Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazada %100 kusurlu bulunan sürücü, çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kocaeli'de meydana gelen kazada, makas atarak ilerleyen bir sürücü, arkadan çarptığı motosiklet sürücüsü 28 yaşındaki gencin ölümüne neden oldu.

Kazada %100 kusurlu bulunan sürücü, çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Şahsın, kazanın ardından 1 gün bile tutuklu kalmaması dikkat çekti.

Kaza, 6 Temmuz 2024 tarihinde Pendik Çınardere Mahallesi'nde meydana geldi. Eski Kürek Milli Takımı sporcusu 28 yaşındaki Emre Başkan ile arkasında oturan Berkay Y. motosikletle seyir halindeydi. Otomobil sürücüsü Doğan T. ise makas atarak ilerlediği yolda hızla motosikletlilere çarptı. Emre Başkan kazada hayatını kaybederken Berkay T. ağır yaralandı.

Otomobil sürücüsü Doğan T. ise gözaltına alındı. Doğan T. adli kontrol tedbiriyle hakimliğe sevk edildi. Hakimlik de şüphelinin 2 ay süreyle ev hapsi şeklindeki adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Başkan ailesi karara tepki gösterdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Mahkeme tarafından serbest bırakıldı deyince sanki olay bitmiş anlıyor bizim millet.

Tutuklama ceza değil tedbirdir.

Deliler toplanmış ve değiştirilme ihtimali yoksa sanığın kaçmayacağı kanaati de oluşmuşsa serbest bırakılmasında bir sakınca yok.

Tutuksuz yargılanır suçlu bulunursa aynı cezayı alır.

Not: Rahmetli minibüsün önünden mi gidiyor yoksa solluyor o sırada araba çarpıyor yani ikisi de aynı anda sol şeride giriyor görüntüden anlayamadım.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Allah rahmet eylesin. Motosiklet sol şeritte beyaz aracın önünde gibi gördüm ben.

Ceza alıp almaması bir tarafa trafikte ciddi bir kural tanimazlik aldı başını gidiyor. Eğitimsizlik, kuralları hiçe saymayı cazip görmeye neden oluyor sanırım.
    Videonun birinde çevirmeden kaçan kurye arkamdan yazıp göndersin daha az ödüyorum. İlk defa kacmiyorim kimseye zarar vermem gibisinden konuşuyordu.
    Ciddi ağır cezalar gerekiyor bana kalırsa

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polatlar gibi, 3 gün yata çıkar. Muz cumhuriyetinde mi yaşıyoruz? Bizde adaleti hakimler ve savcılar değil, sosyal medya yapıyor. Oraya çıktığına göre tekrar tutuklarlar. Sosyal medya adaletine güvenim sonsuz. Kendimizi onun şefkatli ellerine bıraktık.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Bir süre cezaevinde mutlaka kalmalı..İlk duruşmaya kadar en azından....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonucu neden dışarda beklıyor; içerde sürünsün.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 kusurlu olduğu belli olmuş araba sürücüsünün hala suçlu bulunursa demek abes değil mi ? İsmet emmi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mahkeme tarafından serbest bırakıldı deyince sanki olay bitmiş anlıyor bizim millet.

Tutuklama ceza değil tedbirdir.

Deliler toplanmış ve değiştirilme ihtimali yoksa sanığın kaçmayacağı kanaati de oluşmuşsa serbest bırakılmasında bir sakınca yok.

Not: Rahmetli minibüsün önünden mi gidiyor yoksa solluyor o sırada araba çarpıyor yani ikisi de aynı anda sol şeride giriyor görüntüden anlayamadım.

Benzeri bir kazada sizin de bir yakınınızın başına geldiğinde aynı yorumda bulunamayacağınız şeyler yazmak toplum vicdanında kabul görmez.
    Adalet mülkün temelidir, bugün bir videoda gördüğünüz kazadaki hiç tanımadığınız bir şahıs için veya yarın başınıza geldiğinde sizin için.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir trafik kazası gerçekleşti.
    Kazanın bir tarafında bir ölü ve bir yaralı bulunmakta.
    Bunun üstüne diğer taraf olan otomobil sürücüsü tutuklandı.
    Akabinde ev hapsi şeklinde adli kontrol talebiyle savcılığa sevk edildi.
    Bu esnada kaza tutanacağına ek olarak açılan soruşturmadaki bilirkişi görüşü de otomobil sürücüsünü asli kusurlu ve motosiklet sürücüsünü kusursuz buldu.
    İki aylık adli kontrol bitti ve taksirle adam öldürmekten yargılanacak ve bilirkişi raporuna göre asli kusurlu olan, kamera görüntüsünde de motorcuya bok atalım filtresi olmadan bakıldığı zaman çocuğa dan diye vurduğu sabit olan arkadaş serbest şekilde gezebilmekte. Adli kontrolü sona erdiği için isterse yurtdışına da gidebilir.

kaçmayacağı izlenimini sağlayan güzel bir kartviziti varmış demek.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 kusurlu olduğu belli olmuş araba sürücüsünün hala suçlu bulunursa demek abes değil mi ? İsmet emmi.
    Bir kişinin suçlu olup olmadığına mahkemeler karar verir ve o karar neticesinde insanlar ceza alır veya almaz.

Vicdanen hepimizin gözünde suçludur o başka konu.

Ortalıkta acı bir kaza var. Gencecik bir kişi vefat etmiş ama onunla birlikte ailesi ( sosyal durumunu bilmiyorum varsa ) anne, baba, eşi, çocukları da mahvolmuştur oralarda hem fikiriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzeri bir kazada sizin de bir yakınınızın başına geldiğinde aynı yorumda bulunamayacağınız şeyler yazmak toplum vicdanında kabul görmez.
    Adalet mülkün temelidir, bugün bir videoda gördüğünüz kazadaki hiç tanımadığınız bir şahıs için veya yarın başınıza geldiğinde sizin için.
    Arkadaşım ben yorum yapmadım durum tespiti yaptım.

Siz önce ikisi arasında ki farkı öğrenin ondan sonra sizin bir yakınınızın başına gelse diye cümle kurun.

Ben hukukçu değilim ama herkes için adaletin gerekli olduğunu en az sizin kadar bilirim burada bana hayat dersi vererek ukalalık yapmayın.

Not: Ukalalık yapmak ne demek?

Türk Dil Kurumu Sözlüğü' ne göre ukala sözcüğünün anlamı; kendini akıllı ve bilgili sanan, bilgiçlik taslayan kimse olarak verilmiştir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşım ben yorum yapmadım durum tespiti yaptım.

Siz önce ikisi arasında ki farkı öğrenin ondan sonra sizin bir yakınınızın başına gelse diye cümle kurun.

Ben hukukçu değilim ama herkes için adaletin gerekli olduğunu en az sizin kadar bilirim burada bana hayat dersi vererek ukalalık yapmayın.

Not: Ukalalık yapmak ne demek?

Türk Dil Kurumu Sözlüğü' ne göre ukala sözcüğünün anlamı; kendini akıllı ve bilgili sanan, bilgiçlik taslayan kimse olarak verilmiştir.

İsmet abi yukarıda yazarak yapmış olduğunuz bence yorum ama yine de siz bilirsiniz. Ukalalık ise haddime değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)