Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bu st kanuni gt250r cidden bu kadar sıkıntılı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

ben bu başlığa karşılaştrma başlığından önce yazmıştım,

Alper kaya,hala frenlerin cbr 250 den iyi olduğunu iddia ediyor fakat bu bana pek doğru gelmiyor açıkcası,millet daha önceden demişti yağmurda tutmuyor diye,ama kimse demedi cbr yağmurda tutmuyor diye.

cado,sende amma hyosung fanatiği çıktın,hala hyosung 250 ye en iyi nasıl diyebiliyorsun aklım almıyor vallahi,derecesini bilmiyorum isterse 100 derece motor bloğu olsun üzerinde,her an bozulacak bir sesi var,kullanıcılar ortada herkes şikayetci,ve motor 5 vites,hangi çağda yaşıyoruz yahu,motoru galiba 6.vitesi kaldıramıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar bence bunlar aynı klasın motorları olarak 3 aşşa beş yukarı aynı kalitede,o kalite farklarıda elle dokunulunca farkedilecek küçük şeyler ve motoru sürüyoruz haliyle elleme cihazı değil,burda fark servis kalitesi ve parça fiyatlarından ortaya çıkıyor.Onun dışında freni kötüymüş falan kolay bu işler değiştirirsiniz freni,hortumunu gerekiyorsa diskini.Bana göre bi malın hangi ülkede üretildiği veya menşei'si deilde ne düzeyde üretildiği önemli ve test sürüşlerindede Barkın abide oldugu gibi ruh hali ve o anda makinadaki performans acayip tutarsız veriler ortaya cıkarılabiliyor.Kişi motoru begenmeli ve yoluna bakmalı.Ancak eğer diyorsaki başım agrımasın ben uğraşamam gitsin Honda ve benzeri bayide,parçada sıkıntı yaşamayacağı birşey alsın bence bu kadar basit bir mevzu abartmaya hiç gerek yok saygılar.
    rm125 bunu beğendi.

caDo. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sibief 150
    possi ben sana uzun uzun anlatmaya çalıştım. Markacı bir insan olmadığımı her fırsatta yazdım. ama sen hala internette okuduğun 3-5 yanlış bilginin doğru olduğunu savunuyorsun. savunurken de mantıklı cevaplar veremiyorsun. Açıkçası hyosung hakkın da yalan yanlış bilgiler dışında pek bildiğin bir şey yok. Aslında yorumlarına bakacak olursak motorlar hakkında bilgin yok denebilir. Hatta motora bile bindiğini sanmıyorum. Eğer biniyorsan da yazık valla bilinçsiz bir kullanıcı olduğunu söylemek zorundayım. Amacım seni aşağılamak veya küçük düşürmek değil. Ama onca yazıma rağmen hala ön yargılı olman beni şaşırtıyor. Madem Hyosungun dandik bir marka olduğunu söylüyorsun. O zaman bunu kanıtlayacak yazılar ve bilgiler paylaşmalısın. öle motordan acayip ses geliyor, yağmurda frenler tutmuyor, gibi çocukça söylemlerinden vazgeçmelisin. Bu arada bir veya iki kişinin yağmurda frenleri tutmadı demesi veya motorundan acayip ses geliyor demesi, bütün hyosungların öle olduğu anlamına gelmez. O zaman ben de söyleyeyim ''bizim arkadaşta CBR 250 var. Motor 5000 KM den sonra conta yaktı sakın almayın çok dandik.''

Alıntı caDo. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    possi ben sana uzun uzun anlatmaya çalıştım. Markacı bir insan olmadığımı her fırsatta yazdım. ama sen hala internette okuduğun 3-5 yanlış bilginin doğru olduğunu savunuyorsun. savunurken de mantıklı cevaplar veremiyorsun. Açıkçası hyosung hakkın da yalan yanlış bilgiler dışında pek bildiğin bir şey yok. Aslında yorumlarına bakacak olursak motorlar hakkında bilgin yok denebilir. Hatta motora bile bindiğini sanmıyorum. Eğer biniyorsan da yazık valla bilinçsiz bir kullanıcı olduğunu söylemek zorundayım. Amacım seni aşağılamak veya küçük düşürmek değil. Ama onca yazıma rağmen hala ön yargılı olman beni şaşırtıyor. Madem Hyosungun dandik bir marka olduğunu söylüyorsun. O zaman bunu kanıtlayacak yazılar ve bilgiler paylaşmalısın. öle motordan acayip ses geliyor, yağmurda frenler tutmuyor, gibi çocukça söylemlerinden vazgeçmelisin. Bu arada bir veya iki kişinin yağmurda frenleri tutmadı demesi veya motorundan acayip ses geliyor demesi, bütün hyosungların öle olduğu anlamına gelmez. O zaman ben de söyleyeyim ''bizim arkadaşta CBR 250 var. Motor 5000 KM den sonra conta yaktı sakın almayın çok dandik.''
    Bende bu konuya çok karşıyım birkaç emsalin bütün markaya maledilmesi çok saçma ülkemizde ve dünyada kaç tane ferrari durdugu yerde giderken yandı ferrari kötü maramı oluyor.Ben kötü veya kalitesiz motosiklet bile olsa düzgün kullanıldıgında ve bakıldıgında sorun cıkarsa bile uygun maliyetlere düzeltilebilecegine inanan biriyim.Hyosungun parçasının pahalı olması ya tedarikçiden kaynaklanıyordur ki bunun çözümü basit internetten bagımsız almak eger genel anlamda pahalıysada bu adamlar biz en kalitesinden üretiyoruz ve sorun cıkarmaz bunun için pahalı gibi bir sebepleri vardır.Sınırları bilinerek kullanıldıgında da sıkıntı yaratacağına inanmıyorum.Begenilmeyen Daelim Roadwin ve Bumoto calibre sahipleri konu başlıklarında gayet memnun ve sorunsuz oldugunu cıkan sorunlarında gayet düşük meblalarla giderildiginden bahsetmişler.Çok fazla büyütüyoruz sıkıntı burda.Kimse üstüne alınmasın ama ayrıca Honda'nında kurumsallığının buralarda çok güzel reklam edildiğinide kimse gelipte inkar etmesin türkiyenin en büyük motor forumunda,en aktif marka savunulmazsa zaten ayıp olur !
    caDo. bunu beğendi.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Altın elbiseli adamda hyoya fazla yüklenildi. apaçi dostu motor bile dendi yahu ne münasebet.
    drfettah bunu beğendi.

Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın elbiseli adamda hyoya fazla yüklenildi. apaçi dostu motor bile dendi yahu ne münasebet.
    Barkın abinin bir dönem agzına iyi yapışmıştı o apaçi tarzı apaçi gibi hyoya kötü denk geldi,biyerde kabul etmek lazım hyonun kötü bi kullanıcı kitlesi var ama motor onlar gibi değil yani :D

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    barkın adlı şahsın cbr tanıtımının tamamını izledim bir kere bile sürmedi motoru sahil kenarında durdu övdüde övdü ee hani sürüş
    hyosung hakkında sadece kulaktan dolma bilgileri olduğunu da 90 derece v twin demesinen anlıyoruz
    bakın bu forumda hyosungu en çok kötüleyen hıyar bile 75 derece v twin motor olduğunu bilir
    UNdocab bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank problemi eski modellerinde vardı çünkü kesici yoktu
    Yeni modellerde kesici var mı

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı agustosbocuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni modellerde kesici var mı
    2008 den itibaren S&T yazanlarda var
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motoru sattıran servis problemi oluyor gelnelde çok küçük sorunlar servisler tarafından büyütülüyor. servisler kendini ciddi bir iş yapıyor havasına sokuyorlar.
    otopsici bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim vardı kullandım . 2010 modeldi ilk sahibiydim.
    öyle ahım şahım bir motor da değil gt250r

daha 1.500 km de ayaklık müşürü sizlere ömür .
    2.000 km de devir göstergesi sapıtmaya başladı ve bozuldu.
    lastikler hele tamamen çöp . yani hyo aldığınızda kafadan üstüne sıfır lastik parasını da ekleyin ya da üzerindeki shinko lastiklerle allaha emanet .
    aynaların bağlı olduğu civata-somunlar 6.ayda paslanmaya başladılar. paslanmaz çelik değillerdi.
    gaz teli kronik birşekilde boşalıyor elcikte boşluğa neden oluyordu .

iyi yanları . hava soğutmalı motoru istikrarlı ve güçlü, yakıt tüketimi çok iyi, ön çift disk fren ve lastik ebatları sınıfının en kalını , ikinci eli iyi.

Servis problemi ? türkiye de usta mı var ? ustalık mı var ? bu işin okulu eğitimi diploması mı var ? iki yağ , balata değiştiren ustayım diyor. gidin ustanıza motorunuzun lastik basınç değerini sorun ,kullanma kılavuzundaki değerden haberi bile yoktur. abi biz hep böyle basıyoruz diyecektir.
    lastikte yazan MAX PSI değerini basılması gereken değer sanan usta gördüm ben .
    peridoik bakımda problem olmaz.
    ciddi bir sorunda zaten BMW de bile başınıza neler gelir allah kerim burası türkiye.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    yürüyen her makina sıkıntılı oluyor abicim , şimdi 1 kesim motosiklet sürücüsü kullandığı motosikletin genetik özelliklerinden ötürü motorunu sorunlu buluyor , işte vitesi geçiremiyor motoru yığıyor öne zincir avansından memnun değil frenlerden hayalindeki gibi değil sonra diyor ki bu motorlar sorunlu , yahu geçen bende 15binde vfr 800 vardı aynı problemler o motordada vardı bunlar motosikletin doğasında var böyle çalısıyor bu aletler , zannediyor ki hani arabalarda çok para verinde passat alırsın vitesler iki parmakla geçer fren bastımı durur yol tutuş çok iyidir motosiklettede bunu arıyor o yok işte o bizde yok
    cem_bloodz bunu beğendi.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)