Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim fikrim o lastikleri yolda harcamaman ama başka çare yoksa sen bilirsin abi...

Bu akşam saat 19'da kadıköydeyim , işim biterse uğramak isterim...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

vay be abi kaç km yapacağın yol

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gidiş 60-70 km vardır herhalde. mehmet'le çekilmez şimdi o yol gaza gelip gazada basamaz yoksa yolun yarısında biter lastikleri
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Benim fikrim o lastikleri yolda harcamaman ama başka çare yoksa sen bilirsin abi...
    Napim olm, foruma da yazdık derdimizi ama olayı çözemedik hala. Sırtımıza yükleyip gidecek halimiz yok herhalde.

@edy
    gidiş 60-70 km vardır herhalde. mehmet'le çekilmez şimdi o yol gaza gelip gazada basamaz yoksa yolun yarısında biter lastikleri
    Körfez 100 km... Sen merak etme benim yavaşıma ayak uydur, arkada kalma yeter
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Körfez 100 km... Sen merak etme benim yavaşıma ayak uydur, arkada kalma yeter

yarın fotograf makinemi getireyim. bir kaç resim ve video çekerim.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yarın fotograf makinemi getireyim. bir kaç resim ve video çekerim.

Zahmet olmasın.
    Nihayet geziden önce akıl ettin.

Mehmet yavaş gidecekmiş.
    Sende 230 la usul usul yetişmeye çalışırsın.

Kaplumbağalar yanınızdan geçerken dikkat edin.
    Rüzgarından üşütüp nezle falan olmayın...

Boy;

Sen de o kadar para harcadın. Bi tane römork al be kardeşim.

Senin örnek; bütün parayı motora verip benzin alamadığı için binemeyen adama benziyor.

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zahmet olmasın.
    Nihayet geziden önce akıl ettin.

Mehmet yavaş gidecekmiş.
    Sende 230 la usul usul yetişmeye çalışırsın.

Kaplumbağalar yanınızdan geçerken dikkat edin.
    Rüzgarından üşütüp nezle falan olmayın...

Boy;

Sen de o kadar para harcadın. Bi tane römork al be kardeşim.

Senin örnek; bütün parayı motora verip benzin alamadığı için binemeyen adama benziyor.
    mehmet ne yapsın be abi , elinden geldiğince bişeyler yapmaya çalısıyor. sadece römork almakla bitmiyorki . onu çekecek araba, ........ . zaten bir ton masraf yaptı. burda yarışmak çok masraflı.

bu sefer senin için foto çekecem .

Motosikleti
    Var
    Doyurun beni fotoya...

Eğer sonradan bir aksilik olmazsa ağustos sonu Türkiye'ye geliyorum.

Henüz uçak mı? Araba mı? neyle geleceğim belli değil ama mutlaka İstanbul'u gezeceğim.

İnşallah müsait olursunuz da tanışır sohbet ederiz.

Geldiğim de olmasa da bir kaç gün İzmit'teyim.
    Bir ara kaçarım İstanbul'a da...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @patriote
    Boy; Sen de o kadar para harcadın. Bi tane römork al be kardeşim. Senin örnek; bütün parayı motora verip benzin alamadığı için binemeyen adama benziyor.
    Abi oralardan konuşmak kolay tabi. Burada pistin günlüğü 3500 YTL sen oralarda 50-60 EUR verip giriyorsun. Türkiye'deki şartlar çok farklı. İmkansızlıkta imkan yaratmaya çalışıyoruz. En ucuz römork 2000 YTL, çeki demiri, onun ruhsata işletmesi 1000 YTL, yani toplam 3000 YTL harcamam lazım. Bu benim için büyük para. O kadar çok masrafım oldu ki, giderek de artıyor. Her yarışta bir lastik bitiyor, bir takım lastik 700 YTL... Buradaki işlerin detaylarını bilseydin ne demek istediğimi anlardın. Ben elimden geleni yapıyorum. Bunun yanında evliyim, maaşla çalışıyorum, yani belli sorumluluklarım var. Kazandığım bütün parayı bu işe yatıramam. Her antreman için işten izin alıyorum, yıllık izinlerimden yeniyor.

