Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aluminyum parca temizligi (hd 1200 sporster)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    arkadaslar gecen kis yollara atilan tuzlu solusyon dan dolayi aluminyum silindir ust kapaginda lekeler olustu cok gec fark ettim, silindir kapagini sokmeden bu lekeleri nasil silerim, bir sürü aluminyum cilalama pastasi denedim ise yaramiyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ordaki markalari bilmiyorum. Sadece sunu onerebilirim. Kullanacagin cila akiskan ve sivi tipinde olmali. Yogun pasta kivanminda olan metal parcalari cizebilir. Aluminyum sonucta kromdan cok daha yumusak bir malzeme.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Polisaj yaptırmaktan başka şansın yok diyebilirim. Oda sökülmeden olucak iş değil.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Şöyle bir set öneririm, uygun uç setleri ile krozyona maruz kalan bölgeleri temizler temizlemez hava ile mümkün olduğu kadar az temas etmesini sağlayıp bir vernik vs ile kaplayabilirsiniz.
    Şöyleki alüminyum endüstride saf olarak değil genellikle muhtelif alaşımlar ile beraber bir dizi uygulamadan geçirilerek kullanılır. İçeriğinde yoğun olarak magnezyum vardır, hava ile temas neticesinde çabucak okside olur kararır, bu yüzden elimizi boyar.
    Motor parçaları ise ya elektrostatik boya ile boyanır ya da eloksal kaplanır.
    Bu lekeler çok yoğun değil ise temizlikle beraber ısıya dayanıklı akrilik sprey vernik vb bir ürün ile hava ile temasını keserseniz tekrar kararmasını engelleyebilirsiniz.

http://www.dremeleurope.com/dremeloc...mel%C2%AE-8000

Bu alet uygulamalarınız için çok faydalı olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bendede sportster var aynı sorun bendede vardı krom cilası aldım bezle uzun uzun sürdüm yedirdim geçti.Yada uğraşmak istemiyorsan 5 dolar zaten silindir üst kapağı ebayden al gitsin

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir set öneririm, uygun uç setleri ile krozyona maruz kalan bölgeleri temizler temizlemez hava ile mümkün olduğu kadar az temas etmesini sağlayıp bir vernik vs ile kaplayabilirsiniz.
    Şöyleki alüminyum endüstride saf olarak değil genellikle muhtelif alaşımlar ile beraber bir dizi uygulamadan geçirilerek kullanılır. İçeriğinde yoğun olarak magnezyum vardır, hava ile temas neticesinde çabucak okside olur kararır, bu yüzden elimizi boyar.
    Motor parçaları ise ya elektrostatik boya ile boyanır ya da eloksal kaplanır.
    Bu lekeler çok yoğun değil ise temizlikle beraber ısıya dayanıklı akrilik sprey vernik vb bir ürün ile hava ile temasını keserseniz tekrar kararmasını engelleyebilirsiniz.

http://www.dremeleurope.com/dremeloc...mel%C2%AE-8000

Bu alet uygulamalarınız için çok faydalı olacaktır.
    Bu cevaptan öte bir DIY reçetesi ve teknik açıklama yersiz olur elinize sağlık.

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede sportster var aynı sorun bendede vardı krom cilası aldım bezle uzun uzun sürdüm yedirdim geçti.Yada uğraşmak istemiyorsan 5 dolar zaten silindir üst kapağı ebayden al gitsin
    hocam alu silindir üst kapagi 5 dolara kim satar?

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    Alıntı hd48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam alu silindir üst kapagi 5 dolara kim satar?

cok zor bence 5 dolara bulman

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    zor degil imkansiz, bunun sokmesi var contalari degistirmek var....
    İHTİYAR, size bir sorum olacak silindir bloklari mat siyah ama zamanla bazi yerlerinde lekelenmeler oldu, bu lekeleride söylediginiz gibi isiya dayanikli bir boya ile kapatmak mumkunmu?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sayın hd48,
    Isıya dayanıklı bir boya ile kapatmak, rötuş yapmak mümkün ancak kullanacağınız boya diğer sağlam yüzeylerede bulaşacak ve kuruduktan sonra seviye farkı oluşacaktır.
    Motor bloğunda değil ama fuarda müşteriye satılan sanayii makinasının gövdesinde nakliye ve kurulum sonrası oluşan derin yaraların üzerine aynı boyanın tozunu sıcak hava tabancası ve havya yardımı ile yapıştırarak tamir ettik. Tabii ki biraz zahmetli ama sonrasında elde edeceğiniz başarı PAHA BİÇİLMEZ umarım reklam gibi olmamıştır ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    50 dolar demek istemiştim 0 ı çıkmamış

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    IHTIYAR;
    aslinda boyamak istedigim yerlerde carpma veya herhangi bir sürtünmeden dolayi zedelenme yok sadece motorun krom, alu parcalarini temizlerken dökülen bulasan cila lekeleri falan var, aslinda cok ince bir tabaka spreyleme ile cözülebilecegini düsünüyorum ben sadece renk farki olabilirmi diye korkuyorum, bir sorum daha olacak manifolt ile sürücü arasindaki temasi kesen krom parcalari söküp yerine thermoband uygulamayi düsünüyorum... manifolt dan disariya atilamayan sicakligin motora zarar verebilecegini falan duydum diger tarafdan avrupada amerikada bircok custom motosiklet de bu bantlari(GALIBA CAM ELYAF) kullanilmis oldugunu görüyorum. bu konuda fikrinizi sormak istedim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)