Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rus fenomenin yaptığı hata onu ölüme götürmüş, işte kaza raporu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaza, 21 Temmuz saat 17.30 sıralarında Söke-Milas kara yolunda meydana geldi.

Rusya vatandaşı motosiklet tutkunu sosyal medya fenomeni Tatiana Ozolina, dünya turu kapsamında temmuz ayının ikinci haftasında Türkiye'ye giriş yaptı.

Tur kapsamında Tatiana Ozolina'ya, Onur Obuk ve Sergei Khadrikov eşlik etti.

Milas yönüne doğru hareket eden 3 motosikletliden Sergei Khadrikov iddiaya göre geride kaldı.

Bunun üzenine Obuk ve Ozolina hız keserek diğer arkadaşlarının kendilerine yaklaşmasını bekledi. Bu sırada gelen bir TIR, Obuk ile Ozolina'nın motosikletlerinin arasına girdi.

Tekrar öne geçebilmek için bu TIR'ı hatalı şekilde solladığı ileri sürülen Tatiana Ozolina'nın kullandığı motosiklet, önünde seyreden Onur Obuk yönetimindeki motosiklete arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisiyle Obuk ve Ozolina savrularak yola düştü. İhbarla bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Ozolina'nın yaşamını yitirdiği belirlendi. Ağır yaralanan Onur Obuk ise Milas Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tatiana Ozolina'nın cansız bedeni otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

DİĞER MOTOSİKLETLİ ANLATTI
    Olayın ardından hastanede tedavisi tamamlanan Onur Obuk polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Obuk, dün çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Obuk'un ifadesinde turda arka seyreden ve yavaşlayan Sergei Khadrikov'u beklediklerini belirtirken, Sergei Khadrikov da Tatiana Ozolina'nın bir TIR'ı hatalı şekilde sollaması sonucu önünde seyreden Obuk'a çarptığını söyledi.

Yardım kampanyası başlatıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde aynı yöne giden iki motosikletin çarpıştığı kazada, dünya turuna çıkan Rus sosyal medya fenomeni Tatiana Ozolina hayatını kaybetti. Kaza raporuna göre, Ozolina'nın hatalı sollama sonucu öldüğü belirlendi. Ayrıca, Ozolina'nın cenazesinin ülkesine götürülmesi için Rusya'da yardım kampanyası başlatıldığı öğrenildi.

"Moto Tanya" adıyla bilinen Tatyana Ivanovna Ozolina'nın çeşitli sosyal medya hesaplarında 8 milyon takipçisi olduğu ve Rusya'nın en popüler moto bloggerlarından biri olduğu öğrenildi.

13 yaşında bir erkek çocuk annesi olan Ozolina'nın kaza sırasında kaskının kafasından fırlaması nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Onur Obut dün öğlen saatlerinde sosyal medya hesabında Tatyana Ivanovna Ozolina ile fotoğrafını paylaşmıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kaskını bağlamamış mıydı acaba? Toprağı bol olsun.

Fotoğraflardan anladığım kadarıyla kaza tam şu noktada olmuş: https://maps.app.goo.gl/JMaZUzQAhutjbJ9k9. Orası tam Milas'ın içinden geçmek istemeyen kamyonların ana yoldan saptığı ve havalimanının hemen kuzeyinden Bodrum yoluna çıktıkları kestirme köy yolunun giriş noktası.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her defasında farklı bir yorum geliyor.

Tır nedeniyle yavaşladıgı için cocuk kıza arkadan çarpmış diye okudum ben her yerde.

burada da tam tersi yazıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her defasında farklı bir yorum geliyor.

Tır nedeniyle yavaşladıgı için cocuk kıza arkadan çarpmış diye okudum ben her yerde.

burada da tam tersi yazıyor.
    "...Obuk'un ifadesinde turda arka seyreden ve yavaşlayan Sergei Khadrikov'u beklediklerini belirtirken, Sergei Khadrikov da Tatiana Ozolina'nın bir TIR'ı hatalı şekilde sollaması sonucu önünde seyreden Obuk'a çarptığını söyledi..."

İfadeler böyle verildiyse sanki sonradan gelen bilgi daha doğru diye kabul etmek lazım. Yoksa "ölen öldü, kalanın başı belaya girmesin" tadında ifadelerde bir değişiklik yaptılar diye düşünmek gerekir. Yani adını ilk defa duyanlar için 3-5dk sohbet konusu, takip edenler için belki biraz daha fazla. Maalesef... Siteler de klik almak için yazıyor böyle, mühim bir olay değil yani. Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor.
    espresso, arndiol ve stubborn bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yav tamam gördük çarpmış ölmüş yeter valla bu nedir ya a.. işyerindeki suriler bile abi bak ölmüş diye haberi gösteriyor ne kazaymış arkadaş ya

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    [IMG][/IMG]

