Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akülü engelli aracının koltuğu ATV'ye takılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    ortopedik engelliyim 1.90 boyum var
    şuan 3 tekerlekli bir motor kullanıyorum ve 3 kez motoru devirdim ikisini hafif sıyrıklarla atlattım ama biri bana baya bir hasar verdi arkadaslar ben noroloji - serebeller ataksi hastasıyım kullanırken sıırtımı yaslamam gerekli bir atv düşünüyorum merakım bu engelli akülü aracların koltuğu bu atv lere takılabilirmi, takılırsa kullanımı nasıl olur yüksekmi gelir fotoğraf ve görüşlerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sırt dayamalı ortapedik bir koltuk atv ye uyarlanır lakin , zaten yerden yüksek olan atv koltuğun montajıyla ağırlık merkezi dahada yükselecek buda ileride size devrilme gibi sıkıntılar verebilir at v ler genelde 60-80 km gibi hızlara çıkabiliyor ve buda virajlarda ve eğimi fazla olan yollarda , sıkıntı olur diye düşünüyorum ancak şu ana kadar bahsettiğiniz tarz koltuklu bir atv görmedim ve onun için fotoğraflı paylaşım yapamayacağım geçmiş olsun ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aramiza hosgeldiniz.
    Esim saglikçi oldugu için durumunuzu hemen ona sordum.
    O da bana ehliyetiniz olup olmadigini sordu.
    Kisacasi siz bir araç kullanabilecek durumdamisiniz?
    Yani ehliyetiniz varmi?
    Cevap verirseniz sevinirim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ben köyde kullanacağım hocam hız kısılabiliyor biliyorum benim için önemli olan bayır cıkması

Motosikleti
    ATV
    merhaba koltuk takılabilir mi onu ustalarımıza sormak lazım fakat bende ortapedik engelliyim inan atv çok eğlenceli arkadaşında dediği gibi dönüşleri hızlı yapmadıktan sonra ve güvenlik kitlerini taktıktan sonra bi sıkıntı olacağını sanmıyorum zaten köyde kullanılcaksa off road modelinden alırsın plaka vergi olmaz

yorumlarınız için çok teşekkür ederim ben sırtımı yasladığım sürece elden her türlü aracı kullanırım düşüncem yaz mevsimi memlekette motorcuları dolaşıp test etmek olurunu öğrenmek olacak inş.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kanunların musade ettiği ölçüde araç kullanabilirsin. Aksi taktirde diğer sürücülerin yada çevrendekilerin ve kendinin hayatını tehlikeye atmış olursun ki bu da doğru değil. Motor tutkunu taktir ediyorum ama Ehliyetin olup olmadığı bu durumda asıl önemli olan konudur. Teknik konular illaki çözülür.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

haklısınız o konuya ziyadesiyle önem veriyorum bizimkisi köyde trafiğe kapalı alan sayılır

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben arkadasimiza ehliyet varmi diye sorarken amacim kanunlara uyup uymadigini,ya da herhangi bir araci kullanip kullanamadigini ögrenmek degildi.
    bildiginiz gibi sakatlar için de ehliyet var ve bunu alabilmek için rapor gerekiyor.
    Ben iste bu raporu merak ettigim için sordum o soruyu.

Simdi neden sordum diye merak edeceksiniz.
    Arkadasin rahatsizliginin araç kullanirken çok büyük tehlike olusturabilecek bir takim etkileri var.
    Muhtemelen arkadasimiz da bunu biliyor.
    Gerçi köy yerinde kullanacagini söylemis ama yine de dikkatli olmakta fayda var.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)