Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radyatör fanı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arkadaşlar hep merak ettiğim ama her seferinde sormayı unuttuğum bir konu. Şimdi benim motorda radyatör var. Merak ettiğim şey ise radyatörün fanını çalıştıracakherhangi bir tuş kablo vesaire yok. Motor belirli sıcaklığa geldiği zaman fan otomatik bir şekilde mi devreye girecek? Yoksa benim motorda manuel olarak fanı çalıştıracak bir tuş olması mı gerekiyo? Teşekkürler.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Aynen söylediğin gibi motosikletin belli bir ısıya ulaştıktan sonra otomatık olarak fan devreye girecek ve su soğuyacaktırç. Suyun sıcaklığı normale dönüncede yine fan otomatık olarak devre dışı kacak yanı duracaktır. Tabi bu çalışma ve duraklatmayı sağlayan civa icerikli ısıya duyarlı bir muşur vasıtası ile bu işler gerçekleşecektir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hep merak ettiğim ama her seferinde sormayı unuttuğum bir konu. Şimdi benim motorda radyatör var. Merak ettiğim şey ise radyatörün fanını çalıştıracakherhangi bir tuş kablo vesaire yok. Motor belirli sıcaklığa geldiği zaman fan otomatik bir şekilde mi devreye girecek? Yoksa benim motorda manuel olarak fanı çalıştıracak bir tuş olması mı gerekiyo? Teşekkürler.
    nasssiiii?????

pardon ama fana bağlı bir kablo görmüyorsan eğer nasıl ve ne ile çalışcak o fan???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Senin radyatörün fanı bile yok.

Ciddiyim bunda. Motorundaki radyatörün içinde motorun yağı dolaşıyor ve yağ radyatöründe fan olmuyor.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen söylediğin gibi motosikletin belli bir ısıya ulaştıktan sonra otomatık olarak fan devreye girecek ve su soğuyacaktırç. Suyun sıcaklığı normale dönüncede yine fan otomatık olarak devre dışı kacak yanı duracaktır. Tabi bu çalışma ve duraklatmayı sağlayan civa icerikli ısıya duyarlı bir muşur vasıtası ile bu işler gerçekleşecektir.
    Tamamdır kardeş çok teşekkür ederim benim de tahmin ettiğim gibi sağolasın.

---------- Post added at 00:52 ---------- Previous post was at 00:49 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasssiiii?????

pardon ama fana bağlı bir kablo görmüyorsan eğer nasıl ve ne ile çalışcak o fan???
    bağlı kablo tabiki de var demek istediğim direksiyondan manuel olarak kontrol edecek bir tuşa bağlı kablo yok. Yoksa radyatöre bağlı kablo tabiki var.

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:52 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin radyatörün fanı bile yok.

Ciddiyim bunda. Motorundaki radyatörün içinde motorun yağı dolaşıyor ve yağ radyatöründe fan olmuyor.
    Usta sen naptın ya o kadar da motordan anlamıyo değiliz. Radyatörün içinde yağ mı dolaşır. Benim motorum bildiğin su soğutmalı motor. Resimde gördüğün içinde su olan radyatördür. Arkasında da bilgisayar fanından biraz daha büyük fan bulunuyor. Böyle bir kanıya nasıl vardın anlamadım. Hava soğutmalı motorlarda senin dediğin olay olabilir. Yağ aynı zamanda motoru soğutma görevi de görür.

Uploaded with ImageShack.us
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Usta sen naptın ya o kadar da motordan anlamıyo değiliz. Radyatörün içinde yağ mı dolaşır. Benim motorum bildiğin su soğutmalı motor. Resimde gördüğün içinde su olan radyatördür. Arkasında da bilgisayar fanından biraz daha büyük fan bulunuyor. Böyle bir kanıya nasıl vardın anlamadım. Hava soğutmalı motorlarda senin dediğin olay olabilir. Yağ aynı zamanda motoru soğutma görevi de görür.
    Senin motorunun hacminden dolayı su soğutmalı olacağını düşünmemiştim. Su soğutmalıysa fanı ve müşürü de vardır. Radyatörün içinde de su-antifiriz karışımı bulunur.
    AMA radyatörün içinde yağ dolaşır evet. Yağ soğutmalı motorun radyatöründe yağ dolaşır. Yağ soğutmalı diye bir şey hiç duymadın mı? Ben eski motorum, şimdiki motorum olan Hyosung GV250 ve aynı seri olan GT250 - GT250R yağ soğutmalı diye biliyordum. Yok yağ dolaşmıyorsa fena kazıklanmışız.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    istersen direksiyondan manuel olarak fanı açıp kapamak için bir düğme koyabilirsin..hatta bence bir de civalı hararet göstergesi koy..aklın kalmaz o zaman...su sıcaklığını sürekli gözönünde tutarsın...

elin anahtar tutuyorsa bunları yapmak çok basittir...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorunun hacminden dolayı su soğutmalı olacağını düşünmemiştim. Su soğutmalıysa fanı ve müşürü de vardır. Radyatörün içinde de su-antifiriz karışımı bulunur.
    AMA radyatörün içinde yağ dolaşır evet. Yağ soğutmalı motorun radyatöründe yağ dolaşır. Yağ soğutmalı diye bir şey hiç duymadın mı? Ben eski motorum, şimdiki motorum olan Hyosung GV250 ve aynı seri olan GT250 - GT250R yağ soğutmalı diye biliyordum. Yok yağ dolaşmıyorsa fena kazıklanmışız.
    Valla inan yağ soğutmalı var mı bilmiyorum ama ben hiç duymadım. Olsun ya ha yağ ha su soğutsun da motoru yeter