Sanırım tam olarak şurası

https://www.google.com/maps/@37.3432242,27.7290174,3a,75y,327.53h,83.31t/data=!3m7!1e1!3m5!1sU3dUtrnvEE02s5Mcn4uWnQ!2e0!6sh ttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DU3dU trnvEE02s5Mcn4uWnQ%26cb_client%3Dmaps_sv.share%26w %3D900%26h%3D600%26yaw%3D327.52961015876235%26pitc h%3D6.687949944257227%26thumbfov%3D90!7i16384!8i81 92?coh=205410&entry=ttu

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav tamam gördük çarpmış ölmüş yeter valla bu nedir ya a.. işyerindeki suriler bile abi bak ölmüş diye haberi gösteriyor ne kazaymış arkadaş ya
    Üç beş gün idare et sonra bi Allah'ın kulu hatırlamaz , yerlere göklere sığdıramadılar arkasından salya sümük ağladılar ee Temmuz da rahmetli olan Barkın'ı hatırlayan toplasan üç kişi vardır..
    berk_cglr, yayan1, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hızları neydi acaba

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskını bağlamamış mıydı acaba? Toprağı bol olsun.

Fotoğraflardan anladığım kadarıyla kaza tam şu noktada olmuş: https://maps.app.goo.gl/JMaZUzQAhutjbJ9k9. Orası tam Milas'ın içinden geçmek istemeyen kamyonların ana yoldan saptığı ve havalimanının hemen kuzeyinden Bodrum yoluna çıktıkları kestirme köy yolunun giriş noktası.
    Tam o noktanin ilginc bir tehlikesi var. Bodruma giderken yandex koy yoluna sap diyor, tabela dumduz milastan git diyor. Yolu bilmeyen arac suruculeri bi duraksiyor. Koy yoluna giren suruculer de koy yolunun rezilligini gorup geri donuyor.
    Yani genelde karisik oluyor o yol.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam o noktanin ilginc bir tehlikesi var. Bodruma giderken yandex koy yoluna sap diyor, tabela dumduz milastan git diyor. Yolu bilmeyen arac suruculeri bi duraksiyor. Koy yoluna giren suruculer de koy yolunun rezilligini gorup geri donuyor.
    Yani genelde karisik oluyor o yol.
    Evet ben de kaç kere şu yolu denesem mi dedim ama hiçbir zaman oradan gitmedim, hep Milas üstünden devam ettim. Kamyon dolu ve iki şeritli dar bir yol, Milas üzerinden gitmekten daha hızlı olması (motosiklet için) veya daha keyifli olması pek mümkün değil. Google Maps de oraya gönlendiriyor. Uzun yolda asla Yandex veya Google Maps kullanmadığım için ben bu ayrıntıyı fark etmemişim. O tip navigasyon uygulamaları şehir içi için lazım oluyor, şehirler arası yolda ne gerek var ki?

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de kaç kere şu yolu denesem mi dedim ama hiçbir zaman oradan gitmedim, hep Milas üstünden devam ettim. Kamyon dolu ve iki şeritli dar bir yol, Milas üzerinden gitmekten daha hızlı olması (motosiklet için) veya daha keyifli olması pek mümkün değil. Google Maps de oraya gönlendiriyor. Uzun yolda asla Yandex veya Google Maps kullanmadığım için ben bu ayrıntıyı fark etmemişim. O tip navigasyon uygulamaları şehir içi için lazım oluyor, şehirler arası yolda ne gerek var ki?
    Navigasyon arabayla uzun yola gittigimde hep acik olur bende. Yol durumu, kaza trafik vs gibi konularda bilgi almak yararli oluyor.

O koy yoluna 1 kere girdim ve cok pisman olmustum. 2 kamyon yanyana gecemez cok dar ve yolda kamyon lastiklerinin ezdigi yerler gocukler olusturmus. Ozellikle motosikletler icin cok tehlikeli.

Daha 3 hafta once yine ordan gecerken icimden gecirmistim burasi cok tehlikeli kaza bela olmadan surayi bi duzenlerler insallah diye.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tır la ilişkiye girmek motor için ayrı bir tehlike.. Kaldı ki motora arkadan çarpmış..Bunun için ya tırın birden önünden çekilmesi , ya da tırın önden giden abiye ufak bir dokunuşla hakimiyet kaybettirmesi lazım..Yoksa kadın acemi değil..Üstelik S1000R kullanıyor.. Tırcıda da var b,r keramet , önde giden de de.. Arkadaki sergei zaten olaydan bi haber.. Bence onur la tırcı bir haltlar yedi..

