Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tekirdağ'da bir motosiklet sürücüsü 228 km hızla giderken önündeki motosiklete çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200+km hızla birine çarpıp, motosikletten fırlayarak kemiklerini çatır çatır kırma kastının olduğunu düşünmüyorum.
    200+ km/h hızla birine çarptığında kendisinin veya çarptığı kişinin kemiklerinin çatır çatır kırılacağını bilmeyen/bilemeyen kişi akıl hastanesine veya özel bakım merkezine kapatılmalıdır ki kendisine veya başkalarına zarar veremesin.
    zihnigonen ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazılarının anlamadığı, anlayamadığı ya da anlamak istediği bir şey var: Biz o ölsün, bu gebersin diye dua etmiyoruz. Bilerek, farkında olarak, tedbirini almayarak, kurala uymayarak hareket edenlerin, suçsuz-günahsız birinin canını yakmaktansa, doğal seleksiyonla kendini imha etmesini tercih ediyoruz sadece. Buna kendimi de dahil ediyorum. O yol otoban değilse, max. hız sınırı 110. (Ki motosikletler için daha da düşük. Düşünsenize, yasal sınırda sollamaya çıkacaksın, aynaya bakıyorsun sıkıntı yok, tam çıkıyorsun 3 sn içinde, ve ne hikmetse kamerası kadranı da özellikle çeken, makas atan biri gelip sana çarpıyor. Bunun kaza ile, dalgınlık ile, taksir ile alakası yok, yok, yok.
    Daha 2 gün önce Antalya'da, sola ve U dönüşü yasak yerde, tam 5 tane kocaman levha varken, u dönüşü çeken bir dallama yüzünden bir motorcu arkadaş canından oldu. Sadece 550 metre ilerde dönebileceği bir kavşak varken hem de. Şimdi o arabada ki şahısa, durup dururken beddua etmem, ama yine söylüyorum, kendi umursamazlığı, kanun tanımazlığı ile başkasının canını yakacağına, kendi başına bişey gelirse zerre üzülmem. Farkı anlamak isteyen anlar.
    oldcockroach bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200+ km/h hızla birine çarptığında kendisinin veya çarptığı kişinin kemiklerinin çatır çatır kırılacağını bilmeyen/bilemeyen kişi akıl hastanesine veya özel bakım merkezine kapatılmalıdır ki kendisine veya başkalarına zarar veremesin.
    Öngöremediği çarptığında başına gelecekler değil, çarpıp çarpmayacağı. "iyi bir sürücüyüm, hem gencim, reflekslerim iyi, beceriksizler çarpabilir ama ben dikkatliyim" şeklinde düşünüyor olabilir. Hatta kesin öyle düşünüyor olmalı ki o yolda o hızla gitsin. Yoksa bugün başına bunların geleceğini öngörebilen kim o yolda o hızla gider?

Burada meşhur bir tabirdir: Aptallık acı verir (Stupid hurts.)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazadaki sürücüden bahsetmiyorum, forumda verilen tepkilerden bahsediyorum.

Mesela, Amerika'daki bir motosiklet forumunda benzer bir kaza videosu paylaşılsa, altında "iyileşmesin, gebersin, intikam alınsın" tipi cevaplar bulamazsınız buradaki gibi. Olsa bile çok çok nadirdir.

Bu fark neden sizce?
    abi sen yıne başladın aynı şeylere.
    rahatsızsan git orada takıl; bizim ülkemizin insanının ölümüne vereceğimiz tepkiye de karışma bi zahmet.

Öngöremediği çarptığında başına gelecekler değil, çarpıp çarpmayacağı. "iyi bir sürücüyüm, hem gencim, reflekslerim iyi, beceriksizler çarpabilir ama ben dikkatliyim" şeklinde düşünüyor olabilir. Hatta kesin öyle düşünüyor olmalı ki o yolda o hızla gitsin. Yoksa bugün başına bunların geleceğini öngörebilen kim o yolda o hızla gider?

Burada meşhur bir tabirdir: Aptallık acı verir (Stupid hurts.)

öngöremiyorsa binmesin, empati mi yapcaz bi de işimiz gücümüz yok.

haşmet bazen cidden kasıtlı gerginlik çıksın diye ugrasıyorsun bence.

yoksa sende mi Salih'sin?
    Osm@n ve freasy bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kazadaki sürücüden bahsetmiyorum, forumda verilen tepkilerden bahsediyorum.

Mesela, Amerika'daki bir motosiklet forumunda benzer bir kaza videosu paylaşılsa, altında "iyileşmesin, gebersin, intikam alınsın" tipi cevaplar bulamazsınız buradaki gibi. Olsa bile çok çok nadirdir.

