Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

aranacak dost olmak :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    öncelikle tüm mt dostlarını saygı ve sevgi ile selamlıyor hayırlı günler diliyorum ...

dedik ya , bende paylaşım bitmez fakat bunu yaparken birilerinin işine yaraması, bilgi, görsel bir tüyo dahi, almış olması bile beni oldukça sevindirir,

eşime dostuma ,arkadaşlarıma sürekli yardımcı olmaya çalışan onların iyilik ve her türlü maddi manevi çıkarlarını gözeten ve arkadaşlık, dostluk kavramına özellikle çok düşkün ve bu konuda oldukça ince düşünmeye çalışan bir insan olduğumu söylemek isterim,

(arayarak dost bulamazsın, aranacak dost ol)

ve

(3 çeşit insan vardır, birincisi , ekmek gibidir her gün ararsın

ikincisi, ilaç gibidir gerektiğinde ararsın,

üçüncüsü mikrop gibidir gelip o sizi bulur )

konunun özünü açıklayan bu güzel sözlerle asıl konuyu açma sebebim olan sevgili arkadaşımın opel astrasına yapılan operasyonla devam ediyorum...

arkadaşım aracının zamanla sigara ve tavan döşemesinin sarkmış ,yırtılmış tabiri caizse kahverengi olan rengi pislikten ve dumandan siyaha dönüşmüş döşemesinden oldukça rahatsızdı , ve bu konuda araştırmaya soruşturma yoluna gitmiş,

şimdi burada ince bir nokta var bence , döşemecilere ve oto elektirikçileri dolaşarak fiyat almış, ince nokta ise8 elektirikçisi, döşemecisi,nin verdiği fiyatlar ohaaa dedirtecek cinsten, arkadaşın durumu malum , zar zor bir araç almış imkanlar belli ,

eeee şimdi burada döşemeci taş mı yiyecek derseniz elbette değil, elektirikçinin yapacağı işe harcayacağı sermaye ne?????

tabiki onlarda ekmek yiyecekler fakat dinimizde ticaretinde bir ölçüsü var bir işten 100/200 kar etmek hangi kitapta yazıyor ?

işin din kısmını atlıyor ve buraya takılıp kalınmamasını rica ediyorum insanlarda önce vicdan olacak ki buda tartışılası ince konulardan

kısadan kesiyorum..... dedim oğlum çek ulem arabayı kapının önüne bozuk olan cam otomatiğini ve tavan döşemeni ben yapacağım senin

arkadaş: yaaaa irfan olum olurmu kapının önünde yapabilirmiyiz ? diyorum çek sen

bu arada bu saydığım tavan döşemesi sorunu ve sağ yan cam ,motoru , problemine biçilen fiyat 250 lira ..

benim malettiğim fiyat sadece tavan döşemesi ve 1 kilo yapıştırıcı 90 lira arkadaş 200 lirayı zaten gözünden çıkarmış ,banada gönlünden koparak güzel bir yemek ısmarladı sağolsun ve yaklaşık 6 saat süren çalışmam sonuç verdi

işte resimler....
    eski halini çekmek aklıma gelmedi fakat yeni hali umarım sizlere bir fikir olur ayrıca bu konuda yardım edebileceğim mt dostları için ücretsiz ... müsait olduğum zamanda her zaman yardıma hazırım bilgim ve tecrübelerim kadarıyla

sizlerinde ekmek gibi aranacak dostlar olmanız temennimle dostça kalın....

zaten yan otomatik camı ve tavan döşemesini görünce mutlu olan ve sevinen arkadaşım axtra pasta cila çekilmiş aracını görünce yüzündeki tebessüm görülmeye değerdi

işte benim ücretimde bu bir avuç dostluk

yorum yazan okuyan tüm gönül dostlarına (mt) ye şimdiden teşekkürlerimi sunuyor iyi günler diliyorum selametle...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arsa alsam, beraber bi gecekondu diksek olma mı?
    Ellerine saglik, yakiniz daha da yakinlasalim istedim bi an (:

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    güzel çalışma olmuş elinize sağlık
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eline sağlık irfan çok güzel olmuş üşenmemek güzel şey 78 station renault 12 aldım benimde senin gibi her iş elimden gelir (oto tamir şanzıman da dağil elektrik eloktronik bir oto boyayı denemedim birde resim yapmayı ) gidip sanayide toplattım bir şeyini ellemedim şimdi hesaplıyorumda 1000 tl nin üstünde işçilik vermişim para olupta verme değil borç

elinede çok yakışıyor sondan 5inci resim

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Dostum isimlerin gerçekten insan karakteri,kişiliği,becerileri,yetenekleri üzerinde etkisi olduğunu bir kez daha kanıtladın....
    İrfan ?=Bilen,kavrayan,anlayış-izan sahibi,kültürlü,birikimli...
    İrfan sahibi biri olarak bu kadar çok şey elinden geliyorsa sana 2. bir isim takılsaydı gerisini düşünemiyorum inan
    Galiba senin özelliklerini,beceri ve yeteneklerini sığdırabilmek için şilep kiralamamız gerekebilirdi
    Eline ve emeğine sağlık....

