Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

egzoz problemi lütfen yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    değerli üyeler mondial zn 125 kullanıcısıyım araç ısınıncaya kdar gazı sonuna kadar açıp bırakınca patlatmıyor fakat ısındıktan sonra gazı düşük devirde olsa bile bırakınca pot pot yapıyor bunu kendim düzeltmek zorundayım acil ve detaylı anlatımlarınızla yardımcı olabilirmisiniz sevgi ve saygılarım la

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    subap ayarlarına baktırman lazım
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bunun 3 nedeni olabilir.
    1. yukarıda arkadaşta yazmı. Sübop ayarları. (süboplar problemlide olabilir bir ihtimal)
    2. Eksoz biryerden hava alıyordur ( bağlantılardan )
    3. Deponda su olabilir. (fakat gaz yemedede ara ara sıkıntı yapar bu durumda)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    hocam teşekkür ederim de şimdi bişey aklıma geldi bu egzosda dönüşüm mü ne oluyomuş ordan da olabilir dediler de

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Doğrudur bunlarda katalizör sisteminin bir ünitesi var dönüşün derler yanmamış gazları eksoz manifolddan alıp tekraryanmak üzere yanma odasına gönderir ondan da olabilir.
    Zaten patamaya neden olan şey motordan yanmadan çıkan gazların eksoz içerisinde patlamasıdır
    Aslına bakarsanız benim kymco da da bu patlama vardı ben o şekilde 2 sene kullandım en ufak sıkıntı olmadı.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    benimde fazla sınıntı teşkil etmiyor ama sinir bozyo hani yold agiderken anahtara kaptıp açıyorlarya diyorum öyle zannedip apaçi demesinler diye düzeltiyim diyorum

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde fazla sınıntı teşkil etmiyor ama sinir bozyo hani yold agiderken anahtara kaptıp açıyorlarya diyorum öyle zannedip apaçi demesinler diye düzeltiyim diyorum
    eğer o kadar çoksa yani anahtar kapatıp açıncaki gibi bommm yapıyorsa hemen baktır motoruna... emme supapı işiyor olabilir ya da manifolttan hava alıyor olabilir ya da katalizör ya da supap ayarı kaçmış... unutmayınız ki küçük hacimli motosikletler yüksek devirli motora sahiptir sık supap ayarı ister
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer o kadar çoksa yani anahtar kapatıp açıncaki gibi bommm yapıyorsa hemen baktır motoruna... emme supapı işiyor olabilir ya da manifolttan hava alıyor olabilir ya da katalizör ya da supap ayarı kaçmış... unutmayınız ki küçük hacimli motosikletler yüksek devirli motora sahiptir sık supap ayarı ister

o ses varya hocam hiç bişeye değişilmez bir kere arkdamdan gelen gurup srüşündeki arkdaaşım irkilde motorunu altından atıyodu bomba atıldı diye :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)