Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy süpersin, patriote bu açıklamayla fransada grenaj imalatına başlar. bu tarz işler avrupada çok para kazandırıyor. bende bişey danışmak istiyorum. motorun jantlarını avrupada krom rengi yapan yerler var. istanbulda varmı acaba bildiğiniz yerler. eğer varsa jantları parlatmak istiyorum çok güzel duruyor motorda. boy senın motorda siyah parlak jant onada çok yakışır.
    evet var..krom kaplama denılen bir işlem var ama biraz pahalı cunkı ben bır keresınde sanzıman parçası olan bır mili krom kaplama yaptırmıştık baya pahalıydı.ama tam krom yanı ısıya,yüke felan dayanıklı krom..benım tahmınımce krom kaplamalar mutlaka derecelidir..nerde bulurum dersen sanayide..dişli imalatı yapanlar felan ..bu arada aranızdakı konuya gırmış oldum kusuruma bakmayın ...
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Krom kaplama yapılan yerler var , sanayi Maslakta bile bulabilirsin... Ancak benim fikrimi soracak olursan krom kaplama jant üzerinde dayanmaz...

Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy ev şahane olmuş atölye gibi görünüyor. bu arada türkiye yolları hakkında yaptığın yorumda haklısın. bende motora yurt dışında kaymak gibi yollarda alıştım. yolların bozuk olması beni okadar zorlamadı ama yollarda karşılaştığım süprizlere alışamadım. sanki her virajda karşıma biri çıkacak sanıyorum. neredeyse 2 sene oldu geleli, alıştım derken kaza yaptık. bu arada yakında bende grenaj döktürecem galiba yardımcı olursun
    Sen bir de bana sor. Geçen viraj dönüyorum yatmış , virajdan bir çıktım yığınla insan karşıya geçişiyor... Zar zor durdum ne oluyo demeye kalmadan yere ilişti gözüm.. Sağolsun devletimiz viraj çıkışına yaya geçidi koymuş...
    Tekirdağa giderken de otoyolun üzerinde kuyu gibi bir delik vardı motor genişliğinde

Boy ben bu gün alçı çektim modelin üzerine... Küçük detayları bitiriyorum... Yakında kalıp alacağım... Sen de epoxy almaya gidersen haber verirsen sevinirim abi...

Işleri çok ağırdan alıyorum ama malum haftaiçi dersler var , haftasonu da geziyorum Hem daha iyi acele işe şeytan karışır...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @patriote

Yanlış anlaşılma olmuş, ben polyester kullanmıyorum, epoxy kullanıyorum. Yurtdışında da epoxy kullanılıyor reçine olarak. Cam elyafı (fiber), carbon veya carbon-kevlar elyaf kullanabiliyorsun epoxy ile. Kalıpları da grenajı döktüğün aynı malzemeden yapabilirsin. Kalıbını çıkartacağın parçanın üzerine PVA (polivinil alkol) kalıp ayırıcı sürüyorsun, bu sayede orjinal parçaya zarar gelmiyor. Çok ince bir şeffaf film tabakası oluşuyor. Bunun üzerine elyaf ve epoxy döşüyorsun. Kalıbın kalın olması, esnememesi gerekiyor. Biz kalıp uzun süre dayanabilsin diye epoxy içine metal tozu da katıyoruz biraz. Aşınmalara ve kırılmalara karşı bayağı faydası oluyor. Sizin oralarda bu tip malzemeleri bulman çok daha kolay. Şimdiye kadar kullandığım West, SP ve Hannsmann (eski adı Ciba-Geigy) epoxy markaları var. Elyaf tamamen yapacağın malzemenin ne kalınlıkta olması gerektiğine göre değişiyor. Elyafın çok çeşidi var, genelde gr/m2 cinsinden ayrım ediliyor. Kendin yapabilirsen piyasada satılan aynı kalitedeki bir grenajın 1/4 fiyatına mal edebilirsin.

İş malzemeye kalsın.
    Malzeme neredeyse bedava.
    Bir deneyeceğim.
    Eğer becerebilirsem benden çok dua alırsın haberin olsun.
    Düşüp motorun bir yerlerini kıracaz diye ödümüz kopuyor.
    Senin yöntemi becerebilirsem bayağı avantajım olur.

Bir soru daha vida deliklerini nasıl açıyorsun????
    Oynarken yaptığımız işi bozmayalım.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    ooo çok güzel ya konuları zevkle okuyorum çok faydalı bilgiler yazılmış

Bir sesimi soluğumu duyun dedim ..

