Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kendi koruma demirini kendin yap .

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1965 JAWA
    Motoruma koruma yaparken çektiğim resimleri paylaşıyorum umarım beğenirsiniz. Beğenmesenizde yenisi 400 Tl yakın olduğu için o parayı vermeye gönlüm razı olmadı mecburen elimde bulunan eski bir malzemeden bunu yapmak zorunda kaldım

Elimizde bulunan eski bir korkuluk vardı malzemelerizi bu bunlardan faydalanıp yapmaya çalışacağız.

Uçlarındaki eski bağlantıları ispirelle kesiyoruz.

Kesilip kaynak yapılacak yerleride kaynağın sağlam olması için
    İspirelle ovalleştiriyoruz.

Şimdi iskeleti puntalayıp ortaya çıkan şekle bakalım

Sanırım fena durmadı şimdi puntaları sağlaştırma ve gövdeye
    Bağlanacak ayakları yapmanın sırası geldi.

Bunlar üst ve alt bağlantılar

Sıra bağlantıları kaynatatıp boyayarak montaja geldi

Fakat boyalar zihnimi karıştırdı onlara çözüm bulmam lazımdı onuda buldum 
    Şimdi birde boya pislikleri kapanmış haliyle görelim.

Biliyorum son resimlerde eksoz manifoldu bayağı bir çirkinlik yaratıyor ama onada bir çözüm bulacağım. Kromaj yaptırsam bile ömrü kısa olacak çünki çamurluktan atan su ve çamur direkt olarak manifolta geliyor ve kromajı çabuk bozuyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    kaynakları oksijen kaynağıyla yaptıysanız sağlam olmuştr.normal kaynakla ben yapmıştım sert oluup kopuyordu. oksijenle yaptım taş gibi oldu güzel çalışma emeğinize sağlık.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hocam eline sağlık.. evet o kromajın ömrü kısa oluyor aslında onun önüne bi plastik levha koysan sadece yağmurlu havalarda o kadar çamur olmaz en azından ömrü bi nebze uzun olur bende ybr var bende koruma demirine öyle birşey düşünüyorum yoksa benim egzoz da öyle olacak
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bir şeyleri geri kazanmaya ve değerlendirmeye bayılıyorum bu hoşuma gidiyor dolayısıyla yapan arkadaşlarımıda görünce seviniyorum eline emeğine sağlık ,

yalnız kaynakla zannederim 1 mm den ince bir boru resimde gördüğüm iyi tutturmuşsunuz valla helal olsun kaynatana
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    gayet güzel olmuş hocam. en son kaplama yaptırmışsınız galiba. krom mu? fiyat nasıl kaplamada?

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla helal olsun kaynatana
    kaynatasıyla ne alakası var abicim, hocam kendi yapmış koruma demirini
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet güzel olmuş hocam. en son kaplama yaptırmışsınız galiba. krom mu? fiyat nasıl kaplamada?

Valla güle güle bir hal oldum arkadaş kaynağı yapana anlamında söylemiş onu ama dilimiz türkçe oluncaçek çekebildiğin kadar istediğin yere gider

---------- Post added at 14:39 ---------- Previous post was at 14:32 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şeyleri geri kazanmaya ve değerlendirmeye bayılıyorum bu hoşuma gidiyor dolayısıyla yapan arkadaşlarımıda görünce seviniyorum eline emeğine sağlık ,

yalnız kaynakla zannederim 1 mm den ince bir boru resimde gördüğüm iyi tutturmuşsunuz valla helal olsun kaynatana
    Borular bayağı kalın çünki planet koruma demiri

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

Alıntı _w_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynakları oksijen kaynağıyla yaptıysanız sağlam olmuştr.normal kaynakla ben yapmıştım sert oluup kopuyordu. oksijenle yaptım taş gibi oldu güzel çalışma emeğinize sağlık.
    Tam aksine gazaltı kaynağıyla yaptım ve çokta sağlam oldu elektrot kullanılsa düzgün olmazdı zaten .