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    el becerisi yeteneğiniz muhteşem böyle ince işler yapmak gönülden severek yapmakla olur (ustalar tonla para isteyipte sallama iş yaparken) hemde karşılıksız bravo valla

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ağam naptın sen böyle yav(:
    ellerine sağlık....

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Helal olsun ellerine sağlık, Mt ya katılmakla çok iyi karar vermişim, sizin gibi insanların olması çok güzel
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arsa alsam, beraber bi gecekondu diksek olma mı?
    Ellerine saglik, yakiniz daha da yakinlasalim istedim bi an (:
    sağolasın sevgili lucas profilinden seni tanıyorum ama o kadar tanıyorum pazar günkü termal-cınarcık gezisine neden katılmıyorsun ? bütün selocanlar orada olacak senide aramızda görmekten mutluluk duyarım -duyarız ,

çok enteresan çok yalovadasın 2 adım yer bir akşam hiç üşenmedim kalkıp bir mt dostumu ziyarete gittim meziti tanırsın arkadaşlıklar dostluklar benim için değerlidir ,böyle şeylere önem veririm tabiki hakedene

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın sevgili lucas profilinden seni tanıyorum ama o kadar tanıyorum pazar günkü termal-cınarcık gezisine neden katılmıyorsun ? bütün selocanlar orada olacak senide aramızda görmekten mutluluk duyarım -duyarız ,

çok enteresan çok yalovadasın 2 adım yer bir akşam hiç üşenmedim kalkıp bir mt dostumu ziyarete gittim meziti tanırsın arkadaşlıklar dostluklar benim için değerlidir ,böyle şeylere önem veririm tabiki hakedene
    MT' den cok arkadasim, dostum vardi, hala var. Bi ara isim nedeniyle uzak kaldim MT'den. Bir de kardesim gibi gordugum arkadasimi motosiklet kazasinda kaybetme konusu var ki o bambaska bi konu. Simdi yine buralardayim. Yarin katilamam da her zaman basimin ustundesiniz bilesiniz. Bende kismetse birgun ugrarim cayinizi icmeye (:

Motosikleti
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık irfan çok güzel olmuş üşenmemek güzel şey 78 station renault 12 aldım benimde senin gibi her iş elimden gelir (oto tamir şanzıman da dağil elektrik eloktronik bir oto boyayı denemedim birde resim yapmayı ) gidip sanayide toplattım bir şeyini ellemedim şimdi hesaplıyorumda 1000 tl nin üstünde işçilik vermişim para olupta verme değil borç

elinede çok yakışıyor sondan 5inci resim
    teşekür ederim yorum yazan ellerine düşüncene sağlık ben hiç bir zaman çok biliyorum diye burnu büyüklük yapmadım yapmayı da hayatta sevmiyorum yapanıda sevmiyorum , çok şey bilmiyorum aslında hatta bu sitenin ve gerçek yaşamımdaki en cahil adam benim ki sürekli öğrenmeye çalışıyorum elimde değil kendimi engelleyemiyorum

uğraştığım işleri zevk alarak yaptığım için başarıya ulaştığımı söylüyorlar, fakat çivi gibi bir gerçek varki gerçek yaşamda yani mahallemde çok çalışkan,elinden her iş gelen insanı pek hazmedemiyorlar, böyle insan topluluğuyla çok karşılaştım ama bunlar beni yıldıramaz onlar öyle davrandıkça ve bunu karşımda hissettikçe daha fazla şevkleniyorum çalışmaya ..
    söyleyemiyorlar yavvv irfan ellerine sağlık güzel olmuş (EMEK) vermişsin istiyorlarki sen bi b..k yapama elinden bi iş gelmesin ,ona buna başkalarına bağımlı , muhtaç ol ! insan denen canlının anatomisinde çoğunlukla fesatlık kıskançlık var,

biri bir mercedese binse ulem bak şu herife mercedese biniyor diye fesatlananlardan değilim (adam almış kardeşim ,kafayı kullanmış , şansı yağver gitmiş, doğru işi yapmış parayı bulmuş ve mersoyu almış) kıskançlığa ne hacet..!

