Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sürekli yanan sinyal lambası sorunu... acil yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ben forumda yeniyim. yeni aldığım(2.el) cbr 125 in arka lambalarından birisi hiç yanmıyor sinyal vermeye çalıştığım zaman vızıltı gibi bir ses çıkıyor. diğer sinyal lambası ise sinyal verdiğim zaman sürekli yanık kalıyor(ses falan çıkarmıyor ama). serviste ne kadara yaptıklarını bilmediğim için kendim yapmak istiyorum eğer sorunu büyük değilse. aranızda anlayan arkadaşlar yada fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkrler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

sinyal lambalarının ampulu patlak değil ayrıca kontrol ettim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Flaşörü değiştir. 5-10 TL arası bir fiyatı vardır.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Evet dostum flaşörün bozuk.Uygun değerlerde flaşör al tak illa orjinal olmasına gerek yok.
    facebook.com/kaskafa

biryerde okumuştumda flaşörler bu taktıgımız ampullerle uymuyosa oda surekli yanıp sonmesine neden olabiliyormuş sanırım. arkadaşım senin bu soylediğin flaşörü değiştirme olayı sürekli yanan ve diğer ses çıkaran 2 sinyal içinde çözüm olurmu dersin? o flaşörün wattı falan varmı yada ne bileyim o tarz bişeyi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

birde röleni kontrol ettir dediler. onu kendim kontrol edebiliyormuyum avaba? yada değiştirsem çok pahalımıdır yoksa oda flaşör gibi ucuzmu? uygun flaşörün hangisi olduğuna nerden bakabilirim acaba? (çok soru sordum biliyorum ama hemen yapmak istiyorum o yuzden yardımlarınız için tşkkrler)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı BurakBasaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde röleni kontrol ettir dediler. onu kendim kontrol edebiliyormuyum avaba? yada değiştirsem çok pahalımıdır yoksa oda flaşör gibi ucuzmu? uygun flaşörün hangisi olduğuna nerden bakabilirim acaba? (çok soru sordum biliyorum ama hemen yapmak istiyorum o yuzden yardımlarınız için tşkkrler)
    Sinyal rölesi = flaşör.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    dostum yanmayan ampülün patlak...motosiklerde enteresandır ampülün biri patlayınca diğer istikametteki ampül sürekli yanar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı BurakBasaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben forumda yeniyim. yeni aldığım(2.el) cbr 125 in arka lambalarından birisi hiç yanmıyor sinyal vermeye çalıştığım zaman vızıltı gibi bir ses çıkıyor. diğer sinyal lambası ise sinyal verdiğim zaman sürekli yanık kalıyor(ses falan çıkarmıyor ama). serviste ne kadara yaptıklarını bilmediğim için kendim yapmak istiyorum eğer sorunu büyük değilse. aranızda anlayan arkadaşlar yada fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkrler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

sinyal lambalarının ampulu patlak değil ayrıca kontrol ettim
    Kardeşim Aynı Durumu Bende Yaşadım Sorun Flaşörden Kaynaklanmıyordu Bende Büyük İhtimal Sendede Öyle Biz 2 Gün Felan Sorunun Nerden Oldugun Araştırdık En Bulduk Ki Motorda Elektirik Şaşesi Varmış Sonra Motoru Grenajları Söktük Depoyu Felan Söktü Depoyu Söktükten Sonra Deponun Altında Ana Elektirik Kablolaları Var O Kablolardan Gelen İnce Kablolar Fazla Isıdan Dolayı Erimiş Ve Bir Birine Yapış Buda Şaşesi Sebeb Oluyor Neyse Kabloları İzole Bantla Tekrar Sardık Sorun Çözüldü Büyük İhtimal Sendede Şase Var Benimkide Seninki Gibiydı Vızırtı Wardı Sinyal Sönmüodu.

Eğer Antalyadaysan Elimden Gelen Yardımı Yparım
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)