Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorsiklete sis farı montajı

Motovento
    REKLAM ALANI

kardeşlerim ben motora sis farı takacağım yanlız. aküden ve şasenden kablo filan çekip bi anahtar takıp istediğim zaman kontak açıkken açıp kapatabilim. bana net bi şekilde hatta şemalı yada resimli bi şekilde anlatan olursa çok memnun olurum. nette araştırıyorum çok saçma anlatıyolar istediğim gibi değil o yüzden buraya geldim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    hocam röle ile yapabilirsin.

söyle bir röle ile motorunun farından + ve - ucları röleye takıcan. sonra aküden + ve - hat çekicen artıyı rölenin girişine eksiyi direk sislerin eksisine takıcan. sonra rölenin artı cıkışından kablo çekip aç kapa anahtar koy. ordanda sislerin + ucuna bağla. kontagı açtıgın zaman röleye akım gelcek sana aküden aldıgı elektiriği sislerin anahtarına iletcek sanada açıp kapatmak kalcak. yalnız aküden çektiğin kabloyu yanmaz kablo al sakatlık cıkmasın.

eyv kardesim cok faydali oldu denicem ins.oncdn sisleri akuye bagladim. yakinc aku bitcek gbi oluyo. acaba dedign gbi yapsam role sayesinde güç kazanir mi. ndn öyle oluyor kaldiramiyormu akü

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    piyanist_irf bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bu röleler ne kadar ve ben bi ara sis farı taktırmıştım motorcu hiçbişey kullanmadı direk bağladıda nasıl bağladı onu bulamadım. tam istediğim gibi anahtarlı yapmıştı. birde fotodaki sislerin aynısından bende var. orda beyaz artı diyor ama ben siyahı artı olarak kullanıyorum ve yanıyorda. gerçi beyazdada yanıyor ışıklar. acaba bişey olurmu

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı markad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu röleler ne kadar ve ben bi ara sis farı taktırmıştım motorcu hiçbişey kullanmadı direk bağladıda nasıl bağladı onu bulamadım. tam istediğim gibi anahtarlı yapmıştı. birde fotodaki sislerin aynısından bende var. orda beyaz artı diyor ama ben siyahı artı olarak kullanıyorum ve yanıyorda. gerçi beyazdada yanıyor ışıklar. acaba bişey olurmu
    ondan sonra şase yapıyor arada sıgorta yok sistem tırrrt akü mort aaahh o motorcular
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben park lambasını iptal edip sis farı taktım. uzun niyetine kullanıyorum sisi farlarını. epey etkili oluyor.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    arkadaşlar faydası olur yada olmaz röle kullanmak yada röle dediğimiz dalga dümen ,elektiriksel gücü arttırıcı bir özelliği yoktur sis farı takacağınızda açma kapama anahtarından önce kullanılması oluşacak sparkları vs önler , motosikletinizin kendi elektirik hattını kullanmadan gayet rahatça her insan aslında sisi farı takabilir burada dikkat edilmesi gereken şeyler kablolardaki renklerdir ,

otomobil ve motosikletlerin tamamında bu standart renkler kullanılmaktadır tabi orjinal tesisat hasar tamir görüp sağdan soldan yada eldeki değişik renk kabloları kullanmamışsanız ,

siyah kablo her zaman (- ) eksi , (+) kırmızı kablodur sarılar sinyal ve parklarda , maviler aydınlatma ,farlarda kullanılır bu renkler çok şeyi ifade eder en azından baktığınızda kablonun renginden artımı yoksa şasi mi olduğunu anlarsınız

diyeceğim o ki yahuuu irfancım niye bunları anlatıyorsun derseniz sizde iyi kötü bir tamirat yada montaj yaptığınızda eğer artı elektirik çekecekseniz renklerin uyumuna dikkat edin sıradan değişik renk kablo kullanmamaya bakın en azından siyah ve kırmızı renkte kablo olması siz yada sizden sonra başka bir arıza durumunda tamiratını yapan kişiye kolaylık, motorunuzun tesisatında orjinallik ve hata bulmada hız kazandıracaktır

sis bağlarken röle kullanımı uygun olandır ama rölesizde sisler çalışır , röleler sigorta görevi görmezler yapacağınız sıralama şudur ( AKÜ+ SİGORTA+ RÖLE+ AÇMA KAPAMA ANAHTARI+SİSLER ) SIRALAMA BU ŞEKİLDE OLMALIDIR )

kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar faydası olur yada olmaz röle kullanmak yada röle dediğimiz dalga dümen ,elektiriksel gücü arttırıcı bir özelliği yoktur sis farı takacağınızda açma kapama anahtarından önce kullanılması oluşacak sparkları vs önler , motosikletinizin kendi elektirik hattını kullanmadan gayet rahatça her insan aslında sisi farı takabilir burada dikkat edilmesi gereken şeyler kablolardaki renklerdir ,

otomobil ve motosikletlerin tamamında bu standart renkler kullanılmaktadır tabi orjinal tesisat hasar tamir görüp sağdan soldan yada eldeki değişik renk kabloları kullanmamışsanız ,

