Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

El yapimi 1956 custom Triumph projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı arsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadas sen nerde eğitim aldın tr deil kesin bu kadar malzemeye alet edevata paramı yeterya ne iş yaparsın ne ayaksın çözemedim
    Ben bi lokma alamazken adamlarda ne paravarbe peehhh
    BİZ NEREYE BAKIYORUZ, SEN NEREYİ GÖRÜYORSUN YAHU
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp,yazdıklarından yarışta bu motoru senin kullanacağın gibi bir kanıya vardım,doğrumudur?
    Ergun, evet 52 triumph'i Bonneville, tuz tuzlukleri icin hazirliyorum, ve yetisirse kendim kullanicagim, kayitlarimi ve motorun evrak islerini hallettim bile.

seyyid47 bunu beğendi.
    www.sungurtekin.com

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergun, evet 52 triumph'i Bonneville, tuz tuzlukleri icin hazirliyorum, ve yetisirse kendim kullanicagim, kayitlarimi ve motorun evrak islerini hallettim bile.
    [/IMG]
    Gıpta ile takip ediyorum. O süreye kadar parçaların alışması ve "rodaj" işlemleri biter umarım. Yoksa yeni parçaları yarışda zorlamak riskli olur kanatindeyim.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    supermis cok sevindim, o tarihlerden sonra geleceğim keşke biraz daha erken gelebilseydim de şu yarışları izleseydim.
    habe habe

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sevgili Alp senin yarisacak olmana sevindim ayni zamanda da gurur duydugum. Bir insanin kendi yaptigi motor ile yarisacak olmasi harika bir histir.

Sana 10 puanlik bir merak sorusu

Bonneville tuzlu zemininden dolayi Asfalta hic benzemiyor. Yaris oncesi motorun lastiklarini asfalttaki gibi isitmak gereklimi , yoksa tuz oldugundan bunun bir onemi yokmu? bunu hep merak etmisimdir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gıpta ile takip ediyorum. O süreye kadar parçaların alışması ve "rodaj" işlemleri biter umarım. Yoksa yeni parçaları yarışda zorlamak riskli olur kanatindeyim.
    Yasdal, evet riskli olur, ancak yaris motorlarinda genelde "rodaj" uygulanmaz. makinalar yaris icin hazirlanir, kisitlidir omru. standardina gore yuksek sikistirmali/yuksek devirli makina oldugundan kirilma riski fazlasi ile vardir.

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Alp senin yarisacak olmana sevindim ayni zamanda da gurur duydugum. Bir insanin kendi yaptigi motor ile yarisacak olmasi harika bir histir.

Sana 10 puanlik bir merak sorusu

Bonneville tuzlu zemininden dolayi Asfalta hic benzemiyor. Yaris oncesi motorun lastiklarini asfalttaki gibi isitmak gereklimi , yoksa tuz oldugundan bunun bir onemi yokmu? bunu hep merak etmisimdir.
    zeda3000, lastik isitma daha cok, tutunma amacli oldugundan drag ve slalom gerektiren (formul serisi gibi) yarislarda gereklidir.

bu tip LSR (kara hiz surat) yarislarinda lastik isitildigini gormedim
    www.sungurtekin.com

oncelikle konuyu yeni gordum ve sayfa sayfa okurken "ne olur bitmis olsun ve tamamini gorebileyim" dedim bir cok kez ama bende diger arkadaslar gibi sabirsizlikla bekleyecegim

emekleriniz bilginiz ve en onemlisi azminiz icin tek bir sey soylemek istiyorum

kim demis cocuk yapmak icin karsi cinse gerek var diye?( bayan uyelerimiz oldugunu bildigim icin isaret etmek istemedim :p) siz kendi cocugunuzu kendiniz yaratmissiniz.

projenizde basarilar vede allah cok uzun omurler surmeyi nasip etsin

FYI: Triumph cok dogru bir secim cunki motorsiklet ruhunu dunyaya empoze etmis ve ayrica ingilizlerin ender de olsa cikarabildigi kahramanlardan. haha duramiyorum hala yazasim var.

ellerinize saglik heyecanla bekliyoruz. aklinizda bulunsun sizin kadar bir cok heyecanli insan bu projede sizinle beraber

iyi calismalar...
    Motorunu yarinin yokmus gibi surersen, yarinin olmaz...

Motosikleti
    1977 cb750

honlama

bughouse, tesekur ederim,

.
    .
    .

makinanin final toplanmasi oncesi bazi komponentleri gerekli olculere getirmem gerekdi.

silindirlerin honlanmasi ve gereken olcuye getirilmesi.

altaki resomde sag siliindir olcuye getirilmis fakat henuz parlak yuzey asamasinda. Sol silindir ise tamamlanmis halde, dikatli bakildiginda capraz kesisen final cizikleri isledigimi gorebilirsiniz.

Pistonin silindir arasi ve sekman boslugu mesafelerini kitabina gore yapdim.

tum olcumler minimum binde bir hassasiyetinde

piston sekman araliklarinin belirlenmesi.
    Ahmet N., mata, cihan54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    www.sungurtekin.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    He he heeeee
    benim öncamı yaptığımı görünce Alp titredi kendine geldi
    eli işe varmıyor,
    yazamıyor artık))))))

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He he heeeee
    benim öncamı yaptığımı görünce Alp titredi kendine geldi
    eli işe varmıyor,
    yazamıyor artık))))))
    oyle oldu

atolyedeyim gecelere kadar calisiyorum, yaris makinasini yetistirmeye calisiyorum. su anda emme manifoldlarini yapiyorum.

yarisdan sonra '56 projesini hizlandiracagim..

bu arada canta projeni 4gozle bekliyorum.. kolay gelsin
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    cuba action

::d

süper olnus denecek bırsey yok
    :bestmt:
    :flower:

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    off of yeni fark ettim konuyu
    kesinlikle mükemmel çalışmalar
    kolay gelsin diyorum

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    tüh bende bitmiştir komple görürüm sandım :( devamını sabırsızlıkla bekliyoruız iyi çalışmalar kolay gelsin...
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    1977 cb750
    Arkadaslar, tesekur ederim. Kusura bakmayin fazla guncelleme yapamiyorum. Dort hafta sonra yarislar basliyor, yogun bir sekilde '52 Triumph'i tamamlamaya calisiyorum. Yenilik oldugunda gelismeleri yayinlayacagim.

Sevgiler, Alp
    www.sungurtekin.com

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    bundan tam 11-12 sene önce sadece yarım saat dayanabilen motorlar için günlerce kasıp, sabahların köründe uyandığımı ve ani hayal kırıklıklarına bu şekilde alıştığımı hatırlıyorum.
    evet 22.000 devir çeviren rotary motorlardı olay. son kuruşuna kadar harçlığımı yatırdığım.

şimdi konu harçlık değil emeğin ta kendisi; düşünün ki; belki bir belki de iki üç "run" yapacak sadece o motorla.
    süper! olay bu işte.
    alp'i sevelim :D
    yol iyidir.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    yarışlar başladı, alp kayıplarda, baktım günlük rekorlara göremedim

bakmak isteyen olursa link http://www.scta-bni.org/
    habe habe

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarışlar başladı, alp kayıplarda, baktım günlük rekorlara göremedim

bakmak isteyen olursa link http://www.scta-bni.org/
    rekor mu? zor ... link icin tesekurler orda gunluk tum neticeler varmis, haberim yok.. yeni geldik eve..
    burada yayinladim birkac resim
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...s-haftasi.html
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    1977 cb750

Arka cant / gobek / kampana

Yaris sezonun sonuna geldik (Ilgilenen olursa blogumdan yarislarin ozetlerini bulabilir), "El yapimi 1956 custom Triumph projesi'ne" kaldigim yerden devam ediyorum.

Endustri urunleri tasarimcilari urunlerinin etkiliyici ve ayni zamanda uretime uygun olmasinin mucadelesini verirler. Bir projenin birimlerini yapmadan evel ne kadar yazip/cizip dusunsekde yapim asamasinda mutlaka sikinti yasariz ve o problemleri once mokap sonrada proto tip uzerinde cozmeye calisiriz. Elbette urunun neticelendirilebilmesi icin daha bircok asama vardir.

Benimde artik bu projeyi ilerletebilmem icin cant, fren, zincir, lastik, sase, depolari bir araya getirip bir mokap asamasina gecmem gerekdi.
    Bunlari biraraya getirince zincir/sase/yag deposu gibi birimlerin dolayli yollardan cakisdigini gordum. Bir suredir bunlar uzerinde calisdim ve birarada calisacak duruma getirdim, ama bunun gibi daha kimbilir nelerle karsilasicagim. Bunlar proje surecinde yasanabilcek durumlardir.

Resimde birkac pre-unit triumph arka gobek/kampanayi sokup temizleyip toplamaya basliyorum.

Daha sonra tum arka tekerlek birimlerinin toplanmasi icin klassik tel cant toplayan bir firmaya gonderiyorum, bu cant aslinda tekrar sokulecek ve boyanacak, elbette mokap asamasi icin toplatmam gerekiyor.

Orjinal kampana ve zincir dislisini takdikdan sonra. Bu birimler cok onemli, zincirin modifiye edilmis sase icersindeki poziyonubunlara gore ortaya cikacak.

Sonra Lastigi takip daha once yapdigim camurlugu uzerinde test ettim.

Ahmet N., Murat ERSEL, cihan54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    www.sungurtekin.com

Abi müthiş bir adamsın ya. Senin kadar yetenekli ve bilgili olmak isterdim. Projeyi takip ediyorum.Kolay gelsin.

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi müthiş bir adamsın ya. Senin kadar yetenekli ve bilgili olmak isterdim. Projeyi takip ediyorum.Kolay gelsin.
    tesekur ederim, ama o kadar da degil.. tek yapdigim projelerimle ilgili mumkun oldugunca cok arastiriyorum/okuyorum.. burada (forumda) bircok yetenekli arkadaslar cok guzel seyler yapiyor bende onlari takip ediyorum, kimden ne ogrenebilecegimiz hic bir zaman belli olmuyor, sagolasin immortalboss, alp
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler