Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mehmet ( BOY) arkadaşımızın antreman turları için gittiğimiz izmit körfez pistinden görüntüler.

If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF

Körfez Pisti Antreman Günü Resimleri...

Bunlar da benim makinayla çekilmiş resimlerden birkaçı...

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    @EDY

Yarışlar pistler antremanlar derken sonunda sen de yarışacaksın galiba!!

@boy

Böyle destekçilerin oldukça sırtın yere gelmez dostum
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

güzel görüntüler edy de göre göre yarışcı olacak bu gidişle boy sanada başarılar.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    resimler için tşk. güzel kareler yakalamışsınız

mehmet umarım maddi sorunları aşıp sonuna kadar yarışırsın.

aslında önemli olan o piste çıkıp gaz açmandı onuda yaptın. bundan sonra yarışa devam edememen senin suçun degil. türkiyede bu motosiklet sektörünü üvey evlat gibi görenlerin suçudur.

tv.de magazin programlarında 10-15 sn isimlerinin görünmesi için milyarları dökenler bu tür motosiklet organizasyonlarına sadece seyirci olmayı sürdürdükçe sen ve senin gibiler hep caddede kalacak.

en çok sinir olduğum ise öyle saf saf motosikletlileri izlerken ;
    bu motosiklet söktörü türkiyede niye gelişmiyor diye yakınmaları.

dedigim gibi umarım saglam bir sponsor bulursun ve becerinin yettigi yere kadar gaz açarsın. olmasada en azından o piste çıkıp o atmosferin havasını solumuş olursun. motorunun lastikleri o asfalta degmiş olur. bu imkansızlıklarda bunları yapman bile büyük başarı.
    ben böyle düzenin

abi bi piyango çıksa ahhh dua edinde çıksın abi sana sponsor olurum valla yurt dışına bile çıkarız.ama nerde bizde o şans amorti bile vurmuyo ya o başka ama bu sene amorti vurdu belki parada vurur .abi snn durumu görünce yabancı kız arkadaşla evlen yurt dışına geç orda yarışçı ol diyo şeytan.ama şeytan doğrumu diyo bilmiyorum.ama güzel bişey dediği kesin.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Resimler çok güzel paylaşım için teşekkürler !!!!
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Boy, Edy, Görkem.
    Üçünüze de teşekkürler.
    Başka arkadaşlarımız varsa onlara da teşekkürler.
    Ben yalnız üçünüzü tanıdım.(resimlerden)
    Antreman izlenimlerini de anlatsanız.
    Hııı...

Motosikleti
    F 650 GS
    patriote

abi git uyu yaa . saate bak

Alıntı tderida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @EDY

Yarışlar pistler antremanlar derken sonunda sen de yarışacaksın galiba!!

@boy

Böyle destekçilerin oldukça sırtın yere gelmez dostum
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel görüntüler edy de göre göre yarışcı olacak bu gidişle boy sanada başarılar.
    galiba öyle olacak, pistte kullanmak inanılmaz keyifli ve daha güvenli. pistte gittiğimizde 3-4 tane adam geldi 45-55 yaşları arasında römorklarından indirdiler motorlarını, çıktılar piste, döktüler kurtlarını ve motorları tekrar römorka yükleyim gittiler. böyle imrenerek baaktık. (mehmet'te adamın römorku kesiyordu)

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler için tşk. güzel kareler yakalamışsınız

mehmet umarım maddi sorunları aşıp sonuna kadar yarışırsın.

aslında önemli olan o piste çıkıp gaz açmandı onuda yaptın. bundan sonra yarışa devam edememen senin suçun degil. türkiyede bu motosiklet sektörünü üvey evlat gibi görenlerin suçudur.

tv.de magazin programlarında 10-15 sn isimlerinin görünmesi için milyarları dökenler bu tür motosiklet organizasyonlarına sadece seyirci olmayı sürdürdükçe sen ve senin gibiler hep caddede kalacak.

en çok sinir olduğum ise öyle saf saf motosikletlileri izlerken ;
    bu motosiklet söktörü türkiyede niye gelişmiyor diye yakınmaları.