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bundan iyisi samda kayisi bence 10 numara olmus tebrik ederim.Koruma demiri aslinda kesinlikle kendimizin yada sanayide uretebilecegimiz bir olay. Hatta yaratici olup ojinallerinde olmayan sis lambasi baglama gibi aparatlari dahi yapabiliriz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    elinize sağlık, gayet güzel olmuş. fakat biri sizi fiyatı konusunda yanlış bilgilendirmiş herhalde. ben motoruma yeni taktım sayılır. fiyatı montajı dahil 30 tl..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ellerine saglik hocam.
    Kaynatan mi kaynatti? Olayi acikliga kavusturmani bekliyoruz MT olarak.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı Attalos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık, gayet güzel olmuş. fakat biri sizi fiyatı konusunda yanlış bilgilendirmiş herhalde. ben motoruma yeni taktım sayılır. fiyatı montajı dahil 30 tl..

Ama seninki virego 535 değil linke bakarsanız görüsünüz

http://www.feyizoglu.com/Yamaha-535-...-_45039.html#0

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine saglik hocam.
    Kaynatan mi kaynatti? Olayi acikliga kavusturmani bekliyoruz MT olarak.
    Kaynatan kaynattı yaa size ne

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan iyisi samda kayisi bence 10 numara olmus tebrik ederim.Koruma demiri aslinda kesinlikle kendimizin yada sanayide uretebilecegimiz bir olay. Hatta yaratici olup ojinallerinde olmayan sis lambasi baglama gibi aparatlari dahi yapabiliriz.
    Sis lambası takmayı bende düşünüyorum ama koruma demiri üzerine değilde farın iki al yanına öübki orjinalleri oraya takılıyor.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    eline sağlık çok güzel olmuş.... efsane ne oldu....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    1965 JAWA
    Ramço hiç efsanenin yerini tutarmı oda duruyor ve ona kıyıp her gün binmiyorum hafta sonları çıkarıp biniyorum. Bu arada askerlik ne alemde adresini yazarsan yolumuz düştüğünde ziyaret ederiz .

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço hiç efsanenin yerini tutarmı oda duruyor ve ona kıyıp her gün binmiyorum hafta sonları çıkarıp biniyorum. Bu arada askerlik ne alemde adresini yazarsan yolumuz düştüğünde ziyaret ederiz .

abim bende öyle diyecektim efsane başkadır yeri doldurulmaz....

abi acemilik kayseride başladı 18 gün orda kaldım sonrasında 13 gün erzincan da sonlandı..... şimdi usta birliğim denizli merkez..11. motorlu topçu tugayı.. salı günü teslim olacağım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    abicim kromaj yerine siyah eksoz boyası da olur... ucuz ve pratik. susturuculara kadar boyarsın. ama 535e ne kadar gider orası da tartışılır...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletin tamiri bakımı modifiyei hepsi çok zevkli 4 yıla yakın bir zamandır motor kullanıyorum yağ zinyal ampul değiştirmeden başladım şu an baskı balat değiştirebilecek kadar kendimi geliştirdim tavsiyem ufaktan başlayın acayip zevkli.
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hocam milimetrik olmuş. Güzel olmuş. Eline sağlık.

Peki mukavemetini test ettin mi ? (Motorla test etmek durumnda hiç kalma... ) sonraki resimde gördüğümde, arada destek filan var. Seninkinde yok. Tabii sen daha iyi bilirsin de ben de sağlamcı olduğumdan bir öğreneyim dedim.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam milimetrik olmuş. Güzel olmuş. Eline sağlık.

Peki mukavemetini test ettin mi ? (Motorla test etmek durumnda hiç kalma... ) sonraki resimde gördüğümde, arada destek filan var. Seninkinde yok. Tabii sen daha iyi bilirsin de ben de sağlamcı olduğumdan bir öğreneyim dedim.
    İnan orjinalinden 10 kat daha sağlam oldu malzeme çok kalın

