Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorum kitlendi :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya 200 gy
    Selamun aleykum arkadaşlar . Forumu sık sık ziyaret ediyordum yalnız üye olmak şimdiye nasip oldu . Asya 200 gy motorum bugün120 km hızla giderken kitlendi . Sorum şu ; 2-3 gün önce motosikletin yağını değiştirmiştim opet 10w/40 yağ koymuştum . Bu yağdan dolayımı kitlendi :/ Yardımlarınızı bekliyorum . Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    120 km hızda giderken diye tabir kullandığına göre gayet olası bir durum gibi görüyorsun demektir ve asya gy 200 motosikletinle 120 km hızla sürekli sürersen zaten o motorun krankı fazla dayanmaz. yani tamamen benim fikrim.
    kitlediden kastı anlayamadım, bildiğimiz kitlese sen nasıl düşmedin onuda anlamadım. tam olarak mevzuyu yani motor nası kitlediğini anlatısan üstadlar yardımcı olacaktır sana..
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    peki şuan çalışıyor mu?
    probability:bounce:

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    motor kitleyince arka tekerde kitlenmezmi benmi yanlış biliyorum
    bu kawasaki bir başka dostummm

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağı koydukdan sonra tahliye ve dolum kapaklarını tam kapattığınızdan eminmisiniz? Acaba yağ yola boşalıp motor yağsız mı kaldı?

Motosikleti
    asya 200 gy
    Şuan çalışmıyor . giderken motordan kart kurc ses geldi biraz sarstı hemen debriyaja bastım zaten kenera çektim . sonra çalıştırmayı denedim sadece tık sesi geldi . Ayak marşı denedim kitlenmiş hiç kımıldamıyor . :/

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    çok emin değilim ama büyük ihtimal krankı dağıtmışsın arkadaşım
    probability:bounce:

Motosikleti
    asya 200 gy
    kapaklara hiç dikkat etmedim çünkü yağı motorcuda değiştirttim . :/ akşama motoru almaya gidicem yağ kapağı açık kaldıysa motorcunun sucu o :/

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Peki 120 km h hız derken bu hız bu motor için redline seviyesi mi. Devir kesici üstümü. Veya çok kritik bir devir mi =? 10-40 yağdan dolayı olmamalı. Benim motorda da şu an 10 40 var mesela. Asya 200 gy motorunun bu hız ve devirlerde sürüş konusundaki dayanımını bilmiyorum ama bana aslında çok olağan bi durummuş gibi gelmedi. 2-3 gün önce ki yağ değişimşinden sonra kaç km yaptım ? Yağını sen mi değiştirdin ? Yağ kapasitesi kaç gram ise gerekli miktarda yağ koymuşmuydun =? Karter tapasını yağ sızdırmayacak şekilde güzel sıkmışmıydın. Altından yağ kaçırmış olabilir mi =? Teknik olarak motoru aşırı yüksek devirde kullandığında yağ pompasının yeterli yağlamayı gerektiği gibi yapamadığından, yetiştiremediğinden bahsedilir. Sebebi buda olabilir. 120 km-h hızda kaç dk. tuttun motoru ? Bunları yazman lazım ki, teşhis koyabilelim.

Motosikleti
    asya 200 gy
    Şimdi usta ben petrolden yağ aldım . kendim değiştiricektim yalnız gerekli anahtarı temin edemediğimden motorcuya gitmek zorunda kaldım . yağı ben verdim motorcu değiştirdi . motosiklette 140 ibre var ve daha önce son ibreyle gittiğim çok oldu . bu sabah anormal birşey hissettim zaten 120 km hızdan yukarı tıkanıyordu motor . 2-3 günde belki 100 km yapmışımdır aşağı yukarı . Peki diyelim kapaktan yap kaçırdı . Ne yapıcam şimdi motorcuya gidip ' usta sen bunu iyi sıkamamışsın motorumu yapmak mecburiyetindesin '' mi dicem . ?? Yardım

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hocam asya gy 1.3 lt yağ alır ama motorcular genelde masrafı azaltmak için 1lt yağ koyar 120 km asya için fazla hatta max sürat denebilir.redline seviyesinde gideceği 90-100 arasıdır.fazla zorlamışsın ve yağ 1 lt konmuş olabilir.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    pek anlamam ama olayın bir gün sonrasında bu başlığı açabildiğine şükretmen gerekiyo

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yağ 1.3 iken 1 litre koyulduysa ve bunun devamında da sıkıştırıldıysa zaten bu arızanın alenen sebebi budur. Ama şimdi sen servise gitsen kardeşim benim motora sen 1. lt mi yağ koydun desen. Yok abi 1.3 lt koydum diyecek. Karterden kaçırdıysa sorumlusu o karter tapasını sıkan ustanındır. Belki aliminyum karter tapa jontasını değişmesi gerekirken değiştirmedi. Gerçi şuda var. Karterden yağ damlatmış olsa park ettiğin yerde de damlamaları görürsün. Vede yağ damlacıkları yağmur çamur toz pislik kolay kolay kaybolmaz. Böyle bişey olmuşsa görmüş olmalısın. Hepsini boşver. Motorun karterinin altına bi kap koy. Karter tapasını aç ve motordan çıkan yağ miktarını ölç. Bu işlemi ustaya yaptırırsan seni kandırabilir. Veya usta bu işlemi yaparken yanında dur. Bi çakallık yapmasın. Çıkan yağı ölçtür. Bakalım motora ne kadar yağ konulmuş. Bu ayrıntıyı sakın atlama. Yani motordan çıkan yağ miktarından emin ol.

