Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yamaha r6 fanatiği 3 oldu :D bende varım iyleşmem le birlikte bende bi r6 sahibi oluyorum. 2. el alırsam r6 ama 0 alırsam cbr z motor yada cbr onlar daha ucuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursa'da yaşanmaz diyordum 2 sene yaşadım.
    hiç kemiklerim kırılmadı diyordum 2 ay önce kolum kırıldı.
    Benim de hiç kırılmadı valla hayırlısı

Not: Honda'nın Allah belasını versin Nedeni bende saklı olsun , ama bundan sonraki motorum Honda olmayacak
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha r6 fanatiği 3 oldu :D bende varım iyleşmem le birlikte bende bi r6 sahibi oluyorum. 2. el alırsam r6 ama 0 alırsam cbr z motor yada cbr onlar daha ucuz.

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de hiç kırılmadı valla hayırlısı

Not: Honda'nın Allah belasını versin Nedeni bende saklı olsun , ama bundan sonraki motorum Honda olmayacak

görkem sonunda seni bile kızdırmışlar.
    gel seni hemen transfer edelim başka bir takıma. bak yamahacılar gittikçe çoğalıyor. bütün hondacılar motorsuz geziyor.

bu arada geçen seneden bir resim buldum. belki resimdekileri tanıyan olur

If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Sevenleri ayırdılar

Zaten motor çıksın dilediğim 2 oynama yapıcam üzerinde , sonra satıp er-6 almayı düşünüyorum... Hatta şu anda bir er-6 pazarlığındayım ama motorun akibeti belli olmadığı için pek de gelişme yok...
    Bundan sonra cbf500 düşünüyordum ama tövbe... Tamam Honda kaliteli bir marka falan filan ama ben soğudum... Belki ileride Honda düşünebilirim ama bu olaylardan sonra Honda almak istemiyorum. Er-6 veya Fz6 düşünüyorum... Aslında 2 teklif var şu an , bir tanesi Er-6 , biri de 2003 Fazer.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Nedir olm bu R6 fanatikliği? Gelin de kapışalım leeeeeeeeeeeeyn !!! Ben de seviyorum R6'yı yaaa. Hele Deniz abinin makina bir dehşet yaaa, feci gidiyor pistte...

@edy
    bu arada geçen seneden bir resim buldum. belki resimdekileri tanıyan olur
    Abi ne yaptın sen yaaa? Motorumun orjinal rengini unutmuşum beee. Ne güzel de duruyor simsiyah. Temmuz-Ağustos aylarında yarış grenajını çıkartıp orjinal grenajları takacam. Tabi dişliler ve slick lastikler kalacak Özledim valla caddede binmeyi yaaa.

Arkadaşlar benim motor Fiat Doblo nun arkasına sığar mı? Bir tanıdıkta var. Arka koltuklar söküldüğünde ve sağ ön koltuk azıcık ileri doğru kaydırıldığında çaprazlamasına sığar gibi duruyor. Fiat Doblo kullanan var mı? Yanlış bilmiyorsam genişlik 1470 mm, uzunluk 1680 mm olması gerekiyor. Bu durumda a2 + b2 = c2 formülünden (1470)^2 + (1680)^2 = c^2 dersek hipotenüs uzunluğu 2232 mm oluyor. Benim motorun uzunluğu 2030 mm olduğuna göre ucu ucuna sığar gibi geliyor bana. Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Aranızda Doblo'ya motosiklet yükleyen var mı?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Pek sanmıyorum abi , ama denemekte de yarar var derim...

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir olm bu R6 fanatikliği? Gelin de kapışalım leeeeeeeeeeeeyn !!! Ben de seviyorum R6'yı yaaa. Hele Deniz abinin makina bir dehşet yaaa, feci gidiyor pistte...

@edy

Abi ne yaptın sen yaaa? Motorumun orjinal rengini unutmuşum beee. Ne güzel de duruyor simsiyah. Temmuz-Ağustos aylarında yarış grenajını çıkartıp orjinal grenajları takacam. Tabi dişliler ve slick lastikler kalacak Özledim valla caddede binmeyi yaaa.

Arkadaşlar benim motor Fiat Doblo nun arkasına sığar mı? Bir tanıdıkta var. Arka koltuklar söküldüğünde ve sağ ön koltuk azıcık ileri doğru kaydırıldığında çaprazlamasına sığar gibi duruyor. Fiat Doblo kullanan var mı? Yanlış bilmiyorsam genişlik 1470 mm, uzunluk 1680 mm olması gerekiyor. Bu durumda a2 + b2 = c2 formülünden (1470)^2 + (1680)^2 = c^2 dersek hipotenüs uzunluğu 2232 mm oluyor. Benim motorun uzunluğu 2030 mm olduğuna göre ucu ucuna sığar gibi geliyor bana. Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Aranızda Doblo'ya motosiklet yükleyen var mı?
    motorunun eski halini görünce bir garip oluyor dimi insan bu resmi ekimde çektik galiba. 6 ayda çok şey değişti senin motor ameliyat geçirdi. benimki rahmetli oldu

senin motora gelirsek bence denemekte fayda var, denemekten bişey kaybetmezsin. ölçüler doğru ise sığar.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Ön tekeri söker yerine sehpa koyarsan 1 karış daha mesafe kazanırsın
    Küçükken bisikleti arabaya sığdırmak için böyle yapardım