Bu fark neden sizce?
    Adalet'in işleyişi farkı. İnsanların cezasız kalması, güven duygusu hissedememek. Benim başıma gelen olayın sorumlusu cezasını çeker diyememek. Maddi manevi kaybın karşılanmaması.
    Beto87 ve Osm@n bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Herkesin başına gelebilir, burada ahkam kesen çok vicdanlıların başına 300 le giderken değil 50 ile giderken de gelebilir.
    KAzadır keşke olmasa, herkes daha dikkatli olsa keşke ancak yüzyüze söyleyemeyeceğiniz şeyleri burada klavyeye dökmeyin.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı tugbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin başına gelebilir, burada ahkam kesen çok vicdanlıların başına 300 le giderken değil 50 ile giderken de gelebilir.
    KAzadır keşke olmasa, herkes daha dikkatli olsa keşke ancak yüzyüze söyleyemeyeceğiniz şeyleri burada klavyeye dökmeyin.
    300 le giderken olmasıyla 50 ile giderken olması aynı şeymi yahu... el insaf...

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Dyna Wide Glide
    aslan oğlum kral oğlum sözleriyle büyütülen babadan zengin adamlar altlarına 1000cc ss çekiyor böyle oluyor

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen yıne başladın aynı şeylere.
    rahatsızsan git orada takıl; bizim ülkemizin insanının ölümüne vereceğimiz tepkiye de karışma bi zahmet.
    @arndiol. "Karışmak" ne demek Allah aşkına? Yaptığım şey sadece fikrimi ifade etmek. Hakaret yok, yaptırım gücü sıfır. O zaman nasıl karışmış oluyorum?

Bu sebepten dolayı yanlışsın de, saçma de, anlarım. Ama karışma diyerek aslında "sus, kendini ifade etme" demiş oluyorsun sadece. Bu da makul değil.

Fikrin ifadesinden zarar gelmez. Kimse aptal değil. Herkesin beyni var. Saçmaysa kimse iplemez zaten, hatta bunu da açık açık belirtir geçer. Ama "benim gibi düşünmeyen sussun" doğru değil.

Motosikleti
    Kymco AK550
    uzun zamandır böyle saçma tartışma görmemiştim killingroad sağolasın. iki şeritli yolda 300'le gidip başkasına çarparak adamın hayatını karartan adamı savunmak, hatta arkadan çarptığı adamın da hatalı olduğunu iddia etmek falan tam bir maganda empatisi olmuş. forumda bir tek s1000rr'lı tek tekerciden beklerdim böyle bir şeyi, şaşırdım biraz.
    Beto87 ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İstatistiksel olarak süper spor motosikletleri trafikten çeksen kaza oranı %50-60 civari azalıyor. Zamanında biz de superpor motosikletler sürdük, o zamanlar daha gençtik, sorgulamıyorduk pek fazla fakat, şuan düşünüyorum da, neden supersportlara trafikte izin var ? Bu makinaların hiç bir hız limitine uyan tarafı yok, çek bunları trafikten, gönder piste.. Tescil etme..

Amerika'da bu konu ile ilgili bir talep sunuldu, kabul edileceğine inancım hiç yok, ama mantıklı.. Diğer türlü tescil edilmesinin hiç bir mantığı yok "PARA" dışında.

Kazazedelere geçmiş olsun, günahsız olanın hayati tehlikesinin olmaması bir nebze sevindirici. Diğer arkadaş içinde üzgünüm, kimse zeval görsün istemem.
    espresso bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Konuma ne yaptınız la..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    symphony200
    Davranislarinin baskalarini nasil etkileyecegine dair ongorusu ve vicdani olmayip durtusel davranan insanlara sosyopat deniyor.

Yillar once bir ogrencim vardi 22 yasinda aslan gibi delikanli. Sol bacagi topalliyor, sol bacaginin uzerine tam basamiyor ve koltuk degnegi kullaniyordu. Gayet neseli ve hayat dolu, bulundugu ortamda bir sekilde iz birakan, silik olmayan bir kisilikti.

Neden toplladigini merak ediyor ama belki konusmaktan hoslanmiyor diye dusunerek Neden topalladigini sormadim.

Daha sonra kendisi anlatti. E5 te 140 150 ile makas atarak ilerlerken kazaya sebep oluyor. carptigi araclardan birinde surucu olan bir kisi sakat kaliyor, Belden aasagisi felc kaliyor.

Ogrencim kazanin 3 ay once gerceklestigini soylediginde kafamdan asagi kaynar sular dokulmustu. Cunku ogrencim bizle beraber guluyor, egleniyor, langirt oynuyor, kizlarla flortlesiyor ve sebep oldugu kazanin kararttigi hayatin vicdani yukunu tasimadan hayatina devam edebiliyordu.