Motosikleti
    Vay be hakkatten dünyada 5 milyon takipçisi varmış rahmetlinin , hızlıca baktım motosiklet adına ben birşey izleyemedim saçma sapan şekillere giren güzel bir kadından başka birsey yok ortada , demekki o malum kitle sadece bize özgü degilmiş..geçen haftalarda Ege turunda motovlogcu bir Türk kadınla tanıştım , kadının diksiyonu düzgün ağzıda laf yapıyor ama daha zincir yağlamayı beceremiyor bi baktım videolarında atıp tutuyor , hey Allaam neyse buraya üyedir falan :D
    F54, espresso ve srdrrr bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kadının kamerası kaybolmuş diyorlar. saklanmak, gizlenmek istenen hususlar mı var diye şüpheleniyor insan.
    stubborn bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Özet: Rus fenomen, Türk fenaMEN tarafından gümbürtüye giderilmiş.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be hakkatten dünyada 5 milyon takipçisi varmış rahmetlinin , hızlıca baktım motosiklet adına ben birşey izleyemedim saçma sapan şekillere giren güzel bir kadından başka birsey yok ortada , demekki o malum kitle sadece bize özgü degilmiş..geçen haftalarda Ege turunda motovlogcu bir Türk kadınla tanıştım , kadının diksiyonu düzgün ağzıda laf yapıyor ama daha zincir yağlamayı beceremiyor bi baktım videolarında atıp tutuyor , hey Allaam neyse buraya üyedir falan :D
    bu gibi şeylerin dışardan bakınca böyle bir camia da olması gerçekten şaşırtıcı yani sponsor alan kadın motorculara bakıyorum da sadece düz yol motorcusu motorun m sinden bi haber
    sponsor desteği olmasa eminim yaşadıkları şehirden dışarıya çıkamazlar dünya çapında ki markalardan nasıl sponsorluk alıyorlar hayret !!
    gezmek dolaşmak adına gerçekten birşey paylaşmıyorlar
    yani çok uzağa gitmeyelim daha dolu dizgin gerçek anlamada gezen motorculara marka lar bile destek olmuyor yağını bile değişelim senin azcıkta olsa sponsorun olalım diyen yok
    benim 2 arkadaşım var yani gezdikleri yerleri memleketleri vs gezen insan daha çok azdır gerçek anlamda motorcular fakat kimse sponsorluğa yanaşmıyor 35 günde 25k yol yapan var hani milletin nordkamp a gittim 15 tane ülke gördüm deyipte geldiği yol bunların tek yön yarı yolu
    CRF bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gibi şeylerin dışardan bakınca böyle bir camia da olması gerçekten şaşırtıcı yani sponsor alan kadın motorculara bakıyorum da sadece düz yol motorcusu motorun m sinden bi haber
    sponsor desteği olmasa eminim yaşadıkları şehirden dışarıya çıkamazlar dünya çapında ki markalardan nasıl sponsorluk alıyorlar hayret !!
    gezmek dolaşmak adına gerçekten birşey paylaşmıyorlar
    yani çok uzağa gitmeyelim daha dolu dizgin gerçek anlamada gezen motorculara marka lar bile destek olmuyor yağını bile değişelim senin azcıkta olsa sponsorun olalım diyen yok
    benim 2 arkadaşım var yani gezdikleri yerleri memleketleri vs gezen insan daha çok azdır gerçek anlamda motorcular fakat kimse sponsorluğa yanaşmıyor 35 günde 25k yol yapan var hani milletin nordkamp a gittim 15 tane ülke gördüm deyipte geldiği yol bunların tek yön yarı yolu
    Cevap basit. Video gorsel bir medya araci. Bu sebepten dolayi gorsel olarak cazip olan her malzeme videoyu izlenir kilar. Ismail abinin Norvec turunu Tv ye koysan 300 500 tane motorcu izler. Motora binen guzel bir kadininin programini milyonlar izler.

Medyayi suclamak yersiz bence. izleyici ne istiyorsa adamlar onu yapar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

Medyayi suclamak yersiz bence. izleyici ne istiyorsa adamlar onu yapar.
    Mevzunun içinde motosiklet varsa 100-Oktan ı izlerim mesela ama hatun izlemek istiyorsam açarım zibilyon tane kanaldan birini ordan izlerim , doğrusunu söylemek gerekirse solo gitar çalan sexy hatunları hem izlerim hem dinlerim ama nedense motosikletle abuk subuk şeyler yapan sexy kadının onlarca videosunu izleyemem yav :p
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Dyna Wide Glide
    sırf ilgi için altına aldığın makineye bak ablacım ya... geçen gün süreyya plajı tarafında bi kız manitasıyla kavga edip r7 motoruna bindi sağımdan 1. viteste gaza asılarak geçti ışıklardaki arabaya arkadan patlayacaktı az daha. kadın sürücü konusunu açmak istemiyorum ama ne biliyim ya.

bide gördüğüm tüm kadın motorcularda ya yeni kasa r25 ya da r7 var, babanız ne çok seviyor sizi yahu?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzunun içinde motosiklet varsa 100-Oktan ı izlerim mesela ama hatun izlemek istiyorsam açarım zibilyon tane kanaldan birini ordan izlerim , doğrusunu söylemek gerekirse solo gitar çalan sexy hatunları hem izlerim hem dinlerim ama nedense motosikletle abuk subuk şeyler yapan sexy kadının onlarca videosunu izleyemem yav :p
    Aynı anda müzik-gitar forumunda biri:

"... , doğrusunu söylemek gerekirse motosiklet kullanan sexy hatunları izlerim ama solo gitar çalan sexy kadının onlarca videosunu izleyemem yav :p"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)