Motosikleti
    asya 200 gy
    Ben 1lt yağ verdim motorcuya onu koydu yani . eğer problem 1 lt 'de ise suç tamamen bende . heralde 300-400 e patlıcak bu bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

ethemm76 bu arada bende Gölcük'lüyüm ..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Cok Gecmıs olsun,
    Motor kitlediği anda debriyaja basıldıgı taktırde şanzuman devre dışı kalır ve sadece arka tekerleğe tahrik veren dişliler avare olarak yani sorunsuz boşta gidercesine döner,
    o sebeptendırkı motor 120 değil 200 km süratte olsada motor debriyaj basıldığı anda boşa düştüğü anda kitlenen motordan alakası kesilik,,

Dostum Motorunun km kaç oldugunu bılmıyorum fakat,
    eğer ustan yağ değiştirirken yağ filtreni temizlemedi ise (olası bir durum pek çok usta başından hemen savmak için uğraşmaz)
    motorunun devir daim durumuna göre yağlama azaldığından motorun kitlemiş olma olasılığı yüksektir,
    ve motorum yağsızlıktan kitlemesi demek 400,,500 lira masraf demek olur,
    çünki tüm aksamlar yağ devir daimi esnasında hereketlidir,
    yağlama azalırsa ve iyice ısınarak sıkıntı yaratık kitlerse motor,
    ekzantrik ,,krank,,silindir piston segmanlar,aşırı zorlamadan belki yağ pompası,
    anlayacağın şanzuman dışında tüm parçalar denebilir...

Ustan Gerekli Açıklamayı yapacaktır şu kadar masraf var diye,,,

O Durumda akıl edip debriyajı sıkman Hayatını Kurtaran Unsur Olabilir...
    Çok Geçmiş Olsun,
    Tebrikler...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    asya 200 gy
    anladım . Motorum 4300 küsür km 'de 2006 model . 3500 km de satın almıştım yani orjinal km 'imiş satın aldığım şahsın dediğine göre . Sağolasın ustam ALLAH korudu demek ki . Yani ben ustaya sadece yağını değiştir dedim bakımlarını yap falan demedim . Suç bende sanırım . Teşekkür ediyorum yardımlarınız için . Akşama motoru çekicez arkadaşımla . Yağ akıtmış mı akıtmamış mı onu çok merak ediyorum . Son durumu yazarım tekrar . Saygılar . .

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    motor kitlemiş. inşallah pistondan kitlemiştir. krank kitlediyse hem silindir hemde krakn degişir. maliyet ikiye katlar.

o motorla bidaha hız denemesi yapmamanı tavsiye ederim.

geçmiş olsun kaza olmaması sevindirici.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun kazasız belasız atlatmışsın olayı şükretmelisin.
    motorun garantisi olmadıgına göre her halukarda masrafı sen karşılıyacaksın,ustaya hiç bir mazeret sunman yersiz bence.
    olurya yağ tapası yerinde olmaz bir nebze haklı olabilirsin.
    servis motorun yağını degiştirse bakımlarını yapsa bile motoru aldıgınızda sizde bir göz atmalısınız yağ seviyesi yerindemi,gerekli somunlar sıkılmışmı gibi.ama çogumuz buna dikkat etmiyor gibi görünüyor ustaya'da hata yapabilir sonuçta bizler gibi insan.2 kere kontrol etmekte her zaman fayda var bence.
    birde 200 cc diye motoru limitlerine kadar zorlamanın bir anlamı yok,altımızdaki motorun uzun km ler bize hizmet etmesini istiyorsak % 70 gücünü kullanmakta fayda var.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Çok blen arkadaşlar için yazıyorum.

Motorum 50-70 arası bir hızda giderken kilitlendi haliyle arka tekerlekte anında kitledi, Debriyaja bastım ama değişen birşey olmadı.

Tamirciye çekildi motor açıldı 3. vites dişlisi kırılılmış parçaları etrafa sacılmış ve biyerlere sıkışmış. Motor 21.000 km de idi. Ha bu arada arıza garantı kapsamına alınmadı, çünkü garanti kapsamında değilmiş orasıda ayrı muamma 1.5 yaşında motordu.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok blen arkadaşlar için yazıyorum.

Motorum 50-70 arası bir hızda giderken kilitlendi haliyle arka tekerlekte anında kitledi, Debriyaja bastım ama değişen birşey olmadı.

Tamirciye çekildi motor açıldı 3. vites dişlisi kırılılmış parçaları etrafa sacılmış ve biyerlere sıkışmış. Motor 21.000 km de idi. Ha bu arada arıza garantı kapsamına alınmadı, çünkü garanti kapsamında değilmiş orasıda ayrı muamma 1.5 yaşında motordu.
    motorun marka modeli neydi ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)