hayat böyle insanlar böyle malesef kendimi mt ye verdim gitti en azından kendim gibi insanları burada görmek benim gibi düşünenleri bulmak beni mutlu ediyor buda bana bir şevk veriyor çalışma azmi veriyor ..

konuya şu an itibari ile 80 kişi bakmış ve bunlardan 7 kişi yani sizler yorum yazmışsınız bu bana yeter , amacım meşhur olmak değil kalbimden gönlümden geçen ,içi neyse dışıda o olduğumu dile getirmeye çalışan biri olarak görürseniz sevinirim ,

insan önce kendine inanmalı ben bu işi yapacağım dediğinizde ama hakkaten kalpten istediğinizde aslında imkansız diye bir şeyin varolmadığını, göreceksiniz , ben bunu bu yaşıma gelene kadar gördüm darısı sizlerin başına ...

esenlikler...

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:50 ----------

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum isimlerin gerçekten insan karakteri,kişiliği,becerileri,yetenekleri üzerinde etkisi olduğunu bir kez daha kanıtladın....
    İrfan ?=Bilen,kavrayan,anlayış-izan sahibi,kültürlü,birikimli...
    İrfan sahibi biri olarak bu kadar çok şey elinden geliyorsa sana 2. bir isim takılsaydı gerisini düşünemiyorum inan
    Galiba senin özelliklerini,beceri ve yeteneklerini sığdırabilmek için şilep kiralamamız gerekebilirdi
    Eline ve emeğine sağlık....
    ahmedim yarın görüşeceğiz inşallah teşekkür ediyorum güzel yorumun için ... gıdığından öperim

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ellerine sağlık...

benimde sürekli yaptığım bişeydir bu..
    komşullar senin garajı dükkana çevirelim diyorlar....
    daha çok mekanik olmakla beraber ,elektrik,pasta cile hatta kaporta boya bile (çok nadiren) yapıyorum...
    kimseden de para almadım şimdiye kadar....
    yüzlerdeki mutluluk ifadesi ve bir hayır dua yetip artıyor bile....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    el becerisi yeteneğiniz muhteşem böyle ince işler yapmak gönülden severek yapmakla olur (ustalar tonla para isteyipte sallama iş yaparken) hemde karşılıksız bravo valla

2001yılında aldığım dökük bir doğanla başladı, boyacısı kaportacısı, hepsi ayrı bir dert motorcular neyse en geç bir haftada bitiriyorlar işi, ama bana kaportacı, boyacı demeyin kardeşim adamlara iş yaptırana kadar akla karayı seçiyorsunuz yada bana öylesi denk geldi

yav elinde iş varsa atlama işte başka arabanın çamurluğunu boyamaya elindeki işi bitir ticari kariyerine pislik sürme ,beni mağdur etme ,söylediğin tarihte işi teslim et , ama nerdeeeee

senin arabayı soymuş zaten gebesin bekleyeceksin mantığı var 15 gün diye bırakırsın illa sarkar 10 gün daha o zaman 1 ay de kardeşim senin işin 1 ayda biter de ben öyle esnaf göremedim , allah razı olsun beni boyacıda yaptılar....
    aslında şu otomativ sektörünün içine 15 yıl önce girecektim kimbilir şu an el işinde değilde belkide kendi teknemi kurardım teşekkürler yorumun için

---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 17:03 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık...

benimde sürekli yaptığım bişeydir bu..
    komşullar senin garajı dükkana çevirelim diyorlar....
    daha çok mekanik olmakla beraber ,elektrik,pasta cile hatta kaporta boya bile (çok nadiren) yapıyorum...
    kimseden de para almadım şimdiye kadar....
    yüzlerdeki mutluluk ifadesi ve bir hayır dua yetip artıyor bile....

yavv kankam zaten mıknatıs gibi bir şeyler vesile olupta bulmadıkmı birbirimizi ? benim arkadaşım benden üstün olmalı her konuda

seninde bunlardan biri olduğunu söylememe gerenk varmı bilmem

bu arada atölyeyi kurdum bende az önce oradan geldim biraz yer dar ama çok mutluyum çoookkkk