Hadi bilgilendirilmeye devam vida delikleri nasıl açılıyordu Mehmet Abi

@patriote sen fazla para kazanacakmışsın gibime geliyoo
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @edy
    boy süpersin, patriote bu açıklamayla fransada grenaj imalatına başlar. bu tarz işler avrupada çok para kazandırıyor.
    Aslına bakarsan burada da yapılır bu işler. Doğru düzgün uğraşan yok bu işlerle burada. Polyester kullanıyorlar.

@patriote
    Eğer becerebilirsem benden çok dua alırsın haberin olsun.
    Bu konuda her türlü yardımı yaparım. Sen istediğin şeyi sorabilirsin. Maksat faydamız dokunsun, kendi işimizi kendimiz yapalım. Şu anda benim kullandığım teknikler ve malzeme yurtdışında hazır satılan carbon yarış grenajları ile birebir aynı. İşçilik kalitesi de tamamen kişiye bağlı birşey. Tabi bu işlerle uğraşabileceğin uygun bir çalışma odası veya garaj da varsa yeme de yanında yat, üretim yapıp zengin bile olursun.
    Bir soru daha vida deliklerini nasıl açıyorsun????
    Grenajı vida ile tutturmuyorsun, o yüzden matkap ile delik açsan yeterli. Zaten orjinal grenajda da vida kullanılmaz. Kalıptan parçayı döktükten sonra zaten bağlantı yerleri belli. Oraları matkap ile doğru genişlikte delebilirsin. Grenajları birbirine tutturmaya yarayan metal parçalar var ama çok pahalı, genelde parası olan yarış takımları kullanıyorlar.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ edy
    ben bir kaç tane jantını parlattıran gördüm (krom mu polisaj mı bilemeyecegim) jantları öyle ışıl ışıl parlamıyordu. böyle daha soluk parlıyordu.
    siyah krom beyaz krom gibi bir şey değil bahsettigim. sanki o parlatılan kısmı yaglı bezle silmişssin gibiydi.

Aslına bakarsan burada da yapılır bu işler. Doğru düzgün uğraşan yok bu işlerle burada. Polyester kullanıyorlar.
    Herkes ucuza kaçma derdinde... Adam kalitesinde değil ki işin , ne kadar ucuz o kadar iyi... Millet de anlamıyor zaten... Piyasa ölü durumda olduğundan dolayı özel çalışmalar ne yazıkki hakettiği yerini bulamıyor ülkemizde...

Bu konuda her türlü yardımı yaparım. Sen istediğin şeyi sorabilirsin. Maksat faydamız dokunsun, kendi işimizi kendimiz yapalım. Şu anda benim kullandığım teknikler ve malzeme yurtdışında hazır satılan carbon yarış grenajları ile birebir aynı. İşçilik kalitesi de tamamen kişiye bağlı birşey. Tabi bu işlerle uğraşabileceğin uygun bir çalışma odası veya garaj da varsa yeme de yanında yat, üretim yapıp zengin bile olursun.
    .
    Teknikler ve malzeme süper bizzat inceledim... Fakat bir de gerçekten profesyonel anlamda çıkartılmış kalıplar olsa...

Bu krom jant meselesine gelince , parlatmayla marlatmayla olacağını hiç sanmıyorum bu işerin , kaplama olsa bile 2 günde mahfolur o jantlar... Avrupada gördüğünüz o parlak jantların çoğu (hangi malzemeden dökülüyor tam bilmiyorum fakat) o şekilde dökülüyor.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Teknikler ve malzeme süper bizzat inceledim... Fakat bir de gerçekten profesyonel anlamda çıkartılmış kalıplar olsa...
    Senin gördüğün kalıplar polyesterden yapılmış kalıplardı. Birinden ödünç aldım onları ben. Bu işi ciddi şekilde yapacağım zaman kalıpları da kendim yapacağım. Bizim eskiden yaptığımız kalıpları görsen uçarsın.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60

Sinyalleri değiştirdim!

Evet madem gündemde modifikasyon var,bi tane de benden!! ÖN Sinyallerimi değiştirdim. Aslında zorunluluk oldu çünkü orjinal sinyale servis 145ytl derken, çıkma olanı 60 75 ytl ye satmaya çalışıyorlar. Ben ebay'den sipariş ettim (RAYJAYnickli arkadaş sağolsun) çifti 60YTL. kendim montajını yaptım ve grenajda herhangi bir delik- yapıştırma yapmadım(istenildiğinde orjinal sinyal takılabilir). Bu sinyaller çoğu motorsiklete uygulanabilir. Çok olumlu tepkiler aldım ama sizlerin yorumu herkesten önemli arkadaşlar...
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

Güzel olmuş güle güle kullan...
    Fakat ben ledli olanlarından seviyorum burada birkaç motorda takıldığını gördüm...