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim kromaj yerine siyah eksoz boyası da olur... ucuz ve pratik. susturuculara kadar boyarsın. ama 535e ne kadar gider orası da tartışılır...
    Boya kromajın güzelliğini vermiyor. Allah izin verirse inşl çok güzel bir organizasyon düşünüyorum o zaman bana hak vereceksiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bazı şeyler vardır kendinizin yapmaması gereken oda bunlardan biri.İyi güzel iş yapmışsın ama yanlış yapıyorsun mühendisler o kruma demirini tasarlarken maruz kalıcagı gücü hesaba katarlar ve eğimlerini materyalı ve diğer unsurları birleştirirler bunun neticesinde yana yattıgında o koruma demiri ayagını parçalamıyacak şekilde eğilir bükülür.Aynı zamanda motorunada zarar gelmemesi için aynı şekilde eğilir bükülür.Şimdi sen seninkini test ettinmi? etmedin ya o kaynak yerlerinde kırıldı bacagına salandı yada motoruna saplandı napıcaksın?motorda jantlara dokunmuyacaksınız bu bir iki koruma demirine dokunmuyacaksınız bunlar çok önemli

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vallah abne hiç olayın o tarafını düşünmedim aga (kaynatana) kendi kendime güldüm şimdi iyi yakalamışsın vesselam

---------- Post added at 09:53 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı şeyler vardır kendinizin yapmaması gereken oda bunlardan biri.İyi güzel iş yapmışsın ama yanlış yapıyorsun mühendisler o kruma demirini tasarlarken maruz kalıcagı gücü hesaba katarlar ve eğimlerini materyalı ve diğer unsurları birleştirirler bunun neticesinde yana yattıgında o koruma demiri ayagını parçalamıyacak şekilde eğilir bükülür.Aynı zamanda motorunada zarar gelmemesi için aynı şekilde eğilir bükülür.Şimdi sen seninkini test ettinmi? etmedin ya o kaynak yerlerinde kırıldı bacagına salandı yada motoruna saplandı napıcaksın?motorda jantlara dokunmuyacaksınız bu bir iki koruma demirine dokunmuyacaksınız bunlar çok önemli
    selamlar üstadım sen o koruma demirinin, mühendisler tarafından tasarlanıp vs. vs. olaylarını bir kenarıya bırak bence , insan önce konu sahibine teşekkür etmelidir ki adam emek verip uğraşmış bizleride adam yerine koyup fesatlık etmeden herkeze fikir olsun diye paylaşmış doğrumu ?

fikirlerine ve kişiliğine saygı duyuyorum beğenmemiş olman kötü bir şey değil hiç olmadı ne söylediğin kadar ,nasıl söylediğin konusu üzerinden davransaydın bende bu yorumu yazma gereği duymasaydım keşke

(ayrıca bazı şeyler vardır kendinizin yapmaması gereken) diye kurmuş olduğun cümleden tam olarak ne anlatmaya çalıştığını anlayamadım (konu sahibi arkadaş uçakmı yapmışta böyle bir cümleye gerek duydun ?

altı üstü elindeki işe yaramaz boruları değerlendirerek işe yarar hale getirmiş ve bir şey imal etmiş olayın bu tarafını neden görmek istemiyorsun? ve bunu bizlerle paylaşmış ki birileri de görsün bu fikri kullansın diye ,

ayrıca koruma demirinin sürücünün ayağına saplandığına 36 yaşındayım daha şahit olmadım ve bir kaynak puntası 1500 kg basıncı kaldıracak sağlamlığa sahiptir ,

bence koruma demirinin tartışmasına gelene kadar motosikletlerde hayati önem taşıyan daha hassas parçalar var onlar üzerinde fikir paylaşımında bulunursan bizlerde bir şeyler öğreniriz ..

koruma demirinin ,mühendislerle vs. vs. bağlantısı olabilir mühendis arkadaşlara sonuna kadar yanındayım ama bir şeyler yapmak için mühendis olmaya yada aramaya da gerenk yok

inşallah konu sahibi arkadaşımız koruma demirlerinin sağlamlığını test etmek zorunda kalmaz

esenlikler dilerim ....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama seninki virego 535 değil linke bakarsanız görüsünüz
    http://www.feyizoglu.com/Yamaha-535-...-_45039.html#0
    ---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:29 ----------
    pardo kusura bakma, motorun virago olduğunu farketmemiştim. bu nedir ya 400 tl'ye koruma demirimi olur. marka diye soygun yapıyorlar resmen..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)