abi çok haklısın piyango bileti aldım güvercin pisledide üstüme çıkarsa bi pist yaptırırım belki ne bu ya gençler ölüyo her gün neden pist yok ve altındaki makinayı paso kasıyorlar şöyle her bölgede pist olsa 250 euro gibi bir ücretle olsa süper olacak.ve o gençler ölmese ne paralar kazanırlar bundan eminim.bi süre fırsat tanımaları lazım bence.eee abi snn işin yine iyi ben napacam alanyada

paylasimciturk

Bence piyango çıkarsa ancak go-kart pisti yaptırabilirsin

edy

Yarın ben gelemiyorum , fazla yük olmayayım sana da arkanda... Yarış gibi çok iş olmayacağı kanısındayım zaten...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    merhaba
    bişi merak ettim 3500 ytl lik olan pist neresi ve ne kadar zaman için bedel bu sanırım orhanlıdaki pist bu kadar değil !!
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

go kart pisti ne görkem ortak bulur dağın başına yaparız beh sende

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    eeee antreman nooldu nasıl gittiniz nasıl bitti

Biri anlatsın merak ettim
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

the_cayman

daha gidilmedi dolayısıyla daha bitmedi..
    yarın inşallah kazasız belasız gidilecek ve gün sonunda herşey güzel bitecek

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    the_cayman

daha gidilmedi dolayısıyla daha bitmedi..
    yarın inşallah kazasız belasız gidilecek ve gün sonunda herşey güzel bitecek

Nedense perşembe gibi hatırladım antremanı
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @patriote
    En ucuz römork 2000 YTL, çeki demiri, onun ruhsata işletmesi 1000 YTL, yani toplam 3000 YTL harcamam lazım. Bu benim için büyük para. O kadar çok masrafım oldu ki, giderek de artıyor. Her yarışta bir lastik bitiyor, bir takım lastik 700 YTL... Buradaki işlerin detaylarını bilseydin ne demek istediğimi anlardın. Ben elimden geleni yapıyorum. Bunun yanında evliyim, maaşla çalışıyorum, yani belli sorumluluklarım var. Kazandığım bütün parayı bu işe yatıramam. Her antreman için işten izin alıyorum, yıllık izinlerimden yeniyor.
    Allah yardımcın olsun kardeşim ne diyeyim.
    Römork en fazla 300-500 euroluk bişey burada. Öyle ruhsat falan muhabbeti de yok.
    Benim motosikletin egzosu yaklaşık 600 euro.
    Yani yarış ekipmanı için harcanan paranın yanın da römork para bile değil, diye düşünmüştüm..

Fakat motosiklet firmalarının böyle bir hizmeti yok mu?

Örneğin benim motosiklet için özel römorkum yok.
    Ama pist ekipmanları takılıyken, trafiğe çıkamayacağımdan, mecburen ben de motoru taşımak zorundayım.
    Gidiyorum Honda garajına, günlüğü 14 eurodan kiralıyorum.
    Orada ne dendiğini bilmiyorum. Burada atelaj dediğimiz, römorku arabaya bağlamak için bir aparat var.
    Genelde tüm arabalar da vardır.
    (benim arabada yok işin fenası hanımın araba da da yok. )
    Ama çoğunlukta olduğu için araba bulmak kolay oluyor.
    Belki böyle bir sistem olabilir.
    Şansını bir dene istersen...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @patriote
    Römork en fazla 300-500 euroluk bişey burada.
    300 EUR 500 YTL ediyor. O fiyatlara ben de hallederdim. Dediğim gibi burası çok farklı abicim. O yüzden de bir halt olmaz bu memleketten. Ne yarışçı çıkar, ne de insanlar caddede gazlamaktan vaz geçer. Normal bir SS kullanıcısı piste girecem dese en az 3000-4000 YTL harcaması lazım.
    Fakat motosiklet firmalarının böyle bir hizmeti yok mu? Örneğin benim motosiklet için özel römorkum yok. Ama pist ekipmanları takılıyken, trafiğe çıkamayacağımdan, mecburen ben de motoru taşımak zorundayım. Gidiyorum Honda garajına, günlüğü 14 eurodan kiralıyorum.
    Hahahahhaaaa sen neden bahsediyorsun arkadaşım? Burada firmaların bu tip şeyler yapmasını bırak adamlar doğru düzgün kendi işlerini bile yapmıyorlar. Parça istesen adam burun kıvırıyor, önceden parasnı alıyor öyle sipariş ediyor. Parça da 2-3 ayda gelirse kendini şanslı bil. Bu memlekette günlüğü 14 EUR ya hiçbir şey kiralayamazsın, zaten o tip hizmetler de yok. Firmalar sadece motor satar, herşey satana kadar, sonra da yüzüne bakmazlar. Dedim ben sana burada olaylar çok farklı diye.

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8

arkadaş R6 ya NOS taktırmış

sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

ya abi bi arkadaş var amerikada mühendis ya bnm araçlara hiç hevesim yok diyor istesem son model mercedes çekerim altıma diyor 400 500 euroya 1 sene kiralayabiliyon burada diyo şaştım kaldımi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler