Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Çalıştırmada Stop Etme Sorunu !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ATV
    Kanuni marka ATV 150GV S (On Road) motorsikletim var sabahları veya motoru ilk çalıştırmada eğer 30 40sn kadar hafif gaz vermezsem stop ediyor motor sıcakken böyle bi sorunum yok servis rölanti ayarını yaptı fakat yine aynı duyduğuma göre birde jikle diye bişey varmış acaba onunla alakası olabilir mi benim motorumda varmıdır varsa şekli nasıl birşey ? teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorun bende de olmaya başladı.İş dolayısıyla servis e gidemedim.Ama büyük ihtimalle jigle olayındandir.Sende Antalyadasin sanırım.Tayfun Motor u tavsiye ederim.

Motosikleti
    ATV
    evet 400-800 bakımını tayfun usta yaptı fakat jikle varmıdır benimkinde onu bilmiyorum bayramdan sonra bidaha gidicem

Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EnemyHunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 400-800 bakımını tayfun usta yaptı fakat jikle varmıdır benimkinde onu bilmiyorum bayramdan sonra bidaha gidicem
    Göstermekte fayda var.Tayfun Usta olayı çözer.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı EnemyHunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni marka ATV 150GV S (On Road) motorsikletim var sabahları veya motoru ilk çalıştırmada eğer 30 40sn kadar hafif gaz vermezsem stop ediyor motor sıcakken böyle bi sorunum yok servis rölanti ayarını yaptı fakat yine aynı duyduğuma göre birde jikle diye bişey varmış acaba onunla alakası olabilir mi benim motorumda varmıdır varsa şekli nasıl birşey ? teşekkürler

Açıkçası bunu bir sorun olarak görmeniz ve jiklenin ne olduğunu bile bilmemeniz garip geldi. Bir TAŞIT sürücüsü olarak bilmemek tuhaf.
    neyse..

İlk çalıştırmada motor soğukken bunun olması normal. Kendiniz de söylemişsiniz, sıcakken olmuyo diye.
    Jikle zaten soğuk motoru çalıştırmak için, motora fazladan yakıt gönderen, yani zengin karışım yaptıran bir araç
    Herhangi bir motorcuya gidin, o gösterir yerini, motoru soğukken çalıştırdığınızda, 2 - 3 dakika motor stop etmeyecek kadar
    jikle çekili kalsın, ısınınca kapatın. ama en önemlisi Jikle çekili ve motor soğukken hareket etmeyin
    motorun ısınmasını bekleyin. Jikle sol elinizin oralarda bi yerde olması lazım
    herhangi bir motorcu gösterebilir yerini ve nasıl kullanılacağını...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    ATV
    bilgi için teşekkürler

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    genelde kanuni motoların huyudur...motor belli bı sıcaklıga gelene kadar rölantide stop eder....motorun rölantı ayarını motor sıcak iken yapın...ve bundan sonra da motor belli sıcaklıga gelene kadar da gazı tam bırakmayın....duracaksanız eger hafıf hafıf gaz vererek bekleyın....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

jikle ile hiç oynamayın...bırakın öyle kalsın....bu havada jikle mi çekilir...

Motosikleti
    ATV
    antalyanın sıcağında bile zor çalışıyor kışın çektirecek gibi bayramdan sonra bi servise göstereyim bakalım

Motosikleti
    nx4 falkon
    Karbüratör hava ayarını yaptırmayı ihmal etme.Yazın jikle istemesinin sebebi hava ayarının iyi olmamasıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    antalyanın sıcagında çalışması gerekli jiklesiz o yüzden senin problemin jiklede değil rolantinin düşük olmasında olabilir bu yüzden rolanti devrinide söylersen sevinirim ilk çalıştırmadaki.Ama antalyada gece çok soguk olabilir buda yapabilir.Genelde karbüratörlü motorlarda jikleye yazın pek ihtiyç duyulmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)