin yerleşim düzenine ve alet edevata bir bakın ve o servis ustasının ne kadar becerili ve ne kadar titiz olduğunu anlayın

çünkü bu sizin işinize yarıyacak ilk adımdır

ustalık belgesinenin tarihine iş yeri ruhsatına işe başlama tarihi iş tecrübesi geçmiş dönemlerde yapmış olduğu çalışmalar

en önemliside ahlakı bir iş götürdüğünüzde oluşan arıza konusunda ön tahminlerini sizinle paylaşıp sizi bilgilendirmesi

bazı ustalar sizin motorunuza uzaktan bakıp sesini dinleyip size bir sürü arıza veya eksiklik sıralayabilir

bunlara sakın kanmayın işi vermeden önce en az 2 ila 3 ustaya gösterin bilgi ve fiyat alın derim

yalnız kapalı kutu pazarlık yapmayın çünkü bunu yaparsanız her zaman siz kaybedersiniz

çünkü burada usta arıza tahminini hep yüksek tutar sadece işçiliğini sorun ve net fiyatı motor açılınca göreceksiniz ve işçiliğin üzerine değişecek olan parçanın fiyatı binecek ve siz kazançlı çıkacaksınız

birde şu var tecrübeli ve dürüst çalışan ustaların işçilik fiyatları genelde yüksek olur burada yanılgıya düşmeyin

düşük işçilik verenler muhakkak başka türlü o parayı sizden alma yoluna giderler ve bu konuda çok mağdur olan arkadaşlar muhakkak çoktur çünkü bunları forumlardan bazen okumaktayım

birde bazı ustalar çok konuşur bir bakarsınızki adam sanki bu konuda doktora yapmış

bunlarada dikkat edin yani ağzı kalabalık insanlara fazla güvenmeyin .

burada bizzat yaşadığım bir olayı paylaşayım
    bir vatandaş motornu servise veriyor problem 1 vitesten atıyor motor açılıyor birinci vitesin olayı çözülüyor parça değişimi yok alınan ücret 1.200.tl

şimdi onarıma giren motor 250 cc regal raptor bir hafta sonra ikinci vites aynı problemi yapıyor vatandaş yine aynı servise gidiyor söylenen ben birinci vitesi yaptım bu beni ilgilendirmez onuda yaparım amma bu defa yarı işçilik 500 tl alırım

işte size bir örnek bu usta sizce dürüst birimi amma olay devam ediyor arkadaş bana getirdi o an motoru ben onu bu konuda bilgilendirdim ben dedim senin motorunu 500 tl + onarınla 600 tl yaparım dedim olmadı

bu arkadaşa da kızıyorum yine birinin tavsiyesiyle gitti başka bir yerde yaptırdı

afedersiniz yine kazık 500+ 500 parça yine bana geldi elinde regalin şanzıman gurubu bunlarda bir eksiklik veya problem varmı baktım gurup dişlilerde hiç bir problem yok

abi bunları birine satalım dedi neden dedim abi sağlam diyorsun iyide sen bu zamana kadar benim söylediğim hiç bir olya inanmadında şimdimi inanıyorsun dedim

neyse o arkadaşa geçmiş olsun diyelim işte örnekte verdiğim gibi iş tecrübesi ve ahlak olacak insanda

nerede kalmıştık ustanın kulndığı alet derken takım tezgahına bakın temizmi anahtarları yerlerindemi çalışma masası dağınıkmı yoksa düzenlimi kulandığı makinalar neler

yani her atölyede bulunması gereken makinalar vardır örnek motorun içinde veya dış aksamında bir yer kırık bunu düzeltip kaynatacak makınası bir delik delmek icin kollu matkapı ne bileyim bir burç yapması gereke bilir

kücücük masa üstü bile olsa torna tezgahı ne bileyin bir rulman çakacak küçük bir piresi yani bunun gibi daha bir sürü küçük alet kullanır bir usta ve bu aletler sayesinde sizin yapılacak işinizin kalitesini arttırır

yani tamirci demek al yenisini tak bu değildir bazı parçalar küçük bir onarım yapılarak o parça değişmeden de uznca bir kulanım imkanı bulur

ben kendi çalışma prensibim parça değişimi olmıyacakmı kesinlikle olacak amma değişen parça kesinlikle bozulmuş olmalı

yani bir arıza arıyor genelde elktirksel hom metre okumasını bilmez parcanın ölçüm değerini bilmez arıza bulacak nasıl deneme yanılmayla buji ateşlemiyor değiştir olmadı indixyon olmadı cdı olmadı komple rotor oldu

pekiyi arıza nerede diye sorsan onuda bilmiyor çünkü bir sürü parça değişti

burada kim zararlı tabiki motor sahibi bu değişen parçaların içinde bir tanesi arızalı

işte ustalıkta burada devreye giriyor 10 liralık arıza sana 100 liraya maal oldu neyse kafanızı şişirdim özür dilerim saygılar sevgiler sizlerin olsun

bir anktod . dünyada hiç kimse bir malın veya hizmetin kötüsünü yapmadan daha ucuza maal edemez bir malın veya hizmetin saadece fiyatıyla ilgilenmek bazı hilleleri peşinen kabul etmektir
    Altın değerinde bilgiler paylaşmışsınız usta,sağolun

Affınıza sığınarak yazının net okunması için satırlara ayırdım yazıyı. Tek kelimesine müdahale etmedim.

Bu bilgiler çok değerli. Zira birçok motosiklet kullanıcısı servis ya da ustalardan muzdarip.

Tekrar emeğinize sağlık.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be Şaban usta bir de nokta koyaydın da rahatlıkla okuyabileydik
    vallahi dostum ben 60 yaşında bilgisayar kullanmasını zar zor öğrendim birde office word yazım kuralı öğrenmiye çalışırsam bu yazıları bir kaç sene sonra belki yazarım tabiiki ömrüm olursa siz gençler bu konuda bizden daha bilgilisinizdir muhakkak onlarıda siz halledin artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın değerinde bilgiler paylaşmışsınız usta,sağolun

Affınıza sığınarak yazının net okunması için satırlara ayırdım yazıyı. Tek kelimesine müdahale etmedim.

Bu bilgiler çok değerli. Zira birçok motosiklet kullanıcısı servis ya da ustalardan muzdarip.

Tekrar emeğinize sağlık.
    sağolasın yani bazı arkadaşlar yazıyı rahat okuyamıyoruz diyorlar sen işi halletmişsin eyvallah

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Fotoğrafların çoğu gitmiş ama kalanlar bile yetti, elinize kolunuza sağlık

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)