siyah kablo her zaman (- ) eksi , (+) kırmızı kablodur sarılar sinyal ve parklarda , maviler aydınlatma ,farlarda kullanılır bu renkler çok şeyi ifade eder en azından baktığınızda kablonun renginden artımı yoksa şasi mi olduğunu anlarsınız

diyeceğim o ki yahuuu irfancım niye bunları anlatıyorsun derseniz sizde iyi kötü bir tamirat yada montaj yaptığınızda eğer artı elektirik çekecekseniz renklerin uyumuna dikkat edin sıradan değişik renk kablo kullanmamaya bakın en azından siyah ve kırmızı renkte kablo olması siz yada sizden sonra başka bir arıza durumunda tamiratını yapan kişiye kolaylık, motorunuzun tesisatında orjinallik ve hata bulmada hız kazandıracaktır

sis bağlarken röle kullanımı uygun olandır ama rölesizde sisler çalışır , röleler sigorta görevi görmezler yapacağınız sıralama şudur ( AKÜ+ SİGORTA+ RÖLE+ AÇMA KAPAMA ANAHTARI+SİSLER ) SIRALAMA BU ŞEKİLDE OLMALIDIR )

kolay gelsin

dip not kontak açıkken sislerim yansın diyorsan röle kullanman farzdır lakin canım istediğinde farlarımı yakayım, canım istediğinde hem sislerim hem farlarım yansın dersen sakın ola, motorun kendi farlarından elektirik almaya kalkma bu durumda mantıklı olan motorun tesisatından bağımsız yukarıda söylediğim gibi yapılmasıdır yarın bir gün sisleri iptal edeceğin zaman hiç motorun tesisatını kurcalamadan iptal edebilirsin yada ihtiyacın olduğunda hem farlarını hem sislerini yakabilirsin

tabi sis sis dedik ama ben 55 vat güçlü akım çeken h 7 holojen ampullerden bahsediyorum
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Yukarıda kı verılen lınk harıka uzunlara baglayacagım bırde

Motosikleti

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    roleye hiç gerek olmayan basit sis farı..tesisattan al elektirigi bagla..fazla akımda çekmez ohh mis gibi )

araya bi anahtar.

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    roleye hiç gerek olmayan basit sis farı..tesisattan al elektirigi bagla..fazla akımda çekmez ohh mis gibi )
    http://c1208.hizliresim.com/10/g/bv8d8.jpg
    araya bi anahtar.
    http://c1208.hizliresim.com/10/g/bv8g4.jpg
    http://c1208.hizliresim.com/10/g/bv8gu.jpg
    http://a1208.hizliresim.com/10/g/bv8jm.jpg
    ümitçim ümit ediyorumki motorunu ıssız bir yerde bırakırsın ve bende o power ledleri çalarım

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümitçim ümit ediyorumki motorunu ıssız bir yerde bırakırsın ve bende o power ledleri çalarım
    abi kaç defa geldik yanına )bak ayagına geliom yürüt die
    sana kurban abi ne demek ..iste gönderem burdan
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi kaç defa geldik yanına )bak ayagına geliom yürüt die
    sana kurban abi ne demek ..iste gönderem burdan
    teşekkür ederim ümit saolasın şekerim güzel olmuş ve kullanışlı , zamanında elimde olsaydı onları takardım ,şimdikileri çıkarıp uğraşacak vaktim yok emin ol ama yinede düşündüğüm için sağol gerektiğinde , haberleşiriz sıkıntı olmaz

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Motorun kendı elektrıgınden nasıl oluyor sısfarı yapmak , olcay oakadarı tarıfı bosuna mıyaptı ? :(

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kendı elektrıgınden nasıl oluyor sısfarı yapmak , olcay oakadarı tarıfı bosuna mıyaptı ? :(
    olcayın tarifi aslında olması gerekenden daha güzel olmuş üşenmemiş sağolsun çokta güzel açıklayıcı anlaşılır bir dille yazmış , sen şimdi böyle söyleyince bende üzerime alındım gibi oldu

hatırlatma yapma gereği duydum benim sis farlarım aslında sis farı filan değildir sapla saman karışmasın bildiğimiz basbayağı h7 tanesi 55 vat mercekli kamyon farlarıdır bırakın 2 sini yakmayı bir tanesi bile 10 dakika yandığında aküyü çökertmeye yetiyor

bundan dolayı montajı yapılırken ayrı bir tesisat çekildi ve olması gereken kalınlığından daha kalın kablo kullanıldı en önemlisi sadece kısa süreli kullanmak için uzun hüzmeye bağlandı yani durum tamamen istendiinde farkedilmek ben buradayım diye bağırmak gibi bir şey uğruna yapıldı sisli havada önümü görmekiçin değil

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ben aküden + ya 1.5 luk kablo bağladım araya 10 amper sigorta

parklardan bir kablo uzun fardan bir kablo
    parklar kontak açık olduğu ve motor çalıştığı sürece yanıyor bunlar sis farında angel olduğu için parklardan aldığı tetikleyici güç ile yanmaya başlıyor yani kontak açık olduğu sürece sis içinde ki angel görevde
    uzun farda sislere bağlı oda selektör ve uzun konumda devreye giriyor kapatınca devreden çok çıkıyor güzel oldu

buton bulamadığım için güzelinden kontağa bağlı oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)