Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gt 250 r ve fren sistemi"

Motovento
    REKLAM ALANI
    leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    merhaba arkadaşlar gt 250 r' ın fren sistemi hakkında bilgisi olan var mı?

http://www.altinelbiseliadam.com/

verdiğim ilk linkte gt 250 r' ın tanıtımı var... teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    arkadaş yeni uyanmış
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    adam resmen apaçi dedi 250 lik sürenlere :D
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    fren sistemi bir japon kadar tabiki iyi değil ve tabiki balatadan balatayada fark var...

fren sisteminin zayıf olması balata lastik ve motosikletin ön amortisörlerine bağlıdır 250R larda ön amortisör yumuşak olduğundan diğer SS motorlara göre daha konfordur fakat fren açısından biraz daha farklı gelebilir bu sebepten frende hissizlik varmış gibi algılanabilir...

Arka frenin kilitlenmesinden bahsetmiş alıştıktan sonra arka fren kesinlikle sıkıntı değil lakin 2 kişi binildiğinde o fren kilitlemeden gayet güzel iş yapıyor.. yerine göre elbetteki tam tutması gerekir...

frenlerin bence 250 cc ye göre gayet iyi olduğunu ve yine beklentinin 600cc SS motoru gibi olmaması yönünde taraftarım...

frenlerin yeterli olduğuna kendimden bir örnek...

[B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Ben de lastiklerin kötü olduğunu duymuştum ancak fren sisteminin bu kadar berbat olduğunu hiç duymamıştım. Sizin lastikler değişmişşti sanırım.. cevap için teşekürler bygrm,

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam resmen apaçi dedi 250 lik sürenlere :D
    adam ''apaçi'' lafını bizim kullandığımızdan farklı bi anlamda kullanıyor, yani sokakta gördüğümüz apaçilerden değil Kendisi için de apaçi demişti sanırım, sık sık kullanıyo diğer bölümlerde de var.

Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de lastiklerin kötü olduğunu duymuştum ancak fren sisteminin bu kadar berbat olduğunu hiç duymamıştım. Sizin lastikler değişmişşti sanırım.. cevap için teşekürler bygrm,
    fren sistemi berbat olsa bygrm o hareketleri yapabilir mi sence? Lastikler berbat, değiştirirsen iyi olur ama fren sistemine çamur attırmam, mükemmel olmasa da gayet başarılı bence

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    çelik fren hortumu ve yüksek kalite balatayla bu iş halledilebilir benvce, eğer sıkıntı varsa.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren sistemi berbat flan değil bir kullanın ondan sonra karar verin bizce frenlerden yana sıkıntı yok lastiklerimde 2CT
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren sistemi berbat flan değil bir kullanın ondan sonra karar verin bizce frenlerden yana sıkıntı yok lastiklerimde 2CT
    evet. frenler gayet yeterli ve iyi. bence altın elbiseli adam programındaki motorda bir sıkıntı vardı diye düşünüyorum.

şöyle ki, ben geçenlerde motorumun üstündeki karbon bazlı fren balatalarını çıkartıp aceleden kanuni'den orjinal denilen gt650 balatalarından taktım.. zira paketin hiç bi yerinde st yada hyosung yazmadığı gibi, ucuz paket işçiliği ve her tarafında sadece "kanuni" logosu vardı. bence orjinal st üretimi bir balata da olmadığı gibi, fren performansı berbat!..

karbon bazlı balatalar ile çok iyi duran motorumun şu anda fren'i %50 uzamış durumda mesela...

en kısa zamanda yeniden karbon bazlı bi balata takımı ile değiştireceğim. zira, iyi bir balata ve lastik takımı ile gt250r son derece keyifli bir motosiklet. amortisörleri de bir serviste ( kanuni servisi değil! ) iyi bir usta tarafından sürücüye göre ayarlanarak performansı çok daha başarılı hale getirilebilir.
    !?

Motosikleti
    cygnus rs
    çelik fren hortumu ister

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motür arka kaldırıyor hala tutmuyo diyolar.
    @bygrm
    abi nasıl yapıyosun onu korkmuyomusun

Çelik fren hortumu hiçbirşey değiştirmez bu motorda ama balata kalitesi dünyanızı değiştirir Serviste satılan balatalar kaliteli olanlar değildir
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)