---------- Post added at 02:52 ---------- Previous post was at 02:49 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istersen direksiyondan manuel olarak fanı açıp kapamak için bir düğme koyabilirsin..hatta bence bir de civalı hararet göstergesi koy..aklın kalmaz o zaman...su sıcaklığını sürekli gözönünde tutarsın...

elin anahtar tutuyorsa bunları yapmak çok basittir...
    Elim anahtar tutar fakat bunu yapabilir miyim bilmiyorum. Aslında anlattığınız çok güzel olurdu. Sürekli önümde hararet göstergesi olsa ve manuel olarak fanı açabilsem kullanımı daha sağlıklı olabilir. hiç olmasa da bi hararet göstergesi güzel olurdu. Bunu detaylı olarak öğrenebileceğim bi yer var mı acaba site vesaire? Teşekkürler.

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    asıl garip olan ne biliyor musunuz ,insan kendi motorunun fanının kendiliğinden çalışıp çalışmadığını hiç farketmezmi yaw :S

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı marmarasiste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl garip olan ne biliyor musunuz ,insan kendi motorunun fanının kendiliğinden çalışıp çalışmadığını hiç farketmezmi yaw :S
    Güzel kardeşim valla havalar soğuk ya şimdi motor yeterince ısınmıyo demek ki daha fan hiç aktif hale gelmedi. Bunda gariplik mi var? Lütfen ti ye almayın kardeşim konuları samimi şekilde cevap yazabilirseniz sevinirim.
    Selamlar, saygılar.

Motosikleti
    Güzel kardeşim valla havalar soğuk ya şimdi motor yeterince ısınmıyo demek ki daha fan hiç aktif hale gelmedi. Bunda gariplik mi var? Lütfen ti ye almayın kardeşim konuları samimi şekilde cevap yazabilirseniz sevinirim.
    Selamlar, saygılar.
    yanlış anlama kardesm tiye filan almadım samimi olarak sordum sorumu ,motoru yeni mi aldın yani yazın yokmuydu?birde ilk mesajınızda bunuda belirtmiş olmanız daha iyi olurdu

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    yanlış anlama kardesm tiye filan almadım samimi olarak sordum sorumu ,motoru yeni mi aldın yani yazın yokmuydu?birde ilk mesajınızda bunuda belirtmiş olmanız daha iyi olurdu
    Estağfurullah kardeşim bir yanlış anlama olduysa sen kusura bakma Motoru yeni aldım 2 buçuk ay oldu o nedenle daha fanın çalışma tarzını çözemedim.( İlk motorum) Otomatik olarak devreye gireceğini düşünüyodum. Ki sanırım buradan edindiğim bilgilere göre de öyle olacak.

Motosikleti
    ne kadara aldın motoru memnun musun kasa güzelmiş? hayırlı olsun

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    ne kadara aldın motoru memnun musun kasa güzelmiş? hayırlı olsun
    Sağolasın. Laptopumu 1000 TL ye verdim. Üzerine de 300 TL verdim 1300 TL ye aldım. Aslında racing motor yan ve ön kafa grenajları var orjinalinde fakat ben alırken yoktu. Böyle daha çok beğendiğim için de irdelemedim. Valla şimdilik çok güzel gidiyo herhangi bi sıkıntısı yok. Ufak tefek benden önceki kullandan kalan elektirik aksamı bakım gibi eksikleri vardı onları da tamamladım. Çok şükür. Sorunları da hemen hallettik. Masraf çıkarmadı. Şimdilik on numara yani. Allah cümlemize kaza bela vermesin.

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    rolantide durdugun yerde 15-20 dk calistir motor isinip fan devreye girer

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı Djnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam bugün denicem Teşekkürler.

Bir oto elektrikçisine git hocam.Civalı hararet göstergesi montajı yaptır.Hem kafan dinç olur hem de güzel görünür.Şimdi kış hararet olayı daha az tabi.Ancak yazın motosikletlerimiz gerçekten çok ısınıyor.Geçmiş olsun şimdiden.Ayrıca elektrikçiye gitmişken bir de düğme yaptır fana.Baktın hararet gidiyor.Aç fanı.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir oto elektrikçisine git hocam.Civalı hararet göstergesi montajı yaptır.Hem kafan dinç olur hem de güzel görünür.Şimdi kış hararet olayı daha az tabi.Ancak yazın motosikletlerimiz gerçekten çok ısınıyor.Geçmiş olsun şimdiden.Ayrıca elektrikçiye gitmişken bir de düğme yaptır fana.Baktın hararet gidiyor.Aç fanı.
    Kardeşim dedikleri aynen yapıcam ama biraz elim para görsün. Ne kadar tutar bilmiyorum. Çok tutmaz da onu yaptırcak para yok malesef. Ya fan çalışıyo mu çalışmıyo mu onu da bilmiyorum. Bugün baya bi gezdim hani belki de motor fanın devreye girebileceği dereceye kadar ısınmıyo ondan çalışmıyo fan. Tam çalışıp çalışmadığını da bilmiyorum.

---------- Post added at 16:51 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

Alıntı Djnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim valla dediğini yaptım fan çalışmadı ya yeterli ısıya gelmiyo motor ya da fan çalışmıyo baktırmak lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)