Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Fazla yağ koymak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı systemnokta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, motolux rossi 125 cc scooter var(180km'de). orta ayakta ön teker yerde olacak şekilde yağ ölçümü yapıyorum, yağ kontrol çubuğunun bir tarafında fazla(tepe noktasının 1.5cm yukarısında) diğer tarafında üst tepe noktasında görünüyor. burada baz almamız gereken yağ seviyesi hangisi benim kafam karıştı. fazlamı var yoksa tam mı anlam veremdim yardımcı olabilir misiniz?
    Yag cubugunun uzerinde Min ve Max yazar, yag seviyesinin bunlarin arasinda olmasi gerekir. Kitapciginiza bakin, mutlaka vardir orada bilgi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı systemnokta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, motolux rossi 125 cc scooter var(180km'de). orta ayakta ön teker yerde olacak şekilde yağ ölçümü yapıyorum, yağ kontrol çubuğunun bir tarafında fazla(tepe noktasının 1.5cm yukarısında) diğer tarafında üst tepe noktasında görünüyor. burada baz almamız gereken yağ seviyesi hangisi benim kafam karıştı. fazlamı var yoksa tam mı anlam veremdim yardımcı olabilir misiniz?
    çubuğu çıkar iyice sil bir dakika bekle tekrar yerine tak ama vidalama , çıkartıp seviye kontrolü yap , çubuğun her iki tarafı eşit göstermeli göstermiyorsa yağ çubuk kanalında yağ kalmıştır , tekrar ölçmeden önce yağ çubuğu sağdaysa motoru hafif sola yatır ve 15 sn tut ölçümü tekrarla..
    systemnokta bunu beğendi.

ölçüm kanalındaki çok ufak biriken yağdan yapıyormuş. oradan o kadar yağ bulaşacağı aklıma gelmedi teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)