O zaman anlamistim kendisinde vicdan denen insani tarafin eksik oldugunu, sosyopatti.

Olaylari birbirine baglamayacagim tabi, motorcu maganda sosyopattir degildir bilmiyoruz.

Not: Killingroadu forum disi tanimam ama onun belli bir entellektuel seviyede, bu foruma deger katam bir uye oldugunu biliyorum. Yazdiklarini anlamadan arkadasimiza gereksiz yuklenmeyelim.
    Beto87 ve araltı bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @arndiol. "Karışmak" ne demek Allah aşkına? Yaptığım şey sadece fikrimi ifade etmek. Hakaret yok, yaptırım gücü sıfır. O zaman nasıl karışmış oluyorum?

Bu sebepten dolayı yanlışsın de, saçma de, anlarım. Ama karışma diyerek aslında "sus, kendini ifade etme" demiş oluyorsun sadece. Bu da makul değil.

Fikrin ifadesinden zarar gelmez. Kimse aptal değil. Herkesin beyni var. Saçmaysa kimse iplemez zaten, hatta bunu da açık açık belirtir geçer. Ama "benim gibi düşünmeyen sussun" doğru değil.
    Evet karışıyorsun; insanların verdiği tepkilere tepki verip amerika örneği veriyorsun.

Konuyla ilgili yorum yaparsın Ok, ancak forumda mesajlarının büyük cogunlugu konuya değil konuyu yapanlara karşı oluyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    Delimisiniz.adam ongorerek onune geleni solluyor nesini savunuyonuz.sanki icinden demiyomu biri atlasa bku yedik diye.
    motorun herseyinden anlican,ureme,okuma bilgin olcak o kazayi ongeremicen oylemi.
    bu adami savunanlari allah korusun.
    bunun gibi ongorusuz adam bana kirmizida arkadan carpti motordan uctum havada takla attim.
    Psikolojik travmasi hala gecmedi.
    7 ay oldu asabiyim.o adama dalmak geliyor bazen aklima.insan ruhu boyle bise
    bize dusmes affetmek,allah affeder dersin gecersin,oyle yapiyoruz.olayin sadece kirikla alakasi yok travmasi gecmiyor.
    spor motor alirsin 300 yaparsin 15 saniye sonra 150 yada 200 atiyorum dusersin.
    Surekli o hizda gidip bi yerde eninde sonunda patlarsin bunu herkes bilir
    freasy bunu beğendi.

Konuya gel .. Herkes en son noktayı ben koyayım mevzuya diye kasıyor

Tanım : Bir adet babası belirsiz motosiklet sürücüsü ve şanssız kurban içeren trajik video ..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Birileri bir şeyleri anlamıyor veya ben anlatamıyorum diye yazdığım koca mesajın neyini sildiniz acaba?
    Silinecek başka mesaj kalmadı da "yahu arkadaş kimseyi savunduğum falan yok baştan anlatayım" diye meramımı anlattığım mesajın mı uçması lazımdı?

Maraz çıkmasından keyif mi alınıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır böyle saçma tartışma görmemiştim killingroad sağolasın. iki şeritli yolda 300'le gidip başkasına çarparak adamın hayatını karartan adamı savunmak, hatta arkadan çarptığı adamın da hatalı olduğunu iddia etmek falan tam bir maganda empatisi olmuş. forumda bir tek s1000rr'lı tek tekerciden beklerdim böyle bir şeyi, şaşırdım biraz.
    kimseyi savunduğum yok, o kadar zaman ayırıp anlattığım mesaj silindikten sonra tekrar anlatama mecalim de niyetim de yok.
    yazdığım ilk mesajların tamamı duruyor. Çarpan kişiyi savunduğum bir bölüm varsa gelin suratıma tükürün, yoksa ben tükürüyorum artık.

Motosikleti
    SD 1290R
    Şu başlıkta kazayı yapanı savunan tek ifade yok. Gel gelelim ısrarla "niye savunuyorsunuz" diye soruluyor...

Neden?

Niye okuduğumuzu anlayamıyoruz?

Fikir yerine şahıs bazlı düşünmeye alışık olduğumuz için mi? İlle de iki taraf olmalı, ve yazılan her şey bir tarafa mı zorlanmalı?

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet karışıyorsun; insanların verdiği tepkilere tepki verip amerika örneği veriyorsun.

Konuyla ilgili yorum yaparsın Ok, ancak forumda mesajlarının büyük cogunlugu konuya değil konuyu yapanlara karşı oluyor.
    Sorun nedir anlamıyorum @arndiol.

İnsanlara tepki vermemem mi lazım? Saygı çerçevesinde olduğu müddetçe zararı nedir?

Amerika örneği vermem neden sorun? Tabu mu? Bahsedilmemeli mi? Niye?