Bu arada şu E-Bay konusunda bilgi alabilir miyim? Yakında şu seti getirtmek istiyorum da:
    http://cgi.ebay.com/Honda-CBR-125-ma...QQcmdZViewItem

Motosikleti
    Var
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada şu E-Bay konusunda bilgi alabilir miyim? Yakında şu seti getirtmek istiyorum da:
    http://cgi.ebay.com/Honda-CBR-125-ma...QQcmdZViewItem
    Görkem Ebay burada iki tür hizmet veriyor.
    Profesyonel ve kişisel.
    Ne demek bu?
    Yani Ebay'da profesyonel satıcılar da satış yapabiliyor kişisel satıcılar da.
    Güvenilirlik konusu EBAY ile alakalı bir konu değil. Sadece aracılık yapıyor.
    Yani arttırmaya girip aldığın bir malı, sahibi vermiyorum kardeşim diyebilir.
    Fakat alışveriş bildiğim kadarı ile site üzerinden yapılabiliyor ve bu konuda güvenilir bir site.

Senin baktığın parça profesyonel satıcıdan fakat teslimat hakkında bir şey göremedim. İyi incele derim....

Evet zaten E-Bay 3. planda şimdilik. Ilk olarak Malossi malzemelerini getiren Korlas la görüşeceğim , o olmazsa Malossi ile bizzat iletişime geçeceğim , o da olmadı E-Bay.

Motosikleti
    Var

Bir şey daha

İçimde kalmasın bir şey daha söyleyeyim.
    Madem motor ufak gelmeye başladı. Modifikasyon yerine makinayı büyütsen diyorum.
    Tabii maddi imkan varsa.
    yazılarından anladığım kadarıyla (genellikle yanılmam) sende o olgunluğu görüyorum.
    Motor üzerinde modifikasyonlar genellikle iyi sonuç vermez.
    Yeni parçaların bozduğu diğer parçalar nedeniyle yeni bir motor parası vermeyesin?

Aslında doğru söylüyorsun fakat 1 yıl daha kullanmak istiyorum bu motoru... Hayırlısı bakalım olmadı cbf250'ye geçerim ondan sonra istediğim motor üzerine yoğunlaşırım... Bu arada teşekkür ederim

Gezinirken rasladım, bu nedir ya =)

Ve bir de uyarı: Yolları Pist Zannetmeyin...

Motorsikletlerin Teknik Özelliklerini Içeren Bir Site
    http://www.motorcyclespecs.co.za/index.htm

IMME 1200

Uluslararası Dizayn Okulunda okuyan 2 öğrenci Nicolas Bubar (24) ve Yves Dufeutrelle (22) ; BMW Boxer tabanlı bir spor motosikletin iyi bir fikir olacağını düşündüler ve bir tane tasarlamaya başladılar....

Daha fazlası için:
    http://thekneeslider.com/archives/20...er-sport-bike/
    http://www.imme1200.com/

Motosikleti
    Var
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gezinirken rasladım, bu nedir ya =)

Bu Helmet (kask) alırsanız başınıza gelebilecekleri anlatan bir reklamdır.
    Video daki kızımız çeşitli aletlerle başını koruyor.
    Bu aletler kızımızı tam korumasa da en azından başında duruyorlar.
    Ama Helmet (kask) akıllı olduğundan kızımızın kaza yapacağını anladığı an oradan sıvışıyor.
    Bakınız:

Kızımız olay mahalline yaklaşıyor.
    Kask da ayrılma hazırlıklarına başlıyor.

Kask kızın duvara çarpacağını anladı yavaş yavaş aşağı doğru kayıyor.

Kaskımız önce kızın kucağını iniyor ve kendini garantiye almaya çalışıyor.
    Hala kızın duvara çarpmayacağına dair bir umudu var.

Kızın duvara çarpacağını anladı ama geç kaldı.

Kaskımız son bir gayretle motordan aşağı atlıyor. Kızımız ise Zidanvari bir tavırla duvara kafa atıyor.

Sloganımız da şu.
    Leğen bile başınızı daha iyi korur.

En azından başınız da durur...

Tabii fren olayını da öğrenmek lazım.

Motosikleti
    600RR
    bu helmet marka kasklar nasıl acaba kalıte olarak..
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu helmet marka kasklar nasıl acaba kalıte olarak..
    helmet kask demek. yani kaskın markası degill

Motosikleti
    600RR
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helmet kask demek. yani kaskın markası degill
    çaktırma durumuuuuuuu elint
    pardon elint benım kaskta helmet yazısını okumustum ondan aklımda kalmıs..asıl marka caberg miş..

HAHAHAHAHAHAHAHA

Motosikleti
    Var

Görkem

Adamlar Japon.
    Hata yapmaları normal...

Güzel yakalamışsın tebrikler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler