Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yamaha R9 - 2025 model yeni R9 tanıtıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aklına viraj gelince dönmeye başlıyor muhtemelen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahminimce MT09 ile bunun rake trail aynı değildir, eğer öyleyse aks aralığını bire bir karşılaştırmak çok manalı olmayabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Ekleme:

Baktım şimdi; R9 için oldukça dik bir 22,3° / 9,4cm, MT-09 için nispeten daha yatık 24,7° / 11cm diyor.

Dikleşen rake ve 1,6 cm azalan trail / 1 cm azalan aks mesafesi le MT-09'dan hallice daha kıvrak olacaktır. (Ki bildiğim kadarıyla MT-09 zaten oldukça kıvrak bir motosiklet...) Bir RS 660 ile ne kadar farklıdır bilemiyorum; büyük ihtimal RS 660 daha kıvraktır - o ayrı.
    Yok MT09 ile değil de,
    R6'dan uzun olması küfür etmem için yeterli :D RS660 12kg daha hafif, 5cm daha kısa, elbette daha kıvraktır ama zaten mini twin bir supersport ile aynı kıvraklıkta olmayacaktır R9.
    R6'dan devam etselerdi iyiydi =) (R6 ve RS660 aynı, 137cm)

MT09'la kıvraklık kıyaslamasında şöyle bir detay var, genel setupın yanında: Tek parça gidon yön değiştirmelerde clip-on'un ağzına yüzüne vuruyor =)
    Ama 22,3 biraz allahsız olmuş gerçekten.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    2025 yılı ss motosiklet yılı olacak , benim gözümde en büyük güncellemeyi Ducati yaptı bakalım daha neler göreceğiz?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    R6 rake 24, RS660 rake 24.1.

Hemen speküle edeyim: Bence Euro 5 uyumlu emisyon ekipmanı daha küçük dingil mesafesine sığmadı, artan dingil mesafesinin etkisini aşırı agresif rake ile azaltma yoluna gittiler, düzde stabiliteyi azaltma pahasına...

Motosikletin arka alt kısmından egzos taşıyor resmen...

Bu gidişle Euro 9'da motosikletin arkasına römork takmak gerekecek, emisyon ekipmanını taşımak için...

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Yamaha’ya artık haykırıyorum: Tracer 25 (adv ruhlu) ve safkan ss ruhlu ama öyle tırtıngen 119 ps falan değil safkan ss yapın da geçmişin kırlangıç r6’sı gibi hayallerimizi süsleyin.

Tracer 9’a R1 ekran koyup, hata yaptığınızı anlayıp motorunu satmak istemeyen müşterilerinizle dolu piyasadan ben bıktım.

Rakiplerinize de yazıklar olsun Twin dışında gidip aklımı çelecek makina bulamıyorum.

R9 bana göre şu kağıt üzerindeki özellikleriyle: Biz yine ‘giydirdik’ sizde bir deneyin motoru olmuş. R7’de de böyleydi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)