Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gaz ayarı düzgün değil..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    cup motorum var ve motor düzgün gaz yemiyor az gaz veriyorum yiyor birazdaha arttırıyorum boğuluyor köklüyorum birden şahlanıyor bazen gazı kapatınca tekrar açıyorum 4 5 sn sonra falan alıyor gazı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbrötörden olabilir yada benzin hortumundan olabilir daha ayrıntılı net bilgiyi daha iyi bilen biri açıklasa iyi olur bilgimden pek emin değilim

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Benzer bir durum, planet 5'te var. 1. veya 4. vites farketmeksizin dip gaz yapınca motor boğuluyor. Yarım gaz ve yavaş yavaş arttırdığımda daha seri oluyor. Debriyaj balataları bitmek üzere, debriyaj hem kaçırıyor hem tam kavramıyor. Karbüratör ve platinin durumu nedir bilmiyorum, bir yerde ayarsızlık var ama nerde? Hava filtresi - buji ve benzin filtresini değiştirip karbüratörün alt kısmını temizledik geçen gün. Motorun tepkileri biraz daha iyi oldu ama hala gerçek performansı alamadığımı düşünüyorum. Geçenlerde mondial 151rs kullandım. Planet'ten çok daha seri geldi. Bir yerlerde yanlışlık var ama nerede?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir durum, planet 5'te var. 1. veya 4. vites farketmeksizin dip gaz yapınca motor boğuluyor. Yarım gaz ve yavaş yavaş arttırdığımda daha seri oluyor. Debriyaj balataları bitmek üzere, debriyaj hem kaçırıyor hem tam kavramıyor. Karbüratör ve platinin durumu nedir bilmiyorum, bir yerde ayarsızlık var ama nerde? Hava filtresi - buji ve benzin filtresini değiştirip karbüratörün alt kısmını temizledik geçen gün. Motorun tepkileri biraz daha iyi oldu ama hala gerçek performansı alamadığımı düşünüyorum. Geçenlerde mondial 151rs kullandım. Planet'ten çok daha seri geldi. Bir yerlerde yanlışlık var ama nerede?
    acaba buji ateşleme yapmıyor olabilir mi? Baktırdınız mı?

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    çelik kmt 100sk-3 kullanıyorum benzer sorun bende de var.motorun rölantisini yükselterek kısmi çözüm ürettim kendimce ama bujiden de olabileceğini düşünüyorum vakit bulduğumda değişeceğim

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    bunun pek çok sebebı olabılır,
    karbüratörün pislenmiş olabılır,
    hava fıltren kirlenmiş olabılır,
    hava fıltresının karbüratöre giriş kısmı vardır orası yerınden çıkmış olabılır,

eğer fazla anlamıyorsan buradan verılen bılgıler ıle pek sonuca varabılecegını sanmıyorum,
    en yakın tamırcıye götürmende fayda vardır,,,
    Kolay Gelsin...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    125CC
    çok basit ama can sıkan problem. alayı karbüratör organlarıyla ilgilidir. ya contadan hava alıyordur. ya hava alamıyordur. ya da ayarlardandır
    ayrıca düşük ihtimaller olan buji, benzinin kirli olması, benzine su karışması gibi sebepler olabilir.
    önce arkadaşların yukarıda yazdıklarını kontrol et (serkan abimizin yazdığı ana sebepler olur) sonra tekrar yorum yapalım

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    ''acaba buji ateşleme yapmıyor olabilir mi? Baktırdınız mı? ''

Buji ateşliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)