dedigim gibi umarım saglam bir sponsor bulursun ve becerinin yettigi yere kadar gaz açarsın. olmasada en azından o piste çıkıp o atmosferin havasını solumuş olursun. motorunun lastikleri o asfalta degmiş olur. bu imkansızlıklarda bunları yapman bile büyük başarı.
    ben böyle düzenin

yazdıklarına katılmamak mümkün değil. türkiyede motosiklet satışları arttı ama motosiklet kültürü gelişmiyor. motosiklet dergisi almak, yarışlara gidip izlemek bu tarz şeyleri insanlar maddi zarar olarak görüyor. insanlarımız desteklese, yarışlar tıklım tıklım olsa yarışçılar daha rahat sponsor bulurlar. senin dediğin gibi neden türkiyede yarışçı yetişmiyor diyo söyleniyor insanımız işte bundan . mehmet arkadaşımız dizlerini yerlere sürtecek ama slider lar erimesin diye dizini koymak istemiyor yarışlara saklıyor . haftaya yarışlar var, biz kesin gidiyoruz. bir organizasyon düzenleyelim ve kalabalık olarak gidelim. hem mehmet arkadaşımızı destekleyelim hemde motosiklet yarışlarını izleyip sektöre katkıda bulunalım.

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy, Edy, Görkem.
    Üçünüze de teşekkürler.
    Başka arkadaşlarımız varsa onlara da teşekkürler.
    Ben yalnız üçünüzü tanıdım.(resimlerden)
    Antreman izlenimlerini de anlatsanız.
    Hııı...
    ben kendi gördüklerimi anlatayım. mehmet ilk turlarda çizgisini ve tekniğini çalışıyormuş gibiydi ondan sonra tekniği uygulamaya başladı. her turda çok daha teknikti. virajlarda farkı görebiliyordum. her tur daha teknik dönmeye başladı ve buda ona daha çok zaman kazandırmış gibi duruyordu.verdiği molada vites geçişleri ni nasıl daha hızlı yaparım diye düşünürken, bu sorunun cevabını bulması uzun sürmedi. start-finish düzlüğünde birazda kalkış denemeleri yaptı. mehmet'ti izleyen deneyimli kişilerden birisi bana mehmetin kalkışlarının çok iyi olduğunu söyledi fakat mehmet dinlenmek için geldiği zaman kalkışlarının daha da hızlı olabileceğini düşünmesi bizi daha da ümitlendirdi önümüzdeki haftasonu mehmet'ten ben bir kürsü bekliyor. dünkü antremanların faydasını anlatmak gerçekten zor.

piste gitmenin insanı çok eğittiği çok açık ortada. ben herkese tavsiye ediyorum . tulumunuzu giymiş kenarda oturuyorsunuz ve deneyimli birisi gelip virajlara girerken şöyle yap böyle yapma diyor siz. sizde hemem motora atlayıp taze almış olduğunuz teorik bilgiyi pratiğe dönüştürüyorsunuz. işte ozaman aldığınız bilgi uçup gitmiyor. bence arada sırada piste gidip kendimizi eğitmemiz gerekiyor. ben diyorumki motosiklet net olarak bir günde pist günü düzenleyelim. hem eğitici olur hemde eğleniriz .
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    @Edy

Yarış 26-27 mayıs mı? tam tarih nedir? Motorla değil de arabayla gelebilirim. Böylece Motorsuz gelmek isteyen seyirci olursa onları da bir şekilde ulaştırmış oluruz.

@Boy

YArışa motoru nasıl götüreceksin taşıyıcı bulabildin mi? yoksa ben çevremdekilere soruyorum uygun bi panel van bulabiliriz belki?
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

yarış valla edy bende yarışcı olacam inşallah ama türkiyede bayaa biraz demiyorum bak bayaaaa bi çok zor. ama 125 250 cupa girsem 1. lik elde ederim diye düşünüyorum allah ne verdiyse basarım ben motoru zorlarım düşük vites her zaman daha hızlı olur yarışta.seri çünkü.

Motosikleti
    F 650 GS
    edy
    yazdıklarına katılmamak mümkün değil. türkiyede motosiklet satışları arttı ama motosiklet kültürü gelişmiyor. motosiklet dergisi almak, yarışlara gidip izlemek bu tarz şeyleri insanlar maddi zarar olarak görüyor. insanlarımız desteklese, yarışlar tıklım tıklım olsa yarışçılar daha rahat sponsor bulurlar. senin dediğin gibi neden türkiyede yarışçı yetişmiyor diyo söyleniyor insanımız işte bundan . mehmet arkadaşımız dizlerini yerlere sürtecek ama slider lar erimesin diye dizini koymak istemiyor yarışlara saklıyor . haftaya yarışlar var, biz kesin gidiyoruz. bir organizasyon düzenleyelim ve kalabalık olarak gidelim. hem mehmet arkadaşımızı destekleyelim hemde motosiklet yarışlarını izleyip sektöre katkıda bulunalım.
    orda olsam kesin gelirdim. gerçekten nasıl yarıştıklarını çok merak ediyorum.
    imkanı olan varsa videoya alsa. yok mu kamerası olan

şu sayfayı doldurmamız gerek arkadaşlar çünkü resimler çok kasıyo öbür sayfaya geçelim buraya önemsiz yazın.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    @edy

Bu arada senin siyah R6 bence eskisinden çok daha güzel duruyor ..