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Abicim göstermeyin şu R6'yı kötü oluyorum yaaaa

@edy

Abi sığar mı sığmaz mı onu bilmiyorum .. Benim babam şu anda kangoo kullanıyor.. Koltuklar çıkarılınca bagaj hacmi büyüyor ama senin 1000RR oraya sığar mı bilmem
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Ön tekeri söker yerine sehpa koyarsan 1 karış daha mesafe kazanırsın
    Küçükken bisikleti arabaya sığdırmak için böyle yapardım
    Sehpanın kulplarını hesap etmiyorsun herhalde. Ayrıca o kadar dar alanda ön tekeri sökülmüş motoru yüklemek ve hareket ettirmek ölüm. Motorun hiçbir yerini sökmeden sığdırmam lazım.

Motosikleti
    Sanırım sığmaz ama yaaaa ... Sığsa bile zor sığar ve sakat olur .. Sağlam destekle tutturmak lazım
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

@GorkeM

Sehpanın kulplarını hesap etmiyorsun herhalde. Ayrıca o kadar dar alanda ön tekeri sökülmüş motoru yüklemek ve hareket ettirmek ölüm. Motorun hiçbir yerini sökmeden sığdırmam lazım.
    mehmet şansını deneyeceksın. seni büyük bir dertten kurtaracak eğer sığarsa. öyle yap böyle yap gerekirse ön koltuklarıda sök senin o motoru oraya bir şekilde yerleştireceğine inanıyorum.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @edy
    senin o motoru oraya bir şekilde yerleştireceğine inanıyorum.
    Azimli sıçan taşı deler misali Valla ne yapıp edip bir şekilde sokmam lazım motoru Doblo'ya yoksa binip gitmek zorunda kalacam ki bu çok büyük eziyet. Bir sürü eşya var taşımam gereken. İşte görüyorsunuz arkadaşlar, yarışmak için iyi motor kullanmak gerekmiyor, bu tür problemleri çözecek sabır ve paraya sahip olmak gerekiyor.

Motosikleti
    @edy

Azimle sıçan taşı deler misali Valla ne yapıp edip bir şekilde sokmam lazım motoru Doblo'ya yoksa binip gitmek zorunda kalacam ki bu çok büyük eziyet. Bir sürü eşya var taşımam gereken. İşte görüyorsunuz arkadaşlar, yarışmak için iyi motor kullanmak gerekmiyor, bu tür problemleri çözecek sabır ve paraya sahip olmak gerekiyor.

Yok abi sığmaz ben arabaya baktım

Hiç olmadı ön koltuğu sökersin , sığar... Tabi tanıdığına ayıp olur mu olmaz mı orasını bilemem...

Motosikleti
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç olmadı ön koltuğu sökersin , sığar... Tabi tanıdığına ayıp olur mu olmaz mı orasını bilemem...
    haahahahaha oldu başka .. Arabayı parçalasın adam istersen

Ya o motor öyle arabaya sığmaz kolay kolay .. Transporter falan olsa neyse de hafif ticari araçlara sığmaz

Ön koltuk çıkarsa sığdırırsınız bir şekilde ama ne kadar sağlıklı olur orasını bilemem ..

DIŞ BOYUTLAR ..
    Uzunluk (mm) : 4253
    Genişlik (mm) : 1722
    Yükseklik (mm) (yüksüz) : 1831

YÜK BÖLÜMÜ ÖLÇÜLERİ
    Yük bölümü uzunluğu (mm) 1680
    Yük bölümü genişliği max (mm) 1470
    Davlumbazlar arası mesafe (mm) 1200
    Yük bölümü yüksekliği (mm) 1305
    Yükleme eşiği yüksekliği (mm) (yüksüz) 535
    Bagaj hacmi (lt) 750

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu sabah işe giderken bir Doblo gördüm. İçi çok da ufak değilmiş. Ön koltuğu az ileri kardırdık mı sığar gibime geliyor ama kesin sonuç için denemek şart.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Boy Doblo ve benzeri araçlara motosikleti sokamazsın, 200 cm boyundaki kapı girmiyor mesela ben denedim

Ha bu arada azimli sıçan (fare) olcak o, dikkat et de tek yarışcımızı forumdan uzaklaştırmak zorunda kalmıyalım

abi sokarsın ya yukseklık yettıkten sonra gerisi öenmli diil çapraz koyarsın tam oturur önemli olan yükseklik sığıyomu ölç o kadar çapraz sığar kesinlikle.abi istanbulda olsam bizim mercedese atardım motoru.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar akşam 20:00 gibi SS'çilerin geleneksel buluşma yeri olan Göztepe Kahve Dünyası'nda buluşuyoruz. Organizasyonu ben ve Erdem yaptık. İsteyenler katılabilirler.

Bu arada yarın Körfez'de antremanım var. Motoru götürmenin yolunu bulabilirsem gideceğim. Erdem de büyük ihtimalle gelecek. İşi olmayan gelebilir. En kötü ihtimalle motora binip gideceğim, bana takılabilirsiniz. Motorun üstünde yarış lastikleri olduğundan ve çabuk bittiğinden çok hızlı gitmeyeceğim, 250 km/h altında gideceğim, gelen gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler