Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pocket-Mini Bike malzemeler. Parça listesi - ne almalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar öncelikle

Ben foruma yeni katıldım ve bu ilk mesajım

Başlıkta da yazdığım gibi kendime mini bike yapmak istiyorum... (Yaş 14 bu arada...)

Bizim buralar ara sokak pek kalabalık değil polis de geçmez. Yani motosiklet kullanmam sıkıntı olmaz.

Ben bir kere scooter kullandım activa çok hoşuma gitti sonra karar verdim bir mini yapmaya

Şase basit geldi bana , yapmak pek de zor değil sanki ? (peder sanayici)

Aynı bu şase olacak... Belki ön maşa amrt. ölur ?

Çok aham şaham bir şey olmasına gerek yok : yeterli gaz ve fren gücüne sahip olsun yeter

En önemlisi şasede neler yapmak gerek , hangi parçalar lazım ve ne motoru kullanmalı , lastiğin rulman yerleri nasıl placak ?

1-Ben ön takım için amrt.'lü maşa +hidrolik fren takım almayı düşündüm sonra üst boru için gereken yeri nasıl yapcağımı bilemedim

2-Şase gördüğünüz gibi ancak arka teker civatalarını takmak için nasıl bir şey yapmak lazım ???

3-Motor vitessiz zincir aktarmalı olmalı ve yatay kranklı. Bu motoru hurdacıda-çıkmacıda ucuza bulabilir miyiz ??? (4-7 hp arasında.)

4-Kuru kavrama şart mı ???

5-En ucuz parçalar ile maks. ne kadar tutar ??? (Motorun fiyatı çok önemli.Geri kalan halledilir...)

6-Zahmet olmazsa gereken ufak tefek parçaları yazarsanız sevinirim...

7-Arkayı kampana yapsak sorun olmaz herhalde ?

8-Dişli oranları kaça kaç olmalı ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Yok mu yardımcı olabilecek kimse ??? :'(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütün bunları yapman en az 4 seneni alır onun yerine 4 sene paranı biriktir ehliyet motosiklet al diyenler olacak ama sen öyle yapma. önce motor lazım her halde hiç anlamam ama söyle bildiğim kadarıyla motor,2 tekerlek, masalar ,yan yanaklar(granaj),1 adet gidon,1 adet zincir, 2 çay kaşığı zincir yağı tabiki, sele, aydınlatma sistemi ve tuş düzeneği.bunlardan lazım.evet
    atalay77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tiger 800 XRX
    elektrikli bisiklet al. ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)