---------- Post added at 17:08 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT' den cok arkadasim, dostum vardi, hala var. Bi ara isim nedeniyle uzak kaldim MT'den. Bir de kardesim gibi gordugum arkadasimi motosiklet kazasinda kaybetme konusu var ki o bambaska bi konu. Simdi yine buralardayim. Yarin katilamam da her zaman basimin ustundesiniz bilesiniz. Bende kismetse birgun ugrarim cayinizi icmeye (:
    bilenler biliyorlar bilmeyenler için tekrar söylememde fayda var (başım üzerine )[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:08 ----------

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    hatta yakında kendime bir dostluk yapıp evin garaj ve bahçe kapısını komple yeniden yapmayı planlıyorum...eskileri uydurma idi..hurdacıdan alınmış ve 10-15 sene önce tekılmıştı..
    şimdi artık yenileme zamanı geldi..çürüdüler ülenn...

eğer unutmazsam konu açar burada paylaşırım..kimbilir belki birilerine fikir olabilir...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun ellerine sağlık, Mt ya katılmakla çok iyi karar vermişim, sizin gibi insanların olması çok güzel
    imzan bana aslında çok şeyi söylüyor kişiliğin hakkında seni bu şekil düşüncelere sevk ettiysem ne mutlu her zaman mt...

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta yakında kendime bir dostluk yapıp evin garaj ve bahçe kapısını komple yeniden yapmayı planlıyorum...eskileri uydurma idi..hurdacıdan alınmış ve 10-15 sene önce tekılmıştı..
    şimdi artık yenileme zamanı geldi..çürüdüler ülenn...

eğer unutmazsam konu açar burada paylaşırım..kimbilir belki birilerine fikir olabilir...
    daha önce niye paylaşmadın agam yavvv bayramdan beridir bende yardırıyorum atölye kurmaya kendime bir dünya kurdum bana yetecek paşam gerisi umurum değil , hiç olmazsa yerleşim , ve yerleştirme hakkında fikir olurdu kimsenin işine yaramazsa bşile bana yarardı

valla öle utanılacak bir şey görmüyorum ben ortalıkta , millet nelerini paylaşıyor sen atölyeni paylaşmışsın çok değil aga zaten konunun adı üstünde (mt teknik servis )

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağam naptın sen böyle yav(:
    ellerine sağlık....
    ne oldu bekir ne olmuş bişey mi yapmışım ?????

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    ellerine sağlılk irfan abi tavan orjinal olmuş bide pasta çekmek her babayiğitin harcı değildir. Benım arabayı götürdüm bütün boyacı ustalarımız 100 tl cikten açtı ağızlarını bende gittim 10 liraya DYO pasta 50 krşda pamuk alıp arabama çektim pastayı on numarada oldu hani miilet parayı yerden mi buluyo napıyo bilmiyorumda işciliklerimiz çok pahalı
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlılk irfan abi tavan orjinal olmuş bide pasta çekmek her babayiğitin harcı değildir. Benım arabayı götürdüm bütün boyacı ustalarımız 100 tl cikten açtı ağızlarını bende gittim 10 liraya DYO pasta 50 krşda pamuk alıp arabama çektim pastayı on numarada oldu hani miilet parayı yerden mi buluyo napıyo bilmiyorumda işciliklerimiz çok pahalı
    fırsatçıyız kardeşim fırsatçı , bi işi öğrendiysek tamam bunun manevi ve maddi karşılığı olur ama aşırı uçanlar var...

ne mutluki tırnağı varsa başını kaşıyana ...

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    irfan arkadaşım ellerine emeğine sağlık Allah sana dert vermesin derman aratmasın inşallah. böyle kalender insanların yaşadığına şahit olmak (bu zamanda) mutlutluk verici :D
    Allah her zaman gönlüne göre versin
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Abi bende bi boeing 737-800 var şunu toplasak olmazmı ya
    Ellerine sağlık abi güzel işler çıkarmışsın yine
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    yaw irfan abi ben senin insan olduğuna inanmıyorum. abi bir insanda bu kadar yetenek olurmu oto döşeme oto elektirik motor elektirik motor aksesuar çeşitli müzik aletleri kullanımı fırıncılık pastahanecilik abi bunların hepsinide bi ustadan farksız yapıyorsun. İnsanlığını hiç katmıyorum onu yazmama gerek yok seni bilen çok iyi bilir. Abi bu kadar yetenek bir insan evladında aynı anda olmaz abi açık konuş seni cennetten felan mı ışınladılar bak dürüst ol özeldende yazabilirsin sıkıntı yok bak sır tutarım bu arada nazarım değmesin MAŞALLAH abime
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)