"Konuyla ilgili değil ama konuyu yapanlara karşı" mı yazıyorum? Ne demek bu? Mesela bu başlıkta konuyu yapan kim? Yahu sorun olacak ne yazmışım, açık seçik belirtir misin?

Sanki "yazdıkların hoşuma gitmiyor, öyleyse sus" demek istiyorsun gibi geliyor bana. Bu da geçerli bir sebep değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden supersportlara trafikte izin var ? Bu makinaların hiç bir hız limitine uyan tarafı yok, çek bunları trafikten, gönder piste.. Tescil etme..

Amerika'da bu konu ile ilgili bir talep sunuldu, kabul edileceğine inancım hiç yok, ama mantıklı..
    Mümkün değil. Bazı eyaletlerde hâlâ kask yasası bile yok. Florida da kasksız motosiklet kullanmak mümkün mesela.

Şahsen yasa bence mantıksız. Eğer sorun hız limitiyse, bütün araçları elektronik olarak sınırlayalım, olsun bitsin.

Yoksa insanları kullanacakları araç tiplerine göre sınırlayamayız. SS yasaklarız, agresif naked'lar daha da agresifleşir, ki zaten yeterince agresifer. Onu yasaklarız, power cruiserlar türer, ki var zaten.

O bir yana, süper ve hiper arabaları da yasaklamamız gerekir. Sayıları az olduğu için, pardon, sadece zenginler alabildiği için serbest olabilir diyemeyiz.

Burada dağ yollarında SS mükemmel bir çözüm. Hız limiti de geçilmiyor çoğu zaman, çünkü yollar çok virajlı.

Zaten düz yolda tapagaz hız yapmaktan zevk alan insan SS kullanmayı bilmiyordur. SS yasaklansa bile o insan o hızı bir şekilde yapacaktır.

Otoyolda adrenalin peşinde koşan herkes keşke piste gitse bir kez... Hız limiti yok yahu. Bas git işte istediğin gibi, yeteneğin ve cesaretin el verdiği kadar...

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birileri bir şeyleri anlamıyor veya ben anlatamıyorum diye yazdığım koca mesajın neyini sildiniz acaba?
    Silinecek başka mesaj kalmadı da "yahu arkadaş kimseyi savunduğum falan yok baştan anlatayım" diye meramımı anlattığım mesajın mı uçması lazımdı?

Maraz çıkmasından keyif mi alınıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

kimseyi savunduğum yok, o kadar zaman ayırıp anlattığım mesaj silindikten sonra tekrar anlatama mecalim de niyetim de yok.
    yazdığım ilk mesajların tamamı duruyor. Çarpan kişiyi savunduğum bir bölüm varsa gelin suratıma tükürün, yoksa ben tükürüyorum artık.
    Hocam seni taniyan zaten taniyor, yanlis anlayacak her turlu yanlis anliyor zaten. Bu forumun senin gibi bilgili insalara ihtiyaci var.

Mesela ben Hasmete de bu forumda fazla yuklenildigini dusunuyorum malum sebeplerden dolayi. ona da hic gerek yok.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstatistiksel olarak süper spor motosikletleri trafikten çeksen kaza oranı %50-60 civari azalıyor. Zamanında biz de superpor motosikletler sürdük, o zamanlar daha gençtik, sorgulamıyorduk pek fazla fakat, şuan düşünüyorum da, neden supersportlara trafikte izin var ? Bu makinaların hiç bir hız limitine uyan tarafı yok, çek bunları trafikten, gönder piste.. Tescil etme..

Amerika'da bu konu ile ilgili bir talep sunuldu, kabul edileceğine inancım hiç yok, ama mantıklı.. Diğer türlü tescil edilmesinin hiç bir mantığı yok "PARA" dışında.
    Nesi mantıklı bunun abi Allah aşkına?
    Motorun "üretilme amacı" xyz olabilir. Tüm motorlar için söylenebilir bu. Adventure motorlar da o zaman trafikten men edilsin sadece ormanda gezsinler? CRF250 alıp caddede dolanmak da neymiş? Hız limitine uyan tarafı yok ne demek yani S1000RR ile S1000R arasında S1000XR arasında ne kadar uçurum var?

İstatistik olarak supersportları trafikten çekince kazalar azalmıyor, çok yanlış yorumluyorsun istatistiği. Supersport motorları trafikten çekersen aynı kitle gider nakedlar ile yapar bu kazaları. Ha supersport biraz daha gaza getiren bir sürüş pozisyonuna sahip doğru, bunun gaza getirmesinin de önemini konuşabiliriz de..

Videodaki motor S1000RR değil de S1000R olsa ne değişecek? Kaza 299 görülmesinden kaynaklı değil ki.
    xtrafrozen ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)