Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bosch sulu akü ilk kullanım

Motovento
    REKLAM ALANI

slmlar. motorum keeway super shadow 250. motoru aldıktan sonra 1 sene içersinde 2 kere akü değiştirdim, ikiside kuru ve ucuz çin malı akülerdi.. nese biraz önce internet üzerinden http://www.motorakusu.com/product.asp?id=36 şu aküyü aldım. boschun 12/9ah bir modeli. telefonda adamın bana dediğine göre içindeki talimatları uygulayıp suyunu koyduktan bir süre sonra akü çalışmaya başlarmış herhangi bir sarj işlemi gerekmeden.. sulu akü ile herhangi bir tecrübem olmadığı için bilemiyorum. bunu bir sorayım dedim sarj ettirmeme gerek varmı yoksa suyunu koyduktan sonra takıp kullanabilirmiyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tek bir konuda uyariyim. Sulu akuler alarmlar ile pek iyi anlasamazlar. Motorunda alarm var diye biliyorum. Alarm her daim stand by da olacagindan motoru kullanmadigin surece akunun gucunu azaltacaktir. Bu durum akunun Bosch olmasini degistirmez. Ya akunu kuru akuye cevir yada alarmini iptal et.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

evet haklısınız bu alarm sürekli problem iptal ettirebilirim zaten kullanmıyorum. şuan kullandığım akü motora 2gün binmediğim taktirde marş basmayacak hale geldi. peki bu sulu aküyü aldığımda yapmam gereken birşey varmı sarj etmem yada ettirmem gerekmi? yoksa suyunu koyup yoluma devam edebilirmiyim?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kuru akulerin bugun daha cok sevilmesinin en buyuk sebebi minimum 1000 kez sarj edilebilmesi ve bu 1000 kez icinde her zaman ayni gucu vermesi. Kuru aku eger bir sizinti yok ise 1 sene sonrada calistirsan kaldigi yerden ve gucten devam eden bir aku.

Islak aku icin bunu demek imkansiz. Periyodik bir sarj istiyor. Heleki yagmurlu havalar sonrasi olusan hava basinci ve oksitlenme bu isi daha cok tetikliyor.

Ilk kullanim kurallari kutunun ustunde yazmaktadir. Eger ilk kullanim sarj talep ediyor ise muhakak sarji yetkili bir bayide yaptirin. Akuye zarar gelir yada sarj tutmaz ise garantiden faydalanip yenisini almanizi saglar.

uzun lafin kisasi islak aku biraz demode oldu artik
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    ben motorumda alarm kullanıyorum 15 gün açıktı bazen öttüyormuş. geldim baktım motor tek marşta aldı . biraz alarmın kalitesine de bakıyor. sulu akü duruma gelince en baştan asitli sıvıyı aküye boşalt yarın saat kadar bekle. sonra akü şarj cihazının amperine göre aküyü şarj da tut mesela 4 amperlik şarj cihazın var akün 8 amper 1.5 2 saat arasında şarja tut ya da akü suları buharlaşmadan hemen önce şarjdan çek. benim mondial marka akü aldım bunu uyguladım. 2 senedir kullanıyorum hiç bir sorun yok yanlız sulu akülerin 3 ayda bir su seviyelerini kontrol et. su azalmışsa içine daima saf su koy.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)