Abi bir de düşündüklerini uygulayabilsen şu motora çok daha güzel olacak

Bu arada yarışlar ne zaman ona göre kendimi ayarlamaya çalışacağım

26 mayıs mıydı yoksa 27 mi
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Yarışın ikinci ayağı ile ilgili detay vereyim...

26 Mayıs 2007 Cumartesi saat 08.20'de CBR 125 Cup ile antreman başlıyor. Hakkı arkadaşımız bu kategoride yarışıyor. 09.20'de Supersport C antremanı var, Hasan arkadaşımız da bu kategoride yarışıyor, tabi bu sefer de Kalifiye Olamayanlar grubuna kalmazsa. 10.20'de de Superstock B kategorisi antremanı var, bu kategoride de ben yarışıyorum. Saat 11.30 itibariyle de 1. ve 2. sıralama turları gerçekleşecek. Buna göre de yarış 27 Mayıs 2007 Pazar günü gerçekleşecek. 10.15 Kalifiye Olamayanların Yarışı, 10.50 Superstock B Yarışı, 11.35 CBR 125 Cup Yarışı. Diğer kategorileri yazmadım, akşam 17.00'ye kadar yarış var.

Yarış motoru kullanan veya ileride kullanmak isteyen herkesin piste çıkıp o havayı soluması şart bence. Motorun ve kendinizin tüm limitlerinizi zorluyorsunuz. Sırf bu zevki tatmak için pist kiralayıp standart motorlarla pistte dönen yaşlı amcalar var. Piste çıkmadan, "gençler bizi korkutmayın" diye espri bile yaptılar. Pist gerçekten inanılmaz güzel bir ortam. Bence piste çıkmak isteyenlerle eski ve çok ucuz bir iki yarış motoru ayarlayıp, pisti yarım gün kiralayıp pistte dönsek çok güzel olur. Hatta çok riskli şeyler yapmayacağımızdan ilk başlarda kendi motorunuzla bile girebilirsiniz. Ben sizi pistte eğitebilirim, çizgi, viraj, pozisyon, frenaj, kalkış, v.s.. hepsini çalışırız. İnanın normal trafikte inanılmaz faydası olur, kendinize güveniniz gelir. Bu tür birşey düşünenler varsa ciddi ciddi konuşalım çünkü bu tip şeyler yapanlar tanıyorum.

antreman turundan kısa bir görüntü. haftaya körfeze gidiyoruz arkadaşlar. mazeret yok. mehmet arkadaşımızı desteklemeliyiz.

Motosikleti
    F 650 GS
    bu video için ayrı topic açmıştım fakat patriote'nin yorumlarından sonra burası içinde gerekli olduğunu düşündüm.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önde giden vfr 800 ve kameranın oldugu fazer 1000.

"bu videoda ne var şimdi" demeyin. ben motorların gidişine hasta oldum. yol süper motorlar süper resmen şeritleri yuta yuta gidiyor. hatta gitmiyorlar resmen yolda akıyorlar.

touring motorların hakkını vermek bu olsa gerek

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok edebi yazılar yazmaya başladın elint..

Başkabir topikte tartıştığımız trafik kültürüne iyi bir örnek olabilir bu video.

Diğer araç sürücülerinin davranışlarına dikkat ettiniz mi?

Hemen yolun en sağına geçip motosikletlere yol açıyorlar.

Hatta karşı şeritten gelenler de olası bir çizgi bozulmasına karşı kendilerini sağa atıp motosiklete hareket alanı bırakıyorlar.

Hep bahsettiğim ve olması gereken davranış biçimlerinden bir tanesine güzel bir örnek.

Saol Elint....

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @edy
    antreman turundan kısa bir görüntü.
    Erdem beee, tam da virajda herifin içine girerken çekmişsiniz. Süper denk gelmiş helal!

Motosikleti
    F 650 GS
    vayy be mehmet ne dalıyor öyle

eee bundan sonra mehmet rossi deriz artıkım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler