Merhabalar, biliyorsunuz ben eski püskü motorları adam etmeyi severim. Bu motor Mondial MCT 250 ile aynı bloğa sahip motorlardan birisi.

Geçenlerde Bursadaki ilanlarda görünce dikkatimi çekti, bu motorla bir tek ben uğraşırım dedim Neyse gidip gördüm rezalet ötesi boyası dışında çok yorulmamış düzgün bir motor olduğunu gördüm, muayenesi sigortası vs. tüm evraklarıda tam.

Motora yapılacaklar komple yeniden boyanması, kozmatik kusuların halledilmesi, karbratörüne ayar yapılması olarak karar verdim. Daha sonra karbratörünün arızalı olduğunu anladım ve tek karbratöre çevirdim.

Şimdiye kadar yaptıklarım,
-Komple boya, bir tek deposu kaldı boyayıp takacağım.
-Şarj ve devir göstergesini iptal edip sadece hız göstergesini bıraktım.
-Elektrik tesisatı gözden geçirildi.
-Tekli emme manifolt ve pz30 karbratör ile tekli karbratöre döndüm. (Bugün marş bastım tek marşta çalıştı aslanım benim.)

Proje bitmek üzere ruhsatta mavi yazdığından ve yeni ruhsat çıkarma mueyene vs. işleri zor geldiğinden yeniden maviye boyadım fakat güzel bir maviye simli metalik mavi... bu rengi çok beğendim

Motorun ilk hali, boyasının durumu görülsün isterim;

Yan kapakların boyandıktan sonraki hali;

3 Bölümden oluşan video serisi hazırlayacağım, youtuberlar gibi şahane işler çıkarmasamda meraklısı izleyebilir